Jump to content
aina_sara

Ubat Gegat!

Recommended Posts

Jimatkan Petrol dengan Ubat Gegat ??

(Petua Jimat)

Memandangkan hari ini harga petrol yang tinggi disebabkan kenaikan harga minyak global dan faktor-faktor lain, maka bermacamlah cara dilakukan untuk penjimatan petrol yang optima. Antaranya menggunakan pil fuel saver. Nampaknya sekarang kereta pun ada pil tersendiri. Kaedah ini memang terbukti berkesan tetapi harga pil itu juga mahal dan kalau dikira tolak campur.. pi mai pi mai tang tu jugak… still kena keluar duit bergelen-gelen.

Ok.. sebenarnya ada satu cara istimewa yang diadaptasi daripada penggunaan pil penjimat petrol fuel saver tersebut… Mengikut kajian dan eksperimen oleh sekumpulan engineer syarikat automotive dan benda ni telah pon dibuktikan oleh mereka.. Iaitu kita boleh mengunakan UBAT GEGAT sebagai alternatif kepada penggunaan pil fuel saver. Ubat gegat yang dimaksudkan ialah yang berbentuk pil sebesar ibu jari tangan… yang kebiasaannya kita letak dalam almari atau laci untuk elakkan daripada serangga seperti lipas dan semut. Ubat gegat ini boleh didapati secara mudah dan murah dimana-mana pasar raya dan kedai runcit..

Cara-cara penggunaannya begini yang mesti diikut untuk kesan penjimatan yang optima,

• Pergi mana-mana stesen minyak untuk mengisi petrol dan pastikan memilih jenis unleaded(tanpa plumbum) sahaja.
  • Sila buat isian sepenuh mungkin tangki minyak kereta anda.. sebabnya kita tidak mahu ada ruang udara dalam tangki minyak… cuba minimumkan atau kalau boleh tidak ada langsung ruang udara..
  • Bila tangki sudah penuh dengan petrol, anda terus memasukkan 2 biji ubat gegat yang berbentuk pil tadi kedalam tangki minyak dan tutup dengan ketat secepat mungkin… tujuannya nak kurangkan tidakbalas dengan gas dalam udara.
  • Ok lepas itu anda boleh pandu macam biasa.. dan pastikan anda telah resetkan meter mileage anda kepada zero untuk anda melihat keajaiban hasilnya nanti.

Cara ini telah terbukti berkesan menjimatkan 25%-30% pengunaan petrol oleh kereta anda dan tidak ada kesan sampingan langsung, malahan fungsi ubat gegat tadi adalah 99% sama dengan pil fuel saver yang dijual dipasaran..bezanya cuma bentuk fuel saver yang lebih kecil. Selamat mencuba..

Testimoni :

Memang betol pasal kawan saya dan saya dah bertahun2 mengunakkannya..Mula saya x percaya,tapi mmng dia tiap kali balik penang dari melaka dia masokkan 2 biji dalam 4 wheel dia.Saya x slalu long distance tapi skali2 saya gunakkan.Tak der pon meletop.Very effective untuk long distance. x caya contact saya 0196602930 .

aku dah cuba kt keta aku dan keta bini aku. mmg jimat dan terbukti! ubat gegat x mendatangkan kesan sampingan! ramai yg x tahu psl kelebihan ubat ni. pada mulanya aku x percaya. memandangkan harga petrol dh naik dan membebankan rakyat skrg, aku xde pilihan dan terus guna ubat ni. boleh kontek aku di 0123027882 (radzi)

Aku dah cuba ke atas semua kererta aku…myvi, citra dan alfa romeo semuanya di dapati berkesan malah kereta alfa romeo aku yang selalu makan minyak dah okey dah..lancar

memang jimat..aku pakai ubat gegat plain jenama fantes tu..memang berkesan. Aku masukkan 3 biji setiap RM10 minyak. Kalau tangki penuh Myvi aku aku masukkan 24 biji. RM80.00 petrol masukkan 24 biji le..Perghhhhh dia punya pergi lancar..selalu 400 km sahaja tangki penuh..dah pakai ubat gegat boleh pergi sampai 700 km lebih…itu pasal pelesit….lebih 110 km/j…kalau bawa 80km/j aku rasa jauh lagi boleh pergi…

Petik drp: http://petua.shopbegins.com/?p=72

aku dengar cita ni lama dah...tp x bran arr aku buh dlm tangki minyak aku....huhu..xpasai2 nanti kena obehal...haha

Hehehe.. memang betul ubat gegat nie dapat jimatkan minyak. Cuma ramai yang tak berani nak cuba... kalau yang rasa was2 nak cuba ubat gegat tu, bleh ler cuba Mygreen Oil (kekeke... promote2). :D

ps:/jangan marah aina sara, tumpang thread kejap buat promosi.. hehehe :D

aku akui ubat gegat ni berkesan...aku dah pakai lebih kurang 2 thn...kat motor biasanya aku letak dlm 4-5 biji utk minyak penuh...kat kereta aku letak sepeket jer...memang jimat dan power...korang try lah.

banyak betul ko letak samapai sepeket... :lol: betul ke tak ada kesan sampingan? dari segi saintifiknya macam mna ubat gegat ni melakukan tindakbalas kimia terhadap petrol & menyebabkan belakunya penjimatan dari segi pembakaran? pembakaran yang dihasil oleh enjin tetap sempurna ke?

banyak betul ko letak samapai sepeket... :lol: betul ke tak ada kesan sampingan? dari segi saintifiknya macam mna ubat gegat ni melakukan tindakbalas kimia terhadap petrol & menyebabkan belakunya penjimatan dari segi pembakaran? pembakaran yang dihasil oleh enjin tetap sempurna ke?

begini ceritanya :-

ubat gegat tu bertindak sebagai mempercepatkan lagi pembakaran dlm sistem bahanapi.

sebagai contoh,...kita ambil secawan petrol tanpa ubat gegat...dan secawan petrol lagi dgn ubat gegat.

cuba nyalakan lighter dari jarak sekaki...secawan petrol tanpa ubat gegat tx kan menyambar api yg dinyalakan oleh pemetik api itu....cuba nyalakan pula kepada secawan petrol yg dah bercampur dgn ubat gegat dlm jarak yg sama...sekaki.

pastinya api menyambar terhadap petrol yg bercampur dgn ubat gegat itu.

so,...kesimpulannya disini ialah ubat gegat ni bila bercampur dgn petrol akan mengeluarkan gas yg boleh menyambar percikan api.(api drp plug).

secara logiknya,...petrol akan dapat dijimatkan kerana berlaku pembakaran yg cepat dan tiada lebihan petrol yg tinggal dlm sistem pembakaran.(bakar habis)

power dan pickup pastinya bertambah jika semua ini berlaku.

aku rasa penerangan ini boleh membuatkan korang paham bagaimana ubat gegat itu berfungsi.

ubat gegat tu bertindak sebagai mempercepatkan lagi pembakaran dlm sistem bahanapi.

sebagai contoh,...kita ambil secawan petrol tanpa ubat gegat...dan secawan petrol lagi dgn ubat gegat.

cuba nyalakan lighter dari jarak sekaki...secawan petrol tanpa ubat gegat tx kan menyambar api yg dinyalakan oleh pemetik api itu....cuba nyalakan pula kepada secawan petrol yg dah bercampur dgn ubat gegat dlm jarak yg sama...sekaki.

so,...kesimpulannya disini ialah ubat gegat ni bila bercampur dgn petrol akan mengeluarkan gas yg boleh menyambar percikan api.(api drp plug).

secara logiknya,...petrol akan dapat dijimatkan kerana berlaku pembakaran yg cepat dan tiada lebihan petrol yg tinggal dlm sistem pembakaran.(bakar habis)

aku rasa penerangan ini boleh membuatkan korang paham bagaimana ubat gegat itu berfungsi.

hebat22222222

tak meletop ker beb....ku pon da tau gak pasal tu tp sayang motolah.x berani plak

tp pk2 penerangan ko,logik gak.

nanti nak try buat experimen tu,lgpon buat pela pemberi petua ne beritaukan kalu bukan nak kongsi,siap 2 tahun lagi guna tu.

bukannyer kira kene beli ubat gegat dr dia pon....xgitu????????

:ph34r:

meletop?...cuba pikir2kan...aku dah pakai selama 2 thn...kalau meletop...pastinya aku tx kan berada disini...

*** kalau ada pun tentunya "HANTU PHENOM" yg tengah berforum ni.... :P

!!! ajal dan maut ditangan tuhan bro... !!!

Bro, ubat gegat yang kaler2 ke ubat gegat yang putih tu yang ko guna bro.... :blink:

aku pakai tx kisah yg kaler2 atau yg puteh...benda tetap sama jer...

mmg x der effect kat block n piston ker nie bro..aku nak try gak...tpi x brape confident...sbb moto bru...

effect memang tx der...yg ada cuma kelancaran sistem bahanapi dan kuasa makin bertambah.

***sebab2 utama aku berkata demikian ialah semua bahanapi didlm kebuk pembakaran akan dibakar habis.

tx der sisa2 yg tertinggal.disini pun kita dah boleh yakin pastinya plug,piston,valve dan block akan bersih.

betul ke nie..

takpe, aku berani try. nanti aku kasi testimonial.

betul...kalau tidak txkan lah motor dan kereta aku masih boleh pakai hingga sekarang???

Maksudnya terjadi pembakaran yang lebih sempurna! waaoouu... bravo2...

Dah brapa lama ko guna ubat gegat ni?

Kena buat analysis sikit ni petrol dengan ubat gegat, nanti ku try kat motor ku... :lol:

ubat gegat ni aku tau dah... kekadang aku pakai kat moto aku... slalu g balik kL - Ktn.. aku bubuh la seketul.. tanpa ubat gegat aku slalu kena 17 hinggit.. tp pakai ubat gegat kena 12 hinggit.. 5 hinggit kurang.. tp bagus la.. aku nyer piston pun kurang kotor skit..

mula2 aku pakai tu, aku nyer eksoz kuar cam air2 skit.. tp ade skit bau gegat.. lepas 2 xde dah.. cam biasa... membe aku yg mat rempit pun kekadang ade pakai gak..

Ada beza tak kalau kita isi munyak kat moto full tank, pastu bubuh 2 bijik ngan isi minyak full tank, bbuboh sepeket ubat gegat. Adakah dengan buboh 2 peket, akan kurang lagi kegunaan minyak :blink:

Kalau ada beza, aku nak buboh 3 peket........ kuang3 :lol:

aik... nape bubuh banyak.. aku xtau pun kena letak banyak.. slama ni aku bubuh seketul je.. kalu cam ni aku nak letak banyak la... tp kalu moto honda wave aku ni tangki minyak kecik je.. aku igt setakat 1 2 ketul leh la... aku guna ni khas balik kampung je.. kalu setakat nak g balik kolej, xyah la.. xpasal2 tgk moto jadi meriam buluh baru...

Bro-bro, aku bdk baru kat cni.... btl ker xde mslah... aku nak try tpi takut..... sbb aku parking motor kat kwsn lapang, its direct kena panas matahari.... xde effect ker.... meletop ker sbb panas tangki kena bahang matahari yg melampau.... cuma nak tanya

Kalau masuk sebijik dua tu ok je kot... :D

kenapa bubuh banyak?...

ok...nanti bila nx balik kuantan...minyak full tank...ko try bubuh dlm 10 biji...

ko try dan rasa sendiri perbezaannya...

yang pasti sepastinya...minyak ko bertambah jimat dan pickup bertambah.

***dulu aku selalu buat camni masa nx main drift kat keter datsun 120y levin aku...

Nanti ku bagi result dia kat sini... hehe... letak sebijik ada kesan ke?

bende ni dah lame dah dari zaman2 aku kat tadika lagi dah de cume mase tu yang selalu pakai mat2 rempit je...mase aku sekolah dulu pun gune bende ni gak,biase la mase sekolah duit kocik cukup2 je,lagi2 aku selalu tbangun lbt so klu taruk bende ni b+++ la laju kit moto aku.. :blush:

tp....... :excl:

hehehe tiap kali aku servis enjin moto aku dulukan misti piston & val aku bekeladak gile2 dan lam kaberator nanti macam ade habuk2 putih,myb dtg ny dari ubt gegat...upe lak nt plag mist cepat haus