Jump to content
aeryxz'

Saiful Bersumpah Diliwat Anuar

Recommended Posts

KUALA LUMPUR 15 Ogos – Mohd. Saiful Bukhari Azlan hari ini mengotakan janjinya untuk bersumpah laknat (mubahalah) mengikut syariat Islam bagi membuktikan kebenaran dakwaan dirinya diliwat oleh Datuk Seri Anwar Ibrahim.

Dalam upacara yang berlangsung di Dewan Solat Utama Masjid Wilayah Persekutuan, Jalan Duta di sini pada pukul 6.25 petang, Mohd. Saiful, 23, melafazkan sumpah itu disaksikan oleh bapanya, Azlan Mohd. Lazim dan salah seorang imam masjid itu, Ramlang Porigi.

Sambil duduk bersila menghadap kiblat, bekas pembantu peribadi Anwar itu yang bersongkok dan berbaju Melayu warna coklat memegang al-Quran ketika melafazkan sumpah berikut:

“Bismillahir rahmanir rahim. Pada hari ini, 15 Ogos 2008, saya Mohd. Saiful Bukhari Azlan, nombor kad pengenalan 850706-01-5687, sesungguhnya dengan nama Allah Yang Maha Pemurah Lagi Maha Penyayang berikrar dan bersumpah seperti berikut:

“A'uzubillahi minas syaitanir rajim. Bismillahir rahmanir rahim. Wallahi, Wabillahi, Watallahi. Saya bersumpah bahawa saya telah diliwat oleh Datuk Seri Anwar Ibrahim pada 26 Jun 2008 iaitu pada tarikh tersebut Datuk Seri Anwar Ibrahim telah memasukkan zakarnya ke dalam lubang dubur saya.

“Jika saya berdusta atas pengakuan ini, maka saya berdusta terhadap Allah SWT dan saya sanggup menerima azab, dilaknat dan kutukan daripada Allah SWT sehingga kiamat. Wallahualam.â€

sumber:utusan malaysia online

Aku rasa kalau Anuar tak bersumpah mcm saiful susah dia nak menang kat P.Pauh nanti..

Edited by Geekspro

Aku rasa kalau Anuar tak bersumpah mcm saiful susah dia nak menang kat P.Pauh nanti..

Aku tak fikir macam tu..dari pengalamtan aku "sumpah" Saiful ni memberi advantage kepada Anwar dari segi undi melainkan ada peperkara yang dluar jangkaan dari Umno

1. Banyak descrepencies atau percanggahan pengakuan sumpah saiful dengan kenyataan saiful sendiri sebelum ini

2. P .Pauh tempat tradisi Anwar..sama macam Kepala Batas untuk Abdullah

3. Dalam masa sepuluh tahun selepas kes 1998 orang awam dapat banyak maklumat apa sebenarnya berlaku. Dari situ diorang membuat pendirian sendiri.. dari pendirian orang awam secara realitinya memihak kepada Anwar

4. Selepas PRU 12 ramai antara "hardcore" Umno menyeberang ke parti lawan akibat kecewa dengan Umno dalam banyak sebab.

5. Kalau sebelum ini bukan melayu kurang "alert" pasal political jadi kebanyak kaum cina mereka vote untuk BN (sebab ada MCA) atau india ada MIC dalam BN

6. Tahap kepercayaan orang awam atau pengundi terhadap mainstream media mulai berkurangan dengan begitu drastik. Jadi samada betul atau salah apa yang dipaparkan di media kerajaan tak memberi kesan kepada pengundi

7. Peranan Azizah sebagai "Penganti sementara" Anwar diterima memang begitu baik di PP...Jadi sekiranya "orang sebenar" iaitu Anwar kembali ke tempatnya maka penerimaan sepatutnya akan lebih baik.

8. Bagi BN atau Umno kalau kita buat survey sejak sebulan yang lalu...pemilihan calon nampaknya memeningkan kepala pihak tertinggi UMNO...jadi penamaan calon dibuat disaat akhir kalau kita lihat lebih kepada tangkap muat sebab itu sahaja pilihan yang mereka ada buat masa ini.. Soal Ezam sejak dari awal lagi BN tidak membenarkan beliau bertanding semenjak memasuki umno.

9. Tunggang langgang dari segi pendakwan terhadap kes liwat terbaru terhadap Anwar menyebabkan orang kurang yakin dengan kes terbaru.

10. Dari segi keperibadian Saiful sendiri pun menyebabkan orang kurang yakin dengan beliau walaupun sumpah telah dibuat.

11. Timing untuk sumpah sehari sebelum penamaan calon juga merupakan satu "suspicious" kepada pengundi .

12. Kenyataan Dr Mahathir sendiri bahawa kemungkinan Anwar akan menang merupakan "Bonus" kepada Anwar dan merupakan "brain poison" kepada Umno.

..dan beberapa kenyataan dari tokoh agama mengenai keraguan sumpah saiful yang tidak menepati tatacara dari segi sudut agama

Walau bagaimana pun dalam politik apa-apa pun boleh berlaku..apa yang aku dapat tengok both parties tak berani mendakwa mereka boleh menang secara total.

Edited by tasek16

nak tanya kalau ada sape2 tahu... saksi sumpah, berapa orang sepatutnya kena ada dari kalangan Imam ?

sebab TV3 cakap aritu hanya diwakili oleh seorang Imam.

p/s; risau plak aku skang klo sumpah pon boleh buat main2 zaman skang. ermmmm...

nak tanya kalau ada sape2 tahu... saksi sumpah, berapa orang sepatutnya kena ada dari kalangan Imam ?

sebab TV3 cakap aritu hanya diwakili oleh seorang Imam.

p/s; risau plak aku skang klo sumpah pon boleh buat main2 zaman skang. ermmmm...

saksi..ramai2, wartawan ada.. gard pon ada.. boleh dikira saksi jugak tu.. janji xmunafik. huhuhu..

Relex je dia besumpah, aku akad nikah pon terketar2..

Biar Allah yang tentukan samada dia benar atau tidak.. tapi Nik Abdul Aziz xbangkang pasal sumpah tu..cuma dia kata xleh ada al Quran.

Kat kampung sekarang ni ramai orang PAS setuju ngan Nik Aziz dari Hj Hadi..

PAS milik siapa?

Zero.. kenapa ko leh kata dia sumpah main2?

Edited by malayNUX

oo ok baru ku faham.. thanks penjelasan tu..

tak aku tak merujuk kepada saiful pon pasal main2 tu..

jangan salah faham.. no komen :P

Jadi..xperlu lah kita tuduh menuduh.. buat andaian sendiri..

Biar Allah yang tentukan.. sebab sumpah si saipul tu sumpah dengan nama Allah..

Tuan Guru Dato' Nik Aziz Nik Mat menafikan laporan yang dipaparkan dalam akhbar arus perdana hari ini, bahawa Saiful Bukhari Azlan bersumpah dengan cara Islam. Ustaz Nik Aziz menegaskan, sumpah menggunakan al-Quran bercanggah dengan Islam.

Katanya, apa yang dibuat Saiful dua hari lepas, menyamai apa yang dilakukan oleh orang-orang Kristian yang bersumpah menggunakan Bible.

Tegasnya, Islam hanya menerima sumpah dengan menyebut Wallahi, Wabillahi, Watallahi.

Menteri Besar Kelantan itu juga menempelak Umno yang mempercayai bersumpah dengan cara menggunakan al-Quran.

Katanya, sumpah juga tidak perlu dibuat dalam masjid kerana ianya sama seperti ajaran Kristian yang bersumpah di gereja.

Katanya, orang Islam tidak perlu bersumpah di masjid, sebaliknya boleh bersumpah di mana-mana sahaja asalkan ianya sumpah yang menepati Islam.

Beliau juga hairan mengapa Umno menerima sumpah Saiful dan terikut-ikut dengan amalan agama yang bercanggah dengan Islam.

pergi berambus ko saiful bdk sial....dia igt dia sumpah time anwar nak btndg bleh bg org pmtg pauh undi BN...pigirah....aku tgk kat pmtg pauh lg ramai org sokong pkr dr BN .....anwar x akan bersumpah....ko jgn main2 dgn sumpah saiful baghal....ko igt sumpah dgn nama Allah n junjung Al-Quran smua perkara boleh ka dlm Islam....tu la buta agama....dah baghal....bengong sombong plak tu....sumpah dgn nama Allah hanya dibnrkan dlm hal suami isteri sahaja dlm kes qazaf dan li'an....klu x tau syariah Islamiah jgn ko main2 dgn agama saiful bengong....

dh la sumpah atas kes liwat laki dgn laki....buat dlm masjid pulak tu...siap sbt zakar si fulan tlh masuk punggung saya....ko mmg sial saiful

Bro, aku rasa dia tak baca la ko tulis kat sini. Ko nak maki pun, aku rekemen kat ko pegi kat rumah dia, pegi jumpa dia, pastu ko bleh maki dia ngan ayat yang ko tulis kat atas ni. Kalau ko tulis 8 page maki dia kat sini pun, dia tak rasa ape2, sebab dia tak kenal ko pon, tak kenal aku, tak kenal ayam2 piru kat belakang rumah aku tu (baru smalam mati sekor, kuang3) pastu tak baca ko tulis pon...... kuang3 :lol:

Mintak2 la aku dijauhkan dari mempersendakan Islam. :excl:

Dah terbalik lak.

Patutnya yang tertuduh sepatutnya bersumpah (tanpa menggunakan Al-Quran).

Dalam rumah Allah SWT, sebut ayat2 Allah SWT, sebut Rasulullah SAW.

Kalau Saiful menipu, haru....

Bro, aku rasa dia tak baca la ko tulis kat sini. Ko nak maki pun, aku rekemen kat ko pegi kat rumah dia, pegi jumpa dia, pastu ko bleh maki dia ngan ayat yang ko tulis kat atas ni. Kalau ko tulis 8 page maki dia kat sini pun, dia tak rasa ape2, sebab dia tak kenal ko pon, tak kenal aku, tak kenal ayam2 piru kat belakang rumah aku tu (baru smalam mati sekor, kuang3) pastu tak baca ko tulis pon...... kuang3 :lol:

Mintak2 la aku dijauhkan dari mempersendakan Islam. :excl:

Juga, minta dijauhkan orang macam Saiful (menuduh orang meliwat) :lol:

Edited by yusri

hai, dua kes dlm tempoh 10 tahun, x ke syak pape?? cume kes kali ni x same ngan dlu, psl dikendalikan ngan paklah and najib, bukan mahathir. mahathir ni bijaksana, utk menipu org

cume saiful nie, moga2 Allah mengampunkan dosa laknatmu itu, lebih rela dpt duit drpd agama, aq rase org BN pown x caye la ngan kes nih

btw, kalo la doktor yg periksa die tu bukan pakar, xkan pakar2 ni x nmpk ade kesan koyak atau geseran?? aq rase doktor biase pon dah boleh judge dah bende tuh.

btw, ADA KE PAKAR LIWAT?? B)

hai, dua kes dlm tempoh 10 tahun, x ke syak pape?? cume kes kali ni x same ngan dlu, psl dikendalikan ngan paklah and najib, bukan mahathir. mahathir ni bijaksana, utk menipu org

cume saiful nie, moga2 Allah mengampunkan dosa laknatmu itu, lebih rela dpt duit drpd agama, aq rase org BN pown x caye la ngan kes nih

btw, kalo la doktor yg periksa die tu bukan pakar, xkan pakar2 ni x nmpk ade kesan koyak atau geseran?? aq rase doktor biase pon dah boleh judge dah bende tuh.

btw, ADA KE PAKAR LIWAT?? B)

Aku mmg pyokong kuat DSAI...

Sori la...tapi aku tak brapa setuju kenyataan yg mghina Saiful...

Kenapa?

Mari kita fikirkan sejenak....

Tak kah kita trfikir mgkinkah dia telah diugut mcm kes 10 thun lepas?

Cuba rujuk pengakuan Skma dn Mnawar yg mdedahkan apa sbnarnya yg brlaku ke atas diorang

yg mmaksa mrka tunduk pada ugutan org2 trtentu...

Media kita tidak dpt buat pndedahan yg sebenarnya...

mmbuatkan ramai rakyat yg tertanya2...

Bagi aku Saiful tu macam alat je untuk menjatuhkan DSAI...

Tak lebih daripada itu..

Yang nyata, ada pihak yg trtekan.......

Aku mmg pyokong kuat DSAI...

Sori la...tapi aku tak brapa setuju kenyataan yg mghina Saiful...

Kenapa?

Mari kita fikirkan sejenak....

Tak kah kita trfikir mgkinkah dia telah diugut mcm kes 10 thun lepas?

Cuba rujuk pengakuan Skma dn Mnawar yg mdedahkan apa sbnarnya yg brlaku ke atas diorang

yg mmaksa mrka tunduk pada ugutan org2 trtentu...

Media kita tidak dpt buat pndedahan yg sebenarnya...

mmbuatkan ramai rakyat yg tertanya2...

Bagi aku Saiful tu macam alat je untuk menjatuhkan DSAI...

Tak lebih daripada itu..

Yang nyata, ada pihak yg trtekan.......

aduhhh..ok.kalau la betul diugut kenapa la sanggup megikut arahan pengugut..si saiful pun 1 hukuman manusia takut..tapi hukuman dari Allah SWT x takut..huh.. :angry:

manusia yang x kuat imanya cam nie la..takut dgn manusia atau sanggup terima duit untuk memainkan islam..biarlah dibunuh sekali pun dari snggup memainkan hukum agama serta memfitnah tapi nanti diakhirat akan terima kenikmatan syurga dan org yang mengugut akan diberikan balasan neraka yang x terhingga..wallahualam

Edited by SiR_FAiZ

paklah tertekan..

pembangkang menekan...

melayu same melayu bermusuhan..

cina n india bertepuk tangan...

nak takluk malaysia da lama dorang idamkan...

hak bumiputera bukan lagi satu keistimewaan...

cina ngan india dah jadik johan!

pkr mengganas...

anwar kuarkan idea 'bernas'...

orang umno hati panas...

mca n mic pandai nak kipas...

DAP tetap pilihan cina n india yang teratas...

dorang sokong PKR tu ader 'nas'...

pernah satu tmpt dimana ahli parlimen cina berkata...

saya luar saja BN..dalam hati DAP juga..

kenapa melayu buta mata?

gaduh je yang dorang suke..

kenapa?...nak tunjuk yang korang berkuasa?

padehal negara di hujung nyawa..

bumiputera dinafikan hak sekeras-kerasnya...

itu ke yang orang melayu suka?

demonstrasi sini sana...

bikin kacau bilau satu negara...

cina india duduk rumah gelak2 tgk brita...

betapa orang melayu pun dah tak sekuat mana..

mane melayu di masa muka?

anak cucu korang gak yang jadi mangsa..

di perak satu hal...

cina diberi tanah hak milik kekal...

di mana undang2 tubuh negeri perak tak pnh melakukan perkara sebegitu yg tak masuk akal...

skrg melayu yg rugi n tertinggal...

MB pun satu...rujukla org2 atau undang2 yang dah dibekal...

jangan buat keputusan yang tak masuk akal...

smate2 nak tunaikan janji mase plihanraye yg dah terlafaz..

cina india otak bijak..

skarang dorang sokong la PAS n PKR, lepas krajaan da jatuh,dorang akan pijak!

kalau anwar jadi perdana menteri..

jika ditakdirkan tuhan keesokkannyer dier mati...

sape yang akan mengganti?

ahli tertinggi PKR,cina dan india sedia menanti...

orang melayu yang bijak n pandai n yg kuat PKR kan semua dah kuar parti...

last2 cina india jadi perdana menteri..

hak melayu slama-lamanya dinafi..

di malaysia melayu jadi kuli..

cina india suke hati lagi..

ha melayu...nak sengih lagi?

ade hati nak demonstrasi lagi?

mase tu sape pun tak pduli

pade dorang...lbih baik mlayu mati..

skarang cina india tgh menanti..

paklah undur,najib jadi pengganti...

tapi bila najib jadi perdana menteri..

cina/india dah buat prangkap lagi...

najib akan terjerat oleh skandal sendiri...

tyme ni cina n india hentam najib sparuh mati...

hentaman ini akan berlaku dikala krajaan blom tetapkan penerus generasi perdana menteri...

krajaan pade mase itu takkan dihormati...

peristiwa 13 mei akan berlaku lagi...

ha melayu...gelak la lagi..

bergaduh la sesame sendiri...

tak mustahil org melayu malaysia akan jadi spt org melayu di singapura...

disekat keistimewaan di mana2..

terabai seperti bangkai bernyawa..

SEDARLAH ORANG MELAYU...

TAK GUNE BERMUSUHAN ANTARA PARTI..

TAK KISAHLA BN KE...PAS KE...

TOLONG LA BERSATU PADU..

NI BUKAN PASAL ISLAM SHJ...TETAPI PASAL MARUAH BANGSA...

PKR TU BONEKA JE..

CINA INDIA SOKONG PUN SBB UNTUK KEPENTINGAN DIRI SENDIRI...

TOLONG LA BUKAK MATE SKET!!!

TAKYAH LA NAK GULINGKAN KERAJAAN...

FIKIR LA SKET NASIB MELAYU..

DAH LA PEMERINTAH DAHULU PENAT2 NAK DPTKAN KEMERDEKAAN TANAH MELAYU... ORANG MELAYU ...NAME PUN TANAH MELAYU OII...

SEDARLAH SIKIT...

SAPE YANG NAK BELA MELAYU KALAU BUKAN ORANG MELAYU?

SAPE????????

CINA N INDIA BUKANNYE NAK BELA ORANG MELAYU...KORANG JE YANG TERHARAP2...

MELAYU AKAN BELA MELAYU..

TAK KESAH LA BETAPA TERUKNYE DIRI DIER...TERUKNYE PERSONALITI DIER..

JAUH DI SUDUT HATI..TETAP ADE RASE TANGGUNGJWB PD ORG MELAYU..

SEDARLA...

FIKIR SKET ANAK CUCU...JANGAN FIKIRKAN KITE JE...

Edited by Exception 2008

kalau anwar jadi perdana menteri..

jika ditakdirkan tuhan keesokkannyer dier mati...

sape yang akan mengganti?

hahha pikir la sendiri

Agak menarik kupasan yang diberikan oleh Exception 2008 :)

Exception 2008 banyak menyentuh pasal survival orang melayu...Bagus tu..

but mengikut mengiraan kasar percentage Melayu dalam Parti Rakyat sekarang lebih besar (ahli Parti keadilan berbangsa melayu + ahli PAS yang dah tentu Melayu)

Now apa kata kalau kita ajak semua Ahli Umno yang ikhlas atas semangat kemelayuan Join samada Keadilan atau PAS...jadi percentage Melayu jadi lebih besar betul tak. Ini boleh direalitkan jika Melayu bersatu dan ingin membuat perubahan. Ya betul perubahan merupakan satu "taboo" kepada orang dah terlalu lama dalam satu fahaman dalam kes ini fahaman umno la. Tapi kalau nak berubah dan inginkan pembaharuan semuanya boleh berlaku. Dan realitynya memang sedang berlaku dan terlalu ramai ahli umno yang berhijrah...this is reality.

Jadi lambat laun PR akan menjadi sebuat parti yang kuat yang bertunjangkan oleh majority orang melayu sama seperti Barisan Nasional. Dan barisan Nasional akan menjadi parti seperti parti pembangkang 10 tahu yang lalu.. Maksudnya kita ubah tetapi bukan ubah di dalam UMNO atau BN tetapi kita ubah dalam PR (bersama PAS, PKR DAP)

Kalau nak dikutkan BN pun campur jugak Melayu, Cina India (Umno, MCA. MIC) betul tak ? Kalau kita kaji sejarah politik negara banyak perkara UMNO terpaksa menjaga kepentingan kaum cina melalui MCA dan kaum india melalui MIC..so apa beza dia..sama jer kan...

Jadi why not ajak semua ahli umno join PR :) Kita ubah apa yang kita rasa "kurang molek" dalam UMNO atau BN amnya . Jadi soal survical melayu tak timbul cuma negara memerlukan orang melayu yang benar-benar ikhlas bukan melayu yang mepunyai sifat "berkepentingan" dalam menyertai satu-satu parti...jadi lagi ramai orang melayu lebih terjamin lah orang melayu...

Ok kita lihat Senario macam ni.. Ada sebuah bas yag dah hampir setengah abad ..dari segi condition agak kurang memuaskan. Banyak mendatangkan masalah kepada penumpang . Di dalam bas tersebut ramai penumpang Melayu yang bijak pandai . Mereka ni berwibawa.... Dan satu lagi pemandu bas ni pun dah boring nak bawak bas jadi cara pemanduan dia mengikut suka dia...dia tak kira lagi akan keselamatan penumpang janji tiap bulan dapat "income" Ditambah lagi dengan dengan duit maintainance untuk memperbaiki bas di kebas oleh pemandu atau mungkin juga penolong pemandu...jadi dah tentu bas dalam keadaan yang boleh membawa bahaya kepada orang ramai....

Now ada satu lagi bas yang baru dan pemandu bas yang baru ini mengajak semua penumpang naik dalam bas yang baru...so kalau kita berada dalam keadaan ini mana satu kita nak pilih..bas yang dah teruk dan pemandu yang tak tentu arah atau bas yang baru dengan pemnadu yang lebih bertanggung jawab dan lebih berwibawa sebagai pemandu bas... :)

Itu sebab aku percaya dalam politik...satu -satu pertubuhan politik boleh kita andaikan sebuah kenderaan. Kenderaan ini membawa kita ke satu hala tuju...jadi bagaimana pemandu itu memandu dan bagai mana kenderaan yang dipandu membawa kesan terus kepada penumpang...jika pemandu memandu dengan keadaan yang baik dan bas yang dipandu di dalamm keadaan yang baik...maka selamat lah penumpang ...ingat penumpang membayar tambang dan tambang ini juga sebagai gaji kepada pemandu.. betul tak.. Jadi kalai kita rasa dah tak sesuai dengan kenderaan tersebut naiklaa lain kenderaan lain...kecualilah kalau kita memang tak kisah atau buat-buat tak kisah...atau lebih teruk lagi memang nak menempah maut.

Exception 2008 juga ada meyebut mengenai siapa laaa yang nak mengganti si mamat Anwar kalau ditakdirkan dia menyahut seruan Illahi... bagus tu satu peringatan yang baik .. kita pun belum tahu tengok matahari esok atau lusa :) Itu sebab hujah awal aku tadi kenapa tak Melayu yang berwibawa dan Ikhlas dalam Umno sekarang berhijrah....mereka ni aset kepada bangsa melayu TETAPI mereka tak dapat meyumbang tenaga mereka sebab...paham-paham sendiri laa kan...so come on...saudara Exception 2008 pun saya rasa asset kepada bangsa melayu serta seorang yang bijak pandai dan berwibawa why not kita sama-sama behijarah kalau kita ikhlas untuk menyumbang bakti kepada agama bangsa dan negara....tapi dengan syarat kita ikhlas dan berfikiran terbuka... Kalau kita baca dan menghayati sejarah Rasulullah dia juga berhijrah dari kota mekah ke kota Madinah . Soal seiapa nak mengantikan Anwar ...tidak timbul ramai melayu yang bijaksana di dalam PR sedia kedepan termasuk juga saudara Exception 2008 yang bakal menjadi pimpimpin negara satu masa nanti..insyaAllah

Soal kaum cina yang dikatakan "chameleon" atau makhluk yang sering berubah wajah saya rasa semua bangsa termasuk melayu mempunyai sifat sedemikan.....

So pendapat aku kalau kita nak kasi orang melayu gah dan dihormati kita sendiri kena ubah bukan mengharapkan orang lain mengubah bangsa kita atau parti yaang kononnya mendakwa menjaga kepentingan orang melayu.. Itu sebab Keikhlasan tu penting....

Yap korang tentu korang heran kali ini aku lebih terbuka pasal pendirian aku pasal parti politik...bagi aku tak kisah sebab itu hak aku sebagai rakyat seperti mana hak orang lain jugak ..cuma dalam apa keadaan sekalipun jangan kita mengecilkan pendapat orang lain...

So good luck... untuk aku ..good luck untuk keluarga aku..good luck untuk agama aku... goodluck untuk bnasa dan negara aku... dan good luck untuk sesiapa yang sudi membaca coretan aku ni :)

yg 1988 tuh bukan anwar x bersalah coz hakim sorang tuh tak yakin ngan tarikh liwat tuh ker??

ape2 pon, aku tgk saiful nyer kenyataan dari segi tempat dan masa x bercangah sampai sekarang. nih apa yg aku korek la.

saiful cakap kat kondo nih

tgk2 kondo tuh milik rakan anwar

anwar cakap ada alibi

tgk2 alibi tuh alibi ntuk mengatakan anwar berada di situ dan mengadakan mesyuarat di kondo tuh pada mlm tuh

kat youtube plak, wartawan tanya zizah tau x anwar pi mana mlm tuh

azizah x terjawab, anak anwar sapa tuh kata anwar berada ngan diorang

aku tgk anwar asyik lari jerk. kalo aku, angkat jer sumpah. ape susah

nih nak kene bunuh lah, malas lah, sumpah main2 lah.

aku x tau nak cakap aper... tgk saiful nih ada kebenarannya jugak..

hahaha... takde efek langsung si sepol tu sumpah menyumpah...dia ingt leh main nama allah kot..esok allah turun bala sapa kena?bukan dia sorang ja kena....semuuaaaa kita ni kena tau tak? dia nak tgk kot negara kita jadi mcm aceh kena tsunami,yg tu allah baru tnjk skit ja kebesaranNya,dah berubah peta dunia. aku rasa sepol ni x dapat pendedahan agama kot dr kecik.... tgk dia sebut apa dlm rumah Allah? x hormat langsung....

satu lagi... BN nak menang kat permatang pauh?? haha pendpat aku jauh sekali tgk penamaan calon dah la... kg aku pematang pauh... 1:10 antara PKR dan BN .. org permatang pauh semua dh celik la.... depa x mau lagi rasuahh...rasuahh.,...rasuaahhh... rasuah masuk2 kroni....tgk duit kita jugakk... :lol:

yg 1988 tuh bukan anwar x bersalah coz hakim sorang tuh tak yakin ngan tarikh liwat tuh ker??

Yg 1988 tuh, anwar tak salah cos MEMANG DIA TAK SALAH !!!!!!!!

Buka la mata, luaskanlah minda....

Itu adalah suatu konspirasi politik semata-mata....

Aku setuju apa kata org Melayu semua brjuang dalam PR...

Cos BN dah parti yg dah besar dan naik kepala...

Dia dah tak bagus macam dulu....

Alah, tak salah kita tukar fahaman sekejap...

Bagi jer peluang Anwar jadi PM...

Baru kita tahu..

Baru kita boleh nilaikan...

Baru kita doleh bezakan...

Apa kata????

Esok2...kalau kita rasa

Anwar tak betul, kita tukar pulak...

Kasi kat BN balik...

Kita kena tukar, untuk menyedarkan BN..

Biar sedar diri sikit...

Jgn giler kuasa sgt....

Kita tgk dulu apa Anwar nak buat....

Kuasa kan di tgn kita ????

Aku akui Mahathir bijaksana orangnya..

Tapi setanding kah dengan Pak Lah ?

Atau Najib sekalipun.....?

Bagi ruang kat Anwar.....

Korang tak pikir ke apasal keputusan pilinanraya baru nih

jadi macam ni???

Org dah tak caya kat BN.....

Org BN dah ramai berpaling tadah..

Pasal tu kalau menang pun, majoriti sikit jer...

Kecuali di tempat memang kubu kuat BN..

4 negeri dapat kat PR....

Kenapa?????

Org nak kan prubahan.....!!!!

haha.

perubahan per bro.....

suh la DSAi korg yg sci bg korg tu g bersumpah dulu

buktikan pada rakyat yg dia xbersalah..

kalo aku xsalah..

aku sgup bersumpah..

DSAi plak byak sgt celoyeh2nyer..

per pun aku "bangga" bila 4 negeri jatuh kat tangan PR

Selangor..

isu Azan wakil DAP minta perlahankan Azan

isu projek mega khinzir..sblum bertanding Hassan Ali ckp nak ttp klang arak ngan kandang babi

KDEB DSAI lantik kroni dia

Xavier minta guna Kalimah Allah

KL..

DSAI sokong MAjlis Peguam Negara..ttg Isu Mengapa Memeluk Islam

P.Pinang..

Exco negeri Penang hnya 2 org jer..

DEB dihapuskan di Penang..

Bila DSAi jd PM..

DEB akan dihapuskan..

ketuanan Melayu akan dihapuskan..

per pun yg bkal2 pro Anwar nie pikir2kan lah yer..

Anwar dulu pernah berkata..

Berani kerana Benar..

Klau benar..Berani la g bersumpah..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...