Jump to content
aeryxz'

Saiful Bersumpah Diliwat Anuar

Recommended Posts

okay aku ada terbaca satu artikel.

aku tak sokong sapa2 , cuma nak paste kat sini pasal saksi sumpah tuu..

Oleh: zain-ys

Politik punya pasal, habis semua jadi bercelaru. Benda yang tak sepatutnya pun habis dibongkar dan dikorek-korek.

MOHD. Saiful Bukhari Azlan melafazkan sumpah sambil diperhatikan oleh bapanya, Azlan Mohd. Lazim (kanan) dan imam masjid, Ramlang Porigi (kiri) di Masjid Wilayah Persekutuan, Jalan Duta, Kuala Lumpur, semalam

Ramlang Porigi pulak jadi popular. Padahal dia hanya sekadar saksi untuk sumpah Saiful Bukhari. Saksi bukan pengadil. Saksi juga bukan penghukum. Salah atau betul sumpah saiful bukhari, peduli apa bagi diri saksi seperti Ramlang.

Kita juga saksi yang menyaksikan sumpahnya Saiful Bukhari. Bezanya, Ramlang menjadi saksi dengan mata kepalanya sendiri sumpah berkenaan. Sedangkan kita hanya menjadi saksi berdasarkan rakaman di TV.

Orang kata, angkara politik manusia sanggup berbunuhan. Sanggup pulau memulau. Sanggup bercakaran sesama sendiri. Sanggup lakukan apa sahaja.

Hakikatnya bukan politik saja, tapi sikap taksub dan melampau itulah puncanya. Dalam apa halpun, sikap melampau dan keterlaluan boleh membawa bala. Org cerdik boleh jadi dungu. Sikap tidak rasional akan menguasai diri.

Ramlang, sebelum ini hanya dapat kita lihat wajahnya di kaca TV setiap sebelum khutbah Jumaat dibacakan. Dia duduk sebaris dengan imam-imam lain dan sidang jumaat yg hadir. Dia tidak buat apa-apa kecuali duduk diam. Kamera TV akan bergerak sepintas lalu dan wajahnya sepintas lalu juga akan muncul di TV. Ramai orang tidak perasan akan kewujudannya pun.

Sekarang ini Ramlang sudah popular. Dipopularkan oleh sebahagian portal politik dan blog-blog politik. SMS tersebar di sana-sini menyebut2 namanya.

Puncanya mudah.

Kerana terlalu marahkan Saiful Bukhari, bukan setakat Saiful Bukhari yang dimarahinya, malah saksi yang menyaksikan sumpah mubahalahnya pun turut diseret sama. Habis latarbelakang Ramlang disiasat dan dilondehkan. Kemudian beliau dikait-kaitkan dengan pelbagai andaian. Ada yang mengaitkannya sebagai sebahagian dari konspirasi.

Dikorek-korek oleh mereka, dia ini imamkah. Atau menyamar sebagai imamkah. Atau dan atau..

Oleh kerana Ramlang berasal dari Sabah yang dan menjadi pengundi Permatang Pauh, maka dikaitkan bahawa beliau dihantar dari sana ke Permatang Pauh sebagai pengundi hantu atau sebagai agen untuk menjayakan konspirasi.

Kebetulan Ramlang adalah ahli UMNO, maka macam-macam benda yang diandaikan.

Saya fikir, sewaktu Saiful Bukhari bersumpah itu, kalau kebetulan mereka melihat ada seekor semut yang lalu di situ, maka sudah pasti semut itu juga akan dikatakan sebagai salah satu 'barua' yang sedang menjayakan konspirasi terhadap DS Anwar.

Sudah tentu semut itu dituduh sebagai pengundi hantu atau dihantar khas dari hutan mana entah untuk menghapuskan DS Anwar.

Juga mereka akan menyiasat siapakah semut itu? Mereka akan mempertikaikan tahap ke'semut'an semut itu. Semutkah semut itu. Atau semut-semut kah semut itu. Atau semut yang disemutkan sebagai semut kah? Atau yang disemut-semut-kan sebagai semut-semut kah?

Saya Kenal Ramlang

Dirinya, abangnya dan adik-adiknya cukup saya kenali. Isteri Ramlang juga saya kenal. Abang dan adik-adik isterinya juga saya cukup kenali.

Saya yakin, tuduhan-tuduhan jahat ke atas beliau adalah tidak benar dan tidak berasas samasekali.

Wahai kawan-kawan, bersederhanalah dalam segenap hal. Sikap melampau membawa padah!

Gambar dan keterangan dipetik dari utusan online

http://al-ahkam.net/home/modules.php?op=mo...e&sid=90120

maka sudah pasti semut itu juga akan dikatakan sebagai salah satu 'barua' yang sedang menjayakan konspirasi terhadap DS Anwar.

Nice, nice! Ahahahah!!! :D

*spoket, check page 3 bawah skali, jgn terlepas pandang plaks post special ntuk ko. bagus2 berbincang secara ilmiah.

adus, nak kene belek surat khabar malas le... tp nih hari nih nyer

http://thestar.com.my/news/story.asp?file=...&sec=nation

lor kata mcm byk sumber.. setakat pastekan link thestar aku pon dah baca pagi2 lagi.. tp no point.

hati aku x buta, tp terbuka. boleh anwar betul, boleh saiful betul

confirm ko kena buat solat istiqarah supaya jgn jadi lalang.

x paham ker. maksud aku, anuar x buat apa2 pon ntuk mempertahankan dirinya dari terus difitnah saiful (kalo dia betul la). cam saiful ada gak angkat sumpah ntuk mempertahankan dirinyer.

Ko yg tak pernah paham atau mmg sengal??

DSAI kan awal2 lagi dah pegi bukak kes dimahkamah syariah ikut qazaf yg sepatutnya dibicarakan utk kes liwat ni.. kenapa pulak saiful langsung tidak dibenarkan disentuh oleh mahkamah?? kenapa tetiba nak bersumpah sedangkan proses sepatutnya belum selesai.. mana boleh main shortcut2 ?? cuba kamu jawab

pasal Nik Aziz tuh.. aku sorry la. tp nih apa aku maksudkan tuh yerk.

4 Julai

then 20 ogos

gapo nih??? pelik ah <_< <_< <_<

*sorry la ek. ulama2 jugak. tp kita kene nilai jugak. cam kat afghanistan tuh suruh bunuh sumer omputeh x kesah ah citizen ker ape, x kan nak ikut jugak???

ko melalut.. ni copy paste drp utusan or berita hairan mmglah pemutarbelit mcm ko.. tak bleh pakai.

okay aku ada terbaca satu artikel.

aku tak sokong sapa2 , cuma nak paste kat sini pasal saksi sumpah tuu..

http://al-ahkam.net/home/modules.php?op=mo...e&sid=90120

abih tu kalau betul2 nak ada saksi drp pegawai2 masjid, kenapa tak ambil imam utama atau ramaikan lagi.. dah sebab nak buat sesuatu yg bukan main2 ni.. bersumpah depan Allah SWT.. ni mcm nak tak nak je.

amboi siap kuar kiasan2 semut pulak.. tp mmglah itu yg sepatutnya.. tak kiralah sape2 pon walau seekor "semut api" sekali pon kalau dah terlibat dgn kemungkaran dapat saham sama.., akan dihisab oleh Allah SWT nanti.. so what??

ler, tertutupnyer. org camnilah yg kalo boleh semut2 tuh pon boleh jadi barua. hehe.

no sense la ko ni.. ye semut pon akan dihisab jika betul2 lah dia bersekongkol dgn kemungkaran.

abih tu kalau betul2 nak ada saksi drp pegawai2 masjid, kenapa tak ambil imam utama atau ramaikan lagi.. dah sebab nak buat sesuatu yg bukan main2 ni.. bersumpah depan Allah SWT.. ni mcm nak tak nak je.

mana boleh ramai2 bro. nanti penyokong pkr cakap "hah, tuh dia. bawak imam ramai2. yang utama pulak tuh. sekadar 4 cukup lah. nih sampai nak yg the best sumer, nampak sangat konspirasi BN nak jatuhkan anuar. cepat jerr. apa special sangat saiful sampai ramai imam utama nak kene tengok dia bersumpah??"

gitu lah ceritanyer...

Edited by hdroxy

abis tu kalau ada org yg mengikut ajaran sesat spt ayah pin cthnya.. dan berpendapat adalah benar

ayah pin memiliki krjn langit.. kita kena biarkan sajalah sbb tu hak pendapat masing2?? kamu kena

ingat jgn fikir logik semata2.. kita sbg hambanya wajib bertindak sebaik-baiknya, jika tidak mampu

suarakan.. dan jika tersangat tidak mampu lagi, dlm hati mesti ada tentangan.. itu adalah wajib...

jgn pk cukup makan sendiri, org lain nak buat apa tak peduli.

mcm kes tuduhan liwat ni dah umpama dah nampak hitam putih kepalsuan(bagi yg tak buta hati dan

berfikir guna akal waras) yg kes ni direka sbb byk pencangahan fakta2 dan dikawal ketat oleh pihak

tertentu tak ikut prosedur undang2 sepatutnya.. sedangkan ada kes2 yg lebih besar dan ada bukti

sahih tidak pula disiasat?? kalau nak kira VIP, DSAI pon VIP cuma bukan dlm BN.. kalau mcm kes

Al-Arqam tu bolehlah kata taksub/fanatik.. dlm kes tuduh liwat ni apa dalil kamu yg mengatakan

taksub/fanatik??

masalah sakng tindakan bersumpah yg dia buat tu sudah tidak betul.. yg sepatutnya ikut undang2

penuduh dan tertuduh kena dibicarakan dlm bidangkuasa mahkamah syariah.. so apa kes?

hehehe..rilek bro, ape yang aku cakapkan pasal taksub/fanatik nih dlm skop yg luas... i means

general... kedua belah pihak.. sblum tuh, aku nk bgtau yang aku tak menyokong mana2 pihak pun..

sebab aku tak tau sapa yang bersalah dan sape yang betul dalam hal nih.. Wallahualam...aku cuma duk

atas pagar je sebagai pemerhati bebas..ehehhe.., cuma ape yang aku nak sampaikan ialah cuba

berfikiran lebih terbuka, dan tak mengikut hati/emosi... dan cuba fkirkan segala kemungkinan (munkin

tidak bagi mereka yang taksub/fanatik) ... sebab dlm hal nih, ianya melibatkan orang

ramai/masyarakat...dua2 mempunyai ramai penyokong masing2... jadi implikasi dari hal2 mcam nih..

memang besar dan boleh menggugat keamanan...

pada pendapat aku yang tak brape pandai nih la, memang susah nak percaya...

serta kepada orang yang meyokong dan mempercayai anwar.

takkan pemimpin yang berkaliber macam anwar nih seorang peliwat??

kita boleh tgk dari cara beliau bercakap.. sifat2 yang ada pada beliau.. dan cara dia memimpin

keluarga... mustahil anwar seorang yang mcam tuh? tapi, cuba bertenang dan fkirkan segala

kemungkinan... adakah yang anwar sememangnya seorang kaki liwat? adakah kita betul2 tahu dan pasti

anwar bukan macam tuh? andai katalah, anwar memang seorang yg macm tuh.. fkirkanlah, apa yang akan

dia lakukan untuk buktikan yang dia tidak bersalah? sebagai orang yang macam anwar, seorang

pemidato.. seorang yang pandai bercakap ... tidak susah utk beliau mempengaruhi orang len... ,tapi

ini hanyalah kemungkinan .. bukan aku bermaksud yang anwar tuh bersalah... cuma adakah kita memang

yakin??

berbalik pada saiful pula ,pada yang meyokong dan mempercayai saiful .. mengikut akal dan logik aku

ni la kan..... seseorang yang beragama Islam, tidak akan sewenang2nya berani mengangkat sumpah...

dengan nama Tuhan, kerana azab dan siksaan dari-Nya memang pedih.. tapi , dari mana datangnya

keberanian dan keyakinan si saiful nih? adakah kerana dia memang btul2 diliwat oleh anwar?? kenapa

dia begitu berani? takkan dia tak pernah berfkir kesan akibatnya mengangkat sumpah?malu yang akan

ditanggung, bukan sehari dua.. tapi untuk selama-lamanya,termasuk keluarga dan keturunannya sekali..

tapi, fkirkan pulak kemungkinan yang ada..adakah saiful ni memang pendusta? mungkin si saiful nih

telah gelap hati, kerana ganjaran yang bakal diterima? membuat kan dia terpesong jauh? ataupun dia

mengalamai masalah mental?, something wrong somewhere?.. tapi adakah kita btul2 tahu dan pasti??

masih ada lagi ke manusia macam saiful ni didunia? ini hanyalah kemungkinan juga..tapi tak bermaksud

yang saiful ni btul atau salah juga..

tapi , pada mereka2 yang merasakan di pihak yang benar... ada ke pernah terdetik rasa macam tuh??

pernah ke berhenti beremosi dan cuba fkiran dgn lebih tenang/bijak... mungkin susah utk mereka

terima, lebih2 lagi pada yang taksub dan fanatik nih (pada dua2 belah pihak) ... tapi fkirkan balik

la,.,adakah segala kemungkinan yang ada tuh memang mustahil?? terpulang pada diri sendiri... kadang2

bila kita percaya dipihak A , orang2 dipihak B akan cakap "ko ni memang dah buta hati tkbleh

berfkiran dgan akal dengan waras mana yang btul dan salah" , begitu jugak sebaliknya bila kita

percaya pihak B pulak , pihak A akan berkata benda yang sama balik... jadi apa gunanya?there is no

point, masing2 takkan berganjak dari pendirian dari apa yang mereka percaya...

berkenaan dengan sumpah si saiful pulak... ramai yang mempertikaikannya.. lebih banyak orang

membincangkan tentang `technical issues` dengan cara dia bersumpah.. bagi aku, tak berani nak komen

ape2.. sebab aku bukanlah orang yang arif dalam bidang hukum-hakam nih... cuma perkara pokoknya

disini, ialah..dia berani bersumpah dengan nama Tuhan... mungkin caranya saje yang betul atau

salah.. aku pun tak pasti... tapi yang jelas, dia cuma nak menyampaikan mesej yang sebenarnya supaya

untuk mengelakkan keraguan orang ramai...but, where did he got the guts?? what realy in his mind? no

one knows... dan pada anwar pulak... kenapa dia masih belum mengangkat sumpah? pandangan dan nasihat

dari alim ulamak? tapi cuba fikirkan kesannya pulak , sekiranya anwar pula mengangkat sumpah...apa

akan jadi? masyarakat akan makin keliru... sape yang sebenarnya dipihak yang betul?? implikasinye

mungkin lebih teruk.. apa pula pandangan orang bukan Islam? adakah mereka akan menganggap yang umat

Islam diMalaysia ini sangat teruk? kerana sanggup mempermainkan nama Tuhan hanya kerana cita2

politik? pandangan mereka tentang Islam mungkin tercalar.. dan merosakkan imej kesucian Islam itu

sendiri... who knows? mungkin sebab itu juga anwar tak mengangkat sumpah?? tapi, tidak mustahil juga

yang anwar tak berani mengangkat sumpah kerana sememangnya beliau memang bersalah?? sape yang tahu??

dan tidak mustahil juga yang semua ini sememangya telah dirancang, bukan oleh pihak A ataupun B,

sebaliknya pihak C , yang sememangnya dah lama menunggu untuk menangguk diair yg keruh..

sesungguhnya anasir2 sama ada dari dalam negara atau luar negara memang hendak melihat kita semua

berantakan sesama sendiri... bila kita sudah berpecah belah... itulah masanya anasir2 itu akan cuba

mengambil kesempatan.. akhirnya yang menang jadi arang , yang kalah menjadi abu... jadi , pada

mereka2 yang merasakan dpihak yang benar.. seandainya mereka tidak taksub atau fanatik, cuba tarik

nafas dalam2, jgan dpengaruhi emosi dan perasaan.. fkirkan segala kemungkinan yang ada..adakah ianya

memang mustahil?

Dan aku sebagai orang yang diatas pagar, hanya boleh memerhati dan menilai dari tafsiran diri

sendri..yang mungkin betul ataupun juga salah , tapi, sesungguhnya Tuhan itu Maha Adil lg Maha

Mengetahui.. seandainya orang yang bersalah itu tidak mendapat azab didunia , akhirat kelak pasti

akan mendapat balasan yang setimpal dengan perbuatannya.. Wallahualam... peace :blush:

Anwar bersumpah dahulu tak jadi issue sbb dia ikut cara hukum yg telah ditetapkan bukan main taram koromo mcm budak hingusan bersumpah main2 mcm saiful tu.. kamu tahu tak peraturan sebenar ialah org yang dituduh sepatutnya bersumpah dahulu iaitu DSAI bukannya saiful.. dan beliau enggan bersumpah skng sbb itu sepatutnya jln terakhir dan belum tentu kalau bersumpah pon kes ini selesai sbb yg tahun 98 tu dah bersumpah pon still kena pertuduhan ditabur DNA, diangkut tilam sana sini sbg mereka bukti utk menfitnah.. hampeh, ko tak layak nak pertikaikan Tuan Guru Dato Nik Aziz, cermin diri ko dulu ilmu tinggi mana??

Allah SWT bukan nak tgk kualiti sumpah itu, yg penting ikut hukum yg ditetapkan atau tidak.. sumpah saiful jauh melawan hukum hakam yg ditetapkan.

Oh camtu , kira sekarang ni bukan dah terdesak sangat ke kena tuduh ,sampaikan penuduh bersumpah dia diliwat tapi tertuduh masih lagi tak mau sumpah, kalau anwar sumpah ikut tahun 98 kan boleh ?? :D ..

Aku bukan pertikaikan nik aziz , tapi pertikai kan orang kat sini yang suka suspect kalau orang ilmu agama dia tinggi yang sokong saiful sebagai ada motif politik ...

Edited by hampeh

haha..jenuh hujah la hang hampeh dlm putera ni ramai pro pembangkang yg sudah sedar dari tidur... haha... elek2... ape2 pun kite same2 berbincang ek

mana boleh ramai2 bro. nanti penyokong pkr cakap "hah, tuh dia. bawak imam ramai2. yang utama pulak tuh. sekadar 4 cukup lah. nih sampai nak yg the best sumer, nampak sangat konspirasi BN nak jatuhkan anuar. cepat jerr. apa special sangat saiful sampai ramai imam utama nak kene tengok dia bersumpah??"

gitu lah ceritanyer...

mengarutlah ko ni.. abih tu saiful direct jumpa TPM minta scholership?? pastu siap dtg rumah TPM lagi mengadu diliwat?? tak special ke gitu??

haha..jenuh hujah la hang hampeh dlm putera ni ramai pro pembangkang yg sudah sedar dari tidur... haha... elek2... ape2 pun kite same2 berbincang ek

hehe , tu la pasal . memang ramai orang yang baru bangun tido tapi dorang ni masih lagi mengantuk . :D

bukan mengantuk,tp dah celik ok... aduhai..bile la ko nak celik... bagila peluang kat PR wat kerajaan pastu bgi be end sedar skit kesilapan lama....korupsi korupsi korupsi...

Edited by z_tecon

bukan mengantuk,tp dah celik ok... aduhai..bile la ko nak celik... bagila peluang kat PR wat kerajaan pastu bgi be end sedar skit kesilapan lama....korupsi korupsi korupsi...

minta maaf la kalau terasa, bukan semua dah tercelik sedar macam anda,. Aku tak menentang pun PR nak jadi kerajaan baru , cuma nak menyelidik lebih dalam kesan yang mungkin muncul nanti .

Aku pun tak tau la yg mana betul dn yg mana salah...

tapi satu yang menjadi keraguan aku ialah...

Kenapa agaknya si Saiful tu pegi jumpa TPM....?

Itu lah satu punca asas keraguan yg kukuh.....

Punya lah ramai polis, banyak balai polis....

ke TPM juga perginya dia...

Tak ke Pelik....??

Sebab tu pmbangkang mmg comfident ini adalah

suatu konspirasi politik sekali lagi....

nak scholarship kene pi balai polis ka?

aku x pelik saiful kalo dia pro pkr tp bergambar ngan penolong najib. coz pelajar luar negara kita, walaupon sokong PR, bila menteri datang, sibuk2 nak bergambar jugak. siap suruh member jgn cerita kat member pro pembangkang lain, takut kene 'lanyak' hehe. cerita betul, x reka2. budak2 maaa..

Edited by hdroxy

nak scholarship kene pi balai polis ka?

aku x pelik saiful kalo dia pro pkr tp bergambar ngan penolong najib. coz pelajar luar negara kita, walaupon sokong PR, bila menteri datang, sibuk2 nak bergambar jugak. siap suruh member jgn cerita kat member pro pembangkang lain, takut kene 'lanyak' hehe. cerita betul, x reka2. budak2 maaa..

Explain this :

Saiful lodged a police report on 28th of August accusing he has been sodomized (whether sodomized or consensual sexual act I'm not sure anymore as they changed twice or so) on 26th August. Later on Najib said Saiful met him a few days before he lodged a police report against Anwar. How many days is actually a few days? So when exactly did Najib met Saiful? 26th?25th?24th?

Is Saiful trying to say he met Najib first before he was sodomized by Anwar? Let's say for argumentation sake, he was sodomized after meeting Najib, is that logical?or he was sodomized again on 26th, is that logical?

What about the fact that Saiful said during his Quran swearing ceremony the incident on 26th is indeed the first time it ever happened. It throws a lot of question about the timeline of the said event, doesn't it?

Cakap bahasa melayu je senang diorang paham. Buat susah je ckp org putih, maklum la budak-budak nanti nak kena bukak kamus..

Maybe if they don't understand basic english, they should focus on their study instead,no?

Explain this :

Saiful lodged a police report on 28th of August accusing he has been sodomized (whether sodomized or consensual sexual act I'm not sure anymore as they changed twice or so) on 26th August. Later on Najib said Saiful met him a few days before he lodged a police report against Anwar. How many days is actually a few days? So when exactly did Najib met Saiful? 26th?25th?24th?

Is Saiful trying to say he met Najib first before he was sodomized by Anwar? Let's say for argumentation sake, he was sodomized after meeting Najib, is that logical?or he was sodomized again on 26th, is that logical?

What about the fact that Saiful said during his Quran swearing ceremony the incident on 26th is indeed the first time it ever happened. It throws a lot of question about the timeline of the said event, doesn't it?

Aik...silap bulan ke nih...???

Ke aku yg silap paham???

I don't know la. Only Saiful, Anuar and God knows. Maybe he asked for protection since the PKR gangsters might 'lanyak' him since it is regarding Anwar Ibrahim, just like Anwar Ibrahim asked for protection and assurance after taking refuge in turkey embassy saying that BN was trying to kill him just right after the sodomy case raised up. If photographers were not spared, I wonder what might happen to Saiful if he did not ask for protection.

Whatever it is, can someone explain this : if there was no sodomy, why would Saiful showed his anus to Puswari, stripped, showed his private parts and asked the doctor to search something that is not there? He should bribe the doctor, that's more logical.

Edited by hdroxy

Whatever it is, can someone explain this : if there was no sodomy, why would Saiful showed his anus to Puswari, stripped, showed his private parts and asked the doctor to search something that is not there? He should bribe the doctor, that's more logical.

money.. money.. money!!

I don't know la. Only Saiful, Anuar and God knows. Maybe he asked for protection since the PKR gangsters might 'lanyak' him since it is regarding Anwar Ibrahim, just like Anwar Ibrahim asked for protection and assurance after taking refuge in turkey embassy saying that BN was trying to kill him just right after the sodomy case raised up. If photographers were not spared, I wonder what might happen to Saiful if he did not ask for protection.

mungkin saiful memasukkan sesuatu ke dalam lubung d*burnya sendiri

lepas tu dia gi suruh doktor check dengan harapan ada kesan kat lubang d*bur dia

tapi malangnya takde kesan dijumpai oleh doktor

mungkin sebab batang yang dia sumbat dalam lubang d*bur dia tak cukup besar untuk mencederakan lubang dia kut?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...