Jump to content
Sign in to follow this  
PinguSpy

Pas + Umno = New Party!

Recommended Posts

sokong giler2...

bersatulah wahai kaum melayu..!

yang menyokong ramai tapi adakah orang yang dah ada kuasa sekarang nak lepaskan demi kebaikan bersama ? answer = :lol:

bagi hangin je aku tengok gambar tu , dorang ni nak hak melebih2 lak sampai jawi pun dorang nak tolak padahal dorang pun pendatang (walaupun dapat kerakyatan "free"). <- kalau ni sensitif sangat mod leh padam .

Edited by hampeh

sangat setuju

tapi kalo dah bersatu, itu tak menjamin tiada perpecahan dalam kepada parti baru tersebut seperti semangat 46 'dahulu'..

yg selalu kutuk2 pas, selalu kutuk2 umno kat dlm forum ni nanti camne plak ye? bergabung gak ke? :lol:

hehehe..bersatu lah kot :rolleyes:

Bagi aku x payah nak bubar umno dan pas

Kesian kat org2 lame yg berjuang bersungguh-sungguh :ph34r:

Cadangan aku Pas gabung ngan Umno tanpe bubar

Seperti yg mungkin berlaku kat perak @ selangor

gabung wat kerajaan negeri.itu jer :lol:

Harap2 jadi

pastu mansuhkan hak pemilikan tanah 999 tahun 2

dah jadi ker ? cepat2 la sedar PAS

kluar PR

Bagi aku x payah nak bubar umno dan pas

Kesian kat org2 lame yg berjuang bersungguh-sungguh :ph34r:

Cadangan aku Pas gabung ngan Umno tanpe bubar

Seperti yg mungkin berlaku kat perak @ selangor

gabung wat kerajaan negeri.itu jer :lol:

Harap2 jadi

dah jadi ker ? cepat2 la sedar PAS

kluar PR

ape kate UMNO gabung dengan PAS?aku lebih suke tengok macam tu

Aku selaku ahli bebas, mencadangkan nama gabungan parti baru tu :

UMPAS(hampas/hampeh)

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

cam TUMPAS jek <_<

kalo ikut sejarah umno, dieworg byk wat muslihat, mungkin sblah kekalahan teruk, trus maw keje same, same la cam org inggeris dlu, perjanjian angin (pendapat aq, x perlu berdebat :mellow: )

bila sudah maju dapat balik negeri yang dia tewas... ko aku tendang keluar..HAHAHAHA ko tidak diperlukan lagi.. kontrak ko aku tamatkan..HAHAAHAH... lepas tu keluar drp gabungan keluar paper kata mcm-mcm.. penuh muslihat...HEHEHEHE

Assalamualaikum, boleh je nk gabung tapi pucuk pimpinan UMNO yang corup smua kena turun takhta dulu. Yang betul2 ikhlas nk berjuang demi bangsa agama je stay.

Kalau tak buat gaduh je PAS n UMNO nanti lepas bergabung.

Pada pandangan aku walaupun keduanya bangsa dan agama sama, tapi ideologi pucuk pimpinan parti keduanya amat la berbezanya.

Seperti brbezanya identiti Negeri Kelantan itu sendiri dibandingkan dengan negeri2 lain yang dikuasai UMNO.

Terpulang masing2 nk tengok perbezaan dari sudut mana :blink:

kalau bergabung UMNO PAS..saper nak jadi presiden parti?

sian abang Nuar nak letak mane dia :)...

Komen gambar :

Kenapa nk dipertikai tulisan jawi..

atau.. kerana dah mula ada 'kuasa', nk tunjuk belang ek..

Papan tanda tu pernah buat orang sesat jalan ke?

Kat kelantan tulisan jawi 'wajib' ada di setiap papan tanda (signboard kedai atau penanda), iklan (banner) yang diletakkan di tepi2 jalan atau tiang letrik serta papan tanda kedai 'makanan haram' warga bukan muslim, kecuali papan tanda JKR.

aku doakan umno & pas kt perak b'satu... amin...

pastu mansuhkan hak pemilikan tanah 999 tahun 2.. :angry:

999??

Talian Hayat atau Talian kecemasan untuk orang melayu ni...

Ada`sesapa sini boleh terang hak pemilikan tanah 999 tahun ni tak? Aku keciciran la tak tau langsung pasal ni.

Lagi satu gambar kat atas tu sapa pertikai tulisan jawi tu? Sapa org2 kat atas tu? Mcm kenal. Yang perempuan tu orang DAP Theresa tu ke? Ke aku silap?

Jgn condem aku ye. Aku betul2 tak sure ni.

Komen gambar :

Kenapa nk dipertikai tulisan jawi..

atau.. kerana dah mula ada 'kuasa', nk tunjuk belang ek..

Papan tanda tu pernah buat orang sesat jalan ke?

Kat kelantan tulisan jawi 'wajib' ada di setiap papan tanda (signboard kedai atau penanda), iklan (banner) yang diletakkan di tepi2 jalan atau tiang letrik serta papan tanda kedai 'makanan haram' warga bukan muslim, kecuali papan tanda JKR.

tu la pasal , siap jawi tu kecik je . Bukan cam papan tanda kat penang tuh <_< . Berapi tol aku tengok .

Ada`sesapa sini boleh terang hak pemilikan tanah 999 tahun ni tak? Aku keciciran la tak tau langsung pasal ni.

Lagi satu gambar kat atas tu sapa pertikai tulisan jawi tu? Sapa org2 kat atas tu? Mcm kenal. Yang perempuan tu orang DAP Theresa tu ke? Ke aku silap?

Jgn condem aku ye. Aku betul2 tak sure ni.

Yang pasal tanah tu sebelum ni kerajaan kasi 99 tahun tapi bila PR memerintah dia upkan jadi 999 tahun . Kebanyakkan yang dapat tu dorang duduk kampung baru (kena pindah time lawan komunis dulu)

aku pun rasa pompuan DAP yang sama gak(teresaco*k) . Memang bila DAP dapat kuasa banyak sikit sekarang ni dia makin kuat bising@tunjuk tak puas hati dia tuh.Konon heroin rakyat habis la tuh <_<

Edited by hampeh

Alaaa.. tak payah bubar.. Tiru macam

Seagate maxtor(+Quantum)

HP Compaq

Sony Ericsson

Parti baru ni bagi je nama PAS.

Parti baru ni bagi je nama PAS.

Utamakan bahasa Melayu... Sekurangnya-kurangnya ada gak paham dalam bahasa Melayu....

kalau UMNO - nama penuh dalam Bahasa Inggeris masa zaman penjajah lagi

Bukan bersatu je kaum Melayu.. Bersatu semua wahai umat Islam..

KOTA BAHARU 30 Julai — Pelaksanaan hukum Hudud dan Qisas menjadi satu daripada cadangan bagi PAS jika pergabungan antara parti itu dan Umno menjadi satu realiti, kata Mursyidul Am PAS Datuk Nik Abdul Aziz Nik Mat. Namun, bagi Menteri Besar Kelantan itu, cadangan pelaksanaan undang-undang itu yang mengikut lunas syariat Islam akan dilakukan kemudian, selepas muqabalah (pertemuan) antara pemimpin kedua-dua parti mencapai persetujuan yang membawa kepada penubuhan satu entiti parti politik yang baru.

Sejajar dengan semangat muqabalah untuk membincangkan masa depan umat Islam di negara ini, beliau berkata perkara pertama yang perlu dilakukan adalah kerjasama Umno-PAS dalam membentuk parti baru perlu berlandaskan kepada Islam, termasuk melaksanakan hukum Hudud sebagaimana ditetapkan oleh agama.

“Yang membimbangkan saya bila kerjasama itu berlaku, ada pihak yang cuba mensabotajkan parti (gabungan PAS-Umno) dengan menganjurkan calon bebas yang tidak bersetuju dengan pelaksanaan Islam mengikut syariatnya bagi melawan calon kita,†katanya.

Beliau ditemui pemberita selepas melancarkan kempen derma bagi kerja-kerja mengubahsuai masjid Baraah di pusat bandar ini di sini, hari ini. - Bernama

Nampaknya PAS lebih 'percaya' pada UMNO.. :)

DAP dah awal2 tendang 'harapan' PAS ini..

PKR dengan nada aaaa..eemmm.. tengoklah... aaa..emmm (was2) :P

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...