Jump to content
oxy

Peralihan Kuasa 16 September Ini Adalah Satu...

Pada pandangan saya,  

118 members have voted

1. 1. Peralihan kuasa 16 September ini adalah satu...

• Realiti
      53
    • Fantasi
      65

Recommended Posts

aku bru terfikir !! sbb apa Anwar Nak Bina Malaysia Baru Pada 16 Sep ni !!

pada 16 september1963 - Malaysia is formed from Malaya, Singapore, British North Borneo (Sabah) and Sarawak.

pastu plak !! time dinamakan hari Malaysia

dalam kepala otak aku la....

klo tak silap aku PM kita sekarang kata fantasi...NO WAY...aku yakin fantasi

tapi mana tau tiba2 DSAI bawak kuar satu rahsia besar yang kaw2sek punya yang membuatkan PM dan TPM letak jawatan....

maka realiti lah jawabnya...

yang aku risau emmm..cam pemimpin PAS cakap kan itu je...OH YEAH

aku bru terfikir !! sbb apa Anwar Nak Bina Malaysia Baru Pada 16 Sep ni !!

pada 16 september1963 - Malaysia is formed from Malaya, Singapore, British North Borneo (Sabah) and Sarawak.

pastu plak !! time dinamakan hari Malaysia

Ya Allah, baru mau tau ker?? :lol:<_<:wacko:

jgn pandang rendah kat bebudak, budak sekarang ni dah pandai tentang politik.

agree..walupon aku muda..aku still follow psl politik nih..

korang perasan x... even DSAI bukan pemerintah negara lg.. tp planning dia ble menyebabkan byk spekulasi yg bermain kepala korang. CUba kita fikirkan kalu Adullah Badawi di tempat DSAI. Ko rasa dia mmpu x membuat spekulasi atau 1 anjakan yg di buat oleh DSAI. ..?

adakah spekulasi terutamanya 16 Sept nie menunjukkan DSAI org yg betul2 bijak spt Dr. mahathir yg penuh vission ke depan spt wawasan 2020, dasar pandang ke timur laa..mcm2 laa.. berbanding dgn Abdullah kita yg masih menghangatkan IslamHadari dan mungkin jgak selangkah ke depan kemajuan Pertanian (bioteknology) ..?

korang perasan x... even DSAI bukan pemerintah negara lg.. tp planning dia ble menyebabkan byk spekulasi yg bermain kepala korang. CUba kita fikirkan kalu Adullah Badawi di tempat DSAI. Ko rasa dia mmpu x membuat spekulasi atau 1 anjakan yg di buat oleh DSAI. ..?

adakah spekulasi terutamanya 16 Sept nie menunjukkan DSAI org yg betul2 bijak spt Dr. mahathir yg penuh vission ke depan spt wawasan 2020, dasar pandang ke timur laa..mcm2 laa.. berbanding dgn Abdullah kita yg masih menghangatkan IslamHadari dan mungkin jgak selangkah ke depan kemajuan Pertanian (bioteknology) ..?

Datuk Seri Anwar kan anak didik Tun Mahathir. Dua-dua kepala otak geliga. Tun M pun sebenarnya gerun jugak dengan DSAI sebenarnuya tu.

InsyaAllah orang-orang yang akan masuk PR semuanya orang yang baik-baik. Sama-sama la kita doakan.

Paklah tu bukan apa, sebelum dia dilantik jadi PM dulu pun dia jadi TPM utk beberapa bulan je. Takat cukupkan korum je .. sebab dah takde sapa layak.. pemimpin BN kan terkenal dgn buat kerja lembap. :lol:

budak2 14 tahun jgn masuk urusan org tua ye... :D

kih2 :rolleyes: . nanti bila dah tua, mmg dah terjerat dlm habuan UMNO :ph34r: . ye la, tv skrang pun berpihak gila2 berpihak kpd BN.

xde perkembangan ttg lompat lompat nie. rasanya fantasi lebih benar. tapi ingat, fantasi boleh pulak lompat jadi realiti :rolleyes:

Datuk Seri Anwar kan anak didik Tun Mahathir. Dua-dua kepala otak geliga. Tun M pun sebenarnya gerun jugak dengan DSAI sebenarnuya tu.

InsyaAllah orang-orang yang akan masuk PR semuanya orang yang baik-baik. Sama-sama la kita doakan.

Paklah tu bukan apa, sebelum dia dilantik jadi PM dulu pun dia jadi TPM utk beberapa bulan je. Takat cukupkan korum je .. sebab dah takde sapa layak.. pemimpin BN kan terkenal dgn buat kerja lembap. :lol:

rasanya, dua otak geliga ni kawan baik kan dulu? Tun pun panaz, duit dia terhalang oleh TPM dulu.

Tun pun nyesal gak lantik PakLah. dia sendiri menyeru supaya beliau letak jawatan.

Edited by gila_game25

Andaikata persafahaman dan umur bukan penghalang..

Kalu di gabungkan Dr M + DSAI .. aku rasa sekejap je malaysia ble membentuk 1 negara yg mungkin memberi persaingan kepada negara2 maju spt Japan. Syg genius2 yg tinggal adalah Adullah Badawi, Najib dgn Khairi. Itu pn kalu genius.. Tp sesekali kalu di fikirkan kenapa pentakbiran Adulah Badawi ramai betul yg tidak puas hati ..? Jgn di kira parti pembankang sbb dia org mmg di tubuhkan utk membangkang..maksud aku kita yg selaku rakyat malysia nie.. kenapa pentakbiran PM kali ni ramai mcm x setuju ..? sbb isu mongolia ke..? atau PM nie mmg slow ke..? ke sbb khairi ke..? sbb minyak ke..? ..

^ aku rasa pasal kebanyakkan orang malaysia ni bukan kaji , dia tengok pembangkang seronok je kutuk kerajaan/bn dorang join la sekali tambah pulak harga barang ngan minyak naik.. :lol: .Tau2 jela orang malaysia ni macam mana , khabar angin kat blog tanpa bukti pun dijadikan sebagai fakta pedoman hidup :lol:. Bila salah fakta , marah2 orang lain lak atau lari dari soalan tu . .haha

memang best tunggu 16 september nih... nak tengok adakah ianya jadi kenyataan atau satu penipuan dari Anwar di bulan puasa.. :D

kalau perubahan itu membawa ke arah yang LEBIH BAIK...alhamdulillah...

tak sabar aku nak lihat malaysia menjadi negara yang maju dari segi ekonomi..perpaduan..akhlak..sosial..politik..huhu

Pada pandangan pribadi aku..

kalu DSAI mmpu melakukan perubahan nie pd 16 sept.. percaya laa aku akan rasa kagum dgn dia. Tp perubahan yg dia buat tuh mmg jangkal sekali. Tp kalu kita perhatikan dr sudut akhbar2 dan jugak berita2 kat tv .. masa pilihanraya permatang pauh.. kalu di baca pd surat khabar & berita2 tv.. ble di katakan BN akan menang besar di permatang pauh. Tp bila sampai masa nya smua nya terbalik, malah DSAI menang besar lg. Jd spekulasi yg menyatakan 16 sept nie akan terjadi nya kerajaan baru jgak xble di pandang ringan oleh BN. Warga malaysia pn ble percaya pd kenyataan DSAI tersebut sbb akibat dr propaganda yg di keluarkan oleh akhbar2 dan berita2 yg sentiasa berpihak pd BN tp pada hakikatnya masa di permatang pauh adalah sebaliknya. Walaupn nampak mustahil akibat dr pengaruh akhbar2 dan media tv tetapi apa2 pn yg terjadi smuanya terletak pd pemimpin2 yg ingin lompat parti.

kalu terjadi, rasanya utk beberapa minggu slpas 16 sept mungkin keadaan akan sedikit keruh dgn nya terbentuk sejarah baru peralihan kuasa pd 16 Sept 2008 yg ble di bukukan dlm buku teks sejarah pd tahun 2020 nnti..

:)

spt yg aku post sblum nie.. jka berlaku pertukaran kerajaan .. ble ke kita tambah skit dlm buku teks sejarah utk ting. 3 utk tahun 2020 nnti dlm sejarah Malaysia..?

Kalu di gabungkan Dr M + DSAI .. aku rasa sekejap je malaysia ble membentuk 1 negara yg mungkin memberi persaingan kepada negara2 maju spt Japan.

....

persaingan dari segi apa tu? :unsure:

budak2 14 tahun jgn masuk urusan org tua ye... :D

Zaman Skang Ni budak2 lagi pandai dri org tua tau dlm politik nih !! jgn pndang rendah !

Alah... gurau-2 sket pun nak ambik hati....

Sket-2 nak repot mod....

sket-2 nak repot.... mende laa....

hehe kau pun amik ati jg,

aku pun gurau mcm kau jg hehe

sama2 gurau so takde mende la...

satu fantasi yg kekal fantasi... :lol:

lain2, no komen... :D

aku budak,

aku baru vote,

aku vote fantasi...

sejak merdeka lagi takkanlah malaysia macam negara2 yang berkancah sangat sampai siap ada peralihan2 kuasa.

tak terjangkau lagi dek akal budak aku ni.

^ aku rasa pasal kebanyakkan orang malaysia ni bukan kaji , dia tengok pembangkang seronok je kutuk kerajaan/bn dorang join la sekali tambah pulak harga barang ngan minyak naik.. :lol: .Tau2 jela orang malaysia ni macam mana , khabar angin kat blog tanpa bukti pun dijadikan sebagai fakta pedoman hidup :lol:. Bila salah fakta , marah2 orang lain lak atau lari dari soalan tu . .haha

bagi aku tidak :mellow: psl aku nengok kengkwn aq ni rata2 BN, ikut suara hati mak bapak dieworg. jgn kata PR jek, tpi rasanya pengikut ibubapa ni byk BN Johor :mellow: . makcik aku kt Kelantan sana gitu gak, dah ada cucu dah pun, sume anak-beranak undi kerajaan lama. ntah2 cucu2 dia skali undi UMNO

tipulah dia sokong minyak naik, apa? minyak naik anda semua x marah? TIPU. x kirelah faktor2 DSAI dan Shabbery ni betul ke tak

drpd syok kpd Utusan Melayu yg mana penyembunyikan byk bende, 2 x 5= 10 dgn Berita Harian, nk ke baca? <_<

aku budak,

aku baru vote,

aku vote fantasi...

sejak merdeka lagi takkanlah malaysia macam negara2 yang berkancah sangat sampai siap ada peralihan2 kuasa.

tak terjangkau lagi dek akal budak aku ni.

orang, kalau dah menang terlalu lama, mesti dia amik kesempatan punya. terutama dah lebih 50 tahun meraih kemenangan. dan Allah S.W.T akan meninggalkan 'clue' bagi org yg berbohong serta petunjuk kpd org yg hendak menegakkan keadilan.

Edited by gila_game25

bukan pandang rendah. usually budak2 nih otak diorang simple blm x dpt nilai baik dan buruk dgn betul. hidup nih bukan game ok. mmg wajar 21 tahun baru leh ngundi.

politik nih mmg seronok jadi pebangkang. kutuk sana kutuk sini. manusia mmg excited bila org lain salah dan pada masa sama, rasa seronok nak jatuhkan dan memalukan org lain.

cam aku bkn ikut suara mak bapak aku dsb. aku dulu ingat nak pas jugak tp aku observe pas nih lebih kepada parti. cam umno tak dapat buat hukum hudud dia marah mcm2. anwar selamba cakap x nak buat islamic state x der plak marah2. hipokrit.

pastuh bengang ngan kerajaan mmg senang sebab manusia mmg x puas.

1. sorang nak minyak turun

2. sorang nak gaji kakitangan kerajaan naik

3. sorang nak kos rawatan percuma

4. sorang nak free education

5. sorang nak road tax kurang

6. sorang nak tax dikurangkan

7. sorang nak kerajaan bagi subsidi baja

8. sorang nak biasiswa

9. sorang nak rumah murah

10. sorang nak masjid

11. sorang nak tokong

12. sorang nak nak negara Islam

13. sorang tak nak negara Islam

14. sorang nak air free

15. sorang nak elektrik free

16. sorang bengang hospital kerajaan lambat

17. sorang naik tabung pelaburan pendidikan free dari kerajaan

18. sorang nak hudud

19. sorang x nak hudud

dsb

mmg nampak cam jahat giler. minyak subsidi sikit, gaji sikit, rumah pon kerajaan x bagi, duit x kasik dsb. tp pikir la sikit, mana nak datangnya duitnya dan kene pikir logik jugak. dgn 200 billion x mampunya kerajaan nak kasik sumer.

perbangdingan mudah ntuk adik2 sekalian ialah cam ko mintak PS3 dari parents, pastu guitar, pastu drum, pastu komputer, pastu streamyx, pastu kereta dsb. mcm parents ko kasik... jawapan diorang comfirm 'x mampu, kita x kaya'.

ada kawan aku minat sgt pkr sampai dia cerita, bajet tahun lepas pak lah ambik 50 billion, najib ambik 50 billion (kalo x silap aku ceritanya gitu) ntuk projek diorang. aku tgk dia percaya giler rasa nak tergelak pulak. kalo 50% duit negara diorang ambek, x bergerak negara dan x kan ah x der sapa kat pembangkang nak kecoh. cerita x logik nih pon boleh percaya, no wonder dia kuat sgt pkr.

apa2 pon, hidup nih bukan game, ada baik jahat. masing2 ada baik dan jahat. nilai mana yg lebih beri pekdah.

*btw, suara keadilan pon bukan betul. kata ketua polis negara lumpuh, tgk2 sihat jer. so pada gila_game ko jangan jadi otak pr... penipu jugak tuh. haha

oh yes... saya di Penang. ada orang cakap PAS Penang ada buat majlis berbuka puasa dengan DAP. so jemput juga Lim Guan Eng. dengan alasan perpaduan. mmmm. ok tak apalah. tapi dulu semasa Gong Xi Fa Chai clashed dengan Hari Raya Aidil Fitri kerajaan ada buat "Kongsi Raya" kawan saya cakap, PAS kata itu adalah haram. tak boleh buat macam itu sebab mencemarkan Aidil Fitri yang mulia.

saya berfikir, memang sudah tak dapat mau elak pasal clash hari. tapi menjemput orang yang bukan Islam bersama-sama berbuka puasa, boleh pula. memang tak salah menjemput orang meraikan hari kita, tapi kenapa bila orang lain buat kita jatuhkan perkataan yang macam-macam tapi bila kita sendiri buat, semua boleh.

pada sayalah, saya tak berani mau gamble my future dengan 1 benda yang uncertain. kenapa harus ditukar when sekarang sudah baik.

saya masih hairan, kenapa PKR issue macam surat warning kepada orang dia (tak ingat nama) sebab joined perhimpunan anti forum masuk islam yang jelas mempersoalkan agama Islam & juga syariah. PKR ini macam mau promote murtad di Malaysia pula & PAS juga diam saja.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...