Jump to content
Habenhaben

Adakah Penerangan Sabree Berjaya Meyakinkan Anda?

adakah hujah sabree berjaya meyakinkan rakyat bahawa minyak terpaksa dinaikkan?  

79 members have voted

1. 1. Adakah hujah sabree berjaya?

• Berjaya
      6
    • Gagal
      64
    • Tidak Pasti
      9

Recommended Posts

aku teringat selepas perdebatan, sabree ada kata jika dia gagal meyakinkan rakyat bahawa kerajaan terpaksa menaikkan harga minyak, dia akan meninggalkan angkasapuri/meletakkan jawatan....sekarang kita buat undian kat putera ni...jika anda setuju berikan komen dan jika tidak bersetuju juga berikan komen...jangan berikan komen yang tidak praktikal dan hanya menyakitkan hati....selamat mengundi :)

Edited by kolap 2

mereka yakin yang rakyat yakin dengan mereka

jadi aku yakin sabree cheek tidak akan letak jawatan

tapi pilihan aku aku tak pasti

Edited by EvilEngineer

to be honest apa yang disampaikan oleh Pak menteri tu adalah sama seperti yang disampaikan atau diberitahu melalui paper sejak dulu lagi.. Yap some points acceptable...but some points...:)

Begitu juga dengan Anwar punya points...BTW susah kita nak buat perbandingan secara realistik sebab.

1. Pak menteri punya points..until now belum nampak dia punya effectiveness...and some cases jadi negative effect dari sepatutnnya atau seperti diharapkan

2. Anwar punya points yap boleh diterima dan logic dari segi akal..tapi benda ni still unproven sebab tak dilaksanakan lagi may be berjaya or maybe macam apa yang berlaku pada pak menteri punya points

3. Semua orang tahu ekonomi merupakan satu benda penting dalam sesebuah negara.. So kita tak boleh nak nak bagi satu keputusan dan berbandingan secara ilmiah berdasarkan pernerangan hanya 3 minit...It is impossible to both of them to describe the details within very short time given...

jadi Bagi pendapat aku

Both parties kena duduk semeja bincang masalah eknomi bersama secara jujur dan dengan hati yang terbuka...kalau sebahagian kerajaan punya points bagus kenapa tak dierima pakai begitu juga dengan pembakang punya points terimalah kalau benda tu bagus..

Cuma masalahnya banyak orang buat keputusan sama bagus atau tak bagus dengan hanya berdasarkan hujah selama 3 minit ( termasuk masa hujah nak membalas counter attack )....

The best idea is bagi masa kedua pihak yang cukup untuk kedua pihak menerangkan points diorang.. so masa tu baru kita boleh fikirkan mana yang terbaik....So both parties kena sincere dan honest. dan open minded ..

Tapi itu laa masalah tu macam mustahil jer berlaku sekarang...belum apa-apa lagi dah condemn berdasarkan hujah yang terlalu pendek...

Dalam dunia ni kalau ada orang kasi satu pendekatan ekonomi yang baik dalam masa 3 minit...dia memang terlalu genius... so

P/s nak buat personal budget pun makan masa...ini pulak nak buat perancangan ekonomi untuk negara

So aku sebagai rakyat malaysia yang tinggal dimalaysia dan warga negara malaysia AKU CABAR KERAJAAN MALAYSIA DAN PEMBANGKANG DUDUK SEMEJA BINCANG PASAL MASALAH EKONOMI DAN TERIMA YANG BAIK TAK KIRA DARI MANA PIHAK SEKALIPUN....JANGAN KERAS KEPALA

Edited by tasek16

mereka yakin yang rakyat yakin dengan mereka

jadi aku yakin sabree cheek tidak akan letak jawatan

tapi pilihan aku aku tak pasti

sabree cheek dah wat yg terbaik...

cuma masa je x izinkan...

aku x puas hati psal debat tu sbb skejap sgt...

kan bagus klau di sambung... he3...

So aku sebagai rakyat malaysia yang tinggal dimalaysia dan warga negara malaysia AKU CABAR KERAJAAN MALAYSIA DAN PEMBANGKANG DUDUK SEMEJA BINCANG PASAL MASALAH EKONOMI DAN TERIMA YANG BAIK TAK KIRA DARI MANA PIHAK SEKALIPUN....JANGAN KERAS KEPALA

aku setuju statement ko nih tasek! :rolleyes:

p/s: pandai + pandai = pandai power of 2 :lol:

ego diorang tu nak campak mana :rolleyes:

Aku setuju ngan idea ko. Sekiranya ia mendatangkan kebaikan untuk kita semua aku amat menyokong sekiranya mereka duduk semeja. Tapi, malangnya kedua - dua pihak keras kepala. Cuba menjatuhkan antara satu sama lain.

aku teringat selepas perdebatan, sabree ada kata jika dia gagal meyakinkan rakyat bahawa kerajaan terpaksa menaikkan harga minyak, dia akan meninggalkan angkasapuri/meletakkan jawatan....sekarang kita buat undian kat putera ni...jika anda setuju berikan komen dan jika tidak bersetuju juga berikan komen...jangan berikan komen yang tidak praktikal dan hanya menyakitkan hati....selamat mengundi :)

Aku rasa mcm Ketawa bila tengok Sabree tak paham soalan maklumlah aliran sains dgn aliran sastera (Bahasa Melayu)..Terlampau dok fikir sains sampai kurang paham bahasa melayu...Hehehehe.

So kesimpulannya Undi ko ini tak boleh membawa apa-apa makna sbb aku percaya dan yakin dia takkan lepaskan jawatan dia sekarang sampai PRU 13 nanti ,kabinet baru sbb takder UNDI daripada penonton melalui saluran yang betul.. Setakat Putera.com leh jadi bahan lawak jer...HEHEHEHE

Edited by .mysahabat9

So kesimpulannya Undi ko ini tak boleh membawa apa-apa makna sbb aku percaya dan yakin dia takkan lepaskan jawatan dia sekarang sampai PRU 13 nanti ,kabinet baru sbb takder UNDI daripada penonton melalui saluran yang betul.. Setakat Putera.com leh jadi bahan lawak jer...HEHEHEHE

betull. x ada apa yang akan berubah,,tapi dari sudut yang positif, ia akan menyebabkan orang lain berfikir dari result poll ni...kalau tak banyak sedikit..jika poll ni mengatakan sabree gagal, pasti ada perbahasan dan hujah yang praktikal...begitu juga jika berjaya atau tidak pasti..sekurang-kurangnya yang masih belum terbuka hati akan terbuka hatinya.Insyaallah ^_^

Edited by kolap 2

Yang yakinnya...banyak serangan peribadi.

Tentang hal minyak...semuanya tak bape masuk akal.

Penjelasan DSAI tentang minyak lagi meyakinkan.

Penjelasan DSAI tentang minyak lagi meyakinkan.

bg aku, DSAI menafikan fakta apa yg sabery ckap...

Ada gak yang vote berjaya..HEHEHEEH lawak gak..Ketawa aku

nape x de...? ketawa la sorg2...

ego diorang tu nak campak mana :rolleyes:

kalau nak jage ego,dieorang memang x layak bercakap dieorang nak jage negara. :blush:

Ada gak yang vote berjaya..HEHEHEEH lawak gak..Ketawa aku

ku pun nak ketawa kan ko lah :lol:

bg aku, DSAI menafikan fakta apa yg sabery ckap...

mmg menafikan fakta sabery tu sbb banyak merapu... Soalan pun tak paham... HAHAHA. lain kali prepare sblm berdebat... banyakkan buat homework sama mcm pergi interview juga rajin buat homework..HEHEHEHE

duduk semeja?? tu cam nk membunuh jek, ingatkan dieorg ni bijak sgt nk menipu, cam kite nk tipu RM10 kt kwn??

btw, esok ari pas debat tuh, byk yg mengatakan anwar ibrahim ni byk merapu (tpi point die, bgi aq, mmg bgus wlaupun x pnah dicuba org), terutama paper utusan and berita harian, tpi kt media alt.., len plak cite.

and yes, shabery mr. cheeky mmg x phm soklan

tah la..aku tgk sabri tu pon kurg c ket ckpt ttg minyak, xfaham soklan..then pastu, serang ttg anwar...maybe sbb die amik tajuk awal je kot "Tubuh Kerajaan" sok turun minyak..hehehe, sbb die x yakin anwar leh tadbir negara..hohoho

aku bukan la sokong anwar or Bn..bg aku skg nie at least melayu n jaga kepintangan rakyat DAN negara aku xkesah sape jd PM pon..tp dr debat yg aku tgk tu..sabri nyer jwpn xmenepati ape yg ditanya and banyak merapu kejadah tah pape...then die nyer wakil tanye soklan camn nak wat karangan...panjang gle..leh comment ttg pe yg anwar ckp alk tu..bukan tugas die BERTANYAKAN SOALAN??? dan cam bukan soalan lak tu die tanye..lg satu ble die tanye sabri...die tanye KENAPA ANWAR....tah pe soklan die aku xingat..tah pape...btol2 nk kenakan/condem anwar...bukan nk debat secara ilmiah..

Edited by rie_sj

Adakah Penerangan Sabree Berjaya Meyakinkan Anda?, kita buat satu vote untuk melihat kesan perdebatan

Bagi aku, dua-dua tak berjaya meyakinkan untuk buat supaya harga minyak dapat dikurangkan. Dua-dua hampeh.

bagi aku pon sama ja...sabree memang x paham atau buat-buat tak paham soalan...nampak cam pandai gak sabree tu...tapi....cari je orang lain ganti jawatan dia tuh..buat malu kerajaan ja <_<

Tulaa biarkan guru aliran Sastera Bahasa Melayu perbetulkan pelajar aliran sains.. SPM tak dapat kredit kot BM...HAHAHAH

dah...

p/s: http://anginpe******... bagus blog nih... he3...

Tak perlu la nak promote website ni

Dah terang lagi bersuluh berat sebelah...x payah nak sebelahkan parti mana2

X perlu nak menegakkan benang yang basah

Kalo nak promote, promote website yang xder kepentingan peribadi

Tgk je la keputusan vote warga putera (rakyat yg x berapa pandai bab ekonomi) apa impressionnya

Aku sedih ngan jawapan Sabree yang banyak melalut x jawab soklan (sedangkan dia menteri penerangan & bekas pensyarah ekonomi)

Tp asyik dok ulang points yang sama....yang faktanya amat sedikit

Anwar memang pemidato & good debater...tp x semestinya points dia bole dipakai

So kena pandai2 kaji

Tgk je la keputusan vote warga putera (rakyat yg x berapa pandai bab ekonomi) apa impressionnya

kecik hati warga putera kena cap camtu . -_-

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...