Jump to content
Shanai

Ruangan Download

Recommended Posts

kalau nak letak Update for Microsoft Product, aku leh up kan, kalau nak aku hostkan pun leh. just letak link kat sini. tapi aku host pakai FTP la. HTTP takut admin perasan, hokhokhohkohkohk...........

sekarang pun aku dah run ftp apo, tapi ni bandwidth aku sendiri. hanya condenser + mchammer je tau username + passowrd dia. kalau nak ******* masuk irc aku, ohkhokhokhokhokh

Encik Admin,

Saya ada beberapa cadangan iaitu berkenaan dengan Ruangan Download ni. Rasa lebih elok

di ruangan tu nanti akan ada beberapa orang yang akan handle untuk buat review

setiap file yg diupload oleh developer, kalau software-software yang dimuat-naik

menepati polisi & penafian putera.com, maka software tersebut akan diapprovedkan

sebaliknya jika tidak, software tersebut akan direject. mungkin admin boleh melantik beberapa orang

administrator utk mengendalikan hal-hal ini.

Setakat ini terdapat 2 ahli yang ada kemahiran sebagai Penetration Tester:

Ancient_One

Alternator

Sebab bimbang jgak sesetengah programmer tu cuba utk ambik kesempatan utk menyelitkan trojan/virus

dan sebagainya. Saya percaya, anti-virus bukanlah tool yg efektif utk mengesan

kehadiran virus dalam sesuatu program sebaliknya alat-alat seperti packet

sniffer/debugger digunakan utk trace setiap pergerakan data (internal mahupun exteral)..

dua-dua orang yg disebutkan diatas mahir dalam hal-hal ni. mereka boleh diletakkan ke dalam grup Tester/Reviewer/Pengulas.

harap pasni ni ramai lah programmer2 yg ada inisiatif utk buat software sendiri. make it rock bebeh!~

Buat masa ni, saya set moderator yang boleh approved file (mana2 moderator).

Tapi, jika difikirkan sesuai untuk dilantik group baru sebagai "tester", mungkin saya boleh pertimbangkannya.

Ancient_One dan Alternator tu setuju ke dengan cadangan tu.

Siapa lagi yang boleh jadi tester?

pasal download software, grafik atau apa sajer tak ke menjejaskan bandwidth putera.com. Sejak putera.com tukar skin ni pun speed nak open frontpage putera.com pun agak lambat sikit jika dibandingkan dengan skin yang lama. Bukan apa sestengah file memakan ruang dan bandwidth yang besar. Ini tak masuk lagi file audio/video jika ada untuk mereka yang nak showcase kan diorang punya hasil kerja.

Banyak saya tengok portal yang close kan ruangan download sebab bandwidth overlimit. Satu lagi ia akan mejejaskan stabiliti server putera secara keseluruhan. Mengapa tak link kan saja ke website developer tersebut selepas mendapat kelulusan pengurusan putera.com. Lagi pun bukan susah nak nak create website, banyak yang free. Kat situ boleh developer taruh segala support untuk software yang dibuat. Perkara macam ni sering dibuat diportal lain. Satu lagi putera.com boleh taruh desclaimer sebab benda-benda tu dari luar website putera.com. hanya cadangan. smile.gif

Saya akan bagi option, sama ada dia nak upload atau nak link ke server sendiri.

Yg eloknya, dia upload, tapi sudah tentu akan memberi kesan kpd putera.com, bagaimanapun saya akan pantau dan pastikan putera.com akan terus stabil.

aku bukan programmers tapi aku ade cadangan mengarut. kan elok kalau kita ada programs AKA kazaa or what ever yg connect pc2 budak2 putera sahaja. kira cam ade private networking la utk kita sama2 kita share file.

mus3na, Lowyat.NeT pun ade ape mende ni.. tader karut la bang.. smile.gif

diorang panggey nama dia "DC+ HUB" .. macam connected to LAN jugak.. free to tengok ape2 aje dlm pc orang lain..dan tentunya untuk leech fail tu.. (kalau tak silap la sebab nara tak pernah join due to powerful internet connection..)

dan sudah tentunya ramai orang akan menjadi berbulu bila menda nih ada..

Edited by NaRa

hak hak~ akuh nih byk s/ware/[waran tangkap] yg jenis keparat eksyen.. tak guna [biskut tawar] x guna serial.. tp masih konpius samada halal ker haram..hehehe...

hak hak~ akuh nih byk s/ware/[waran tangkap] yg jenis keparat eksyen.. tak guna [biskut tawar] x guna serial.. tp masih konpius samada halal ker haram..hehehe...

ditanggung haram.

aku bukan programmers tapi aku ade cadangan mengarut. kan elok kalau kita ada programs AKA kazaa or what ever yg connect pc2 budak2 putera sahaja. kira cam ade private networking la utk kita sama2 kita share file.

Kau punya cadangan mengarut tu dah lama aku fikirkan. Aku ada jumpa VB source code untuk buat peer to peer software ni, tapi tak pernah try lak nak develop. takda masa.

Tapi ruangan download tu tetap ada. Mungkin kalau ada software ala kazaa utk puteranian, itu kira extra la. Tapi kang besok ada org saman kita pulak sebab provide mekanisma utk permudahkan piracy. naya!

bagus ruang ni ada tapi korang dah cari ke kelemahannya dulu takut-2 nanti kang putera jadi cam lama dulu kang susah lak kan so ,aku rasa baik kita bina dulu apa yang patut dari segi keselamatan pengguna dan juga web ni.

kalau nak buat P-2-P pun elok jugak, tapi buat cara download sekarang ni dah kire ok gak per.. tak la susah sangat. cuma satu je la, kalau dah banyak file nanti, kena selalu update kalau tak orang akan cari sumber lain.

shanai, dah ader 1 file tengah queue, camner nak accept? file yg diupload oleh moderator takleh accept file sendiri eh... blink.gif

lagi satu kalau boleh bagi option utk uploader letakkan link homepage developer, sbb kalau ada masalah pasal program tu, diorang boleh terus contact kepada developer, takde la nanti putera.com dapat soalan:

macam maner nak guna software ni ha? apesal software ni takleh nak itu nak ini dan sebagainya...

Edited by puteranetwork

tapi software p2p yg aku cadangkan kira utk internal network sahaja. hanya user berdaftar putera.com yg akan dikasi username+password. aku ade terpikir pasal VPN tapi ni cost sebab nak setup server yg ade bandwidth besar. p2p kira yg paling murah la.

P2p utk kegunaan ahli putera.com je ke? kalau untuk ahli je tak jadi masalah kot, sbb kita tak openkan kepada umum kan? bukan per aku risau tentang masalah poisoning attack, DoS dll.

tapi ade kebaikannye jugak, kalau dah ade network sendiri ni, sape2 yg nak mintak illegal material tu boleh suruh diorang cari kat sana, dan andaikata la kalau ada ape2 isu pasal hakcipta ke sekurang-kurangnya server yg host p2p tu yg ada effect, kalau ada laporan pun diorang takleh kaitkan dengan putera.com.

Kalau kat Canada, file sharing ni legal, kalau kat malaysia tak tau pulak.

pasal server tu, sape nak tolong hostkan? kau tak boleh ke mus3na? hehehe.. kalau software cam kazaa tu insyaallah la aku boleh tolong ikhtiarkan (open source belambak dah).

nak gak aku share file-file e-book aku yg terlampau la banyaknya...

Edited by puteranetwork

aku lagi minat share assighment aku je, hokhohkohkohk.... aku tak leh host la, takat upload 384kbps mana cukup.

P2P kan tak guna resource server sangat, so, kalau host dekat PC guna streamyx pun sepatutnya ok kan?

Server hanya bertindak sebagai "orang tengah" sahaja.

Jangan buat macam napster yang hostkan file2 tu - itu yg kantoi dekat mahkamah. Tapi buat macam kazaa, dia tak host file2 tu, tapi dia provide link sahaja ke PC user yg ada shared files.

Server tu kita buatlah supaya ada lebih dari satu, supaya jika satu down, software boleh automatik cari server lain.

puteranetwork mesti expert bab-bab nih!

Aku cadangkan guna aje Bittorent.

Putera jadi tracker.

Senang cara ni, siapa nak upload.....cuma perlu upload .torrent, admin pulak boleh tapis torrent tu...boleh assign password pada user yg nak download/upload (hanya ahli putera)..dsbnya.

Jimat ruang dan jimat bandwith.

Contoh software nak create tracker : BNBT EasyTracker

http://bnbteasytracker.sourceforge.net/

kalau nak pakai torron, kena pakai secure server. maksud aku website tu kena ade username + password baru leh open. kalau tak, sure kantoi and ke mahkamah la kite. takat nak host torron aku ade spare server, zuan pun ade, selamat sikit, apo2 kite lepas tangan, hokhokhokh.....

tapi aku lagi minat consept kazaa.... torron ni masalahnya network kita kecik, sure speed cam hampeh.

Edited by mus3na

Tapi ruangan download tu tetap ada. Mungkin kalau ada software ala kazaa utk puteranian, itu kira extra la. Tapi kang besok ada org saman kita pulak sebab provide mekanisma utk permudahkan piracy. naya!

kalo mesia ade otak ko takyah takut, pasal ko leh argue yang telecrap provide mekanisme aka streamyx untuk permudahkan piracy ape. habis cite.

kalo ako, buat tempat download tu pastu ade tempat user comments, yang bile takde comments lagi, bile 1st orang nak bagi comment, die akan secara automatiknye buat comment berupa satu thread dan satu reply. kirenye semuanya forum-based la kot. or download tu terus forum-based. eh bende ni dah ade ke blum?