Jump to content
EzY-eLoAd

Apa Yang Anda Puas/xpuas Hati Tentang Bajet 2009

Recommended Posts

sape yang xpuas hati n puas ati dengan usul2 yang pak lah ckap masa perbentangan bajet 2009.aku xpuas ati tentang pemansuhan bil elektrik bawah rm20.00.terlalu sedikit

kalau thread ni dah ade.harap moderator padam lah

xkecik hati pun :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Orang yg guna bil lektrik bawah rm 20 tu mesti kat rumah dia takde peti, tv, mesin basuh dll..

Kalau kita yg ada semua benda ni mustahil penggunaan elektrik bawah Rm 20 jadi tak dapat la nak merasa pakai bil lektrik free...

:rolleyes: Atas budi bicara orang la jugak. Ada yang puas hati , ada jugak yang tidak puas hati.Bagi mereka yang puas hati ini , ini dinamakan bajet prihatin.Bagi yang tidak puas hati , bajet tidak prihatin. :blush:

Aku dah bersyukur dah ni,lebih penting bagi aku adalah keamanan dan kemakmuran negara kita.Kalau negra Malaysia aku ni rakyat dia berpeceah belah, xde guna jugak, bolehkan bajet seperti ini diperolehi oleh semua rakyat.

:ph34r:

Orang yg guna bil lektrik bawah rm 20 tu mesti kat rumah dia takde peti, tv, mesin basuh dll..

Kalau kita yg ada semua benda ni mustahil penggunaan elektrik bawah Rm 20 jadi tak dapat la nak merasa pakai bil lektrik free...

tahu xpe.lagi puteranian nie suke surf tenet.alahai lupekan jela niat nk berjimat.hehehehe

bajet 2009 ni aku puas hati lah sikit sebab ade bonus. :P pasal bil elektrik tu mungkin kerajaan fokuskan untuk golongan berpendapatan rendah yang mane penggunaan elektriknye tak banyak sgt. bajet untuk MARA pun ade. :D

Sape kata rumah de pati sejuk dengan mesin basuh dan tv tak boleh kurangkan bil kepada rm20.00,basuh baju seminggu sekali r...tgk tv tgk buletin utama je lepas tu off,ice box off pakai yang kecik macam microwave tu hahaha...

Bil letrik rumah aku rm 26.00 je sebulan kekadang rendah lagi,semuanya ada dan on je...yang penting pandai budget penggunaan la...

aku rasa ok la 2 rm20.tuh untuk orang berpendapatan rendah..kalo hang nak free pandai2 la jimat..baju x yah iron hari2, jgn masak air guna cerek elektrik,biskut raya x wat bakar ngn oven letrik pakai oven Hitam 2 jew..aircond x yah guna langsung,lampu pakai yang jenis 40-60watt je..lampu pasang time perlu jer..basuh baju guna tangan..tengok TV sekadar tgk berita..next month msti bil letrik lebih kurang rm10-rm15..terus free..benda2 pemanas tadi cam cerek,iron,oven letrik ,microwave ape je yang barang elektrik yang pemanas tuh mmg kuat makan letrik..tambah pulak rumah yang ade aircond guna sistem 3fasa plak confirm bil melambung..rumah aku pun ade benda alah tuh tapi jarang guna..bil letrik umah aku pun dlm 25-30..kalo jimat lagi x yah bayar bil r..purata rm1 sehari je penggunaan letrik umah aku nie.. :D

Edited by SiR_FAiZ

rokok naik lagi...

adessss...nak berenti tapi takleh...tiap2 taun pun naik jugak...

janji heppy :lol:

isap rokok pucuk je bro..

cam ne kalo sehari abis lebih kurang RM10 dgn bende 2..parah..nak pulak kalo orang berpendapatan rendah..sara isteri dan anak..bagi diorg rokok nie benda wajib..dah ketagih katekan.. :lol:

huhu..nasib baik aku x isap rokok..isap sisha jew..layannn :wacko: ..asap pun bau wangi..bau buah lagi..2 pun aku jarang layan bende 2 x de memebazir sngt..

bro..kalo tak isap rokok...ok da tu...

tapi jangan isap sisha bro....kalo isap sisha tu skali...sama dengan kite isap 40 batang rokok...

ader kuar dalam paper dulu...tak ingat lak aku bile...

huhu....

ye ker??setahu aku sisha x de la bahan racun mcm dlm rokok..X silap aku orang arab suka isap benda nieh..kalo yer pon 40 batang rokok aku bukan isap hari2..sebulan sekali jumpa member layan la..mampos sebotol layan sorg..haha.. :P

Edited by SiR_FAiZ

ye ker??setahu aku sisha x de la bahan racun mcm dlm rokok..X silap aku orang arab suka isap benda nieh..kalo yer pon 40 batang rokok aku bukan isap hari2..sebulan sekali jumpa member layan la..mampos sebotol layan sorg..haha.. :P

mmg la x bnyk bhn racun bro...

tp dsbabkn sisha nie disap brkosing 2 yg jd lbh bhaye dri rokok...

ak dlu pn tringin gak nk try tp tgk cari isap dye cm 2 trus x jd... :lol:

antara sebab kerajaan kasi yang rm20 ni aje sebab kerajaan nak galakkan rakyat malaysia jimatkan penggunaan elektrik nie. so bile da tau bil api bawah rm20 tu dapat free.. makan ramai la yang akan rasa bersemangat nak menjimatkan penggunaan elektrik nie..

logik akal pun, takkan a nak letak sampai bawah rm50.. nanti ramai yang makin membazir penggunaan elektrik ada la.. and membazir duit kerajaan ajer..

aku maybe tak puas hati part pemberian subsidi baja ( aku tak pasti ape nie ) tapi, kononya untuk mengurangkan kos pertanian.. betul, kos pertanian turun, tapi harga barangan pertanian turun ke ? mustahil la diorang ni nak turunkan harga barang2 pertanian nie..

maybe aku salah faham tentang term yang digunapakai dan sebagainya. mintak maaf la.

x puas hati...

die control brg yg murah2..

yg mahal2 xnk kontrol...

pastu.. bg bonus utk kerajaan je..

yg keje swasta plak camne..??

x semua keje swasta tu gaji mahal...

huhu...

no idea la paklah ni...

mcm rege minyak.. naik melampau2..

turunnye.. ciput...

ape daa....

pastu.. bg bonus utk kerajaan je..

yg keje swasta plak camne..??

x semua keje swasta tu gaji mahal...

huhu...

bonus swasta takkan le pak lah gak yg kene bagi. mintak le kat boss korang tu :lol:

maksud aku... bagi le pekeliling ke.. ape ke... utk yg swasta...

x slh kan...

ni asik nk pk yg keje gov...

da la gaji skang ni da tggi...

ade elaun lagi...

pastu nk lagi mintak naikkan elaun...

pastu .. kualiti keje..?? makin naik ke..??

aku bkn nk blame semua yg keje gov..

tp ade sesetgh yg x berkuality...

maaf la ye kalo aku terkasar bahasa...

tp memang kenyataan...

x slh kan...

ni asik nk pk yg keje gov...

da la gaji skang ni da tggi...

ade elaun lagi...

pastu nk lagi mintak naikkan elaun...

pastu .. kualiti keje..?? makin naik ke..??

aku bkn nk blame semua yg keje gov..

tp ade sesetgh yg x berkuality...

maaf la ye kalo aku terkasar bahasa...

tp memang kenyataan...

yg ni aku setuju,walaupun aku keja gov tapi kerajaan patut prihatin kalau tak banyak sedikit pun takpelah kepada pekerja swasta...sebab yg keja gov pun belum tentu pangkah dacing,tapi aku still menyokong kerajaan...yg penting bersyukur...

Edited by Tun loy_azloy

x slh kan...

mmg tak salah. tp tuntutan gaji minimum & cola utk pekerja swasta tu pun blom dpt, lg la bonus.

bil elektrik aku setakat nie never lebih RM20. rumah aku ada peti sejuk, tv, dvd player, pemanas elektrik, periuk elektrik, mesin basuh semi-auto dan kipas stand.

mybe aku duduk kat rumah flat kos rendah 2 bilik... tu pasal tarif elektrik lebih rendah berbanding rumah pangsa, teres, dan kondo kot..... :lol:

selain aku, ada lagi yg dapat nikmati bil percuma bawah rm20 iaitu pendatang/pekerja asing... mereka nie xde peralatan elektrik....

sape yang xpuas hati n puas ati dengan usul2 yang pak lah ckap masa perbentangan bajet 2009.aku xpuas ati tentang pemansuhan bil elektrik bawah rm20.00.terlalu sedikit

kalau thread ni dah ade.harap moderator padam lah

xkecik hati pun :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

untuk berlaku adil..mana-mana pengguna yg kurang dr rm20 tu..free je laa...(baguih utk tolong golongn miskin..tp tarif dh naik skng ni..dulu xpe la)..mana-mana pengguna yg lebih dr rm20 plak..(cthnya..rm 100) potong je rm20..jadi bil semasa rm80..jadi..sama2 merasai 'free' elektrik dlm kadar rm20 tuh..huhuh...

Cmne ek nk jimat bil letrik smpai RM20?

Bil bulanan umah aku RM120-RM130 :D