Jump to content
oxy

Peralihan Kuasa 16 September Ini Adalah Satu...

Pada pandangan saya,  

118 members have voted

1. 1. Peralihan kuasa 16 September ini adalah satu...

• Realiti
      53
    • Fantasi
      65

Recommended Posts

mr batista.. agak2 kali ni ape plak sebab musabab penahana DSAI tu yer???

emmm dulu 5od0M! nyer ker...

skrg x silap..Pak lah dh swap jd menteri pertahanan..dia swap portfolio kat si jib...

talian terakhir pak lah... untuk menggunakan kuasa tentera untuk menyekat kemaraan pakatan rakyat...

susulan dr keluarnya SAPP ..

pak lah sudah buat persedian awal...untuk menjaga dirinya...seterusnya menjurus ke penangkapan

DSAI di dakwa menjejaskan ekonomi dan keselamatan negara...aku harap campur tangan Agong dapat meredakan keadaan skrg.....

Harap2 abdullah badawi fikir panjang sebelum buat apa2 yang bodo@salah langkah ,kalau gaduh sesama ahli politik ok lagi , ni kalau dah melarat sampai rakyat masuk campur ...

edit: Selamat berbuka puasa bagi kawasan yang sudah pun berbuka :D

Edited by hampeh

DSAI mungkin di ISA kerana banyak pelabur2 asing takut ke Malaysia untuk melabur ekoran ekonomi dan suasana politik tidak stabil....

tu menunjukkan DSAI masih relevan lagi...sampai pelabur2 asing masih percayakan kata DSAI dr Pak lah...

x heranlah kenapa DSAI menduduki ranking ke -9 dunia dlm senarai orang paling berpengaruh di dunia menurut majalah TIMES

Edited by Batista

pak lah dah kecut teloq. kalau boleh dia nak ISA kan rakyat skali.

dia tak sedar diri, rakyat memang tolak pak lah.

kalau DSAI kene ISA, besok jam lagi la highway, rodblok sepanjang jalan... menyusahkan rakyat.

tunggu la pilihanraya nnt .. melingkup terus la kau wahai pak lah

100 time.... kira bush pon releven jugak la??

ranking tu based on pengaruh+pencapaian politik....

relek2 dulu pasal ISA. jgn tergesa2 buat spekulasi. yg bebaskan anwar dari ISA Pak Lah jugak. :)

pasal time tuh lantaklah. aku dulu bace pon dia lebeh suka nak tunjukkan org Islam nih terrorist. peduli apa cakap diorang. 100 ka 1000 ka. haha

Edited by hdroxy

[terkini] Zaid Ibrahim sertai PKR

Sumber

:lol: kira sempat la dia keruhkan lagi keadaan sebelum lari ke pihak lain.

Sabah Progressive Party (SAPP) dah kuar dari barisan nasional

laporan NST

Sudah agak daa ni.....

Mmg patut mrk keluar. Bukan SAPP shj...yg lain pun saya harap mrk keluar....kesian org Sabah :angry:

[terkini] Zaid Ibrahim sertai PKR

Sumber

:rolleyes: Syabas Zaid krn pindah ke kapal yg betul.... :)

Kalau diikutkan 16 september dah menjadi realiti tapi disebabkan kekangan dan halangan

:rolleyes: Syabas Zaid krn pindah ke kapal yg betul.... :)

Jangan percaya, tu semua propaganda.. :lol:

aku tak percaya apa yang pak lah cakap

macam mana aku nak percaya bila dia suruh jangan percaya kat anwar

aku rasa dia nak ISA kan anwar la...

Hbs ko percaya la ckp Anwar?

Anwar tu pembohong besar...

Anwar mmg patut kena ISA, menggugat keharmonian negara dan eknonomi...

DSAI mungkin di ISA kerana banyak pelabur2 asing takut ke Malaysia untuk melabur ekoran ekonomi dan suasana politik tidak stabil....

tu menunjukkan DSAI masih relevan lagi...sampai pelabur2 asing masih percayakan kata DSAI dr Pak lah...

x heranlah kenapa DSAI menduduki ranking ke -9 dunia dlm senarai orang paling berpengaruh di dunia menurut majalah TIMES

Kenapa Anwar Ibrahim dpt ranking tinggi dlm majalah TIMES? Bukan ke majalah tu terbitan kaum Yahudi?

Anwar kan popular kat sana. Kenapa tidak Tun Dr Mahathir? Cuba korang pikir baik-2.... Amerika dah lama x senang hati dgn pemerintah negara kita, kalo boleh nak masuk campur tangan, tp x dpt... Hanya Anwar sajelah kuda tunggangan Yahudi yg dpt membuka pintu kepada kaum Yahudi ni utk masuk campur dlm negara, kemudian mengangkut keluar minyak keluar dari Malaysia... Maka Malaysia pun jd miskin.....

orang2 BN ni jenis susah nak terima kenyataan

Balik ke persoalan utama, peralihan kuasa 16 sept ini adalah FANTASY!!! Mcm final fantasy pulak. Aku terima kenyataan yang anwar buat cerita fantasi. Ni satu contoh janji anwar x tertunai. Meh kita tengok apa pulak janji yg sterusnya. Tanda pertama sumpah laknat dah nak bermula. Jangan main2. Bulan pose ni jgn sbrg sumpah. Kang 7 keturunan termakan sumpah.

Balik ke persoalan utama, peralihan kuasa 16 sept ini adalah FANTASY!!! Mcm final fantasy pulak. Aku terima kenyataan yang anwar buat cerita fantasi. Ni satu contoh janji anwar x tertunai. Meh kita tengok apa pulak janji yg sterusnya. Tanda pertama sumpah laknat dah nak bermula. Jangan main2. Bulan pose ni jgn sbrg sumpah. Kang 7 keturunan termakan sumpah.

Apa pulak fantasi, ko tak nampak ke tanda2 nyata depan mata... ko ingat nak tubuh krjn baru ni senang mcm beli juadah kat bazaar ke? sakng ni DSAI dah hantar surat kpd Pak Lah nak jumpa buat secara baik dan ikut perundangn.. masalahnya Pak Lah kecut tak nak jumpa.. DSAI bimbang takut Pak Lah buat keje gila spt declare darurat, tangkap ISA berramai2 atau bubar parlimen.. ini amat bahaya sbb dah lah ekonomi malaysia sakng ni tgh merundum. Pak Lah sendiri kluarkan stmt yg DSAI ni mengancam.. nampak sgt gelabah.. kesian Pak Lah.

DSAI dan cukup ahli perlimen yg volunteer lompat parti masuk Pakatan Rakyat tp takmo hebahkan takut dpt ancaman jahat drp BN spt dikenakan ISA dan sbgnya.

Tanda depan mata yg jelas spt Datuk Zaid Ibrahim dah resign, parti SAPP dan senagkatannya telah keluar BN.. mmglah awal2 ni depa kata independent.. tp cuba pk logik lah takkan depa nak berjuang sorg2.. mestilah sat lagi akan join PR dan BN pulak yg resign... tgk lah nanti... nasib baik Yang DiPertuan Agong kita masih rasional.. pelaung utk PR memerintah amat terbuka luas.

Hbs ko percaya la ckp Anwar?

Anwar tu pembohong besar...

Anwar mmg patut kena ISA, menggugat keharmonian negara dan eknonomi...

Kenapa Anwar Ibrahim dpt ranking tinggi dlm majalah TIMES? Bukan ke majalah tu terbitan kaum Yahudi?

Anwar kan popular kat sana. Kenapa tidak Tun Dr Mahathir? Cuba korang pikir baik-2.... Amerika dah lama x senang hati dgn pemerintah negara kita, kalo boleh nak masuk campur tangan, tp x dpt... Hanya Anwar sajelah kuda tunggangan Yahudi yg dpt membuka pintu kepada kaum Yahudi ni utk masuk campur dlm negara, kemudian mengangkut keluar minyak keluar dari Malaysia... Maka Malaysia pun jd miskin.....

ko ni sia2 puasa sbb buat fitnah kpd DSAI tanpa bukti.. krn mulut badan binasa.

Ya Bro..

Aku sokong.sememangnya fantasi,kalau dulu berani janji

tarikh 16 SEPTEMBER,kenapa sampai sekarang masih tak

terjadi apa2?

haiyoooo omong kosong jer? :ph34r:

kerajaan akan hapuskan smua yg blh menggugat kuasa UMNO/BN dlm kerajaan..so smua ancaman yg mengancam kedudukan diaorg di ISA kan.....tak ade ar perang2..tak menggugat keselamatan negara pun....

ni yang aku cakap tadi orang2 UMNO/BN mana boleh terima kenyataan?semua nak hidup di alam fantasi dia je..aku tak tengok pun anwar bersumpah?najib dengan saiful yg bersumpah....adakah sumpah laknat tu sedang memakan golongan2 ni?wallahualam

ala sumpah2 tue karut jerk...kau tgk lepas anwar menang pilihan raya kat Permatang Pauh...mane ade lagi sebut pasal kes nieh...snyap jerk...kau tak perasaan ker?

sabar, kes sedang dibawa ke mahkamah. saiful sedang merayu ke mahkamah lagi tinggi wokeh? baca sok kabo ke x nieh?

*btw mod, aku x nak kunci topik nih coz events tgh hot, kesinambungan 16 sept, harap faham ek...

Tunggu dan lihat..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...