Jump to content
slaughters

Sape Ready Nak Buat Donation ?

Recommended Posts

ok,semua berjalan lancar stkt nie.admin dah bg pendapat.

skrg nie kita kena pk,kita kena dptkan anggaran belanja utk sbln/sthn..dan yang nk donate 2 kena la pastikan melebihi keperluan kita.bru leh running agenda nie.

konsep yuran 2 ok..kita buat kutipan utk sthn terus bagi setiapkali ada y berminat nk donate. kalau ada y ikhlas nk bg lebih,alhamdulillah ok jgk.

Apa kata kalau ade 2 group kat sini

User biase yang datang just melawat etc, tak perlu bayar, tapi fungsi carian tak dibenarkan dan statusnya ialah ahli biasa.

User aktif, bayaran dikenakan ( cadangan aku RM10 untuk sekali bayar selamanya ) dan fungsi carian dibenarkan dan statusnya ialah ahli.

Kalau benarkan aku uruskan benda2 nie, setiap user yang register akan dapat 1 sticker putera.com dan status dalam putera ialah ahli

Barangan2 lain juga akan dijual untuk menambah dana bagi putera.com.

aku akan mewakili shanai menguruskan semua ini.

Harapnya ianya menjadi kenyataan.

Depends kata putus dari bro shanai la..

Apa kata kalau ade 2 group kat sini

User biase yang datang just melawat etc, tak perlu bayar, tapi fungsi carian tak dibenarkan dan statusnya ialah ahli biasa.

User aktif, bayaran dikenakan ( cadangan aku RM10 untuk sekali bayar selamanya ) dan fungsi carian dibenarkan dan statusnya ialah ahli.

Kalau benarkan aku uruskan benda2 nie, setiap user yang register akan dapat 1 sticker putera.com dan status dalam putera ialah ahli

Barangan2 lain juga akan dijual untuk menambah dana bagi putera.com.

aku akan mewakili shanai menguruskan semua ini.

Harapnya ianya menjadi kenyataan.

Depends kata putus dari bro shanai la..

sekadar bertanya

cukup ke untuk tampung putera selepas berpindah dari server skrg utk 1 jangkamasa yg panjang?

sekadar bertanya

cukup ke untuk tampung putera selepas berpindah dari server skrg utk 1 jangkamasa yg panjang?

pandai2 la nanti aku paksa korang donate lagi.

and paksa korang beli produk yang ade logo putera.

pandai2 la nanti aku paksa korang donate lagi.

and paksa korang beli produk yang ade logo putera.

hohoho ko mmg zalim hahaha... :lol:

baju tempah lagi la design baru,paksa batista buat imej yg besar saiz baju pulak la,tak kire aku nak jugak huhuhu... :blush:

baju tempah lagi la design baru,paksa batista buat imej yg besar saiz baju pulak la,tak kire aku nak jugak huhuhu... :blush:

tu le..kecewa gak dulu coz design batista takleh digunakan... :ph34r:

slaughter, kalu ikut cadangan asal rm1 sebulan = setahun rm 12 kan..

then usul terbaru rm10 utk fungsi carian selama2nya...

why not rm15?...yelah utk fungsi carian seumur hidup..penting tu..huhu

juz from MHO lah... -_-

tu le..kecewa gak dulu coz design batista takleh digunakan... :ph34r:

slaughter, kalu ikut cadangan asal rm1 sebulan = setahun rm 12 kan..

then usul terbaru rm10 utk fungsi carian selama2nya...

why not rm15?...yelah utk fungsi carian seumur hidup..penting tu..huhu

juz from MHO lah... -_-

eleh haibara,ko nak belanja aku sirap pun berkire...ini pulak nak bayar lebeh hehehe... :lol:

aku malas nak tulis...sbb blm ada feedback terkini dr admin, topik ni pun dah lbh seminggu...

anyway...aku dok fkr mcm ni je...

rm1 = sumbangan/derma = tiada apa2 pulangan keistimewaan forum diberi, just sesiapa bermurah hati nak derma

rm10 = yuran utk menjadi ahli vip (atau apa nama la, ahli berjasa ke)

dgn rm10, ahli dapat satu status baru, maybe dgn icon tambahan, contoh kat forum acfk, utk paid member sama rm10, n ahli ni akan ada status ni dlm forum

selain status berkenaan, paid member akan dapat kelebihan spt boleh letak avatar size besar, maybe 120x120, 100x100, berbanding ahli biasa avatar max 60x60/80x80

maybe boleh beri akses kepada paid member guna fungsi upload attachments

fungsi search tu rasanya elok open pada semua ahli, hanya tutup pada guest.

atau mod sikit script, utk ahli biasa, search dia adalah ikut google search, guna custom google search yg trs point searching dlm domain putera, utk paid member, search dari ipb sendiri.

tapi sebenarnya point utama bukan terlalu cari apa fungsi paid member dapat, ahli biasa dapat.

yang utama kita kena list down apa kos-kos yg perlu dibayar utk "upgrade" putera.com ini.

contoh

-kos servr baru = ?

-kos hosting = ?

-kos ini itu = ?

dan tgk kos yg hanya sekali brp?

mcm kos beli server sekali jer, lain2 tinggal maintenance/replace hardware

tgk pulas kos berulang

mcm kos hosting, bulanan? tahunan?

dan kena kira berapa kos kita perlukan utk permulaan, dan berapa pula kos utk meneruskan nyawa putera ini

selama ni bro shanai sumbang duit dia, kita pun maybe tak berapa tahu apa kos sebenar yg bro shanai tanggung.

sbb kalau salah perkiraan, kita akan happy dapat kumpul duit, beli ini itu, pindah ini itu, lepas beberapa bulan, botak plak kepala slaughters nanti dok cari duit nak maintain kos.

kalau dapat di adakan pertemuan n perbincanga panjang dgn shanai elok juga, tgk semua kos2 yg ada, then katakan dari derma/sumbangan & dari duit keahlian, berapa lama putera.com ni blh survive, dan dr pihak bro shanai pula, apa dia boleh beri, katakan dia boleh terus keluarkan bajet utk tanggung putera, dan tambah lagi dari kutipan derma & yuran, bg menambaik baik putera.com

tapi...bila kita mula buat semua ni, kena ada team yg kuat utk jadi tunggak utama forum, shanai maybe selaku pemilik + penasihat. dan perlu ada team para admin. utamanya utk maintain forum ni dari sudut scripting, update, patch, menambah sekuriti dan aksesori, etc

mcm cadangan slaughter nak jual produk2 putera.com tu bagus dah tu utk tabungan putera.

cadangan lain cari duit maybe penjual2 barang it yg setia kat putera.com ni boleh bagi sedikit % utk setiap jualan dr putera ke. contoh mcm bro diamondclow, buat jualan online secara freelancer, maybe setiap pc dia jual, dia sumbang rm5 ke..rm10 ke..rm50 ke... (contoh jer :lol: )

TAPI benda ni nampak besar n kena ada komitmen tinggi, kalau tak, sampai satu tahap akan terkubur.

nampaknya idea dari sawi ni bagus betul. ( maybe sebab banyak sangat makan sawi so otak akan jadi lebih cekap dan mantap ).

konsep yang boleh digunapakai. dan kita mesti sebolehnya memastikan konsep free tu masih ada dalam putera.com ( free on knowledge sharing and info etc ) cuma limited.

kasi aku masa untuk compile semua cadangan dan present pada bro shanai nanti.

nampaknya idea dari sawi ni bagus betul. ( maybe sebab banyak sangat makan sawi so otak akan jadi lebih cekap dan mantap ).

konsep yang boleh digunapakai. dan kita mesti sebolehnya memastikan konsep free tu masih ada dalam putera.com ( free on knowledge sharing and info etc ) cuma limited.

aku nak try makan sawi la,hehehe... :lol:

cadangan yg bernas...

wah...wah....

apa pun cadangan...

aku sokong...

tak kira lah nak bayar yuran ker...

donate ker...

no problem....

hehehe... akuinsan biasa jer.

aku tulis tu cuma berdasarkan pengalaman jer, dr thn 2000 dh berforum.

n kenangan manis masa thn 2000 pernah sama2 dlm "perjuangan" selamatkan forum sembang-sembang (sekarang melayu.com), masa awal2 sembang2, en. selemann/pojie msh aktif, aku sama2 meeting mcm mana nak settlekan prob sembang2 yg masa tu nazak sbb kunjungan terlalu ramai, tp akhirnya terkubur juga, sebelum "lahir semula" dgn wajah baru, tp orang2 lama spt selemann/pojie pun dah tak aktif sbb dah ada tanggungan lain, kerja/bisnes/family.

ada la sedikit idea, nak kongsi ikut pengalaman lepas. tp takde la idea bernas mana pon, kita leh usya forum2 lain yg hangat di pasaran, tgk mcm mana mereka nak cover segala kos dan terus menarik user, malahan semakin lama semakin ramai ahli2 yg sayang dan jatuh cinta hingga tak sanggup kehilangan forum mereka sayangai/cintai, dan sanggup bekorban apa sahaja demi forum dincintai :D

mcm bincang.net, tak silap exabytes taja (aku kurang pasti)

ittutor founder tanggung kos ( takpe founder ada rezeki lebih :D )

idea utk buat forum berbayar, jadi ahli kena bayar sebenarnya akan membunuh forum tu sendiri nanti. ada forum pernah buat, user lari beramai ramai. sbb tu penting kita tak caj apa2 bayaran pada user, tp buat pilihan andai jadi ahli berbayar, ada kelebihan2 tertentu yg akan mereka dapat, tp dlm masa sama ahli2 tidak bayar, masih blh berforum dan menggunakan sebahagian besar fungsi utama forum.

user lama yg dah sayang forum boleh jadi ahli berbayar, user2 baru, yg baru nak kenal hati budi forum, jadi ahli biasa, maybe satu hari dia jatuh cinta, dia mesti tak kisah bayar rm10 utk jadi ahli berbayar

aku ingat dah start dah donation, tak start-start lagi.

biasa la abg beca...

perkara mcm nie mesti kna teliti btol2.... :huh:

amacam hari nie abg beca? bawak beca ada untung bnyk ka?? :lol:

apa citer ni snyap je...

dalam jangkamasa terdekat ni slaughter nak buat meeting dgn bro shanai serta sawi...kalau settle diaorg akan umumkan...sabo eh abg beca,pelan2 kayuh... :lol:

aku pun tertunggu-tunggu....

huahuahua....

en slaughter tolong update list nama yg ready utk donate...

Aku nak join gak utuk memajukan putera.com, insyallah aku bagi sekadar termampu. :lol:

Bila nak update ni tukang semelih,.?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...