Jump to content
aros

Kepada Pengundi Anwar

Recommended Posts

kenapa lah nak pening2 pkir pasal umno dgn pkr.

kalau nak tahu mana satu yang boleh menjaga org melayu dan rakyat.

kite cuba tuka pemimpin.

umno atau bn dah lama dok kt atas tu,

kite cuba tuko pemimpin dari parti lain,

kalau x pemimpin yg baru tu x ok,

masa pilihanraya nanti, kita tukar balik pemimpin,

rasa2 senang tak bila nak tukar balik

"Even though reading the appeal record, we find EVIDENCE TO CONFIRM that the appellants (Anwar dan Sukma) were involved in homosexual activities and we are more inclined to believe that the alleged incident at Tivoli Villa did happen sometime, this court, as a court of law, may only convict the appellants if the prosecution has successfully proved that the alleged offences as stated in the charge, beyond reasonable doubt".

Yang jelas daripada apa yang di sebut di atas ialah hakim-hakim ini mendapati ada cukup bukti yang mengesahkan Anwar dan Sukma terlibat dalam kegiatan homoseks dalam apa yang dikatakan berlaku di Tivoli Villa, memang berlaku. Tetapi kedua-dua hakim ini mengguna selok-belok undang-undang untuk mendapati Anwar tidak bersalah.

Kenapa tak copy and paste full judgement kat sini? kenapa copy separuh je?

To summarise our judgment, even though reading the appeal record, we find evidence to confirm that the appellants were involved in homosexual activities and we are more inclined to believe that the alleged incident at Tivoli Villa did happen, sometime, this court, as a court of law, may only convict the appellants if the prosecution has successfully proved the alleged offences as stated in the charges, beyond reasonable doubt, on admissible evidence and in accordance with established principles of law. We may be convinced in our minds of the guilt or innocence of the appellants but our decision must only be based on the evidence adduced and nothing else. In this case Azizan’s evidence on the “date†of the incident is doubtful as he had given three different “dates†in three different years, the first two covering a period of one month each and the last covering a period of three months. He being the only source for the “dateâ€, his inconsistency, contradiction and demeanor when giving evidence on the issue does not make him a reliable source, as such, an essential part of the offence has not been proved by the prosecution. We also find the second appellant’s confession not admissible as it appears not to have been made voluntarily. Even if admissible the confession would not support the “date†of the commission of the offences charged. We have also found Azizan to be an accomplice. Therefore corroborative evidence of a convincing, cogent and irresistable character is required. While the testimonies of Dr. Mohd. Fadzil and Tun Haniff and the conduct of the first appellant confirm the appellants’ involvement in homosexual activities, such evidence does not corroborate Azizan’s story that he was sodomised by both the appellants at the place, time and date specified in the charge. In the absence of any corroborative evidence it is unsafe to convict the appellants on the evidence of an accomplice alone unless his evidence is unusually convincing or for some reason is of special weight which we find it is not. Furthermore, the offence being a sexual offence, in the circumstances that we have mentioned, it is also unsafe to convict on the evidence of Azizan alone.

Ko faham tak ape yang aku bold kan kat atas tu?

Azizan telah menuduh Anwar meliwat beliau, tapi bila ditanye bilakan tarikh dia diliwat? Azizan telah bagi 3 tarikh yang berlainan, bukan setakat 3 tarikh berlainan tapi tarikh tersebut juga berlainan bulan dan tahun!!

Now, kalau ko kena liwat, agak-agak ko ingat tak tarikh ko kena liwat? at least pun mesti ko ingat tahun yang ko kena liwat. Menda macam tu bukan boleh lupa macam tu je. Don't you think so?

Please refrain yourself from commenting on the ongoing case against Anwar, you might be charged with subjudice =)

aku muskil pasal liwat nie, cam ner nak buktikan anu si nuar memang sah rolin? pasal nuar ada kata, doktor amik dia punya saiz masa diperiksa kat hospital. kalau si doktor sedut dari dalam B**** si mangsa, test tengok ada sumber yang sahih, boleh tahan buat kira bercara. Tapi kalo dah berak tiga empat kali, nak teropong mende lagi. kalau kata pakai kondom plak, ke ada nya ambik sisa simpan dalam tong hidrogen cair? hebat cam ni memang pro lah! kalau ada yang kata bulu ada lekat, berbelik, berSimpuL wow ! pasti ganaz!!! Tunggu aksi seterusnya.

aku muskil pasal liwat nie, cam ner nak buktikan anu si nuar memang sah rolin? pasal nuar ada kata, doktor amik dia punya saiz masa diperiksa kat hospital. kalau si doktor sedut dari dalam B**** si mangsa, test tengok ada sumber yang sahih, boleh tahan buat kira bercara. Tapi kalo dah berak tiga empat kali, nak teropong mende lagi. kalau kata pakai kondom plak, ke ada nya ambik sisa simpan dalam tong hidrogen cair? hebat cam ni memang pro lah! kalau ada yang kata bulu ada lekat, berbelik, berSimpuL wow ! pasti ganaz!!! Tunggu aksi seterusnya.

geli aku dgr...

tah aku konfius ngan diri aku da :lol:

Hmmm.... dah dah la tu.... tak yah la layan mamat yg takder keyakinan ni sangat.... dia atau mod dah nak tutup topik ni dah... baik korang reply kat topik lain yg berfaedah

PS: TS... aku rasa ko dah nampak skang kenapa melayu susah nak maju.. sebab buang masa layan topik ngarut ko nih... apakata ko cuba bertanggung jawab sket...

elok la kalo rasa nak tutup topik ni. hasilya pun per la sangat. Bikin lawak je nengok gelagat politik melayu terkini.

petikan kata nuar:

"Saya ditelanjang sewaktu pemeriksaan doktor dan kemaluan saya diukur."Saya diminta mengisi "borang mangsa rogol" di HKL minggu lepas semasa saya dibawa polis untuk pemeriksaan dalam siasatan dakwaan meliwat pembantu saya," ulanginya mengenai dakwaan beliau dibogel oleh HKL baru-baru ini.

Kerajaan skrg ni aku rasa sgt la lemah..suka pikir benda2 remeh temeh tapi tang ekonomi tak sungguh2,rakyat makin terbeban.Dar info yg aku dapat,ramai cha ya nun alip dah bawa pelari duit simpanan kat obersea.kata diaorg ekonomi mesia akan menguncup kaw2 thn depan dan mungkin berlaku perkara yg tak di ingini.

just my 2cents

Cuba korang tgk ekonomi Malaysia sakng yg pemimpin2 umno kata masih ok, stabil, bertahan, masih bagus tu.. tgk BSKL hari2 index komposit merah merundum dah lama tak menaik.. inflasi dah nak cecah 10%.. harga barang semua naik... pelabur2 asing byk cabut lari spt kilang nikko kat penang cthnya.. ramai penganggur.. cari keje bukan senang sakng... universiti2 kita jatuh stendet terkeluar list 200 dunia.. universiti singapore boleh je masuk list.. etc.... tp pemimpin kita ni dok wat keje fitnah sana sini.. jaga kroni.. skandal seks sendiri kasik C4 saja.. abis la cerita kat dunia.. akhirat belum tentu..

mmg betullah kata anwar, jika dibiarkan krjn yg tiris dan bocor sakng berterusan.. lambat laun linkup kita.. mmm bilakah akan berubah?

ya betollll!!! TS@AROS.. ko tutup la topik ko nih... ko pun macam confuse je dengan pendirian ko...

september ni..kita tgk Anwar kat putrajaya :D.......

aku naik mual tgk TV3 asyik siar fakta yg tidak tepat lagi sahih....

-si bukhari bukan pembantu khas DSAI...

-pihak hospital telah membogelkan anwar..walhal media menafikan

-KES liwat ni..adalah satu konspirasi utk melengah-lengahkan DSAI utk bertanding di parlimen..x cukup lg ker 1998-1999 dulu?

tu psl aku suka tgk youtube dr berita....ntv7 news jer leh thn skit

hehehe...xcukup membace nie..n xikot pkembangan nie..hihi..

pape pon..slamat berforum...:D

aku xskg mane2..tp cam xbetul je fakta2 ko..:D heheh..sowie..

:lol:

btw

Kalau anwar naik takpe lagi , tengok2 dia amek orang yang anti ngan undang2 tlg melayu jadi menteri penting2 .Tu je aku takmo . :ph34r:

september ni..kita tgk Anwar kat putrajaya :D.......

aku naik mual tgk TV3 asyik siar fakta yg tidak tepat lagi sahih....

-si bukhari bukan pembantu khas DSAI...

-pihak hospital telah membogelkan anwar..walhal media menafikan

-KES liwat ni..adalah satu konspirasi utk melengah-lengahkan DSAI utk bertanding di parlimen..x cukup lg ker 1998-1999 dulu?

Samaada kita suka atau tidak berita tu, kita seharusnya tengok... Kita dapatkan berita dari kedua2 belah pihak... Baru kita dapat maklumat yang tak berat sebelah. Jangan jadi macam rakyat Amerika yang majoriti mereka menyokong kuat negara Israel akibat berita sebelah pihak oleh media massa mereka. :lol:

P/S: Selalu juga aku naik mual bila tgk berita tv3 yang terlalu berat sebelah. Tapi aku tgk jugak. :lol:

Ish korang nih... korang betul2 percaya ke Anwar Ibrahim tu meliwat orang? Takkan la korang leh percaya ngan mende karut tuh..

Memang la kita tahu Anwar Ibrahim tu dianiaya.. Itu semua orang sedia maklum.. Tapi takkan la sebab tu aje aku kene sokong Anwar..

Memang la Anwar pandai berdebat.. weh.. pemimpin pelajar die tu dulu.. Bekas menteri Pelajaran, Kewangan dan Timbalan Perdana Menteri dulu si Anwar tu.. Shaberi tu sape?.. Apa la yang si Strawberri bodoh tu tahu pasal petroleum dan kewangan Malaysia.. Anwar lebih tahu dari strawberri tuh..

Tapu tak bermaksud aku akan sokong Anwar.. Malah aku tak percaya pada kepimpinan Anwar.. (aku pun tak percaya pada Pak Lah jugak)...

Orang yang boleh jaja nama buruk Malaysia pada US dan orang luar memang tak layak jadi pemimpin pada mata aku.. Orang yang tahu minta bantuan/sokongan dari US dalam keadaan terdesak tak layak nak perintah Malaysia.. Ye Anwar difitnah.. Anwar terdesak.. tapi Anwar sanggup buat apa sahaja untuk "membersihkan" nama dia..

Cuba korang fikir betul2.. bila Anwar dipecat? Tahun 1998.. apa yang berlaku pada 1997 dan 1998?.. Malaysia dalam kegawatan ekonomi.. dan Mahathir time tu baru balik dari bercuti... Time tu Anwar jadi TPM dan Menteri Kewangan.. Agaknya apa yang Anwar Ibrahim buat ye? Rasanya Mahathir tu suka2 pecat Anwar hanya berdasarkan tuduhan liwat?.. Ingat lagi Anwar sendiri cakap yang Mahathir pernah tanya dia tentang kes liwat tu dan dia menafikan tuduhan tu depan Mahathir sendiri beberapa hari sebelum dipecat..

Kenapa sebenarnya Anwar dipecat? Kenapa sampai terdapat tuduhan/konspirasi politik nak jatuhkan Anwar dengan memfitnah beliau atas tuduhan liwat?.. Mesti ada sebabnya..

Oklah.. sekarang tahun 2008.. tu dah 10 tahun lepas.. Tapi, agaknya, kenapa Anwar mahu beria-ia bertanding merebut kerusi di Parlimen?.. Besar sungguh cita-cita Anwar untuk jadi PM.. Dia sangat yakin dan confident yang dia layak jadi PM.. Kenapa dia rasa macam tu?

Malaysia perlukan seorang pemimpin Melayu yang betul2 berkaliber dan berfikiran jauh.. Dan aku still tak nampak sape pun (tak kira la UNMO ke PR ke) yang betul2 layak gantikan Pak Lah.. atau lebih tepat lagi gantikan Mahathir..

Aku yakin 100% ada sebabnya Anwar difitnah dan segala konspirasi politik nak jatuhkan Anwar tu ada sebabnya.. Dan aku yakin amat bahaya kalau Anwar yang perintah Malaysia satu hari nanti..

Nak solah hajat semata2 nak mintak Tuhan tunjukkan kebenaran atas kes Anwar difitnah?. Ye, korang pergilah.. Aku yakin yang Anwar tu tak bersalah.. dan kebenaran akan tertunjuk jua nanti,.. Tapi tu tak bermakna Anwar layak jadi PM.. Tak bermakna Anwar adalah pemimpin yang bagus hanya kerana dia pandai berpidato/debat dan bercakap...

Edited by baok

Hmmm...... Ahli politik makin ramai. Sanggup buat apa saja untuk berkuasa. Sanggup hancurkan bangsa, ugama, negara. Moga2 Allah Taala meganugerahkan kita dengan seorang Pemimpin yang sanggup berkorban apa sahaja demi kesejahteraan rakyat.

Polyfuze_0411 says

"Please refrain yourself from commenting on the ongoing case against Anwar, you might be charged with subjudice =)"

Sebenarnya Anwar sendiri dah lakukan kesalahan besar menghina mahkamah bila sudah "preempt" tindakan undang2 yang belum dilaksanakan keatas laporan polis yang dibuat. Belum apa apa lagi Anwar dah taburkan benih2 ketidakpercayaan orangramai ( terutamanya mereka2 yang meyokong Anwar ) bahawasanya keputusan Mahkamah tak boleh dipakai, hakim tak boleh dipercayai dsb.

Kalau betul Mahkamah kita tak boleh dipercayai, Hakim kita tak boleh pakai, kenapa dia buat laporan polis? Saya lihat ini dari sudut Political Strategy, Anwar tahu kebenaran ( dan mungkin juga bukti ) tidak akan memihak kepada dia. Oleh kerana yang penting ialah supaya Penyokong2 dia tetap tidak berubah pendirian, dia awal2 lagi preempt semua keputusan ( yang belum diputuskan ).

Yang sedihnya, habis semua orang lain dah dibabitkan untuk menyelamat diri dia seorang. Ulama dalam dan luar negeri dah di libatkan sama akan hilang kredibiliti mereka. Sesama bangsa dibiarkan bergaduh untuk kepentingan diri sendiri. Negara sendiri di kutuk depan orang luar.

Satu soalan saya yang masih belum terjawab dari masa Anwar memimpin persatuan UM...

Siapakan orang Melayu yang mati kebuluran di Baling dulu? Di mana kuburnya???

Edited by khaz

P/S: Selalu juga aku naik mual bila tgk berita tv3 yang terlalu berat sebelah. Tapi aku tgk jugak. :lol:

TV3 tu bukan berat sbelah r...

PENGAMPU no. 1 kerajaan tu..

Samaada kita suka atau tidak berita tu, kita seharusnya tengok... Kita dapatkan berita dari kedua2 belah pihak... Baru kita dapat maklumat yang tak berat sebelah. Jangan jadi macam rakyat Amerika yang majoriti mereka menyokong kuat negara Israel akibat berita sebelah pihak oleh media massa mereka. :lol:

Sekarang pun dah jadi dah , konon orang kerajaan baca paper ngan tv malaysia . konon orang tak sokong kerajaan baca blog + youtube+goggle . Terpecahlah jadi dua group..

tu la aku pun pelik si anwar ni beria-ria nak tanding parlimen konon dia calon paling sesuai untuk jadi PM .Ramai2 gi umah mahathir tarik dia kuar suruh jadi PM balik xD ...

Ish korang nih... korang betul2 percaya ke Anwar Ibrahim tu meliwat orang? Takkan la korang leh percaya ngan mende karut tuh..

Ntah lah ,hanya dia dan pihak lagi satu je tau . kalau ikut kata dia , dia kata tak . Kalau pihak lain kata dia buat keje tu .

Memang la kita tahu Anwar Ibrahim tu dianiaya.. Itu semua orang sedia maklum.. Tapi takkan la sebab tu aje aku kene sokong Anwar..

Ntah la dia kena aniaya ke tak , kalau ikut kata dia , dia kata kena aniaya . Kalau pihak lain kata dia tak dianiaya.

So kalau mengikut ^ ni , dua2 belah pihak ada sokongan penyokong dorang untuk menjadikan benda tu sebagai fakta yang betul . Suruh bawak mahkamah , sebelah pihak kata ada konspirasi , sebelah pihak kata untuk keadilan .

Last2 rakyat yang dimainkan oleh dua2 pihak untuk menang dalam court of public opinion .

nak caya ke tak ni.. tp si saiful tu kudung ke kaki ngan tangan dia.. tak reti nak melawan kalo nak kene jubokan.. bukan sekali kan.. ke dia merelakan je :lol: kalo dia fighter ngan anwar konfem terbalik anwar kene..

nak caya ke tak ni.. tp si saiful tu kudung ke kaki ngan tangan dia.. tak reti nak melawan kalo nak kene jubokan.. bukan sekali kan.. ke dia merelakan je :lol: kalo dia fighter ngan anwar konfem terbalik anwar kene..

kaki kejang sbb syok sgt kot.,,. :lol:

sepatutnya sekfool ni dikenakan hukuman 6 bulan jel terlebih dahulu kerana merelakan nuar membontotinya. baru ada power kes nak dakwa nuar seterusnya.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...