Jump to content
aros

Kepada Pengundi Anwar

Recommended Posts

aku bukan sokong sape2 tp bace la

TS kata tak sokong sesape..tapi kenapa tak dedahkan keburukan kerajaan...kenapa keburukan anwar sahaja??? berat sebelah ni,nampak sangat mmg nak kenekan anwar dan penyokongnya,huhuuuu...

dulu masa anwar kene tangkap dlm penjara,orang tak ambik tau pun pasal dia... tapi bila dia dah bebas,terbukti tidak bersalah atas beberapa tuduhan yg dilemparkan 10 tahun dulu, orang dah mula sangsi akan kerajaan dan mula mendengar apa yang dikatakan anwar.. dan sekarang tuduhan yg sama dilemparkan,so korang rasa akan ade orang yg percaya lagi ke??? kenapa anwar dijadikan mangsa, kenapa tak dilemparkan tuduhan tu kepada pemimpin pembangkang yg lain??? sbb anwar tu mmg merbahaya kepada kerajaan...

tentang isu IMF dulu,masa debat anwar dah kata untuk mencabar sesape pakar ekonomi untuk debat pulak dengan dia..korang berani debat???

tentang keburukan anwar dan pembangkang mmg semua orang bleh dapat dari utube atau apa sahaja... tapi keburukan kerajaan??? korang nak dapat dari mana,mana nak cari????? sape yg tau apa yg berlaku dlm kerajaan?? rasuah, perbelanjaan sana sini, pembangunan mega, kos, duit bocor,mana korang nak dapat bgtau laa??? kalo nak merasa masuk penjara buat la,heheee... anwar dan pembangkang aje yg boleh bgtau sume tuuuu,biarpun tak betul, at least kita dapat mengetahui apa yg dilakukan kerajaan...

ramai orang kata, kita sebenonya bukanlah menentang kerajaan, tetapi menentang pemerintahan sekarang... bukan pemerintahan dahulu,tetapi sekarang....maybe kalau pemerintahan bertukar tangan pada orang lain, tak tau laa kan....

so.. kita ENJOYYYY!!!!!!

Edited by Big^Boyz

pembuka thread ne nmpk sangat org yg dihantarkan oleh bn utk sebarkan fitnah kt DSAI. baru je join dlm ne pas DSAI memenangi debat ari tu. tp ape pon teruskan usaha murnimu. warga cne bukan bodoh, skrg zaman IT so org boleh nilaikan yg sebenarnya. dulu lain skrg lain ler bro...

-ko kompom ke melayu jatuh kalo takde hak istimewa..?

seriously ko tgk la remaja sekarang, yg suke ponteng dan buat masalah, remaja kaum apa yg paling byk ko namapk???melayu kan, camna masa depan Malaysia kalau ramai sgt remaja kita yg terlibat dalam masalah sosial?????

sekarang nak cari kerja pon klu ko tgk mesti comfirm punya 80% akan tertulis"preferred language : Mandarin" huh, so ko tau la sapa bos dia kan...

ye aku yakin klu xda hak istimewa kaum Melayu, melayu akan bertambah mundur, ni adalah fakta dr apa yg aku lihat sekeliling aku....mungkin ko x turun padang dan lihat camna sebenarnya bangsa kita nih??

ko ingat kerajaan nie..walaupun majoriti Melayu tp bodoh sangat ke nak tuduh benda sama 2x???? LIWAT..kan diorg byk duit dan pandai..tuduh la benda lain...lg satu masa budak g kena liwat tu nk lapor polis, tiba2 anwar lari ke keduataan len..kata ada org nak bunuh dia la itulah inilah..then tiba sok lusa keluar...sanggup lak buat ceramah..eh!! xtakut kena bunuh ke bang??? so dia nak alihkan perhatian org kat dia nk kena bunuh....

bace...

Saya tidak hendak komen berkenaan dengan kes liwat oleh Dato Seri Anwar Ibrahim yang baru kerana saya ingin lihat samada taktik Anwar kali ini sama dengan dahulu - iaitu menuduh ada konspirasi (pakatan) untuk menghalang perjuangan politiknya.

Tetapi oleh kerana ramai yang meminta komen saya dalam blog maka saya akan beri pandangan awal saya.

Saya terkejut dengan orang yang pertama menyuarakan pandangan yang tak masuk akal berkenaan dengan kes liwat yang baru ini. Kononnya Anwar sengaja menyuruh Saiful buat laporan dia diliwat oleh bossnya supaya Anwar boleh cari perlindungan daripada percubaan membunuhnya. Dengan itu kononnya orang ramai akan bersimpati dengannya.

Jelas yang budak yang di suruh oleh bapa mertuanya hantar passport kepada Anwar, yang amat gembira dengan pembebasan Anwar dan dipercayai terlibat dengan usaha membebaskan Anwar, masih kuat kepercayaannya kepada Anwar dan mencuba menolak tuduhan terhadapnya.

Masih ramai yang percaya bahawa Mahkamah Rayuan (Appeals Court) terakhir telah menolak tuduhan bahawa Anwar telah liwat Azizan dan dengan kerana itu mendapati Anwar tidak bersalah dan boleh dibebaskan.

Saya ingin perturunkan disini keputusan dua daripada tiga hakim yang mendengar rayuan Anwar. "Tun Jebat" pada 1hb Julai telah catatkan keputusan ini juga. Keputusan ini berbunyi;

"Even though reading the appeal record, we find EVIDENCE TO CONFIRM that the appellants (Anwar dan Sukma) were involved in homosexual activities and we are more inclined to believe that the alleged incident at Tivoli Villa did happen sometime, this court, as a court of law, may only convict the appellants if the prosecution has successfully proved that the alleged offences as stated in the charge, beyond reasonable doubt".

Yang jelas daripada apa yang di sebut di atas ialah hakim-hakim ini mendapati ada cukup bukti yang mengesahkan Anwar dan Sukma terlibat dalam kegiatan homoseks dalam apa yang dikatakan berlaku di Tivoli Villa, memang berlaku. Tetapi kedua-dua hakim ini mengguna selok-belok undang-undang untuk mendapati Anwar tidak bersalah.

Selok-belok undang-undang tidak dapat difahami oleh orang ramai. Yang mereka tahu ialah hakim-hakim ini berkata dengan terang dan jelas bahawa mereka mendapati bukti yang jelas yang mengesahkan bahawa perayu (Anwar dan Sukma) terlibat dengan kegiatan homoseks dan hakim-hakim ini lebih mirip untuk percaya bahawa apa yang didakwa berlaku di Tivoli Villa memang berlaku.

Hakim yang ketiga dalam panel hakim yang mendengar rayuan Anwar dan Sukma memberi alasan yang panjang dan penuh dengan rujukan kepada asas-asas perundangan dan kes-kes yang lain kenapa dia percaya hukuman yang dijatuhkan oleh hakim bicara, tiga orang hakim Mahkamah Rayuan dan tiga orang hakim Mahkamah Persekutuan adalah betul iaitu Anwar memang meliwat Azizan.

Malangnya penghakiman yang bernas ini tidak dilapor dengan jelas oleh media seperti laporan berkenaan asas-asas penghakiman dua hakim tadi.

Jika dihitung kita akan dapati kesemua 10 hakim yang mendengar kes Anwar meliwat Azizan bersetuju perbuatan liwat oleh Anwar memang benar, walaupun dua di antara mereka memberi alasan teknikal untuk tidak menjatuhkan hukuman salah keatasnya.

Dakwaan oleh orang tertentu bahawa pembebasan Anwar adalah kerana dia tidak melakukan jenayah liwat adalah tidak benar.

Sekarang kita dengar sekali lagi kes liwat oleh Anwar. Terpulanglah kepada hakim untuk mendengar dan meghukum. Awal-awal lagi Datin Seri Wan Azizah Ismail telah mengatakan ketidakpercayaannya kepada mahkamah di Malaysia. Tetapi apabila Anwar dibebaskan dengan alasan yang sukar difaham oleh masyarakat umum, Wan Azizah tidak pula berkata yang dianya tidak percaya kepada sistem pengadilan di Malaysia.

Apakah pula akan dikatakan olehnya jika perbicaraan kes Anwar menghasilkan keputusan bahawa walaupun hakim percaya dia telah meliwat Saiful tetapi kerana selok-belok undang-undang dia didapati tidak bersalah.

dr Tun mahathir Sendiri..

link :http://test.chedet.com/che_det/2008/07/anwar.html

hah...kat c ni byk cerita kan keburukan kerajaan sendiri...

so korg bce la keburukan kerjaan UMNO skg....

tp aku leh ckp lg, yg aku still sokong UMNO...sbb Melayu belom boleh berdiri sendiri....

klu tukar jd anwar...tah ape2 jd negara nie...lepas tu akan datang abis la mase depan anak cucu kita...

ni bukan lag negara malaysa..bukan lg islam agama rasmi dan bahasa kebangsaan bukan melayu...

mse tu terbahak2 le kaum lain tgk betapa lemahnya kaum kita...

Pasal yang disebut pasal Anwar ni bukan satu tohmahan.... Memang betul....

Pasal komplot Anwar dgn Paul tu memang betul....

Pasal Anwar dgn Bush tu memang betul, kalo tak takkanlah disambut dengan karpet merah oleh US...

Pasal video YouTube Mahathir mengatakan dia menzalimi Anwar juga ianya video yang diedit dan diubahsuai...

Siapa yang mengatakan video tu asli, mmg buta...

Skrg ni zaman ICT, mcm-2 org boleh tokok tambah...

Yang panjang dijadikan pendek. Yang pendek dijadikan panjang.

Yang lurus diputar-belitkan.... Yang xde diada-adakan....

Org yang buta hati je katakan video tu asli, sbb tak mahu menerima kebenaran....

Sesungguhnya org yg tidak mahu menerima kebenaran itu sebenar-benarnya org yg sesat....

Aku tgk sekali dah tahu, sbb byk percakapan Mahathir mcm tersekat-sekat....

Mcm ada frame yg dipotong dan dicantum dgn frame lain bg nampak real....

Sebut pasal kes liwat Anwar, adakah anda percaya Anwar dianiaya? Atau sememangnya Anwar yang menganiayai dirinya sendiri?? Kenapa Anwar cukup takut dengan Muhabballah?? Sebab ianya akan membuka pekung dirinya sendiri jika dia ber Muhabballah... Kalo korang masih x percaya dgn kes liwat Anwar ni, cuba korang risik-2 sendiri melalui pegawai penyiasat kat Bukit Aman mana-2 yg korang kenal..... Korang akan tahu nanti... Sambil tu risik sekali pasal Datuk Seri Najib.... Betul ke dia terlibat dlm kes Altantuya? Siapa lagi terlibat? Betul ke pengakuan bersumpah Bala tu?

tembak je anuar tu abis cerita :lol:

tembak nuar, ko suspek no1 :blink:

kecuali B***** yang kina :lol:

Edited by khorback

tembak je anuar tu abis cerita :lol:

orang tu baru kene penjara dah kelam kabut satu negara.. ko nak suruh tembak.ingat sesuka je bleh tembak orang.. silap silap darurat satu negara, ko nak kerr....

tembak je anuar tu abis cerita

BAGUS TU BILA KITA BOLEH MULAKAN :D

kita bina kembali sistem kesultanan melayu@khalifah sebagai pemerintah mutlak...

x yah la ada PRU...

sume parti n ahli politik cam BN, PR ada agenda masing2...

per pun aku sokong 100% anwar & sapa2 yg kecoh tu di`sniper`kan...

kita bina kembali sistem kesultanan melayu@khalifah sebagai pemerintah mutlak...

x yah la ada PRU...

per pun aku sokong 100% anwar & sapa2 yg kecoh tu di`sniper`kan...

raja nepal baru jerk pupus tahter.

hhuhh.... Menarik tul persoalan nih.. Soalan aku yg terkeluar lepas baca mende nih..

1. Apa motif maklumat ni?

2. Kenapa tak de slot utk 'Kepada Pengundi Pak Lah, Najib, Nik Aziz,Lim Guan Eng, Sammy Vellu..dll'

3. Kalo ada yg tak baik mesti ada gak yg baik... mana?

'Dalam politik mesti pandai berlakon' pernah dengar ada mat saleh cakap mender nih tapi dah lupa sapa.. :)

pasal keburukan kerajaan... tak payah la diceritakan smula.... sume org dah tau, dah banyak kali diulang cerita sampai org pun dah muak. .

seriously ko tgk la remaja sekarang, yg suke ponteng dan buat masalah, remaja kaum apa yg paling byk ko namapk???melayu kan, camna masa depan Malaysia kalau ramai sgt remaja kita yg terlibat dalam masalah sosial?????

sekarang nak cari kerja pon klu ko tgk mesti comfirm punya 80% akan tertulis"preferred language : Mandarin" huh, so ko tau la sapa bos dia kan...

ye aku yakin klu xda hak istimewa kaum Melayu, melayu akan bertambah mundur, ni adalah fakta dr apa yg aku lihat sekeliling aku....mungkin ko x turun padang dan lihat camna sebenarnya bangsa kita nih??

aku sokong... bukti yang jelas... kat perak. kg baru dapat tanah 999thn, kg melayu nape beri 99thn jer??? kat penang? tak jelas lagi sebab melayu kan minoriti.... kes terbaru, Gwo Burne Loh yg dianggap hero kes linggam, kena tampar sorang lagi wakil rakyat melayu dr parti yg sama sebab membantah pembinaan surau kat citu... yg ni dah terlebih hero nie...

pastu cuba gi institusi bawah JKM seperti Sekolah Tunas bakti, Asrama Akhlak dan Taman seri puteri.... cuba tengok, penghuni kat situ paling ramai bangsa apa? yg bukan melayu boleh dibilang dengan jari jer....

sesapa yg dok area lembah klang dan penang yg makan gaji dengan bangsa lain.... dorang tentu tentu tau banyak mana bezanya gaji yg dorang beri pada pekerja melayu ngan pekerja yg sebangsa dgn dorang...

ni pasal kenapa kebanyakan diorang tak melenting/wat demo sebab diorang tak rasa langsung...

sebelum ni PAS kata tak nak buat muzakarah dgn UMNO... malah Mat Sabu sendiri awal2 dah bagi warning nak ambil tindakan sesapa yg cadangkan untuk adakan muzakarah dgn UMNO... Tok Guru pun menolak muzakarah untuk jaga perpaduan PR... tapi kenapa tetiba je skg PAS nak bermuzakarah dgn UMNO atas alasan ISLAM dan MELAYU? tentu ada sesuatu tak kena dgn PKR dan DAP yg kita tak tau tapi PAS tau.... wallahualam

aku dah bosan aku dan bosan aku dan bosan nak terangkan macam macam .. letih menaip jeee, hahaa :lol:

Ini pun bodoh... takyah tengok Youtube...dlm TV sudah cukup jelas menjatuhkan orang... Ko tak tengok TV ker? Lain kali tengok TV rakam dengar banyak kali Ok......jangan jadi bodoh asyik-asyik kata youtube editlaa padahal amik dlm TV rakam. Orang bodoh kata edit kalau tak tengok TV...HEHEHEHEHE

Ko tolong edit.. lepas tu send kat aku.. aku nak tengok juga kepandaian ko mengedit bukan susah pun nak buat kan...HAHAHAHAHA

haha..dlm tv?so ko xleh tnjuk kat aku ape yg jatuhkn dlm tv tuh?mmg xsusah edit2 nih...so perlu ke aku nk edit2 tnjuk dpn ko yg xreti edit?haha..xperlu lah...

P/S: budi bahasa budaya kita..

forum untuk berbincang...bkn blame....

Kepada Encik Aros,

Tolong jangan memalukan bangsa melayu dgn memutar belitkan kenyataan anda.

INI

"aku bukan sokong sape2 tp bace la

Salam,

Khas untuk penyokong setia Anwar.......

Mengenai Soal Anwar yang beria-ria nak jadi PM, di sini saya catitkan rentetan kisah Anwar kepada semua.........."

VS

INI

hah...kat c ni byk cerita kan keburukan kerajaan sendiri...

so korg bce la keburukan kerjaan UMNO skg....

tp aku leh ckp lg, yg aku still sokong UMNO...sbb Melayu belom boleh berdiri sendiri....

klu tukar jd anwar...tah ape2 jd negara nie...lepas tu akan datang abis la mase depan anak cucu kita...

ni bukan lag negara malaysa..bukan lg islam agama rasmi dan bahasa kebangsaan bukan melayu...

mse tu terbahak2 le kaum lain tgk betapa lemahnya kaum kita...

Tolong tunjukkan sedikit maruah/etika dalam berforum...

PS : 1. Padan la melayu susah nak maju... Rujuk kepada topik lama "Ni lah dia Melayu kalo berforum!!!... bla..bla..bla...:)"

2. Rasanya ramai dah tau apa ending topik nih...

Edited by Vibrunnica

wat mse skg aku sukung UMNO coz still bleh terima..

aku xnampak mana arah tujuh PKR..

klu diorg leh buktikan diorg nk tolong MELAYU..then aku sokong diorg...

sbb tu la aku xsokong sape2...sbb kerajaan ngan pembangkang ade masalahnya sendiri

TETAPI..aku x soking ANWAR & PAKLAH...

due2 menyusahkan bangsa dan NEgara DAN AGAMA!!!!

so~ kenapa melayu susah nak maju???

Edited by aros

x yah la ada PRU...

Alahai... kaedah pemilih pemimpin ada banyak kaedah, salah satunya melalui pilihan orang ramai atau erti kata yang paling sedap sekarang melalui pengundian...

Mmglaa ada agenda masing-masing... kalau takder agenda bukan parti politik...HEHEHEHEEH

wat mse skg aku sukung UMNO coz still bleh terima..

aku xnampak mana arah tujuh PKR..

klu diorg leh buktikan diorg nk tolong MELAYU..then aku sokong diorg...

sbb tu la aku xsokong sape2...sbb kerajaan ngan pembangkang ade masalahnya sendiri

TETAPI..aku x soking ANWAR & PAKLAH...

due2 menyusahkan bangsa dan NEgara DAN AGAMA!!!!

so~ kenapa melayu susah nak maju???

ni ape yg ko cakap ni, kejap kata sokong umno,pastu tak sokong sesape, tetapi aku x soking???? ^_^

mana-mana parti pun mmg ade kelemahan, cuma apa yg aku nampak masalah ni berlaku ketika pemerintahan sekarang, so nak tak nak pun kita kene undi satu sahaja, tapi kalo ta nak undi pun, terpulanglah....

tah aku konfius ngan diri aku da :lol:

Aku rasa ko x de pendirian lagi.. Kalo mcm ni ko nak berpolitik, hancur la negara...

P/S= Tutup jer la topik merapu mcm ni, kalo fakta2 tu betul takpe, kalo x betul, itu fitnah. Takkan nak kena terangkan dosa2 fitnah ni...?

Edited by Encik_Trojan_Horses

Senang citer

Keburukan PKR - Kebanyakan aku dengar dari media rasmi kerajaan & BN, Internet dan penyokong kerajaan.

Keburukan kerajaan - Aku dengar dari Internet, media rasmi pembangkang, penyokong pembangkang dan aku sendiri rasa kesan dari tindakan kerajaan.

Sekiranya UMNO pada tahun 90an dan ke bawah, aku percaya mereka memperjuangkan ketuanan Melayu tapi UMNO sekarang, aku percaya mereka mempertahankan ketuanan melayu untuk kroni mereka.

Bagi aku semua ahli politik ada cita2 politik yang tersendiri. Yang pasti kebanyakan mereka hendak berkuasa dan mencari kekayaan yang singkat. Seperti kata Pak Lah, fitnah sedang berleluasa termasuklah kes Anwar dan Najib. Sama ada betul atau tidak, sejarah yang akan menentukan. Lebih - lebih lagi dalam politik. Kita nak percaya atau tidak, itu hak kita.

Dulu Tun pernah berkata politik itu kotor. :rolleyes:

Edited by terabait

kenapa lah nak pening2 pkir pasal umno dgn pkr.

kalau nak tahu mana satu yang boleh menjaga org melayu dan rakyat.

kite cuba tuka pemimpin.

umno atau bn dah lama dok kt atas tu,

kite cuba tuko pemimpin dari parti lain,

kalau x pemimpin yg baru tu x ok,

masa pilihanraya nanti, kita tukar balik pemimpin,

Tak sokong sesapa.

Kita nakkan keadilan.

Sesama Islam...gunalah undang2 Islam.

4 saksi etc.

Habis cerita.

Tu pasal fitnah ni serius dalam Islam.

Cara nak buktikan pun susah.

Bukti kena kuat.

Kalau guna undang2 Kafir laknatullah...macam-macam ada :rolleyes:

Edited by yusri

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...