Jump to content
Habenhaben

Adakah Penerangan Sabree Berjaya Meyakinkan Anda?

adakah hujah sabree berjaya meyakinkan rakyat bahawa minyak terpaksa dinaikkan?  

79 members have voted

1. 1. Adakah hujah sabree berjaya?

• Berjaya
      6
    • Gagal
      64
    • Tidak Pasti
      9

Recommended Posts

Tgk je la keputusan vote warga putera (rakyat yg x berapa pandai bab ekonomi) apa impressionnya

tapi aku rasa cam betul je apa yang dia kata.aku pun x pandai ekonomi...tapi x la sampai tahap zero...ngan kata lain aku leh bezakan yang mana hujah yang boleh diterima akal dan yang mana patut reject ja...cakap tak masuk bakul..

kecik hati warga putera kena cap camtu . sleep.gif

Bukan niat nak kutuk bro

Maksud aku...mostly kat sini xder kepakaran dalam bidang ekonomi secara sah

Tp first impression masa aku dengar debat tu...aku x rasa yang menteri penerangan kita banyak bermain ngan fakta (sedangkan dia bekas pensyarah ekonomi)

Mostly points yang sama digunakan dalam setiap round (pangkah orang tu bukan FAKTA)

Kita mahukan solution...bukan excuse

Bg aku...menteri2 memang x rasa langsung kesan kenaikan harga minyak ni coz diaorang dapat minyak FREE

Gaji bulanan pun > 50k/month

Tp yang terbeban adalah golongan bawahan

Kalo kerajaan betul2 nak salurkan subsidi tu kepada golongan yang berhak kena betul2 adil

Orang kaya yang ada 5-6 kereta kat rumah...(dapat RM625 x 5-6 = ?)

Orang miskin..kadang2 nak ada kereta pun susah

Guna motor jer kot...berapa diaorang dapat? RM150 jer

So kat sini...adil ke solution ni??

Bg aku...menteri2 memang x rasa langsung kesan kenaikan harga minyak ni coz diaorang dapat minyak FREE

Kalo kerajaan betul2 nak salurkan subsidi tu kepada golongan yang berhak kena betul2 adil

betul tu , patut yang naik moto ni dapat la banyak sikit . Sesape yang ada antara 4-xxx keta patut dapat rebat untuk 1@2 kereta jadi la .

betul tu , patut yang naik moto ni dapat la banyak sikit . Sesape yang ada antara 4-xxx keta patut dapat rebat untuk 1@2 kereta jadi la .

hoh..aku setuju benar statement nih..kalau yang ada keta ngan yang ada moto je..dah tentu yang ada keta lebih berada..secara logiknya la.betoi dak? patut moto kena dapat lebih.

PKR Datuk Seri Anwar Ibrahim muncul sebagai “pemenang†debat mengenai kenaikan harga minyak yang disiarkan secara langsung malam tadi, demikian menurut tinjauan pendapat oleh Malaysiakini.

Nampak je malaysiakini dah tau dah keputusan bias sebelah pihak . :lol: Nuff said... ;)

aku yg x bdk econs pn tau benda2 yg dtk sabery ckp tu amatlah tersasar dr point yg sebenar..

atau dr erti kata lain ...tidaklah menjwb soaln...sgt2...

rakyat smua dok tggu apa pak menteri nk ckp...nk tgk apa pembelaan or plan yg diaorg susun

asyik dok wat sergn pribadi ...lg le hampeh...time2 skrg dh muak la...last2 rakyat yg miskin lg betambah miskin...xdak pembelaan...kt kl ni stakat gj 1-2k dlm 1 family(klu ada 2 anak)...last skali ikat perut la...

brg2 mahal, sewa rmh naik,itu naik..ini naik...bla...bla...bla....mmmmmmmm

.............dh penat..............

klu aku dok merapu sini sape la nk dgr...

Bukan niat nak kutuk bro

Maksud aku...mostly kat sini xder kepakaran dalam bidang ekonomi secara sah

Tp first impression masa aku dengar debat tu...aku x rasa yang menteri penerangan kita banyak bermain ngan fakta (sedangkan dia bekas pensyarah ekonomi)

Mostly points yang sama digunakan dalam setiap round (pangkah orang tu bukan FAKTA)

Kita mahukan solution...bukan excuse

Ya itu memang betul. Gaji bulanan lebih 20 - 50k + gaji @ elaun pengarah, penaung, CEO dan direktor pelbagai jenis syarikat + projek gov. Mana rasa susah. Yang susah rakyat. Shaberee sepatutnya tidak membandingkan inflasi negara Iran dan Venezuela, sebab negara tersebut anti Amerika terutamanya Iran yg dikenakan sekatan embargo. Lagi elok dia bandingkan ngan Zimbabwe yg inflasi dia lebih 2juta %. Oh Zimbabwe pun tak boleh sebb kena sekatan. Senang citer bandingkan dengan negara yg pendapatan perkapita sama @ hampir sama dgn negara kita.

P/S: Bagi aku kerajaan kita pro US sebb kita sbg negara yg majoriti Islam diberi kebenaran bina loji nuklear dan kerajaan baru2 ni mengharamkan hosting website torrent di Malaysia.

Edited by terabait

aku pun leh kata leh trnkan harga minyak..

setakat ckp kosong leh la..

ms kegawatan tu..

np anwar selaku TPm xwat per2...

kan pandai ckp..

tp wat pun xdak..

Aku quote sebahagian daripada website ini...

Menariknya, walaupun Anwar dilihat lebih menyerlah dalam perdebatan tersebut, tetapi majoriti pembaca (57 peratus) berkata beliau kelihatan bergantung pada notanya.

Shabery pula kelihatan kurang merujuk kepada nota-notanya.

haiya takkan tak pernah tahu sumber mana dapat...

Orang cakap dgn fakta perlu merujuk nota takut silap bagi fakta sbb fakta banyak sangat dan nombor-nombor....Bak kata orang sudah buat kerja rumah dan ada buat rujukan dari mana-mana sumber yang telah dibuat sblm debat dan bawa nota jika diperlukan...Takkan tak pernah tulis thesis kot..

Orang cakap merapu tak perlu nota-nota sbb cakap merapu tabur mcm-mcm mana yang ingat kat kepala...HAHAAHAH.. Lagi satu nampak sngat tidak bersedia dgn kerja rumah sbb tu nombor-nombor kurang sebut tapi banyak cakap merapu...HAHAHAHAA. budak sekolah rendah bagi ayat merapu tak perlu sumber..HEHEHE.Nak tunjuk pandai tanpa baca nota...tapi byk merapu, fakta daripada library sekolah rendah kot dirujuk...HAHAHAHA

Pengerusi dan pengaju soalan merujuk nota yang telah disediakan awal-awal dan ada yang tulis sebagai catatan semasa berdebat untuk menyoal pendebat kerana sudah bersedia daripada awal....supaya tidak lari daripada soalan tajuk...

Sabree langsung tak dapat yakinkan penonton kenapa perlunya dinaikkan harga minyak bila berdepan dengan hujah DSAI...lagipun sempat jugak dia sentuh hal peribadi dalam debat ni..

Adakah Penerangan Sabree Berjaya Meyakinkan Anda?, kita buat satu vote untuk melihat kesan perdebatan

Bagi aku, dua-dua tak berjaya meyakinkan untuk buat supaya harga minyak dapat dikurangkan. Dua-dua hampeh.

kalo dedua hampeh maknanya ko kene vote penerangan gagalla..sbb soalan adalah pada sabree, hehehehe

ms kegawatan tu..

kan pandai ckp..

tp wat pun xdak..

kuasa TPM terbatas kerana masih ada PM...PM berkuasa utk segala keputusan...mungkin dia ada berbuat sesuatu tapi salah..atau mungkin ada yg betul tapi tak dibenarkan...n dia tak cakap kosong tp berfakta...korang pernah tau ape tu IPP, berapa kerajaan tanggung utk perwaja,mas,genting dsb, dividen petronas 6B utk kerajaan??...so its not cakap kosong...

Sabree langsung tak dapat yakinkan penonton kenapa perlunya dinaikkan harga minyak bila berdepan dengan hujah DSAI...lagipun sempat jugak dia sentuh hal peribadi dalam debat ni..

yup,dari first round dah kenekan anwar,tp tak tau dia tu dari semangat 46, hehehe... sampai penggulungan pun masih nak cakap pasal peribadi...

Edited by Big^Boyz

aku hairan la ngan siaran tv ni..apesal lepas debat diorang x de buat poll cam gini....heran gak aku :unsure:

Dulu kat RTM (Dato Johan jadi hos) kan selalu ada buat perbincangan dan ada buat poll.

Bape kali tah kerajaan kalah bab poll :P

Tu pasal tak buat untuk debat kot :P

vote for GAGAL

pasal penerangan en sabree ni mcm mengelirukan dan x menjawab soalan..

1 lagi dier asik nk menyerang soalan ttg peribadi anwar jek, cam x adil..

ms kegawatan tu..

kan pandai ckp..

tp wat pun xdak..

anwar yg hampir gawatkan ekonomi malaysia taun 1997 nk selesaikan masah minyak...

hebat2, respek gua...

anwar ni kwn baik Paul Wolfowitz (ex-presiden Bank Dunia n stategis perang Iraq)....

yg klakar nyer, Wolfowitz pun ada kontroversi gak...

dia ada skandal s**s dgn PA dia smpai kne letak jwtan sbagai presiden Bank Dunia...

so...

x mustahil idea dia tu & duit subsidi berbilion2 tu dtg dari negara atas angin sana...

walahualam...

anwar yg hampir gawatkan ekonomi malaysia taun 1997 nk selesaikan masah minyak...

hebat2, respek gua...

anwar ni kwn baik Paul Wolfowitz (ex-presiden Bank Dunia n stategis perang Iraq)....

yg klakar nyer, Wolfowitz pun ada kontroversi gak...

dia ada skandal s**s dgn PA dia smpai kne letak jwtan sbagai presiden Bank Dunia...

so...

x mustahil idea dia tu & duit subsidi berbilion2 tu dtg dari negara atas angin sana...

walahualam...

pasal kegawatan ekonomi ni sebenarnya aku pun nak tau cerita sebenar pasal IMF,pinjam duit dari bank dunia...kita cuma dengar anwar nak pinjam duit tapi dihalang tun, tp masa debat baru2 ni kan anwar ajak berdebat sesape yg tuduh dia macam tu....

kalo nak ikut anwar ni semua kawan baik dia.yg jahat ke baik ke,sbb tu dia tak kisah pergi memane, turki pun boleh bagi perlindungan, baru2 ni pulak amerika keluar statement ttg tuduhan anwar...

well just wait n see... sbb tu kene baca statement kedua-dua pihak, aku pun banyak membaca tapi tu la tak tau mana yg betul, just baca utk pengetahuan,ambil tahu dan pikir-pikirkan...

anwar ibrahim pun terkenal kt Israel...

dia diramalkan akan menang PRU 2013...

http://www.jpost.com/servlet/Satellite?pag...d=1205420740299

cam dah Amerika n Yahudi planning jer...

nauzubillah...

Jangan jadi bodoh... Dia pernah jadi TPM... kalau dia TPM mmglaa semua orang kenal kat dunia ini...Ko dgn AKu jer Israel tak kenal... sbb kita tak terkenal kat dunia.. Ko nak dikenali dunia jadilaa Menteri yang banyak buat hubungan luar negara...HEHEHEEHE

PM Malaysia.. kalau USA pun tak kenal PM malaysia... nampak sangat PM malaysia tido tak buat hubungan luar negara... Israel tentu kenal Menteri malaysia yang banyak lawatan hubungan luar. dan hubungan dua hala.. takyah buat hubungan luar negara kat Israel... Kat mana-mana negara yang ada yahudi, kuar CNN bagi ucapan hubungan luar, persidangan tentulaa orang kenal... Apadah.

Edited by .mysahabat9

wahhh bukan main emosi lagi ko ye mysahabat????

bawak bersabar, kontrol kontrol, bahase kena jaga,hehe ^_^

wahhh bukan main emosi lagi ko ye mysahabat????

bawak bersabar, kontrol kontrol, bahase kena jaga,hehe ^_^

Hehehe susah juga nak terangkan bagi orang yang tak paham... Hanya ahli UMNO sahaja yang menyokong minyak naik..HEHEHEHE. kalau alasan minyak naik pun mengelirukan... Tapi ada juga ahli UMNO yang tidak menyokong...tapi takpelaaa RM 5 kalau naik pun... takder masalah..HAHAHAHAHA

Lepas ini klau minyak RM 5 seliter... senang jer cakap minyak dunia naik.. mmglaa naik jgn itu pun dijadikan alasan sampai membebankan rakyat...Kalau sampai Rm 5 seliter sudah tentu ada lagi yang menyokong sbb paham kerajaan tak sanggup menampung subsidi..HEHEEHEH

Edited by .mysahabat9

Hehehe susah juga nak terangkan bagi orang yang tak paham... Hanya ahli UMNO sahaja yang menyokong minyak naik..HEHEHEHE. kalau alasan minyak naik pun mengelirukan... Tapi ada juga ahli UMNO yang tidak menyokong...tapi takpelaaa RM 5 kalau naik pun... takder masalah..HAHAHAHAHA

Lepas ini klau minyak RM 5 seliter... senang jer cakap minyak dunia naik.. mmglaa naik jgn itu pun dijadikan alasan sampai membebankan rakyat...Kalau sampai Rm 5 seliter sudah tentu ada lagi yang menyokong sbb paham kerajaan tak sanggup menampung subsidi..HEHEEHEH

Kalau minyak dah sampai RM 5 ahli UMNO sepatutnya berbangga kerana minyak kita dah hampir sama dengan Singapura. Kita dah setaraf dari segi harga minyak dengan Singapura sebab kerajaan dah berjaya menghapuskan @ mengurangkan lagi subsidi minyak. IMF dan Amerika dah tentu suka sebb mereka memang hendak negara membangun menghapuskan subsidi. Setidaknya kerajaan ada duit lebih untuk pembangunan negara.

Kalau camtu aku cadangkan kat kerajaan supaya beli balik lebuhraya PLUS dengan duit lebihan hasil pembatalan subsidi minyak. Setidaknya majoriti rakyat Malaysia dapat manfaat. Untuk sabah Sarawak kerajaan buat lebuhraya 6 lorong dari Kucing ke Tawau tapi kena melalui Limbang. :lol: :lol:

Edited by terabait

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...