Jump to content
aros

Kepada Pengundi Anwar

Recommended Posts

aku bukan sokong sape2 tp bace la

Salam,

Khas untuk penyokong setia Anwar.......

Mengenai Soal Anwar yang beria-ria nak jadi PM, di sini saya catitkan rentetan kisah Anwar kepada semua..........

1.Pernahkah anda tahu Anwar telah membuat keputusan utk membuat pinjaman drpd IMF yang diterajui Yahudi ketika Malaysia gawat pada tahun 1997-98(ketika itu Menteri Kewangan)?

2.Pernahkah anda tahu tindakan Anwar itu menunjukkan dia ingin menjual Malaysia kepada Yahudi?

3.Pernahkah anda tahu Anwar pernah berjumpa PAUL WOLFOWITZ, neo-konsevatif Yahudi yang menjadi arkitek perang di Iraq(juga pengerusi IMF sekarang) untuk mendapat sokongan supaya beliau dapat menjadi PM Malaysia?(video ada di Youtube- Angkara Yahudi di M'sia)

4.Pernahkah anda tahu Anwar pernah mengatakan tiada social justification di Malaysia dalam satu wawancara secara langsung di Indonesia juga memburukkan Malaysia yang ditonton puluhan juta rakyat Indonesia?(video ada dalam Youtube)

5.Anwar juga menyokong Indonesia dengan mengatakan kes kekejaman Nirmala Bonat biasa berlaku di malaysia seolah-olah rakyat Malaysia suka mendera sedangkan banyak jenayah dilakukan rakyat Indonesia di Malaysia?

6.Pernahkah anda tahu Anwar menyokong Hindraf yang mengatakan berlaku penghapusan etnik Hindu di Malaysia sepertimana rakyat Bosnia ketika dibunuh Serbia.

7.Pernahkah anda tahu Anwar pernah berusaha menjatuhkan TUN semasa dia menjadi TPM dengan merancang Pemilihan Agung UMNO sebagai medan terakhir TUN tumbang jawatan Presiden?

8. Anwar juga menyatakan dengan tegas dalam wawancara di New York dan Singapore bahawa dia akan menghapuskan DEB apabila dia berkuasa sebagai PM?

9. Anwar kan berusaha dengan apa cara sekalipun termasuklah mendapatkan sokongan orang Cina, Hindu dan Yahudi demi mencapai cita-citanya menjadi PM bulan September ini.

Berfikir sebelum bercakap atau menulis ...

Banyakkan membaca atau carilah bukti sebelum limpahkan idea yang tiada membawa manfaat,

Video menunjukkan pengakuan TUN yang Anwar tidak bersalah telah diedit. TUN telah mengakui hal tersebut semasa temubual bersama wartawan ketika TUN berkempen untuk Mukhriz di Jerlun pada PRU 12.(lihat Youtube-taip Bongkar Putar Belit 'Video Pengakuan Mahathir Zalimi Anwar' ada link ke website dan article untuk di baca)

Wasalam....

antara ciri unik orang amno ialah dia suka 'nonton P Ramli' berulangkali. Gitulah yang sokmo2 setiap kali sidang Agong Amno, memang tak lekang dok cakap Malayan Union lah, Kemerdekaan lah, perjuangan merlayulah. Suka sangat dok klebek bende yang tak akan menjadi pekdah langsung untuk realiti hari ini. Aper pekdah? Cubo jelaskan! Hari ini realiti ialah ketenatan ekonomi. Kalau tak ada sebarang buah pikiran baru yang terlebih baik daripada yang kebanyakan orang dok pikir sekarang, balik main 'gasing' loh!

aku rasa baik ko yang cari dulu maklumat yang betul agar apa yang ko post ni x SALAH -_- fakta

Betul tu. Siasat betul2. Sertakan bukti2 sahih. Jgn smpai jatuh fitnah bang. Merana dunia akhirat.

aku mmg dah lama xsuka anwar dan PKR walaupun menghormati tok nik dan ustaz haron din... sebabnya, slain yg kjat atas tu...

1) kan kononnya dia ni sorang pejuang islam, pembela melayu, etc .... abis tu masa kena buang dr UMNO dulu knape tubuhkan PKR yg bersifat kesamarataan kaum dan agama? knapa tak masuk PAS? pada pandangan aku (pandangan bukan bermaksud tuduhan) anwar ni gila kuasa dan pangkat... dia tau kalau masuk pas tentu peluang dia untuk jd presiden@timbalan presiden ni tipis.... anda tau sebabnya kan?

2) hanya pandai berjanji.... time dia mula2 jadi menteri pelajaran, ada datang kt bekas sekolah aku... kata nak bina bangunan baru.... langsung tak pernah ditunaikan sampailah dia dipecat TPM... kalau benda sekecil ni tak boleh tunaikan janji... macmanala aku nak percaya dia dapat turunkan minyak kalo dah jd PM?

3) masa UMNO buat bantahan pada sultan trg mengenai perlantikan MB, cakap UMNO ni pengkhianat dan tak hormati sultan... tapi bila si Kapal tua persoal dan beri warning pada sultan perak sebab tak lantik wakil DAP sbg MB... napa si anwar diam je..? x kritik atau tegur si kapal tua tu? kalau macam ni macamana nak benteras rasuah?? agak2 aku sama xde bezanya kalau anwar tu jadi PM... jerung kecik masuk lokap, jerung besar biar bebas....

4) aku heran.. bila Tun nak jumpa si BUSUK yg jadi presiden US tu punya lah susah sampaikan kena suapkan pelobi yahudi (bush tu sendiri kan yahudi) sampai beratus2 juta baru dapat jumpa si BUSUK... tp anwar, senang2 je dapat jumpa si BUSUK bila dibebaskan... pastu dilantik pengerusi yayasan yg ada skandal ngan IMF oleh arkitek perang iraq....

5) heran.. kalau pemimpin lain kena tahan, US senyap jer... tapi asalkan melibat anwar je barulah bersuara...

6) knapa dulu cari perlindungan kat kedutaan turki? kenapa tak cari perlindungan kat kedutaan lain? kebanyakan orang dah tau yg turki dikuasai kerajaan pro islam, tapi terpaksa wat slow2 dan belum buat full overhaul untuk ganti pemimpin dan pekerja lantikan parti sekular sbelum ni... sebab pendokong skularisme (agen yahudi la, sapa lg) masih menguasai negara tu. sebab tu skg nie turki masih berkaitan dengan org yahudi..

tu sebab aku cukup tak suka anwar jadi PM... aku bukannya anti Anwar, sekadar berhati2 sebab taknak silap buat keputusan seperti kesilapan rakyat turki generasi dulu...

kalau kita baca riwayat mustapha kamal artaturk, pengasas turki sekular... dia dulu dilihat sebagai seorang pejuang bangsa dan agama, kononnya tubuhkan parti turki muda untuk jatuhkan kezaliman khalifah... bila dah berjaya jatuhkan pemimpin, apa yang dia buat?? sembelih semua ahli agama, pastu hapuskan semua amalan islam... yg menentang dihapuskan secara senyap... hasilnya... terjadilah TURKI sekarang nie... kemegahan islam cuma tinggal kenangan...

hm..mane dapat info ni? info yg betul? ak x mnyokong mane2 pihak.cume xnk malaysia; ilang Islam, negara hancur. bersama2 menghapuskn serangga2 perosak negara dan agama.

info yg mana satu? kalo info pasal artaturk... ada jual kat kedai jual buku agama.... takkan tak sudi masuk jenguk kot.. :lol:

er...tuh la..betol ke info2 nih..korang da betol2 pasti ke ape yg korang letak nih sahih??jgn dok main copy paste je...orang kata kalo menda kita x pasti nih baik diam je,kalo kita ckp menda tuh xbetul jadi la fitnah,kalo betul plak jadi mengumpat..dua2 pon dosa besar....

anuar nie matlamat m'halalkn cara... sanggup wat ape saje asal die jd pm...

die ckap tun, die pn same...

cth t'baru, mcm2 demontrasi die wat sejak kuar pnjara... smue nye nyusahkn org...

nape die yg jd pm klau PR menang? nape bkan wakil dr PAS?

Edited by Ahmad Mitco

PR terdiri daripada PAS, PKR dan DAP...

kalau PR menang walaupun PAS majoriti dlm parlimen.. calon PKR ttp jd PM.. kalau DAP menang majorii pun calon PKR ttp jd PM.. nk tau nape?

DAP dan PAS kan mempunyai perjuangan yg bertentangan.... so tentu PKR yang jd PM sebab neutral... tu sbb knape anwar nak pertahankan PR walaupun apa jua cara...

pastu lantik 2 org TPM... satu TPM cina, satu TPM india... pastu hak ke istimewaan melayu dan kedaulatan agama islam di hapuskan selaras dengan konsep perjuangan PKR dan DAP iaitu KEADILAN kesemarataan KAUM dan AGAMA.... lepas tu, melayu dimana? islam dimana? anak cucu kita dimana?.... wallahualam.................!

perkara ini la yg aku cukup risaukan..... kalau boleh biar dijauhkan.

Edited by pidos

entah ape yg ade dlm pemikiran org2 PKR (islam & melayu nie)

lebih rela krajaan skrg walaupon byk bende kite x puas hati

aku rase kalo kasi PR lagi jahanam negare

sape yg duk kuantan...

mlm ni ada ceramah oleh DSAI...

di kampung Razali, kuantan...

DSAI turun kuantan... parlimen kuantan pun ada skali, fuziah...

sapa yg duduk kat ktn, jgn lupa tanya kat anwar mengenai apa pendirian PKR tentang hak istimewa melayu dan islam sedangkan konsep PKR adalah kesamarataan kaum dan agama... pastu tanya depa... suatu masa nanti kalau org yg bkn melayu dan islam yg jadi presiden PKR, depa boleh jamin tak hak istimewa melayu dan islam terus dipertahankan?

aku lebih suka UMNO atau PAS, tapi taknak pro mana2 pihak... sebab mana ada parti yang sempurna dalam dunia nie.. parti cuma ibarat kapal... hala tuju bergantung pada nakhoda dan anak kapal.... tu sebab aku jadi pengundi atas pagar.. tengok prestasi calon (nakhoda/anak kapal) , bukan prestasi parti (kapal)...

entah ape yg ade dlm pemikiran org2 PKR (islam & melayu nie)

lebih rela krajaan skrg walaupon byk bende kite x puas hati

aku rase kalo kasi PR lagi jahanam negare

org kite nie suke sgt kesian kt org... kene tuduh liwat, kate zalim la..

konspirasi la... aku leh ckap anwar konspirasi ngan saiful nk dpt undi simpati rakyat...

kalau PR menang walaupun PAS majoriti dlm parlimen.. calon PKR ttp jd PM.. kalau DAP menang majorii pun calon PKR ttp jd PM.. nk tau nape?

DAP dan PAS kan mempunyai perjuangan yg bertentangan.... so tentu PKR yang jd PM sebab neutral... tu sbb knape anwar nak pertahankan PR walaupun apa jua cara...

pastu lantik 2 org TPM... satu TPM cina, satu TPM india... pastu hak ke istimewaan melayu dan kedaulatan agama islam di hapuskan selaras dengan konsep perjuangan PKR dan DAP iaitu KEADILAN kesemarataan KAUM dan AGAMA.... lepas tu, melayu dimana? islam dimana? anak cucu kita dimana?.... wallahualam.................!

ak risaukn pasal hal kesamarataan antara agama dn kaum.kite bknnya amerika.UNITED STATES (US) .kalau betul la perjuangan PKR dgn DAP macam tu, ak x berkenan. jangan lupa.bangsa cina, ade yg berjiwa rakyat dan berjiwa perkauman.yg perkauman ni kite perlu berhati2.. :mellow:

sape yg duk kuantan...

mlm ni ada ceramah oleh DSAI...

di kampung Razali, kuantan...

DSAI turun kuantan... parlimen kuantan pun ada skali, fuziah...

sapa yang duk kuantan

kalau nak dengar omongan2 kosong pergilah

saya selaku rakyat kuantan x nak pergi

bak kata lagu imran ajimain

seribu tahun lama lagi hatiku nak terpaut dengan anwar"

no offense

Zzzz.. Orang bila nak berceramah memang sume leh buat , bila dah dapat buat mula la ada problem lain yang menyebabkan akhirnya rakyat yang rugi , kalau jalan jugak dapat turun harga minyak peniaga lak segan2 nak turun harga barang .

hhuhh.... Menarik tul persoalan nih.. Soalan aku yg terkeluar lepas baca mende nih..

1. Apa motif maklumat ni?

2. Kenapa tak de slot utk 'Kepada Pengundi Pak Lah, Najib, Nik Aziz,Lim Guan Eng, Sammy Vellu..dll'

3. Kalo ada yg tak baik mesti ada gak yg baik... mana?

'Dalam politik mesti pandai berlakon' pernah dengar ada mat saleh cakap mender nih tapi dah lupa sapa.. :)

Info:

Menyokong pembangkang tak semestinya mengharapkan dorang jadi pemerintah. Bagi aku, sapa lagi yg nak pastikan kerajaan buat keje bebetul selain pembangkang? Contoh:

Dari Kerajaan

-Kerajaan kensel wat jambatan bengkok.

-Petronas untung berbillon

-PDRM adalah antara yg terbaik di dunia

-Kat Kelantan kes maksiat tinggi

-Orang Melayu mesti rajin berusaha

Dari Pembangkang

-Kos kensel jambatan tu beratus juta

-Mana pegi duit tu?

-Apsal mata Anwar bleh lebam?

-..... :unsure:

-Orang Melayu patut dapat banyak sabsidi

Dari Suara2 Sumbang

-Baca balik Kontrak Sosial

-Pak Lah lembik

-Najib ngan Rosmah expert guna c4

-Tunang saya hero.. (Hero pon kena liwat..??)

dan memacam lagi laa...

Sebelum pilihanraya dulu pon pembangkang ada cakap, dorang takkan bleh memerintah sebab kurang majoriti. Target dapat 2/3 jek tapi apahal sekarang sibuk2 nak memerintah.

PS: Jangan Berjuang Utk Parti Politik; Berjuang Utk Negara.. :P

Edited by Vibrunnica

Betul tu vibrunnica , patutnya pembangkang bekerjasama dengan kerajaan untuk memastikan dua2 belah pihak tak buat apa2 yang salah dan merugikan rakyat . sekarang ni banyak tengok nak berebut kuasa je. hehe

Edited by hampeh

aku sbnrnye riso ngan anwar nie... dulu mse die jd TPM byk bende yg bermanfaat kepada negara die nk tentang...salah satunye penubuhan Petronas...skg tgk kerajaan dpt duit byk dr Petronas gak...aku xtau la..anwar nie nampak cam suke ikut kata barat, die tentang dulu sbb da ade shell...die nak tunjukkan kat barat yg die nie baik..ikut cakap diorg..so ble jd PM ti die leh minta@ kerjasama ngan barat dgn lebih mudah..tp menhancurkan bangsa sendiri...aku x faham ape yg diperjuangkan die...nk kesamarataan???kat malaysia nie klu nk samaratakan sume rakyat bukan bende mudah..

Melayu byk ketinggalan lg...klu lah disamaratakan suma...maka makin ketinggalan la melayu...

ni bukan ckp bab2 melayu manje ke ape...tp keadaan sekarang..ekonomi malaysia dipegang oleh cina..klu xde hak keistimewaan melayu...tah g mane la sume melayu ni...blk kg je lah..

aku sbnrnye riso ngan anwar nie... dulu mse die jd TPM byk bende yg bermanfaat kepada negara die nk tentang...salah satunye penubuhan Petronas...skg tgk kerajaan dpt duit byk dr Petronas gak...aku xtau la..anwar nie nampak cam suke ikut kata barat, die tentang dulu sbb da ade shell...die nak tunjukkan kat barat yg die nie baik..ikut cakap diorg..so ble jd PM ti die leh minta@ kerjasama ngan barat dgn lebih mudah..tp menhancurkan bangsa sendiri...aku x faham ape yg diperjuangkan die...nk kesamarataan???kat malaysia nie klu nk samaratakan sume rakyat bukan bende mudah..

Melayu byk ketinggalan lg...klu lah disamaratakan suma...maka makin ketinggalan la melayu...

ni bukan ckp bab2 melayu manje ke ape...tp keadaan sekarang..ekonomi malaysia dipegang oleh cina..klu xde hak keistimewaan melayu...tah g mane la sume melayu ni...blk kg je lah..

Tak yah la ko risau kan ahli2 politik nih... pepandailah dorang jaga diri..... dorang kan tgh berlakon.. :P

soalan aku :

-ko kompom ke melayu jatuh kalo takde hak istimewa..?

-Takkan artikel ni je yg ko termampu taip atau copypaste... mana yg lain...?

-Aku rasa ko bleh tutup snirik topik nih sebab apa yg ko sampaikan tu sumer takder bukti... tak serius... dan membantu utk maju

PS: Bak kata Zuan : burung kaka tua pon bleh menaip, kalo diajar menaip... heheh...tiu la zuan

aku rasa baik ko yang cari dulu maklumat yang betul agar apa yang ko post ni x SALAH -_- fakta

Bukan semuanya salah.. ada yg betul.. -_-

Tak yah la ko risau kan ahli2 politik nih... pepandailah dorang jaga diri..... dorang kan tgh berlakon.. :P

soalan aku :

-ko kompom ke melayu jatuh kalo takde hak istimewa..?

-Takkan artikel ni je yg ko termampu taip atau copypaste... mana yg lain...?

-Aku rasa ko bleh tutup snirik topik nih sebab apa yg ko sampaikan tu sumer takder bukti... tak serius... dan membantu utk maju

PS: Bak kata Zuan : burung kaka tua pon bleh menaip, kalo diajar menaip... heheh...tiu la zuan

aku sukong vibrunnica..aku xsokong mane2 pihak..tp TS mcm btol2 menjatuhkn seseorg..cube kasi link kat mane dpt?youtube?boleh percaya youtube?edit?video edit?bkn susah nk buat skrg nih..jgn igt video youtube 100% betul..ade yg aku xske ngan DSAI n ade yg aku xske ngan kerajaan..

aku sukong vibrunnica..aku xsokong mane2 pihak..tp TS mcm btol2 menjatuhkn seseorg..cube kasi link kat mane dpt?youtube?boleh percaya youtube?edit?video edit?bkn susah nk buat skrg nih..jgn igt video youtube 100% betul..ade yg aku xske ngan DSAI n ade yg aku xske ngan kerajaan..

Ini pun bodoh... takyah tengok Youtube...dlm TV sudah cukup jelas menjatuhkan orang... Ko tak tengok TV ker? Lain kali tengok TV rakam dengar banyak kali Ok......jangan jadi bodoh asyik-asyik kata youtube editlaa padahal amik dlm TV rakam. Orang bodoh kata edit kalau tak tengok TV...HEHEHEHEHE

Ko tolong edit.. lepas tu send kat aku.. aku nak tengok juga kepandaian ko mengedit bukan susah pun nak buat kan...HAHAHAHAHA

Edited by .mysahabat9

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...