Jump to content
Sign in to follow this  
dbf5782

3ds Max

Recommended Posts

aku baru nak jinak2 dgn 3ds max ni....

ada sapa2 putera ni yg terer 3ds max...?

boleh laaa kongsi2 ilmu....

kalo terer bebenar...termasuk vray ke apa ke...

boleh nyata harga jika hendak buat free lance

tok sah lah buang karen tanya 3d kat sini...

bebudak kat sini kebanyakannya master tahap gaban dalam photoshop...

aku dulu blaja guna 3dsmax 5..

tapi skang aku guna sketch-up (sebab cepat naik 3d) pastu aku export ke autocad (kemaskini layer dan block)

pastu baru export ke 3dsmax (untuk kasi finishing nampak real)

assalamualaikum...

aku baru nak jinak2 dgn 3ds max ni....

ada sapa2 putera ni yg terer 3ds max...?

boleh laaa kongsi2 ilmu....

kalo terer bebenar...termasuk vray ke apa ke...

boleh nyata harga jika hendak buat free lance

sure ada punya..lagipon kengkadang kitorang guna mcm2 program..ada yg opensource jugak..haha..tapi aku tak penah usik pon 3dsmax..

buat permulaan, ko cuba la carik tutorial yg simple2..kat utube tu byk video tuh..belaja dari mula2 skali..pengenalan kpd interface dia, fungsi buttons dsb..

Adalah Xeno PLE. Edition tu namanya torrent kekekekekeke!! :lol:

Cik dbf5782, Cik ni nak belajar 3ds max ke atau nak carik org tuk sub keje 3D? Dari permintaan Vray tu aku rasa Cik ni nak yg ade kena mengena dengan Architechture Visualization je.

kalu beli max ori dapat free buku tutorial...

tapi aku berani kaerat jari la kalau kau jadi pandai berpandu kan buku tu...

kalau beli max9 versi dvd cetak rompak ada diselitkan tutorial dalam bentuk video

tapi aku berani kaerat kuku la kalau kau jadi pandai berpandu kan video tu...

paling mujarab nak mahir ialah berguru...

dekat luar ana kursus max tapi mahal..

kalau nak jimat cari kawan yang mahir buat max...

se elok eloknya member dari firm arkitek atau interior design..

1) blaja basic macam mana nak naik kan objek objek kon, bola, segi empat,

2) pastu cara nak tebok objek (boolean)

3) macam mana nak group atau ungroup

4) mengedit objek tersebut (memanjang, melebar, dll)

blaja basic je dulu..

pastu baru belajar cara nak maps, lampu, track,

jangan mengada ngada nak buat aimasi terus...

Adalah Xeno PLE. Edition tu namanya torrent kekekekekeke!! :lol:

Cik dbf5782, Cik ni nak belajar 3ds max ke atau nak carik org tuk sub keje 3D? Dari permintaan Vray tu aku rasa Cik ni nak yg ade kena mengena dengan Architechture Visualization je.

Hahaha... Dark Crow cam berminat jer tuh.. apa lagi cik dbf5782... contact ler segera mr. dark crow tu.. :D

Hahaha... Dark Crow cam berminat jer tuh.. apa lagi cik dbf5782... contact ler segera mr. dark crow tu.. :D

Dark Crow x berminat dgn vray~

die nak gune mental ray jeaa~ ahahaha

apepe pun nampak sangat mister dbf5782 macam nak wat scene environment, building, interior~

sebab Vray sesuai dgn still image jea :P

nak wat animation camera view, bole ngan vray

ta p kalo nak wat character animation ngan vray, kene ade teknik die~ susah woo~ dan komputer pun kene laju

aku belajar architecture dulu, bole gak wat environment bangunan dlm 3d vray

ta p dah lama tinggalkan (sebab asyik wat character jea)

dah lupe dah step step penting :P

sowii~~

tapi kalo nak test bole kott~

Hoho ko ni pandai je Lanox. Sorry la aku jarang buat archViz ni. Aku lebih kepada buat animasi tv series. Renderer yang aku pakai skrg bukan Vray dan bukan MR. Aku pakai scanline dan jugak FinalRender. Nak belaja buat tuk ArchViz ni tak susah. Basically ko kena tahu sket knowledge camna nak baca blue print tu dan modeling pon banyak pakai block2 je..takde organic. Texturing pon setakat UVW map dah lepas sebab tak perlu texture kotor ke celah bedah mana. Oops!! hehehhe. Nak model kerusi meja pon dah tak payah, banyak yg pakai object 3d yg dah siap melalui sumber2 tertentu. Bab rendering pulak banyak ko godek cara lighting dan shader yg ada kat Vray tu, dah jalan. Dan juga satu lagi ko kena tau tuk touchup kan renderer image kat image editing software eg. Photoshop. Itu je, master part tu maka selamat la kau leh jadi arcViz man. Huhuhuhu.

Tapi semua bende tak semudah itu, usaha itu penting, rajin dan sabar. Hoho Cocopie!! Hooo!!

aku skang ni pun msih setia ngn 3ds MAX 7 aku..aku blajar sndri je mse aku abis PMR smate-mate nk buat track pasir gudang untuk F1 Challenge..Haha :lol: skang ni aku bole kate,dah hmpir khatam la aku utk 3D modelling dml max 7 aku tu :P dok focus modelling untuk game jela skang ni..DUIT MASUK mmanjang :rolleyes: ...achitecture/programming ke..tu sume aku akn blaja time abis STPM nnti :) ...ko btul2 serius dlm 3d modelling ni??..sng citer download je ebook utk 3Dsmax..blja step by step..pdulikn ckp org ln..3DS max ni bkn program utk suke2 bro..nk blaja,kne RAJIN..

~smlam ade la try Demo Solidwork 2007..Uuuuu..betol2 giler...nvidia 8800gt aku pn da jd thp ciput...mmg masyuk la solidworks~