Jump to content
Sign in to follow this  
khorback

Kes Liwat Tidak Benar?

Recommended Posts

aku sokong bukan sokong buta, aku sokong kpd pihak yg lebih membela nasib rakyat.. ko masih lalang.

:lol: ikut lah apa yang ko nak kata . Dari kebanyakkan post ko dah tau penyokong kuat , lagipun mana ada orang sokong buta .

ko sendiri yg kata kedua2 main kotor.. tu ikut pandapat ko lah.. abih tu kalo ko ada gak sokong mana2 pihak sekali pon ternyatalah ko sokong pihak yg main kotor(ni terjemah drp ayat ko)

Aku sokong jika isu/cadangan/usul pihak tu betul bukannya parti tu tapi dalam kes liwat(merujuk kepada topik thread ni ) , aku menunggu sahaja tanpa menyokong mana2 pihak , dan kalau ikut terjemahan ayat aku tu oleh ko , ko pun sama la :lol: . Yang tu je aku cuba sampaikan kat ko ,pasal ko punyalah cakap PR main kotor pasal "kesilapan". lol .

BN terbukti main kotor dgn pengundi hantunya.. semak IC no layak mengundi tapi org dah meniggal dunia.. dulu punya fitnah liwat DSAI tu ternyata rekaan.. dan byk lagikkkk......

cuba ko kasik dalil yg ko kata PR main kotor?? ko bukan jenis pernah nak jawab soalan??

ko tengok jela kebanyakkan ceramah ke surat khabar PR ke .. dan rujuk lah blog2 (bukan penyokong PR suka blog ke ? :P) Banyak betul tanda soal , terlebih gula dalam kopi ke pagi ni ? semangat betul .

sape kata dorg sokong PAS je.. dorang sokong penuh BR.. dorg sokong DSAI.

Dorang sokong la anwar pasal dah PKR dalam parti komponen PR , tambah lagi anwar tu leader dorang . Takkan taknak sokong orang kuat dorang kot . ? :mellow:

:lol: ikut lah apa yang ko nak kata . Dari kebanyakkan post ko dah tau penyokong kuat , lagipun mana ada orang sokong buta .

Aku sokong jika isu/cadangan/usul pihak tu betul bukannya parti tu tapi dalam kes liwat(merujuk kepada topik thread ni ) , aku menunggu sahaja tanpa menyokong mana2 pihak , dan kalau ikut terjemahan ayat aku tu oleh ko , ko pun sama la :lol: . Yang tu je aku cuba sampaikan kat ko ,pasal ko punyalah cakap PR main kotor pasal "kesilapan". lol .

kes liwat terbaru ni pon berdasarkan founding2 oleh kedua2 belah pihak penuduh dan tertuduh.. ternyata adalah rekaan drama BeEnd!.. aku cari ko kasik potong jari kaki.. tgklah nanti.. hampeh dah cuak takut hilang jari hehe :lol:

ko tengok jela kebanyakkan ceramah ke surat khabar PR ke .. dan rujuk lah blog2 (bukan penyokong PR suka blog ke ? :P) Banyak betul tanda soal , terlebih gula dalam kopi ke pagi ni ? semangat betul .

ko kasiklah jawapan, kalo nak berhujah jgn malas2 bro

Dorang sokong la anwar pasal dah PKR dalam parti komponen PR , tambah lagi anwar tu leader dorang . Takkan taknak sokong orang kuat dorang kot . ? :mellow:

bukan sokong peribadi, kita sokong kerjn yg membela nasib rakyat dan adill!!

bukan sokong peribadi, kita sokong kerjn yg membela nasib rakyat dan adill!!

kalau ko sokong PR sebab tu baguslah . Masing-masing ada pendapat sendiri . Jangan paksa aku sokong dah la . :D

edit:

:lol: kalau nak reply dalam quote boldkan la, aku hampir terlepas reply ko tuh .

kes liwat terbaru ni pon berdasarkan founding2 oleh kedua2 belah pihak penuduh dan tertuduh.. ternyata adalah rekaan drama BeEnd!.. aku cari ko kasik potong jari kaki.. tgklah nanti.. hampeh dah cuak takut hilang jari hehe laugh.gif

tu kita tak pasti , aku hanya jadi pihak berkecuali dalam kes liwat sambil tengok bukti/hujah dua2 pihak tunjukkan .

ko kasiklah jawapan, kalo nak berhujah jgn malas2 bro

malas la , janji aku dah tunjuk direction mana ko nak cari . Ops lupa , ko penyokong tegar . memang takleh diubah . sorry ...

Edited by hampeh

kalau ko sokong PR sebab tu baguslah . Masing-masing ada pendapat sendiri . Jangan paksa aku sokong dah la . :D

edit:

:lol: kalau nak reply dalam quote boldkan la, aku hampir terlepas reply ko tuh .

tu kita tak pasti , aku hanya jadi pihak berkecuali dalam kes liwat sambil tengok bukti/hujah dua2 pihak tunjukkan .

malas la , janji aku dah tunjuk direction mana ko nak cari . Ops lupa , ko penyokong tegar . memang takleh diubah . sorry ...

tak penting pon bold ke tegar ke.. bukan aku nak ubah ko atau ko nak ubah aku.. bukan paksa sape2.. no sense semua ni.. kita nak "amal makruf nahi mungkar".. spt Ketua Menteri pulau pinang cakap dlm debat ritu.. benda mcm ni Fardu Kifayah yg jadi kewajipan bersama dan kalau Tuhan turun bala semua akan kena.

. kita nak "amal makruf nahi mungkar".. spt Ketua Menteri pulau pinang cakap dlm debat ritu..

dia cakap tak semestinya buat , kalau buat bagus la :) .

Asalamualaikum Semua.

tajuk.. LARI!!!

harap2 mod memberi teguran dari semasa ke semasa.

Majlis Fatwa Kebangsaan berpendapat proses perundangan perlu berjalan terlebih dahulu sebelum lafaz sumpah laknat (muhabalah) dilakukan oleh Mohd Saiful Bukhari Azlan bahawa beliau diliwat oleh Penasihat Parti KeADILan Dato' Seri Anwar Ibrahim.

"Kita (Majlis Fatwa Kebangsaan) merasakan bahawa proses perundangan harus berjalan dan muhabalah boleh mengambil tempat apabila proses perundangan itu sudah diselesaikan.

"Apa yang berlaku sekarang harus dijadikan pengajaran agar kedua-dua pihak dapat dibawa ke pengadilan dan apabila satu pihak merasakan bahawa dirinya tidak terbela atau teraniaya, maka muhabalah boleh dilakukan dengan melibatkan kedua-dua pihak berkenaan,"

Mengulas lanjut, Ahmad Zahid berkata rumusan yang dibuat oleh Majlis Fatwa Kebangsaan itu bukan berpihak kepada mana-mana individu sebaliknya ia adalah untuk menegakkan kebenaran mengikut syariat Islam.

"Undang-undang Islam adil dan jangan harus khuatir memikirkan perbicaraan melalui perundangan dan muhabalah boleh dilakukan di mahkamah ataupun di luar mahkamah bergantung kepada keputusan yang akan dibuat.

"Kedua-dua pihak berkenaan mesti berada dalam situasi yang mengizinkan muhabalah atau sumpah itu dilakukan.

Tidak semestinya kedua-dua pihak itu berada pada satu tempat tetapi kedua-duanya mesti terlibat (melafaz sumpah)," katanya.

Beliau berkata tindakan Mohd Saiful bersumpah dengan memegang kitab suci al-Quran dan dilakukan dalam masjid adalah perkara-perkara teknikal yang tidak dipertikaikan oleh Majlis Fatwa Kebangsaan.

"(Bagaimanapun) kita berpendapat apa yang telah berlaku dijadikan pengajaran untuk kes-kes akan datang," katanya.

Ahmad Zahid menasihatkan umat Islam supaya tidak melakukan lafaz sumpah sewenang-wenang termasuk terhadap perkara remeh-temeh dan menjadikan perbuatan itu sebagai satu trend.

Pegi mampos la dengan politik...

Aku xmasuk mana2 pihak..

apekehal lak mamat ni

ko ni dh xcukup umo,nk wat spam kat cni plak

kt tgk ape akan dtg nnt,pkr dh menang dekat pmatang pauh....tp atas kertas bn,mcm2 dorg rangka nk kenakan DSAI

Dulu sebelum ada ruangan politik boleh accept la duduk la atas pagar.. sekarang admin dah khaskan ruangan utk berpolitik. Kalau nak duduk atas pagar gi dudok dlm jamban tak payah menyibok kat sini.

mod leh tutop la kot.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...