Jump to content
palee

Wajarkh Umat Islam Dimalaysia Berhimpun Smbhyg Hajat

Recommended Posts

Assalamuaikum...

bukan tujuan saya nak panaskan forum ni. saya nak bncg pasal isu liwat ni

cuma kalau boleh xnak kezaliman dari terus berlaku..

saya x ckp , saya di pihak yang mana...

wajar tak kita beramai2 bersama dituduh dan yang menuduh sembahyang hajat di stadium atau padang memohon kepada

Allah supaya menunjukkan kebenaran..

itu ju.... jd xperlu emotional.. :huh:

hmmm dari sembahyang hajat untuk isu liwat je baik takyah , banyak lagi isu2 penting yang boleh bawak ke sembahyang hajat ni . Isu liwat tu biar orang yang terlibat setelkan , kalau ramai2 orang ni nanti lama-lama isu tu melarat + diputarbelit kan . Last-last orang awam dapat maklumat yang samar2 , tak betul dan lain-lain .

takpela tu pendapat ko

bagi aku , aku rasa wajar..

x kena batang hidung sendiri kita memang leh ckp...

ce kena kat diri kite atau adk beradik , sanak saudara..

memang bnyk lg isu yg penting tapi sebagai manusia yg punyai hati perut tp patut kah kite berdiam diri..

saya x ckp yang dituduh atau tertuduh salah..

tp masing2 ade pendapat..

terima kasih krn memberi pendapat

takpela tu pendapat ko

bagi aku , aku rasa wajar..

x kena batang hidung sendiri kita memang leh ckp...

ce kena kat diri kite atau adk beradik , sanak saudara..

memang bnyk lg isu yg penting tapi sebagai manusia yg punyai hati perut tp patut kah kite berdiam diri..

saya x ckp yang dituduh atau tertuduh salah..

tp masing2 ade pendapat..

terima kasih krn memberi pendapat

ada proses keadilan kat malaysia ni , kalau ada penipuan bukti@dsb maka hanya Allah yang boleh balas . So kalau nak kata semua agensi kerajaan tipu tak payah lah kita nak berdebat . Lagi pun bila pemimpin politik kena je baru nak buat sembahyang hajat ? Ada jugak orang-orang lain yang dizalimi .

ada proses keadilan kat malaysia ni , kalau ada penipuan bukti@dsb maka hanya Allah yang boleh balas . So kalau nak kata semua agensi kerajaan tipu tak payah lah kita nak berdebat . Lagi pun bila pemimpin politik kena je baru nak buat sembahyang hajat ? Ada jugak orang-orang lain yang dizalimi .

setuju tu...termasuk la mangsa ISA...tahanan tanpa bicara ..

elok jugak sembahyang hajat untuk mohon tunjuk kebenaran dan kebatilan.

sebab pemimpin yang kena la yang negara jadi huru hara.

so memang banyak efek benda ni.

aku rasa cerita ni diputarkan semua di pawagam awam malaysia sebab isu ni pernah berjaya menjatuhkan anwar suatu masa dulu.

Aku dok Selangor.

Jadi, tiap kali sebelum solat Jumaat kan Khatib ada baca teks ucapan bahasa Melayu yang doakan Selangor

bebas dari banjir besar, kemarau panjang, remaja dll.

Solat hajat untuk Malaysia ni makmur etc. ok la.

Banyak sangat masalah skang nie.

Masalah sosial dah kritikal...rempit, maksiat etc.

kalaulah hukum hudud dilaksana, ini tidak. Hadakri semacam, dari stat sampai leni, semakin pusing isu yang menjadi. Adakah ini juga satu hadakri? Manusia, apabila tidak meletakkan agama pada tempat n0.1, maka akan kacau bilaulah.

apa boleh buat, negara kita dah 50 tahun mewarisi bentuk kerajaan yg dibuat british

nak balik ke hukum hudud dan islam, sure rakyat bukan islam menentang

tengok je la BN ke PR naik sama je lain le kalau PAS sendiri naik

kalau kita ikut hukum Islam, ia lebih meyebelahi tertuduh kecuali yg ada cukup 4 saksi sah.

yg betul bersalah terlepas dari hukuman, itu antara dia dengan Allah, pasti akan menerima balasan juga

kehakiman akan lebih aman dan lebih lancar, takde lah satu isu dibesar2kan dan dimahkamahkan berpanjangan

saya rasa pasal solat hajat berramai2 tu tak timbul masalah wajar ke tak, yg penting nak buat ke tak, tak kisah besar2an atau kecil2an je. kalau di antara nak tau dia salah ke tak, sebenarnya tak payah solat sunat istikharah ni, sebab Allah dah beri petunjuk mcmana nak mengadili kes tersebut melalui hukum2 hudud dan hukum2 islam.

solat hajat sendiri pun ok, yg penting kita hajat supaya negara kita makmur dan khususnya supaya Islam di seluruh dunia menjadi lebih kuat dan suatu hari nanti digunakan dalam hukum dan undang2 di negara2 Islam

saya senang ati bila join dan tengok bila ada orang ramai2 berhimpun buat solat hajat bila timbul sesuatu isu/kejadian....

sebabnya :-

1) tu tandanya masih ramai orang islam masih percayakan kekuasaan Allah di zaman maksiat banyak bermahajarela nie..

2) menunjukkan perpaduan orang islam masih teguh...

3) mengembalikan suasana ikatan orang kampung dulu2..

4) mengeratkan tali persaudaraan.

5) menguatkan kepercayaan kita kepada Allah.

6) menunjukkan selain berusaha, kita bertawakkal kepada Allah.

dalam keadan ekonomi dan politik kita yg kacau bilau ni memang sangat wajar, tp bukan sahaja fokus untuk cari kebenaran, satukan majlis solat hajat tu untuk satu tujuan yg lebih umum untuk kepentingan dan kesejahteraan semua rakyat....

kalaulah hukum hudud dilaksana, ini tidak. Hadakri semacam, dari stat sampai leni, semakin pusing isu yang menjadi. Adakah ini juga satu hadakri? Manusia, apabila tidak meletakkan agama pada tempat n0.1, maka akan kacau bilaulah.

Aku setuju.

Kalau bela/jaga Islam, segala2nya terbela (termasuk skang ni tak habis2 perpaduan Melayu/ketuanan Melayu etc.)

Kalau tak bela/jaga Islam...habuk pun tarak...parah yang ada.

Jangan lupa doa iftitah yang kita dok baca tiap2 kali tu.

'Inna solati wanusuki wamahyaya wammamati lillahi rabbil'alamin. '

Maksudnya; 'My prayer, worship, life, and death are for Allah, Lord of the Worlds, who has no partner.'

Segala2nya kerana Dia.

Bukan kerana Melayu :rolleyes: , harta etc.

Edited by yusri

Assalamuaikum...

wajar tak kita beramai2 bersama dituduh dan yang menuduh sembahyang hajat di stadium atau padang memohon kepada

mengadu kat tok bomoh takpun POLIS, sbb polis akan memberi kerjasama dan adil..HEEHEHEH.

Kalau mengadu kat Tuhan pun tak boleh...HEHEEHEHEH..Orang kata kita kena sentiasa ingat pada Tuhan dan solat hajat ramai-ramai lagi afdal daripada solat sorang sorang...

Edited by .mysahabat9

apa boleh buat, negara kita dah 50 tahun mewarisi bentuk kerajaan yg dibuat british

nak balik ke hukum hudud dan islam, sure rakyat bukan islam menentang

tengok je la BN ke PR naik sama je lain le kalau PAS sendiri naik

kalau kita ikut hukum Islam, ia lebih meyebelahi tertuduh kecuali yg ada cukup 4 saksi sah.

yg betul bersalah terlepas dari hukuman

Apa yang ko merepek ini... yang betul bersalah kena hukumanla jika ada saksi dan bukan terlepas...

Dan sekiranya tak dapat membawa saksi yang sah, maka dia terlepas sbb saksi tidak cukup untuk dikenakan hukuman dan ada procedurenya bukan saksi yang mcm MUSA HASAN..HAHAHAHA

dan orang yang menuduh orang lain akan dikenakan hukuman kalau tidak dapat membawa saksi..semua tu dah dinyatakan.. lain kali baca buku jenayat...ekeekeke

solat hajat sendiri pun ok, yg penting kita hajat supaya negara kita makmur dan khususnya supaya Islam di seluruh dunia menjadi lebih kuat dan suatu hari nanti digunakan dalam hukum dan undang2 di negara2 Islam

Sendiri boleh tapi lebih afdal solat berjemaah

Edited by .mysahabat9

Sendiri boleh tapi lebih afdal solat berjemaah

solat hajat jemaah, cam mintak hujan dimusim kemarau teruk. hajat patutnya, sendiri2. elok tuan ampunya diri, bila upah orang, yg jong buat tuh kena mintak untuk diri sendiri juga dulu baru mintak untuk orang lain

solat hajat jemaah, cam mintak hujan dimusim kemarau teruk. hajat patutnya, sendiri2. elok tuan ampunya diri, bila upah orang, yg jong buat tuh kena mintak untuk diri sendiri juga dulu baru mintak untuk orang lain

Solat suka rela..sapa yang nak pi solat hajat ramai-ramai pi jerlaa tak perlu nak upah-upah..tak pergi takder paksaan. Ko nak pergi.. ko nak hajat lain pun takder masalah..sapa nak tahu hajat...ko...HEHEHEEH. Tempat aku setiap lepas solat jumaat..akan ada solat hajat ramai -ramai, aku tak pergi pun, tapi bagi aku itu takder masalah.....kalau tak cukup buat kat stadium..takder masalah.Takkan itu pun dikatakan tujan politik semata-mata...HEHEHEEHEH

mysahabat

yg ko petik sikit2 je yg saya cakap buat apa?

saya bukannya menyebelahi cara barat ni

saya lebih menyebelahi hukum hudud dan hukum islam dalam post tu

maksud saya ianya lebih menyebelahi tertuduh tu supaya kita tak senang2 tuduh org dan ianya cara yg lebih aman

baca habis dulu apa yg org tulis dan pahamkan sebelum komen

ok ciau dah azan sembahyang jumaat dah

jangan nak stay kat sini pulak sibuk mengepost

yup.yang lebih afdal laksanakan hukum hudud je...kan bagus kalau kerajaan mau laksanakan...ada sesiapa yang boleh jawab sebab musabab kerajaan x mau laksanakan..walaupun hukum melaksanakan adalah WAJIB. :excl:

mysahabat

yg ko petik sikit2 je yg saya cakap buat apa?

saya bukannya menyebelahi cara barat ni

saya lebih menyebelahi hukum hudud dan hukum islam dalam post tu

maksud saya ianya lebih menyebelahi tertuduh tu supaya kita tak senang2 tuduh org dan ianya cara yg lebih aman

baca habis dulu apa yg org tulis dan pahamkan sebelum komen

ok ciau dah azan sembahyang jumaat dah

jangan nak stay kat sini pulak sibuk mengepost

x payah layan momok tu DRS.. :blush:

Kenapa ditanya 'wajarkah'.. solat hajat ni memang kena sebati dalam diri seorang mukmin..

solat hajat ni sunat.. but kita kena minta selalu.. kalau kita berada dalam kedamaian/kemakmuran.. buat solat hajat supaya Allah kekalkan kemakmuran tersebut.

kalau kita berada dalam kesusahan.. buat solat hajat agar kita diberikan kesenangan oleh-Nya.

Kenapa ditanya 'wajarkah'.. solat hajat ni memang kena sebati dalam diri seorang mukmin..

solat hajat ni sunat.. but kita kena minta selalu.. kalau kita berada dalam kedamaian/kemakmuran.. buat solat hajat supaya Allah kekalkan kemakmuran tersebut.

kalau kita berada dalam kesusahan.. buat solat hajat agar kita diberikan kesenangan oleh-Nya.

saya tanya wajar x ..kt berhimpun ramai2.sembahyg hajat... untuk contoh terdekat pasal kws liwat ni.... janganla nak salah paham kan maksud tu..

memang la perlu ada dalam diri kita.. harap paham...

sebab tuan guru nik aziiz ade bg cadangan pasal kes anuar ni.. dia ckp kt berhimpun ramai2 solat hajat bersama tertuduh dan yang menuduh tu mtk doa kat allah.. tunjukkan kebenaran...

saya memang sokong 100% pn... sebab ssaya mcm dah hilang kepercayaan pada Institusi kehakiman negara kita... memang kita perlu berusaha ... tapi perlu juga memohon kepada yang MAHA ESA..

tu.. je ..harap jangan memusingkan ayat...

saya mau tanya sikit pasal 4 saksi ini.

kalau sudah ada 4 orang saksi, saya rasa... orang itu pun takkan buat lah perkata yang tak baik. jangan cakap 4 orang, 1 orang sudah cukup untuk membuat yang tertuduh tak buat benda yang dituduh. kalau u cakap, ini lebih selamat kepada yang tertuduh, agaknya di arab. memang takkan ada orang yang dikenakan hukuman hudud. pasal selalu ada saja hukuman yang dijalankan disana. tak percaya tanya orang arab sendiri, setiap hari jumaat.

saya rasa ini sudah dijelaskan oleh Mufti Perlis pasal orang Islam sendiri keliru dengan 4 orang saksi ini. tapi saya tak berapa faham & ingat.

aku setuju.....

biasa orang yg dizalimi dan dianiayai mmg cepat doa akan dimakbulkan

Edited by Batista

Assalamuaikum...

itu ju.... jd xperlu emotional.. :huh:

buat pa nak solat hajat, kita kembali ikut hukum ALLAH ler, kita kan makhluk ALLAH..

dah termaktub dlm al-quran & hadis dan telah pun dibincangkan dgn panjang lebar oleh ulama', nak solat hajat ramai2 ni ko pakai hukum ape ni??? mmg solat hajat dituntut dlm islam tp dlm masalah menuduh org liwat ni penyelesaian nya bukan dgn solat hajat, tanya la ulama' yg ikhlas dgn ilmu, jgn tanya ulama hadhari udah ler.. nnti sesat & menyesatkan :wacko:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...