Jump to content
Sign in to follow this  
PinguSpy

Pas + Umno = New Party!

Recommended Posts

PAS mengumpan , DAP menggempur , PKR Mengatur, UMNO terperangkap & Tewas

Dilulus terbit pada Tuesday, July 29 @ 23:54:54 MYT oleh greenboc

Analisis Isu Oleh ulitmayang

Melihat kepada percaturan – percaturan yang dihidangkan dalam satu minggu ni, ini adalah hanya satu teori peribadi sahaja............

Strategi bersama Pakatan Rakyat

Objektif

Melumpuhkan UMNO, tulang belakang BN, bagi merealisasikan pengambilalihan Putrajaya, dengan dan dalam keadaan selesa, menjelang 16 September, seperti yang di war – warkan oleh Ketua Umum PKR.

i. PAS mengumpan

Sudah beberapa ’umpan’ yang enak dihulurkan

1. Muzakarah

2. Muqabalah

3. Parti baru , bubar UMNO & PAS

Tindakbalas UMNO sangat menyakinkan , dimana ’umpan’ yang dilemparkan disambar dengan penuh gelogoh oleh pimpinan semua lapisan , tertinggi hingga yang paling bawah

Muzakarah , Dikelek ke hulu ke hilir , menjadi ratib dan wirik harian pimpinan tertinggi UMNO

Muqabalah , Tidak ketinggalan , hampir seluruh pimpinan UMNO mengenggam erat dan menggigit mati perkataan ini sekarang , hatta ke Afrika Selatan

ii. DAP menggempur

Dengan ’cadangan’ supaya keanggotaan PAS dalam Pakatan Rakyat , disyorkan supaya dinilai semula , bagaikan sudah dijangka bagaikan taufan dan puting beliung yang melanda Malaysia , seluruh ’think tank’ UMNO , daripada seluruh universiti diberikan slot yang istimewa , dengan pendapat dan fatwa – fatwa hebat.

Sayangnya , semua itu tidak disedari , mata kail terdapat dan membaluti umpan yang ditabur. Kesian , sungguh kesian dan malang , dek kerana sudah kelaparan dan kehausan , tidak sempat lagi untuk meneliti dan menyemak kualiti umpan yang ditabur.

Umpan disentap penuh gelogoh , melodeh dan membogelkan ’kemaluan’ dan kudis – kudis serta parut yang terdapat pada batang tubuh UMNO.

iii. PKR mengatur

Cuba perhatikan dan teliti , PKR senyap sunyi dalam kebisingan politik Malaysia , beberapa minggu lalu.

Ada yang tidak kena dengan PKR ?

Atau PKR sibuk dengan isu liwat 2 DSAI saja ?

Malas nak menyibuk soal PAS-UMNO ni ?

Paling hebat , strategi yang diatur oleh PKR , yang sebahagian besarnya terdiri dari bekas pimpinan UMNO/BN yang sudah tentu tahu , arif dan mahir dalam sepak terajang dan selok belok , serta rentak dan tari UMNO , memberikan ilmu dan pedoman buat PAS dan DAP dalam mencatur UMNO dan BN

Tutup

Khabarnya , UMNO perak tanpa rasa segan dan malu , cuba mengoda PAS , supaya ’BERSAMA – SAMA’ nya bagi membentuk kerajaan baru, tetapi ditolak mentah – mentah oleh Mbnya

Begitu jugalah yang berlaku di Selangor, PKR menolak sebarang usaha untuk ’mengeluarkan’ PAS dari Pakatan Rakyat.

Hebat sungguh strategi ketiga – tiga ahli gabungan Pakatan Rakyat

Mungkin sekarang, UMNO/BN bertemu dengan ruasnya !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jumpe kat dalam website lain...

ade kemungkinan tak ulasan yang dibuat kat atas tuh?

kalau agak2 x masuk dalam topik perbincangan,mod silalah jangan segan silu nak delete post ni

Edited by langkasuka

semua mainan politik. tak akan ada kebaikan di sebalik udang. haha. thats a fact.

semua mainan politik. tak akan ada kebaikan di sebalik udang. haha. thats a fact.

politik untuk kebaikan orang melayu...tak ada salahnya

politik untuk kebaikan orang melayu...tak ada salahnya

Tu pasal orang Melayu tak kisah Dr.M fitnah Anwar dulu asalkan nasib mereka terbela. Mcm skarang ni jugak. Apabila dah dimomokkan Anwar tu tali barut US, pencacai pengampu cina, terrorist yang bekerjasama dgn Hindraf org Melayu merelakan dan restu dia difitnah. Takde salahnya untuk kelangsungan hidup orang Melayu di bumi Malaysia tercinta ni.

Itu memang betul, macam mana sekali pun kita perlu jugak melibat kan diri.

Ni sampai mengundi pun tak apakeheenya... :unsure:

macam mana hasil muzakarah Pas & UMNO?

Assalamualaikum semua.ada sesiapa x boleh terangkan apa yg berlaku di sini.saya kurang fahamlah.saya semenjak duduk kat asrama poli ni boleh dikatakan dah mcm x ambil tahu dah dunia luar ni terutamanya politik di Malaysia ni.boleh sesiapa terangkannya jika ada yg sudi??

Assalamualaikum semua.ada sesiapa x boleh terangkan apa yg berlaku di sini.saya kurang fahamlah.saya semenjak duduk kat asrama poli ni boleh dikatakan dah mcm x ambil tahu dah dunia luar ni terutamanya politik di Malaysia ni.boleh sesiapa terangkannya jika ada yg sudi??

orang yang kalah pru nak menang jugak , manakala orang yang menang nak orang yang kalah pru terus kalah cam dulu2 .

weh ko gi mana lama tak masuk forum...

saya kan masuk politeknik merlimau,melaka daaa~~seminggu atau dua minggu sekali je balik.saya online kat putera.com ni hari khamis,jumaat dan sabtu je,tu pun kalau balik rumah.dah hampir 2 minggu x masuk putera.com ni.rindu lak~~

Aku rasa tak jadi la PAS + UMNO ni..

Konsepnya senang.. tak semestinya kedua-dua pihak bertemu, gabungan kedua-dua parti tu menjadik.

Macam couple. Tak semestinya lelaki couple dengan perempuan tu, lelaki tu mesti akan kahwin dengan perempuan tu...

simple.

Bagi aku, aku tak suka PAS + UMNO ni. Kalau nak, biar UMNO tu yg bubar, masuk PAS. PAS tetapkan kalau tubuh parti baru tu, kena berasaskan hukum Islam.. MCA pun dah kecoh2.. Pak lah pun pening nak terima ke tak dengan syarat mcm tu..

OFF TOPIC

Kalu nak borak personal guna YM bleh kot. Tq. :ph34r:

ON TOPIC

Sebenarnya penbangkang sangat penting dalam dunia politik. Klau tak ada pembangkang, tak ada pihak yang betul² bleh tekan tindakkan kerajaan. :rolleyes:

Takut lagi parah je politik malaysia ni kalau orang dah start 100% undi berdasarkan kaum + agama , tau2 la media luar taruk headline camne kalau berkaitan dengan islam nih :angry: . Pastu ada pulak pihak dalam negara yang gi mintak campur tangan luar .

Takut lagi parah je politik malaysia ni kalau orang dah start 100% undi berdasarkan kaum + agama , tau2 la media luar taruk headline camne kalau berkaitan dengan islam nih :angry: . Pastu ada pulak pihak dalam negara yang gi mintak campur tangan luar .

kalau ada "pihak" dlm malaysia yg minta "bantuan luar",kita pun minta lah bantuan dari luar,Iran dan Syria???erm~~~ :blush::ph34r:

kalau ada "pihak" dlm malaysia yg minta "bantuan luar",kita pun minta lah bantuan dari luar,Iran dan Syria???erm~~~ :blush::ph34r:

huhu lagi parah pulak la kot . Tengok jela reputasi syria dengan iran sekarang .

x jd lah plak join.. sume sgn ego masing2...

yg rugi = rakyat sendiri...

memang dah diagak awal-awal dah keputusan ni . XD . Mungkin saja nak kasi DAP hangin sikit kot ngan PAS , nak tunjuk kata PAS boleh je nak join UMNO bila2 masa . Takpun PAS saja je nak kacau UMNO .lol

x jd lah plak join.. sume sgn ego masing2...

yg rugi = rakyat sendiri...

inilah yg dikatakan keadaan Gajah sama gajah berjuang,pelanduk mati di tengah2(betul ke peribahasa ni,kalau salah sila betulkan).knplah majoriti pemimpin dikedua2 belah pihak masih dgn keegoaan mereka sendiri??saya x nak sejarah bakal berulang lagi je~~

biasa la sejarah suka berulang kembali kalau orang dah lupa sejarah dorang . Mungkin ego dorang bersebab ,harap2 sebab yang baik la . :unsure:

Ala... tak jadi la pulak... ni peluang terbaik untuk PAS ngan UMNO sama² berjuang selamat kan Melayu.

hasilnya... hampeh

huhuhu....berkecai harapan... :(

Confirm ke PAS + UMNO bangsa melayu dan islam menjadi lebih kuat? Saya x rasa kalau mereka bergabung mereka akan jadi kuat.

Tapi yang pastinya PAS dan UMNO harus bertolak ansur dan saling bermaaf maafan. Hapuskan politik dan gunakan sistem pemerintahan bercorakkan islam.

Sistem raja perlembagaan haruslah dikekalkan kerana dengan adanya sistem ini negara kita lebih dihormati dan berdaulat. Jika negara kita ditawan pun, intitusi diraja mampu mendapatkan hak kita.

Confirm ke PAS + UMNO bangsa melayu dan islam menjadi lebih kuat? Saya x rasa kalau mereka bergabung mereka akan jadi kuat.

Tapi yang pastinya PAS dan UMNO harus bertolak ansur dan saling bermaaf maafan. Hapuskan politik dan gunakan sistem pemerintahan bercorakkan islam.

Sistem raja perlembagaan haruslah dikekalkan kerana dengan adanya sistem ini negara kita lebih dihormati dan berdaulat. Jika negara kita ditawan pun, intitusi diraja mampu mendapatkan hak kita.

yups,betul tu,UMNO dan PAS perlu saling bertolak-ansur dan tolong-menolong antara satu sama lain.Contohnya,jika ada perkara2 yg berkaitan pembangunan dan ekonomi yg PAS x mahir sangat mereka boleh meminta tolong dgn UMNO dan jika UMNO ada masalah yg berkaitan dgn hal2 keagamaan,UMNO pula merujuk dgn PAS.saling bantu-membantu antara satu sama lain dan mengetepikan kepentingan dan ideologi politik,bersatu kerana Islam.tp x tahulah boleh jadi ke x buat masa sekarang ni.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...