Jump to content
slaughters

Sape Ready Nak Buat Donation ?

Recommended Posts

Hehheeâ„¢... name koi terlepas pandang le tu :D

dah start ke blum donate ni...?

nampak cam x start agi...

anyway, thats ok...

sory la kot2 ada yg terlepas... maklum la satu minggu x masuk, cuti kata kan...

Ahli-ahli telah membuat sejumlah 642,130 kiriman

Kita mempunyai 30,331 ahli berdaftar

Ahli terbaru ialah kucing123

Pengguna teramai adalah sebanyak 6,556 pada Jul 4 2008, 12:14 PM

30,331 x 1 = RM 30,331.00 sebulan :excl:

Edited by Kancil

dah start ke blum donate ni...?

nampak cam x start agi...

anyway, thats ok...

sory la kot2 ada yg terlepas... maklum la satu minggu x masuk, cuti kata kan...

Kalau ko sanggup tanggung amanah letak ler bank acc. kat sini kumpul dalam bank ko,..pastu ko bagi kat management putera.com

Aku boleh jer deposit dalam acc. sapa yang nak pikul tanggungjawab mengumpul ni.. :lol:

Kalau ko sanggup tanggung amanah letak ler bank acc. kat sini kumpul dalam bank ko,..pastu ko bagi kat management putera.com

Aku boleh jer deposit dalam acc. sapa yang nak pikul tanggungjawab mengumpul ni.. :lol:

sepeti biasa la sultan..slaughter akan pikul tanggungjawab,dia kan bendahari kat sini dari dolu2 lagi hehehe.... :lol:

30,331 x 1 = RM 30,331.00 sebulan :excl:

kalo la calculation camnie menjadi kenyataan...

Hahahahaha..

takpe2... tunggu..

kalo la calculation camnie menjadi kenyataan...

Hahahahaha..

takpe2... tunggu..

kalau jadi.... slaughters kau kena berhenti kerja, jadi full time CEO Putera.Com, Putera.Com sewa server farm, buat bisnes hosting terus. :lol:

setiap ahli, dapat dividen tiap2 tahun :lol:

sepeti biasa la sultan..slaughter akan pikul tanggungjawab,dia kan bendahari kat sini dari dolu2 lagi hehehe.... :lol:

boleh gak ngan slaughter..kalau bleh biar berjaya,..aku nak sangat dapat pakai fungsi carian, tracking members posts..

Ini cadangan aku,

aku rasa, setiap user yang baru nak daftar dikenakan bayaran RM1.00

jadi mana mana user yang telah di Ban akan fikir dua kali nak daftar kembali..

kerana masa sekarang banyak user yang mendaftar sampai 2 3 nick, tujuan nya hanya untuk menganggu topik/forum terutama dibahagian perbincangan serius...

itu pun terpulangla kepada tuan punya putera... ;)

terima kasih kat semua yg bagi pandangan.

secara kasarnya kalau nak host guna dedicated server.. maybe dalam RM350-400 sebulan.

Kalau beli server sendiri (dalam RM10k), boleh subscribe co-location ~ RM250 sebulan (minimum).

Seperti yg saya kata sebelum ni, kalau donation mungkin tak dpt nak tampung kos secara berterusan.

Kaedah yg lebih praktikal ialah mungkin dgn servis berbayar, contohnya RM10 setahun. Kalau RM10 seumur hidup pun susah juga untuk berkembang. Lagipun saya rasa RM10 tu kira tak membebankan.

Sebagai tambahan, mungkin ahli yang berbayar akan dapat akses kepada ruangan yg istimewa contohnya "koleksi ebook" ke..

ebook tu kita bolehlah kumpul sapa-sapa yg ada, yg sudi & boleh dikongsi. Mungkin dgn cara tu baru ada org minat nak upgrade kepada ahli berbayar. Di samping tu, hadiah sticker yg slaughter cadangkan tu pun menarik juga sebagai promosi utk tarik ahli2 baru.

Kaedah yg pokmat tunjuk kat carigold tu pun sesuai jugak dijadikan rujukan.

Keduanya, saya akan berusaha untuk aktifkan lagi putera.com supaya dapat mengekalkan pageview sekurang-kurangnya 1 juta setiap bulan. Dengan harapan dapat dijadikan modal untuk cari pengiklan komersil.

Kalau ada income tetap dari iklan, barulah saya boleh bayar elaun kepada sesiapa yg rajin untuk membantu saya menguruskan web ini dengan lebih efisien dan melaksanakan projek2 terbengkalai.

Ini cadangan aku,

aku rasa, setiap user yang baru nak daftar dikenakan bayaran RM1.00

jadi mana mana user yang telah di Ban akan fikir dua kali nak daftar kembali..

kerana masa sekarang banyak user yang mendaftar sampai 2 3 nick, tujuan nya hanya untuk menganggu topik/forum terutama dibahagian perbincangan serius...

itu pun terpulangla kepada tuan punya putera... ;)

Assalamualaikum...

Saya sokong.. sampai bila asyik nak subsidi jer :P ... dah tiba masanya kita bertindakk...

secara kasarnya kalau nak host guna dedicated server.. maybe dalam RM350-400 sebulan.

Kalau beli server sendiri (dalam RM10k), boleh subscribe co-location ~ RM250 sebulan (minimum).

Seperti yg saya kata sebelum ni, kalau donation mungkin tak dpt nak tampung kos secara berterusan.

Kaedah yg lebih praktikal ialah mungkin dgn servis berbayar, contohnya RM10 setahun. Kalau RM10 seumur hidup pun susah juga untuk berkembang. Lagipun saya rasa RM10 tu kira tak membebankan.

Sebagai tambahan, mungkin ahli yang berbayar akan dapat akses kepada ruangan yg istimewa contohnya "koleksi ebook" ke..

ebook tu kita bolehlah kumpul sapa-sapa yg ada, yg sudi & boleh dikongsi. Mungkin dgn cara tu baru ada org minat nak upgrade kepada ahli berbayar. Di samping tu, hadiah sticker yg slaughter cadangkan tu pun menarik juga sebagai promosi utk tarik ahli2 baru.

Keduanya, saya akan berusaha untuk aktifkan lagi putera.com supaya dapat mengekalkan pageview sekurang-kurangnya 1 juta setiap bulan. Dengan harapan dapat dijadikan modal untuk cari pengiklan komersil.

Kalau ada income tetap dari iklan, barulah saya boleh bayar elaun kepada sesiapa yg rajin untuk membantu saya menguruskan web ini dengan lebih efisien dan melaksanakan projek2 terbengkalai.

terpulang pada Brader Shanai... saya sokong sahaja.. asalkan Putera.com tidak menjadi sejarah...

Wassalam..

akhirnya admin reply gak...

huh, syukur...

dpt feedback dr admin...

apa2 pun cadangan admin saya turuti... saya sokong...

putera.com adlh segala2nya bg saya... disini la saya mula berjinak2 dlm berforum... espc dlm bidang IT, bidang favourite saya...

Assalamualaikum...

Saya sokong.. sampai bila asyik nak subsidi jer :P ... dah tiba masanya kita bertindakk...

ok gak klau gitu... byk faedahnyer...

terpulang pada Brader Shanai... saya sokong sahaja.. asalkan Putera.com tidak menjadi sejarah...

Wassalam..

betul tu...

p/s: tahniah kpd Datuk seri sbb dilantik as Moderator, moga dpt jalankan tugas dgn baik...

Okey... Sedia menggempur hingga ke titisan darah terakhir.. :)

Edited by hairulfadly

jadi bolehlah kita mula bertindak...

apa2 cara pun saya akan ikut...

cuma saya kurang bersetuju dikenakan RM1 utk user baru utk mendaftar

ini disebabkan maybe user tersebut terus tidak berminat dengan forum ini...

biarlah mereka berjinak2 dulu dan bila dah terpikat mesti user baru sanggup

untuk melaburkan wang mereka.

pd user yg suka membuat kacau...

biar pihak moderator melakukan tindakan yg sewajarnya...

di sini mod kenalah pro aktif

hehehehe.....

Rasanya dah boleh start untuk management merangka function2 baru..dah siap nanti umumkan tarikh nak start yuran.

jadi bolehlah kita mula bertindak...

apa2 cara pun saya akan ikut...

cuma saya kurang bersetuju dikenakan RM1 utk user baru utk mendaftar

ini disebabkan maybe user tersebut terus tidak berminat dengan forum ini...

biarlah mereka berjinak2 dulu dan bila dah terpikat mesti user baru sanggup

untuk melaburkan wang mereka.

pd user yg suka membuat kacau...

biar pihak moderator melakukan tindakan yg sewajarnya...

di sini mod kenalah pro aktif

hehehehe.....

saya pun berpendapat cam 2..mungkin mereka nie (user baru) x nak mendaftar jika perlu dibayar..mungkin mereka menjadi pemerhati je..saya tertarik dgn cadangan admin..ade baiknya cara itu..RM10 setahun x lah membebankan bukan sebulan RM10.. :rolleyes:

aku pun nak beri sumbangan...kalo ko orang buat yuran pun aku sanggup..sbb putera dan semua otai la aku dah mula cerdik sikit pasal komputer nie...ON lah cepat ko orang punya resepi tu...baru mantap putera

kalau jadi.... slaughters kau kena berhenti kerja, jadi full time CEO Putera.Com, Putera.Com sewa server farm, buat bisnes hosting terus. :lol:

setiap ahli, dapat dividen tiap2 tahun :lol:

wah sawi ko ni mcm tau2 je ape yg aku dgn slaughter rancang...huhuhu...so slaughter bila lagi nak jumpa big boss?

takkan la sampai aku kene berenti kerja.. sape nak jamin anak bini aku. ehehehe.. aku leh concentrate on this thing. tapi kasi masa sket je lagi.

p/s: tahniah kpd Datuk seri sbb dilantik as Moderator, moga dpt jalankan tugas dgn baik...

HairulFadly n Datuk seri dah jadi mod...

Tahniah diucapkan.. :lol: :lol: :lol:

Assalamualaikum...

Terima kasih sumer. :wub: . sesama kiter majukan Putera.com... Moga2, kiter mampu DIATAS LYn pada masa akan datang.. InsyaAllah.. Ingat yer, ini adalah derma dan bukan menjadi kewajipan pun.. Yang mana nak derma, dermalah. takda paksa apa2 pun, tak leh derma, pun takpa, tiada paksaan.. Harap bleh lagi tarik ahli2 yang lain... :D

Wassalam...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...