Jump to content
Superior

Parti Pilihan Anda?

Mari vote.  

59 members have voted

1. 1. Parti pilihan anda.

• UMNO (United Malays National Organization)
      18
    • PAS (Parti Islam Se-Malaysia)
      27
    • PKR (Parti Keadilan Rakyat)
      14

Recommended Posts

Err.. Si penuduh buat sumpah dahulu bukan yg dituduh? Time mahkamah blm habis bicara lagi?

Bila masa PAS suruh bersumpah pakai dan junjung Al-Quran? Cuba bgtau aku sape yg kata? Nik Aziz? Mat Sabu? Hadi Awang? Atau yg membuat sumpah tu terikut2 jejak langkah Rafidah Aziz?

1. Nik Aziz.

July :

KOTA BHARU: Menteri Besar Kelantan Datuk Nik Abdul Aziz Nik Mat berkata “mubahalah†atau bersumpah dengan menjunjung al-Quran adalah cara untuk menentukan kebenaran dan juga sesuatu yang dituntut dalam Islam.....source

Pas bersumpah

....Katanya, apa yang dilakukan Mohd. Saiful itu sama dengan penganut Kristian menggunakan Bible.

Menurut beliau, Islam hanya menerima sumpah Wallahi, Wabillahi dan Watallahi...source, harakah pon ader

2. dah tertuduh x nak angkat sumpah, terpaksalah yg menuduh angkat sumpah sebab penyokong yg tertuduh dah start menuduh penuduh membuat tuduhan palsu. yg menuduh dituduh, so betul la tindakan dia ntuk mempertahankan diri coz dia tertuduh.

anwar nih pon satu, sumpah parlimen laju jer angkat... sumpah nih, mcm2 hal plak. kalolah dia x bersalah, aku x nampak apa dia rugi kalo dia angkat sumpah. betul x kak?

1. Nik Aziz.

macam ade tak kena ngan source yang ko tunjukkan tu.NIK AZIZ suruh bersumpah sambil menjunjung al-quran?

macam ade yang x kena. sedangkan yang aku tahu itu ari Tuan Guru Nik Aziz mengatakan bahawa mengangkat sumpah sambil menjujung al-quran seperti penganut kristian. betul ke source yang ko dapat tu.

sedangkan yang aku tahu itu ari Tuan Guru Nik Aziz mengatakan bahawa mengangkat sumpah sambil menjujung al-quran seperti penganut kristian.

abis tu nak bersumpah care mane yg betul

pelik tu la org bijak agama (taksub kot) skrg

hari ckp lain esok lain

macam ade tak kena ngan source yang ko tunjukkan tu.NIK AZIZ suruh bersumpah sambil menjunjung al-quran?

macam ade yang x kena. sedangkan yang aku tahu itu ari Tuan Guru Nik Aziz mengatakan bahawa mengangkat sumpah sambil menjujung al-quran seperti penganut kristian. betul ke source yang ko dapat tu.

tok guru cakap "bahawa mengangkat sumpah sambil menjujung al-quran seperti penganut kristian" itu selepas saiful angkat sumpah, bukan sebelum angkat sumpah...

penin aku..xtau nak pilih antara PKR n PAS....

anyway aku dh vote

Batista, ko vote je UMNO. kasik banyak sikit..

Mari berbincang skrg ni mengapa sokong parti yg kita vote tu berserta dengan huraian dan mengapa menolak parti lawan. Kita mulakan dengan mereka yg vote di atas sekali. Bagi penghargaan untuk korang... Aku nak tau jugak. Boleh? terima kasih.. Lupakan soal angkat sumpah, penahanan exco, muzakarah, dan kes2 yg timbul selepas PRU-12.

Edited by Superior

ditunggangan DAP yang kurang hajar, anti-Islam. pastu kalo kuat dan berani cakap ok la. nih lembik jer. karpal singh, gobing singh jadi menteri2? oh please....

Edited by hdroxy

ditunggangan DAP yang kurang hajar, anti-Islam. pastu kalo kuat dan berani cakap ok la. nih lembik jer. karpal singh, gobing singh jadi menteri2? oh please....

gambo kt dlm tuh org cina daaa :rolleyes: . dieworg ade hak nk ambik alih khinzir tuh, ape nk dikata?? Cina dibolehkan makan khinzir. mcm lah sebelum ni pihak kerajaan lama x pernah usahakan ladang khinzir. time masuk PR, trus hentam habis-habisan. drpd kerajaan yg mengaku Islam tetapi perilaku jauh ke pantai <_<

aq sokong 'dia' psl 'dia' lebih Islamic walaupun negerinya tidak kaya, tetapi kaya dgn amal dan pahala :rolleyes: .

saya sebagai bukan melayu, tapi beragama Islam undi untuk UMNO diatas sebab-sebab berikut:-

1. walaupun parti BN terdiri daripada MIC, MCA & etc (termasuk party di Sabah & Sarawak), tapi siapakah orang yang diatas. UMNO, Melayu & Islam. & saya berasa agama Islam masih kuat sekarang.

2. kalau untuk pakatan rakyat, orang diatas itu siapa? DAP. sebagai bukan melayu, saya berani cakap yang DAP ini memang antikan Islam. so saya tak nampak macam mana nanti PKR & PAS mau bersatu dengan DAP. kalau bergabung pun, beranikah PKR & PAS bypass DAP?

3. saya hanya nampak Dato' Seri Anwar Ibrahim ini hanya mau jadi PM saja. dapat sokongan cukup. semasa undi hari itu di permatang pauh, saya tak pernah tengok lagi menteri yang buat topeng & topi muka pemimpin & pada saya itu adalah 1 contoh "idolatry" yang dilarang dalam Islam. banyak betul fund dia. saya pun puzzle juga, pasal angkat sumpah dalam parlimen cepat & pantas tetapi sumpah cara Islam itu dia tak berani & tak mau.

4. selama kita hidup di Malaysia ini adakah hidup kita terlalu susah? saya hanya boleh bercakap, saya bersyukur diatas apa yang saya dapat.

c'mon, kawan-kawan Melayu saya semua.. jangan berpecah-belah pasal 1 ataupun 2 orang yang berpolitik. kita semua bersaudara. maukah kita tengok Malaysia jadi macam negara Islam yang lain? semuanya berpunca dari politik.

Err.. Si penuduh buat sumpah dahulu bukan yg dituduh? Time mahkamah blm habis bicara lagi?

Bila masa PAS suruh bersumpah pakai dan junjung Al-Quran? Cuba bgtau aku sape yg kata? Nik Aziz? Mat Sabu? Hadi Awang? Atau yg membuat sumpah tu terikut2 jejak langkah Rafidah Aziz?

ape la korang nih... :angry:

topik ni pasal undi maka komen2 yg melalut tak perlu... <_<

gambo kt dlm tuh org cina daaa :rolleyes: . dieworg ade hak nk ambik alih khinzir tuh, ape nk dikata?? Cina dibolehkan makan khinzir. mcm lah sebelum ni pihak kerajaan lama x pernah usahakan ladang khinzir. time masuk PR, trus hentam habis-habisan. drpd kerajaan yg mengaku Islam tetapi perilaku jauh ke pantai <_<

aq sokong 'dia' psl 'dia' lebih Islamic walaupun negerinya tidak kaya, tetapi kaya dgn amal dan pahala :rolleyes: .

ni apa kehalnya gambar babi ngan vote parti ni ? bukak tresd lain lain la pasal babi ... ni kan pasal vote mana parti kesukaan anda. kalau nak jugak .. topik tu tambah la isu babi .. wekekeke

ps: kadang² kita terlalu taksud pada sesuatu

si hdroxy dgn babi tak dapat dipisahkan :lol:

apapun aku dah vote

Edited by zaydun

ni apa kehalnya gambar babi ngan vote parti ni ? bukak tresd lain lain la pasal babi ... ni kan pasal vote mana parti kesukaan anda. kalau nak jugak .. topik tu tambah la isu babi .. wekekeke

ps: kadang² kita terlalu taksud pada sesuatu

sowi2 :wacko:

apo pasai Islam masih kuat kt Msia?? iye je Chloe :huh:

Edited by gila_game25

Dah 2 kali ko buat stetment yang boleh menyakitkan hati orang lagi..

Aku rasa yg vote atas sekali "Robot's, hdroxy, leman77, Tun Loy ...."

dan mungkin baok blm vote.

Batista, ko vote je UMNO. kasik banyak sikit..

Sepatutnya ko sebagai Pemula topik kena mengawal keadaan, bukan bagi mengeruhkan keadaan!

Sekali lagi ko buat macam tu, aku tidak akan teragak agak untuk mengambil tindakan.

Dah 2 kali ko buat stetment yang boleh menyakitkan hati orang lagi..

Haa.. tu ler korang, jangan flame orang lain.. masing2 ada pendapat, dan kena ler hormat pendapat orang lain sepertimana orang lain hormat pendapat kita.. betul tak. Nasib baik ada SPR aka MOD.. ehhehehe :D

abis tu nak bersumpah care mane yg betul

pelik tu la org bijak agama (taksub kot) skrg

hari ckp lain esok lain

Memang sumpah saiful tu diakui salah oleh imam masjid tu sendiri. Dia minta maaf kat permatang pauh dan kata sumpah Saiful tu salah. kebetulan dia ada di masjid tiba2 org tarik dia pergi kat sumpah saiful. kalo nak tau kenapa bacalah sendiri.

[gambar khinzir di sini]

Orang bukan Islam bebas untuk makan/pegang khinzir. Apa salahnya. Lain la kalau ada orang Islam join sama kat situ.

saya sebagai bukan melayu, tapi beragama Islam undi untuk UMNO diatas sebab-sebab berikut:-

1. walaupun parti BN terdiri daripada MIC, MCA & etc (termasuk party di Sabah & Sarawak), tapi siapakah orang yang diatas. UMNO, Melayu & Islam. & saya berasa agama Islam masih kuat sekarang.

2. kalau untuk pakatan rakyat, orang diatas itu siapa? DAP. sebagai bukan melayu, saya berani cakap yang DAP ini memang antikan Islam. so saya tak nampak macam mana nanti PKR & PAS mau bersatu dengan DAP. kalau bergabung pun, beranikah PKR & PAS bypass DAP?

3. saya hanya nampak Dato' Seri Anwar Ibrahim ini hanya mau jadi PM saja. dapat sokongan cukup. semasa undi hari itu di permatang pauh, saya tak pernah tengok lagi menteri yang buat topeng & topi muka pemimpin & pada saya itu adalah 1 contoh "idolatry" yang dilarang dalam Islam. banyak betul fund dia. saya pun puzzle juga, pasal angkat sumpah dalam parlimen cepat & pantas tetapi sumpah cara Islam itu dia tak berani & tak mau.

4. selama kita hidup di Malaysia ini adakah hidup kita terlalu susah? saya hanya boleh bercakap, saya bersyukur diatas apa yang saya dapat.

c'mon, kawan-kawan Melayu saya semua.. jangan berpecah-belah pasal 1 ataupun 2 orang yang berpolitik. kita semua bersaudara. maukah kita tengok Malaysia jadi macam negara Islam yang lain? semuanya berpunca dari politik.

1. Kerajaan BN tak memerintah mengikut Islam. Pak Lah sendiri yang kononnya kuat gama, jadi Imam dan sebagainya ada gambar memegang perempuan2. Jelas sekali agama Islam masih lemah.

2. Inilah yang dirunsingkan penyokong PAS. Orang bukan Islam macam masih takut untuk hidup bawah pemerintahan Islam. Kerana mereka percaya dgn propaganda barat yg anti-islam.

3. Aku tak berapa percaya sangat dengan Anwar. Sbb Anwar tak tentu boleh naikkan Islam. Tapi kalau BN terus berkuasa sampai bila2 Malaysia tak maju. Buat apa nak bersumpah sedangkan takda bukti yang dia buat benda tu. Dalam islam sumpah ni bukan boleh dibuat sewenang2.

4. Mungkin hidup kita senang. Tapi fikirkanlah orang2 di luar sana. Cuba masuk kawasan2 orang miskin dan tgk betapa susahnya mereka. Lagipon kita nak kemajuan, bukan nak basmi kemiskinan semata2.

gambar tuh sekadar hiasan lah. aku x cakap apa2 pon. ish, ader ke babi pulak yg dilihat. aku nak menekankan leader2 dap lah. tuh jer yg aku dpt diorang ramai2 bersama2. kebetulan ada plak bintang tuh, takkan nak kelam kabut edit plak.. haiya <_<

Memang sumpah saiful tu diakui salah oleh imam masjid tu sendiri. Dia minta maaf kat permatang pauh dan kata sumpah Saiful tu salah. kebetulan dia ada di masjid tiba2 org tarik dia pergi kat sumpah saiful. kalo nak tau kenapa bacalah sendiri.

ha ah, kesian aku tgk Ustaz tuh. Tapi pengajaran pengalaman dia : PAS dan PKR kaki fitnah jugak. Pengalaman Ustaz Porigi jelas menunjukkan org2 PAS dan PKR x kan teragak2 mengeluarkan cerita2 fitnah (dengan mengenepikan penekanan mengkaji kesasihan cerita yg amat dituntut didalam Islam) terhadap seseorang jika seseorang itu tidak x pro-diorang sehingga seseorang itu pro diorang.

Nasib baiklah Ustaz Porigi tampil bercerita. kalo tidak, x tahu lah apa kezaliman akan dilakukan keatas beliau dan keluarga oleh penyokong PAS dan PKR.

Edited by hdroxy

aku ada chat dgn forumer kat sini... aku tau mod pro mana.. Kalau tak, masa kan aku leh kena warn mcm ni sekali atas perkara kecik..

Statement aku biasa je. Takde pun menghina ke apa. Batista pun aku kenal..

Masuk je hari ni ada cite babi ni nape ye? Kan pasal vote je..

Pada aku DAP tu parti berasaskan sosialis, bukannya parti perkauman. Parti tersebut juga mahukan kesamarataan memandangkan parti ini didominasi oleh orang Cina, maka BN melabelkan DAP sebagai parti orang Cina. Tunku Aziz yang masuk DAP, banyak yg kata tindakan beliau tak wajar. Walhal parti tersebut bukanlah parti khas untuk orang cina sepertimana MCA. C tu sendiri dah bermaksud "chinese". Begitu juga UMNO dan MIC. Sebab dia tak memilih PAS atau PKR, mungkin dia ada sebab tersendiri dan aku ada baca pandangan dari forum lain. At least dengan kehadirannya dalam DAP dapat meneutralkan lagi DAP supaya tidak dilabelkan parti tersebut hanya untuk orang cina. Dan diharapkan kehadirannya dalam DAP dapat membantu dan membaiki mana yang salah. Tak dinafikan ada sesetengah pemimpin dlm DAP tu anti kepada Islam. Dan aku harap PAS akan bertegas dengan DAP. aku gak berharap Lim Guan Eng dapat lebih mendalami ilmu Islam sekaligus memeluk Islam. -_-

Aku tgk Kedah skrg, dah byk tiru Kelantan dalam mewujudkan negeri Islam. Penyanyi wanita tidak dibenarkan buat konsert di negeri tersebut.. Ini menunjukkan perubahan yg positif dalam negeri-negeri di bawah Pakatan Rakyat.

4. selama kita hidup di Malaysia ini adakah hidup kita terlalu susah? saya hanya boleh bercakap, saya bersyukur diatas apa yang saya dapat

Memang takde sampai terlalu susah. Tapi hampir ke susah tu ada. Kita hanya tgk pada diri kita yg hidup serba cukup je memang akan kata sedemikian rupa. Bagaimana dengan orang miskin? Adakah anda tak merasakan kos sara hidup di negara kita ini semakin meningkat di bawah pimpinan kerajaan sekarang? Tak nafi kerajaan ada yg bagus tapi ada juga tak eloknya..

Kang aku cakap lebih2 kang, kena warn plak. Ni la M'sia. Tak boleh nak bersuara. Kang masuk ISA plak.. Tapi dalam forum, kena banned la. Selalunya yg kena warn, mereka yg menyokong PR. Contohnya .mysahabat9. Penyokong BN, korang patut "bersyukur" kerana bebas bersuara tanpa kena warn disini. Cukup la smpai sini. :blush:

Edited by Superior

Adakah anda tak merasakan kos sara hidup di negara kita ini semakin meningkat di bawah pimpinan kerajaan sekarang

malaysia jer ke? so protes2 kat negara india, indonesia nih sebab BN la ek. hebat! jom kita jatuhkan BN yg dah wat dunia merana.

apa kata kak dan geng kak masuk DAP ramai2 ntuk meneutralkan keadaaan. baru betul. :) jom jom http://dapmalaysia.org/newenglish/ta_ju_member.htm takbir!

pastu akak mintak la diorang ceramah dalam BM ker, asyik bahasa Cina jer, dari poster sehingga ke dewan, mana nak paham. takbir!

Edited by hdroxy

Tempat aku bertanding takde DAP. So aku pilih parti lain.. :)

Tempat aku bertanding takde DAP. So aku pilih parti lain.. :)

x kesah lah kak. janji PR di hati kan? apa salahnya join. :) RM100 jer, anggap sebagai sedekah ntuk perjuangan PR. Takbir! :)

x kesah lah kak. janji PR di hati kan? apa salahnya join. :) RM100 jer, anggap sebagai sedekah ntuk perjuangan PR. Takbir! :)

Hdroxy= Takbir!! X3

Gila_game25= Allahuakbar! Allahuakbar! Allahuakbar! hai, aq sorg je ke yg jawab?

apo pasai Superior nk masuk DAP nye? kan die dah ade parti len :unsure:

undi DAP ni klau terpaksa ja. misalnya, tempat anda xde PR selain DAP, dan pilih yg mana kurang mudarat, BN or DAP. keputusan terletak pada dakwat pen :ph34r:

kalaulah hdroxy nih duduk kt Kelantan tahun 1960 - 1990 dulu, tentu dia berada dalam pihak yg lain :mellow: klau keluarga dari dulu kaya-raya daripada datuk-nenek dia dulu, mana nk skong PR ni, psl die x rasa dan x nmpk keperitan rakyat Kelantan sana tuh. biarlah miskin tpi biarlah amalan kaya

aku ada chat dgn forumer kat sini... aku tau mod pro mana.. Kalau tak, masa kan aku leh kena warn mcm ni sekali atas perkara kecik..

itula bukan senang nak jadi pemimpin. Kena adil, tak bleh ikut perasaan je.

P/S: Pos ini tak ditujukan kepada mana2 mod.

Aku tengok korang dah mula bertengkar sesama sendiri pulak. Sepatutnya topik macam ni kita bukan kena bincang pasal forumer mana yg betul. Bincang pasal kenapa korang vote parti tu dan jangan kaitkan dengan mana2 forumer.

...kalaulah hdroxy nih duduk kt Kelantan tahun 1960 - 1990 dulu, tentu dia berada dalam pihak yg lain :mellow: klau keluarga dari dulu kaya-raya daripada datuk-nenek dia dulu, mana nk skong PR ni, psl die x rasa dan x nmpk keperitan rakyat Kelantan sana tuh. biarlah miskin tpi biarlah amalan kaya...

datuk aku penoreh getah dan askar hutan je la... tp alhamdullilah, kerajaan bnyk bukak peluang especially dalam pendidikan, membolehkan kesemua anak2 datuk aku melanjutkan pelajaran dan mendapat keselesaan (dgn menggunakan ilmu tersebut lah, bukan kroni ek :P)

Edited by hdroxy

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...