Jump to content
aeryxz'

Saiful Bersumpah Diliwat Anuar

Recommended Posts

QUOTE(hdroxy @ Aug 20 2008, 12:30 PM)

cube relek2 jap. dan pikir2 jap.

1. dsai mmg nak bertanding. so dia pon kata gitu la kat blog

2. dia x tau nak bertanding 'la nih' jugak masa time dia nak angkat sumpah. tuh dia cakap dia x tau kot.

simple2 je la. x kan nak cerita detail2 giler. cam korang nak beli sayur dan tomato. x kan bile org tanya nak pergi mana buat apa korang nak cakap : saya nak pergi beli sayur 156grm dan tomato 5 bijik saiz dimater 6cm, kat pasar sebelah restoran tuh, ala yg kat Jalan Ikan tuh.

hai ya court cerita la...

anuar betoi ke saiful betoi aku x tau. tp kalo korang jadi anwar dan betol di jln benarapa korang nak lakukan? Kalo aku sumpah time tuh jugak... Coz dah kronik camnih x kan nak biar jer... nanti org nak serang negara, x kan kita kata, malaslah, main2 lah dsb...

kalau DSAI jenis jahil agama dia pasti bersumpah lama dah.. tp dia ni ilmuan dan jenis tidak terburu2

do u realy know? setiap orang ada pendapat sendiri.. dan mane2 yang rasa dipihak yang benar.. pasti akan membangkang atau menyongkong mengikut pandangan sendiri... tapi, adakah betul apa yang mereka rasakan? atau sekadar mengikut perasaan hati? orang yang dpihak saiful pasti akan berkata anwar cuba mencari alasan, cuba berdolak-dalik dan macam lagi... begitu juga dgn dipihak anwar.. akan berkata benda yang sama gak... mereka tetap akan percaya pada pendirian masing2... didunia nih banyak benda2 yang xdisangka terjadi.. jadi jgn lah terlalu percaya sangat dengan apa yang kita sendiri tidak pasti... bila terlalu taksub dan fanatik..

1. dsai mmg nak bertanding. so dia pon kata gitu la kat blog

2. dia x tau nak bertanding 'la nih' jugak masa time dia nak angkat sumpah. tuh dia cakap dia x tau kot.

satu malaysia tahu DSAI nk bertanding,xkn si saifool ni xtau kot.. x lojik..

http://fazrin2211.blogspot.com go go go pakatan, selalunya, org yg slalu online dan byk cari info di internet, byk menyokong pakatan, berbanding org yg hanya tgk tv dan baca surat khabar, kerana mereka dengan sewenang wenangnya ditipu. tapi pelik, ada gak org yg boleh cari byk info pasal politik, masih sokong saiful, hehehee........sapala tu..huhuhuhu..jgn terasa... :rolleyes:

do u realy know? setiap orang ada pendapat sendiri.. dan mane2 yang rasa dipihak yang benar.. pasti akan membangkang atau menyongkong mengikut pandangan sendiri... tapi, adakah betul apa yang mereka rasakan? atau sekadar mengikut perasaan hati? orang yang dpihak saiful pasti akan berkata anwar cuba mencari alasan, cuba berdolak-dalik dan macam lagi... begitu juga dgn dipihak anwar.. akan berkata benda yang sama gak... mereka tetap akan percaya pada pendirian masing2... didunia nih banyak benda2 yang xdisangka terjadi.. jadi jgn lah terlalu percaya sangat dengan apa yang kita sendiri tidak pasti... bila terlalu taksub dan fanatik..

abis tu kalau ada org yg mengikut ajaran sesat spt ayah pin cthnya.. dan berpendapat adalah benar ayah pin memiliki krjn langit.. kita kena biarkan sajalah sbb tu hak pendapat masing2?? kamu kena ingat jgn fikir logik semata2.. kita sbg hambanya wajib bertindak sebaik-baiknya, jika tidak mampu suarakan.. dan jika tersangat tidak mampu lagi, dlm hati mesti ada tentangan.. itu adalah wajib... jgn pk cukup makan sendiri, org lain nak buat apa tak peduli.

mcm kes tuduhan liwat ni dah umpama dah nampak hitam putih kepalsuan(bagi yg tak buta hati dan berfikir guna akal waras) yg kes ni direka sbb byk pencangahan fakta2 dan dikawal ketat oleh pihak tertentu tak ikut prosedur undang2 sepatutnya.. sedangkan ada kes2 yg lebih besar dan ada bukti sahih tidak pula disiasat?? kalau nak kira VIP, DSAI pon VIP cuma bukan dlm BN.. kalau mcm kes Al-Arqam tu bolehlah kata taksub/fanatik.. dlm kes tuduh liwat ni apa dalil kamu yg mengatakan taksub/fanatik??

mungkin dia sumpah camtu pasal dia rasa diri dia di pihak yang benar ? .. Korang cam dah confirm je dia tu tipu .. :lol: . Kita tunggu court je kalau anwar takmau sumpah . Kalau court tipu kita tunggu balasan akhirat , ntah2 kat dunia pun dah kena apa . Sama-sama kita tunggu .

masalah sakng tindakan bersumpah yg dia buat tu sudah tidak betul.. yg sepatutnya ikut undang2 penuduh dan tertuduh kena dibicarakan dlm bidangkuasa mahkamah syariah.. so apa kes?

*Off Topic:

Do'a malaikat Jibril menjelang Ramadhan: "Ya Allah tolong abaikan puasa ummat Muhammad, apabila sebelum memasuki bulan Ramadhan dia tidak melakukan hal-hal yang berikut: * Tidak memohon maaf terlebih dahulu kepada kedua orang tuanya (jika masih ada); * Tidak bermaaf-maafan terlebih dahulu antara suami isteri (jika sudah berkahwin); * Tidak bermaafan terlebih dahulu dengan orang-orang disekitarnya". Maka Rasulullah saw pun mengatakan Amiiin sebanyak 3 kali.

Cuba kita bayangkan, yang berdoa adalah Malaikat dan yang mengaminkan adalah Rasullullah saw dan para sahabat ra, dan dilakukan pada hari Jumaat. Oleh itu SAYA TERLEBIH DAHULU MEMOHON MAAF kpd semua jika saya ada berbuat kesalahan & kesilapan yang tidak sengaja ataupun yang di sengaja kan, semoga kita dapat menjalani ibadah puasa dgn penuh keberkatan & kerahmatan, insyaAllah.

Edited by mfaiz

apa2 lah. apa2 pon sumpah saiful lagi berkualiti dr sumpah anwar 98. siap ada ic, apa yg dilakukan dsb. kalo anwar time 98, sumpah dia paling kuat 'saya bersumpah dgn nama Allah saya tidak melakukan perbuatan itu'. itu gapo? :lol:

apa2 lah. apa2 pon sumpah saiful lagi berkualiti dr sumpah anwar 98. siap ada ic, apa yg dilakukan dsb. kalo anwar time 98, sumpah dia paling kuat 'saya bersumpah dgn nama Allah saya tidak melakukan perbuatan itu'. itu gapo? :lol:

apa yg menyebabkan anda kata sumpah saiful lebih berkualiti....apakah dgn dia bersumpah dengan memegang AL-Quran dan sumpah di dalam masjid tempat ibadah anda kata berkualiti.....tidakkah anda tahu bhw tidak ada ajaran dlm Islam bersumpah dgn menjunjung al_quran atau bersumpah dlm masjid...tindakan sedemikian x ubah spt org kristian yg bersumpah di dalam gereja tpt mereka beribadat dgn menjunjung bible.....sila rujuk pendpt ulama'2 mengenaikan perkara ini spt dr harun din, tuan guru nik aziz, mufti2 negeri, n ustaz2 yg x ada kepentingan politik.....

sudah la pegang Al-Quran kitab suci dgn tgn kiri....kertas dipgg disblh tgn kanan...inikah yg dikatakan sumpah berkualiti...Al-Quran layak bgunya dipgg dgn tgn kiri n kertas fitnah dipgg dslh kanan....

inilah mainan politik BN utk mengaburi mentaliti org2 kampung yg cpt percaya apabila seorg itu dikaitkan dgn masjid...ditambah pulak dgn al-Quran n nama Allah

apa yg menyebabkan anda kata sumpah saiful lebih berkualiti....apakah dgn dia bersumpah dengan memegang AL-Quran dan sumpah di dalam masjid tempat ibadah anda kata berkualiti.....tidakkah anda tahu bhw tidak ada ajaran dlm Islam bersumpah dgn menjunjung al_quran atau bersumpah dlm masjid...tindakan sedemikian x ubah spt org kristian yg bersumpah di dalam gereja tpt mereka beribadat dgn menjunjung bible.....sila rujuk pendpt ulama'2 mengenaikan perkara ini spt dr harun din, tuan guru nik aziz, mufti2 negeri, n ustaz2 yg x ada kepentingan politik.....

sudah la pegang Al-Quran kitab suci dgn tgn kiri....kertas dipgg disblh tgn kanan...inikah yg dikatakan sumpah berkualiti...Al-Quran layak bgunya dipgg dgn tgn kiri n kertas fitnah dipgg dslh kanan....

inilah mainan politik BN utk mengaburi mentaliti org2 kampung yg cpt percaya apabila seorg itu dikaitkan dgn masjid...ditambah pulak dgn al-Quran n nama Allah

Macam mana nak tau benda yang aku bold tu ? Kan nik aziz kan orang PAS ?

masih tak menjawab anwar pernah bersumpah dahulu tapi kenapa bukan sekarang ? mungkin dia baru sedar ke keburukan sumpah ni ? :D

Memito, serius aku cakap, aku nampak Nik Aziz dalam hal ini, dah tolak Islam tepi sat demi Anwar Ibrahim.

aku nak tanya. Org Yahudi cara sembelih dia sama dengan org Islam dan seperti mana kita tau, Nabi Muhammmad adalah Nabi terakhir dan ini confirm yahudi pakai cara tuh sebelum umat Muhammad pakai. So persoalnnya, adakah cara sembelih org Islam sekarang x sah sebab sama cam yahudi??

Dan ada baca the star hari nih? ada org kristian tegur Nik Aziz kerana kata sumpah atas bible amalan org kristian, padahal ianya x. dia cakap 'it is not a Christian way to swear on the Holly bible' dan 'Christians do not swear because we do not want to take God's name in vain according to scripture in Exodus 20:7 in the holy bible'.(20 August 2008, N43)

Mana Nik Aziz, haron din dapat info nig entahlah.

Stakat

1. sumpah kat masjid

2. pegang (mungkin terpegang) tangan kiri

nak cakap x sah ah, bible ah, kristian ah, sebagai fitnah ah dsb x masuk akal ler.. cam spekulasi jerk. x concrete dan mengarut giler.

Pasnih apa plak? Pegawai masjid terlibat dalam konspirasi?

Edited by hdroxy

Friendster Imam Masjid Wilayah kononnya

RAMLANG PORIGI-IMAM MASJID WILAYAH???

Lupa nak bagitahu : RAMLANG PORIGI nihlah yang dikatakan IMAM MASJID WILAYAH tuh..... tapi, bila dicheck dalam laman web MASJID WILAYAH, dia bukan IMAM pun..... apa2pun, kita tengok, sekejap aje, dibongkar....

KUALA LUMPUR 15 Ogos – Mohd. Saiful Bukhari Azlan hari ini mengotakan janjinya untuk bersumpah laknat (mubahalah) mengikut syariat Islam bagi membuktikan kebenaran dakwaan dirinya diliwat oleh Datuk Seri Anwar Ibrahim. Dalam upacara yang berlangsung di Dewan Solat Utama Masjid Wilayah Persekutuan, Jalan Duta di sini pada pukul 6.25 petang, Mohd. Saiful, 23, melafazkan sumpah itu disaksikan oleh bapanya, Azlan Mohd. Lazim dan salah seorang imam masjid itu, Ramlang Porigi

†Jawatan Sebenarnya Ramlang bin Porigi Pembantu Hal Ehwal Islam Talian Terus :03 62018780 ext :158 Senarai Imam yang sebenar dari masjid wilayah 1 . Tn. Hj. Abdul Malek bin Salleh Imam Besar Talian Terus :03 – 62018780 ext :137

Ramlang Porigi - Ahli Pemuda UMNO No Keahlian 03405843Akhirnya tembelang orang yang bernama Ramlang Porigi, yang dikatakan imam yang menjadi saksi sumpah mubahalah Saiful terdedah juga.Beliau adalah ahli Pemuda UMNO Cawangan Seri Machang di dalam Bahagian Bukit Mertajam dengan Kod keahlian 03405843.Tidak menghairankan kepada semua kini, bagaimana pantas "imam" ini memperakui mubahalah yang dilakukan oleh Saiful, sekalipun mubahalah itu diragui oleh banyak pihak sebagai tidak mengikuti kaedah yang diajarkan oleh Islam

RAMLANG PORIGI, PENGUNDI BERDAFTAR DI PERMATANG PAUH???? SECARA KEBETULAN KE??? Kad Pengenalan : 790726-12-5443 Nama : Ramlang bin Porigi Tarikh Lahir : 26 Jul 1979 Jantina : Lelaki Lokaliti : 044 / 12 / 06 / 005 - Pondok Penanti MK 20 Daerah Mengundi : 044 / 12 / 06 - Penanti DUN : 044 / 12 / - Penanti Parlimen : 044 - Permatang Pauh Negeri : Pulau Pinang

"Wahai orang-orang Yang beriman! jika datang kepada kamu seorang fasik membawa sesuatu berita, maka selidikilah (untuk menentukan) kebenarannya, supaya kamu tidak menimpakan sesuatu kaum Dengan perkara Yang tidak diingini - Dengan sebab kejahilan kamu (mengenainya) - sehingga menjadikan kamu menyesali apa Yang kamu telah lakukan.." ( al-Qur'an,al-Hujurat ( 49 ):6 ).

Pelik kan? Orang Sabah leh mengundi kat Penang? Ape kejadah ni org UMNO?

Discussion Anwar - Saiful

Pandai ek UMNO/BN ni.. Kononnya yang saksi Saiful bersumpah tu Imam Masjid wilayah. Padahal geng2 diorg jugak... Tersasul byk..

Tak kan x nmpk lagi taktik kotor UMNO/BN ni lagi???

dah org PAS dan PKR dan DAP (ader ker???) x mo layan dia... ambek org UMNO lah. lagipon ambek yg belah sana, x pasai2 kena lanyak plak. hehe

err... yg org2 agama tepi2 dia masa angkat sumpah tuh... camner plak.. bukan imam2 jugak??

Edited by hdroxy

Aku ingatkan RAMLANG PORIGI ni Orang Thailand rakyat Malaysia. Rupa - rupanya orang Sabah... Betul gak kata hdroxy dah org PAS, PKR dan DAP tak nak jadi imam Saiful.. Dia amiklah pakar agama UMNO. :)

Macam mana nak tau benda yang aku bold tu ? Kan nik aziz kan orang PAS ?

masih tak menjawab anwar pernah bersumpah dahulu tapi kenapa bukan sekarang ? mungkin dia baru sedar ke keburukan sumpah ni ? :D

Anwar bersumpah dahulu tak jadi issue sbb dia ikut cara hukum yg telah ditetapkan bukan main taram koromo mcm budak hingusan bersumpah main2 mcm saiful tu.. kamu tahu tak peraturan sebenar ialah org yang dituduh sepatutnya bersumpah dahulu iaitu DSAI bukannya saiful.. dan beliau enggan bersumpah skng sbb itu sepatutnya jln terakhir dan belum tentu kalau bersumpah pon kes ini selesai sbb yg tahun 98 tu dah bersumpah pon still kena pertuduhan ditabur DNA, diangkut tilam sana sini sbg mereka bukti utk menfitnah.. hampeh, ko tak layak nak pertikaikan Tuan Guru Dato Nik Aziz, cermin diri ko dulu ilmu tinggi mana??

Allah SWT bukan nak tgk kualiti sumpah itu, yg penting ikut hukum yg ditetapkan atau tidak.. sumpah saiful jauh melawan hukum hakam yg ditetapkan.

Memito, serius aku cakap, aku nampak Nik Aziz dalam hal ini, dah tolak Islam tepi sat demi Anwar Ibrahim.

kamu dah memfitnah seorg alim ulamak yg disegani kawan dan lawan.. cabul mulut kamu ni.. nak ikut jejak saiful ke?

aku nak tanya. Org Yahudi cara sembelih dia sama dengan org Islam dan seperti mana kita tau, Nabi Muhammmad adalah Nabi terakhir dan ini confirm yahudi pakai cara tuh sebelum umat Muhammad pakai. So persoalnnya, adakah cara sembelih org Islam sekarang x sah sebab sama cam yahudi??

kamu pon jenis putar belit jugak mana ada sama bro?? org yahudi mana baca Bismillah.. tp org bukan persoalkan persamaan fizikal atau cara buat.. masalahnya dah terkeluar drp garis2 hukum.. kalau sama tp tidak langgar hukum tak apa.

Dan ada baca the star hari nih? ada org kristian tegur Nik Aziz kerana kata sumpah atas bible amalan org kristian, padahal ianya x. dia cakap 'it is not a Christian way to swear on the Holly bible' dan 'Christians do not swear because we do not want to take God's name in vain according to scripture in Exodus 20:7 in the holy bible'.(20 August 2008, N43)

Biasalah tu dah dia tu beragama kristian, pastilah dia nafikan apa2 pon.. itu hak dia.. masalah sakng ialah diri kamu ni, nampak lebih mengiakan pendapat Kristian drp Islam... kalau kamu bukan Islam no problem lah.. tp kalau Islam masalah ni kamu kena hati2 dgn akidah sendiri.. TGDNA dan DHD lebih arif disegi bidang agama dan mereka ni diiktiraf sbg ulamak.. dia jugak pasti mengkaji agama2 lain.. dia tu dah taraf Tuan Guru... dia lebih tahu apa yg dia cakapkan.. kamu tak payahlah nak jadi lebih pandai.

Stakat

1. sumpah kat masjid

2. pegang (mungkin terpegang) tangan kiri

nak cakap x sah ah, bible ah, kristian ah, sebagai fitnah ah dsb x masuk akal ler.. cam spekulasi jerk. x concrete dan mengarut giler.

kamu beri pendapat seolah2 menghalalkan yg haram.. kamu tahu hukum hakam ni??

Pasnih apa plak? Pegawai masjid terlibat dalam konspirasi?

dah nampak pon.

Kita tak layak nak bkata macam ni pd org yg berilmu tinggi mcm golongan2 ulamak nih..

kau tahu tak Nik Aziz amat disegani kerana ktinggian ilmuannya...

busuknya hati org2 BN niii

Busuk juga hati2 org pembangkang... he3... :D

Busuk juga hati2 org pembangkang... he3... :D

bukan masalah busuk hati sape2.. sakng cuba guna akal yg waras fikir dlm2 tgk mana pihak yg benar mana yg batil?? balik rumah buat solat sunat hajat dan istiqarah mintak petunjuk drp Allah SWT.. tp kalau masih tak nampak2 juga.. tak taulah nak kata apa dah ditakdirkan buta hati.. kena byk2 muhasabah diri masing2.. termasuk diri saya sendiri.

bukan masalah busuk hati sape2.. sakng cuba guna akal yg waras fikir dlm2 tgk mana pihak yg benar mana yg batil?? balik rumah buat solat sunat hajat dan istiqarah mintak petunjuk drp Allah SWT.. tp kalau masih tak nampak2 juga.. tak taulah nak kata apa dah ditakdirkan buta hati.. kena byk2 muhasabah diri masing2.. termasuk diri saya sendiri.

betul, betul, betul...

"Allahumma arinal haq, haqqan warzuqna tiba'ah, wa'arinal batil, batilan waruqna tinabah..." Amin...

kah kah kah...aku lawak toi la... dah la bapak sepol pakai songkok umno... aduhai terpesongnye akidah sepol tu... nak tgk quran makan diri dia ke...

Pasal cabul tuh.. sorry la. keras skit pandangan tapi tuh pandangan ikhlas aku yerk. aku tgk org2 agama yg x berpolitik rata2 kata sumpah saiful sah. cuma yg berPAS dan PKR jer yg x sah. x fishy ker?

apa aku nampak, org sana cuba nak 'mengkristian' saiful dengan alasan2 yg mengarut walaupon Saiful dengan terang dan nyata bersumpah dengan nama Allah.

Biasalah tu dah dia tu beragama kristian, pastilah dia nafikan apa2 pon.. itu hak dia.. masalah sakng ialah diri kamu ni, nampak lebih mengiakan pendapat Kristian drp Islam... kalau kamu bukan Islam no problem lah.. tp kalau Islam masalah ni kamu kena hati2 dgn akidah sendiri.

lol. tertutupnyer minda. bukan pendapat Islam yer, pendapat Nik Aziz. Kalo tertutup minda, camner nak jadi pakar Agama Islam cam Ahmadeniijad? Ahmadenniijad tuh baca bible x der paper pon. Lagi kuat akidah adalah.

dah dia cakap x der, x der ah. x kan lah nak limited to Nik Aziz jer. Boleh jadi Nik Aziz tuh silap dan terserong sikit. Biasalah kita manusia.

Kita tak layak nak bkata macam ni pd org yg berilmu tinggi mcm golongan2 ulamak nih..

kau tahu tak Nik Aziz amat disegani kerana ktinggian ilmuannya...

So x boleh tegur la diorang nih??? Entahlah, aku tgk bila ada peristiwa yg x molek berlaku pada diorang, ader2 jer statement 'menentang Islam' kluar. x der yg betul.

Aku expect Nik Aziz akan sokong x pon paling x kuat x sah. Ini siap kristian2 kluar apa cerita? Seolah2 nak mengatakan yg Saiful dan org2 tepi dia tuh adalah munafik (kristian bertopengkan Islam). sebab tuh ada 'upacara' angkat sumpah kristian.

nak wat camner bro, nik aziz pon kata saiful nih konspirasi bn... nak saiful angkat sumpah ngan tok guru tuh? mana boleh coz pihak satu lagi tuh ada kepentingan. dlm Islam kene pilih org yg x der kepentingan...

apa2 pon, jgn la marah. nih sumer sebab anuar tak mau ulas. Baik ko mintak anwar bersumpah dsb sebab membiarkan diri difitinah tuh berdosa besar jugak. tengok apa dah jadik? mcm2 cerita keluar.

Edited by hdroxy

Pasal cabul tuh.. sorry la. keras skit pandangan tapi tuh pandangan ikhlas aku yerk. aku tgk org2 agama yg x berpolitik rata2 kata sumpah saiful sah. cuma yg berPAS dan PKR jer yg x sah. x fishy ker?

cuba list kat sini org2 agama yg x berpolitik yg ko maksudkan tu.. Dr Asri sendiri pon tak berapa setuju dgn cara saiful bersumpah.. atau jenis2 ustaz cam Astora Jabat tu ker??

apa aku nampak, org sana cuba nak 'mengkristian' saiful dengan alasan2 yg mengarut walaupon Saiful dengan terang dan nyata bersumpah dengan nama Allah.

sumpah yg tidak ikut cara yg betul, ko tahu tak bahayanya bermain dgn sumpah.. nanti akan jadik budaya pulak.. sikit2 sumpah.. budak curi ayam curi motor pastu takmo ngaku terus bersumpah mcm saipol tu.. tak kan haru jadinya.

lol. tertutupnyer minda. bukan pendapat Islam yer, pendapat Nik Aziz. Kalo tertutup minda, camner nak jadi pakar Agama Islam cam Ahmadeniijad? Ahmadenniijad tuh baca bible x der paper pon. Lagi kuat akidah adalah.

dah dia cakap x der, x der ah. x kan lah nak limited to Nik Aziz jer. Boleh jadi Nik Aziz tuh silap dan terserong sikit. Biasalah kita manusia.

kalo tanya pendapat Ahmadinejad(bukan Ahmadenniijad, ko ni eja salah la) sendiri pon, beliau tak setuju dgn cara sumpah saipol ni.. sbb dia pon ilmuan islam.. ko tak layak la pertikaikan org berilmu sbb kamu nampak jahil disini.

So x boleh tegur la diorang nih??? Entahlah, aku tgk bila ada peristiwa yg x molek berlaku pada diorang, ader2 jer statement 'menentang Islam' kluar. x der yg betul.

Aku expect Nik Aziz akan sokong x pon paling x kuat x sah. Ini siap kristian2 kluar apa cerita? Seolah2 nak mengatakan yg Saiful dan org2 tepi dia tuh adalah munafik (kristian bertopengkan Islam). sebab tuh ada 'upacara' angkat sumpah kristian.

nak wat camner bro, nik aziz pon kata saiful nih konspirasi bn... nak saiful angkat sumpah ngan tok guru tuh? mana boleh coz pihak satu lagi tuh ada kepentingan. dlm Islam kene pilih org yg x der kepentingan...

dah terang2 konspirasi.. ko masih tak nampk2 lagi.. ternyata hati ko buta.

apa2 pon, jgn la marah. nih sumer sebab anuar tak mau ulas. Baik ko mintak anwar bersumpah dsb sebab membiarkan diri difitinah tuh berdosa besar jugak. tengok apa dah jadik? mcm2 cerita keluar.

kalau ko nak ker org fitnah ko meliwat saiful???? ape ke lemau ko nih? :lol:

haha... lwak tak bila wartawan tanya semua keterangan di mahkamah... tkt silap ckp bai..hahah...si sepol ape2 pun belek ketas..pe bende

cuba list kat sini org2 agama yg x berpolitik yg ko maksudkan tu.. Dr Asri sendiri pon tak berapa setuju dgn cara saiful bersumpah.. atau jenis2 ustaz cam Astora Jabat tu ker??

adus, nak kene belek surat khabar malas le... tp nih hari nih nyer

http://thestar.com.my/news/story.asp?file=...&sec=nation

sumpah yg tidak ikut cara yg betul, ko tahu tak bahayanya bermain dgn sumpah.. nanti akan jadik budaya pulak.. sikit2 sumpah.. budak curi ayam curi motor pastu takmo ngaku terus bersumpah mcm saipol tu.. tak kan haru jadinya.

gitu la plak. hehe.

kalo tanya pendapat Ahmadinejad(bukan Ahmadenniijad, ko ni eja salah la) sendiri pon, beliau tak setuju dgn cara sumpah saipol ni.. sbb dia pon ilmuan islam.. ko tak layak la pertikaikan org berilmu sbb kamu nampak jahil disini.

bunyi sama x pa. arab. btw silap org. nak cakap Ahmad Deedat. Bukan presiden Iran tuh. nama dekat2 sama

dah terang2 konspirasi.. ko masih tak nampk2 lagi.. ternyata hati ko buta.

hati aku x buta, tp terbuka. boleh anwar betul, boleh saiful betul

kalau ko nak ker org fitnah ko meliwat saiful???? ape ke lemau ko nih? :lol:

x paham ker. maksud aku, anuar x buat apa2 pon ntuk mempertahankan dirinya dari terus difitnah saiful (kalo dia betul la). cam saiful ada gak angkat sumpah ntuk mempertahankan dirinyer.

pasal Nik Aziz tuh.. aku sorry la. tp nih apa aku maksudkan tuh yerk.

4 Julai

Nik Aziz: Bersumpah junjung al-Quran tentukan kebenaran

KOTA BHARU: Menteri Besar Kelantan Datuk Nik Abdul Aziz Nik Mat berkata “mubahalah†atau bersumpah dengan menjunjung al-Quran adalah cara untuk menentukan kebenaran dan juga sesuatu yang dituntut dalam Islam.

Sambil menyokong cadangan Mufti Perlis, Dr Mohd Asri Zainul Abidin berhubung perkara itu, beliau berkata melalui cara demikian, Allah SWT boleh melaknatkan manamana pihak yang bersalah.

“Dalam Quran sudah menyebut, setelah sudah tiada ikhtiar lagi dalam menyelesaikan kemelut yang memalukan itu, siapa yang tidak bersalah Tuhan tolong,†katanya kepada pemberita ketika ditemui di sini, hari ini.

then 20 ogos

Sumpah pegang Quran tiada dalam Islam: Nik Aziz

BUKIT MERTAJAM: Mursyidul Am Pas, Datuk Nik Aziz Nik Mat berkata kaedah sumpah laknat yang dilafazkan oleh Mohd Saiful Bukhari Azlan dengan memegang kitab suci al-Quran adalah satu perbuatan yang menyalahi ajaran Islam.

Nik Aziz berkata perbuatan memegang atau menjunjung al-Quran sebenarnya adalah perbuatan meniru orang Kristian yang memegang kitab suci mereka

gapo nih??? pelik ah <_< <_< <_<

*sorry la ek. ulama2 jugak. tp kita kene nilai jugak. cam kat afghanistan tuh suruh bunuh sumer omputeh x kesah ah citizen ker ape, x kan nak ikut jugak???

Edited by hdroxy

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...