Jump to content
Shanai

Perubahan Dan Tambahan Skin

Recommended Posts

Skin PuTeRA 3.0 jadi default, Skin PuTeRA 2.Klasik diperkenalkan

Default skin telah ditukar kepada Skin PuTeRA 3.0 mulai 1 Januari 2005. Para pengguna forum yang berdaftar dan tidak memilih skin akan mendapat rekabentuk antaramuka baru ini melalui skin tersebut.

Skin baru ini cuba menengahkan identiti tersendiri PUTERA.com dan cuba lari daripada skin default IPB. Namun jika anda masih gemar menggunakan skin lama, anda boleh menukarnya kembali kepada Original Skin.

Manakala untuk mereka yang masih terkenangkan rekabentuk PUTERA.com versi sebelum ini, bolehlah bertukar kepada Skin PuTeRA 2.Klasik. Skin itu juga sesuai dan dioptimumkan untuk para pengguna Internet yang menggunakan akaun dial-up atau kapasiti lebar jalur yang terhad.

mr admin...

skin dah cantik, tak derk rasa nak buat banner putera.com ker?

:: Putera.net dah start buat dah smile.gif

haha! Itu adalah utk ruangan baru: download

- masih dalam ujian

download? any driver @ freeware jek kan? patch..trainer rasa nyer boley diketengahkan.. laugh.gif

p/s ; bravo..skin classic mmg besh~

Edited by zer0Nehza

kalau boleh tolong pastikan 'versi lo-fi' tak dibuang. saya amat memerlukan fungsi ini, mungkin sesiapa yang mempunyai akses internet yang perlahan memerlukan ini..

kalau ada discussions yang best, nara selalu akan save as melalui lo-fi untuk later viewing secara offline..

kalau boleh tolong pastikan 'versi lo-fi' tak dibuang. saya amat memerlukan fungsi ini, mungkin sesiapa yang mempunyai akses internet yang perlahan memerlukan ini..

kalau ada discussions yang best, nara selalu akan save as melalui lo-fi untuk later viewing secara offline..

Versi Lo-fi adalah sebahagian daripada sistem dan tak mungkin dibuang. Ia juga tak ada skin, jadi mana-mana skin yang dipilih, lo-fi tetap sama.

me too...original skin lawa...3.0 tu x bape kot tongue.gif

theme original skin nih punya color yg nampak sempoi & harmoni. mcm color ala2 turbolinux based plaks.

okies

theme original skin nih punya color yg nampak sempoi & harmoni. mcm color ala2 turbolinux based plaks.

okies

aku sokong laugh.gif ...tp ape salahnye klu wat skin baru yg lagik canggih....n sempoi cm ori ginal skin...ok ape biggrin.gif

kaler dia sakit mate laaa design dier sempit.. yg original nih mudah sikit lebih user friendly dah² selera masing² !

kaler dia sakit mate laaa design dier sempit.. yg original nih mudah sikit lebih user friendly dah² selera masing² !

Betul gak ko kata.skin ori memang biasa je..aku nak guna skin ori la..kred awk ni m ke f??

tgok avatar pon dah tau aku ni........... lelaki hihihihiihihihiih

lorrrrrrr ko lelaki ke??aku ingat perempuan..kalau perempuan memang aku nak ayat habis habisan

sah budak kecik lagi

err.. sorry la kl soalan cam bodoh skit.. tp aku nak tanya ni... cam mana nak tukar skin cam en shanai cakap di atas? dah cari la kat control panel tp tak jumpa.

• Create New...