Jump to content
crazy gamer106

| D-link Wireless Adsl2+ Router | Streamyx |

Recommended Posts

Internet Connection - Streamyx / 1Mb

Perkakas - D-Link - Wireless ADSL2+ Router - DSL-2640T

Masalah :

Lampu ADSL skit skit kelip kelip... pastu lampu padam lepas 1 minit cam tu kelip kelip lagi... tapi skrang memang leh online cume tu le kadang2 tengah online lampu ADSL padam... Macam mcam aku try nak solve masalah ni sume gagal jadi kepada member Putera yang dapat membantu Sila lah bantu.

Terima Kasih...

Windows XP

New EDITED : Satu lagi problem waktu tengah online tiba2 connection TmNet ngan Jaring nye Dial Up Windows kuar...

Skarang aku guna streamyx dah tak guna Dial Up...

Edited by crazy gamer106

cuba pakai modem ADSL lain dulu. Sebab aku pernah kena mcm ni.. rupanya router aku problem.

ala... nak tukar modem aku dah la beli modem ni mahal-mahal aku duit tak de ler nak beli baru... kalau buat sementara waktu pun... aku nak pinjam kat saper?

Aku ada gak buat google reseach... dia orang kata tukar die nyer Modulation Type dari ADSL2+ (Multi-Mode) ke ADSL2 (Multi-Mode) tapi bila aku test tak jadi pun... ada sorang tu dia tukar pastu dia kata surf best jer laju bedesup...

Ada cara lain? dah 2 kali aku panggil kontraktor TM Net ni untuk repair line tepon skrang dah setel cume ADSL Link nye lampu plak masalah. Orang kata tk establish la...

Cuba ko check wayar hitam TM dari tiang yg masuk kerumah ko dan ianya joint ke dalam ko punya internel wiring. Kat situ ada KARAT tak?

Cuba ko check wayar hitam TM dari tiang yg masuk kerumah ko dan ianya joint ke dalam ko punya internel wiring. Kat situ ada KARAT tak?

Cooper wire leh berkarat ker

lolzzz tak per la ayah aku call kontractor TM wiring nyer.. ayah aku suruh buat dari luar sampai ke dalam umah, dari a sampai z ... hari isnin nanti dia datang, kalau solve aku edit topic ni nanti kalau tak solve gak aku terus post yg baru...

lolzzz tak per la ayah aku call kontractor TM wiring nyer.. ayah aku suruh buat dari luar sampai ke dalam umah, dari a sampai z ... hari isnin nanti dia datang, kalau solve aku edit topic ni nanti kalau tak solve gak aku terus post yg baru...

alang2 wiring... apa kata sedia cable 5e ..buat sambung dari punca rumah ke modem adsl... besh sket.

kasi kat kontraktor kata guna cable nie.. nanti di sambung arrr... signal power sket.

pastu kalau boleh di update firmware 2640T ( beware : update kena ikut version dan country )

** pasal kuar dial up tu.. just delete file dial up lama tu... atau kat IE (tool) using local network bukan main default tmnet dial up....

alang2 wiring... apa kata sedia cable 5e ..buat sambung dari punca rumah ke modem adsl... besh sket.

kasi kat kontraktor kata guna cable nie.. nanti di sambung arrr... signal power sket.

ko nak sambung dari punca rumah yg mana 1? takkan nak tarik dari dp or last point tel. Nak punch kat mana? Biasanya kalau prob mcm ni mmg melibatkan wire tel tu, samada wire dah lama, berkarat, sambung2 or wire sentuh kabel elektrik tak kira dlm rumah or luar rumah.

Edited by Gigabyte

Cooper wire leh berkarat ker

Hehehe... Malaysia mengalami iklim khatulistiwa, panas dan lembab setiap tahun. Hujan, panas, hujan, panas... berkarat lah ia.

ko nak sambung dari punca rumah yg mana 1? takkan nak tarik dari dp or last point tel. Nak punch kat mana? Biasanya kalau prob mcm ni mmg melibatkan wire tel tu, samada wire dah lama, berkarat, sambung2 or wire sentuh kabel elektrik tak kira dlm rumah or luar rumah.

lerr.. dari dia guna cable phone yang kecik tu baik guna cable 5e terus.. nak punch camner lak.. sama je.. beza cable 5e ada 8 wayar.. guna la 2 wayar je.... kalau rj11 tu kecik.. kikis la sket... kalau malas nak buat beli box phone tu.. sambung situ then sambung rj11 dari box tu ke modem adsl....

umah aku package 10hour 384kb rm20 permonths.... dapat laa 512k... download dlm 20k ke atas... tapi khas utks surfing dan email je....

lerr.. dari dia guna cable phone yang kecik tu baik guna cable 5e terus.. nak punch camner lak.. sama je.. beza cable 5e ada 8 wayar.. guna la 2 wayar je.... kalau rj11 tu kecik.. kikis la sket... kalau malas nak buat beli box phone tu.. sambung situ then sambung rj11 dari box tu ke modem adsl....

umah aku package 10hour 384kb rm20 permonths.... dapat laa 512k... download dlm 20k ke atas... tapi khas utks surfing dan email je....

Cable 5e ni, cable RJ45 ker?

ko suruh kontraktor tu tarik cable baru dari DP ke last point or ke modem ko. dari modem tu baru buat loop ke tempat lain cth ke ruang tamu. kalau blh tarik direct terus msuk dlm rumah. lagi satu cable tu make sure jauh kan dari kabel karen.

ko suruh kontraktor tu tarik cable baru dari DP ke last point or ke modem ko. dari modem tu baru buat loop ke tempat lain cth ke ruang tamu. kalau blh tarik direct terus msuk dlm rumah. lagi satu cable tu make sure jauh kan dari kabel karen.

maknanya wayar hitam dari tiang telepon hingga ke modem tanpa ada penyambungan....gitu encik Gigabyte?

telepon jer telekom berdekatan... tau la keje diorang... kalau masalah nie biasenye card RDLAM dalam telekom yang rosak... diorg akn reset atau tukar port no anda.. biar diorang setlekn mslah nie...

Kontracktur tu dah repair line tepon aku, line tepon best clear ... tapi bila pasang modem/router ADSL punye lampu tak nyala langsung... ada jalan penyelesaian?

Aku conform 100% ko punya modem/router tu dah rosak. Beli jer baru, sekarang ni modem pun dah murah dlm rm 70 jer. Pi cari kat lowyat lg leh dapat murah.

maknanya wayar hitam dari tiang telepon hingga ke modem tanpa ada penyambungan....gitu encik Gigabyte?

yup tepat sekali. pelik gak kalau blinking lagi. ko ada guna spliter tak? ada berapa byk tel kat rumah ko tu? kalau ada lebih dari satu biasanya kena guna spliter pada setiap tel yg ada.

yup tepat sekali. pelik gak kalau blinking lagi. ko ada guna spliter tak? ada berapa byk tel kat rumah ko tu? kalau ada lebih dari satu biasanya kena guna spliter pada setiap tel yg ada.

Aku ada dua tmpat cuck wayar tepon, satu kat tingkat bawah dan 1 lagi kat tingkat atas... Ahh... lega promblem aku dah selesai!!! Hari selesai selasa 5 haribulan August 2008 12.00pm tengah hari... sorry lambat post :blush:

Sebab sibuk la nak kena tuisyen 8 haribulan august 2008 nanti ada percubaan PMR hehehe... :blush:

PROBLEM SOLVE!