Jump to content
palee

Debat Dato Seri Anwar Ibrahim Vs Ahmad Shabery

Recommended Posts

abis 2 bl forumer len kutuk BA dgn anwar blh lak ye?,..,ptt nye ko srh diorg jg bahasa dl

ni pendapat aku pada mod...pendapat je.aku rasa ada betulnya yang dia kata...cuba cek balik post-post yang lain

P/s:jangan gam aku dah le

nape la si shaberry tu leh cite zaman 70-an plak malam td..lain ditanye lain dijawab..aku yakin kalo manusia leh pikir secara logik mesti orang tu akan cakap hujah anuar benar belaka..boleh diterima akal...aku rase debat malam tadi menaikkan kadar penyokong pkr..

p/s:kalo orang da kene fitnah banyak kali xkan la orang tu tetap bertahan kalo die bukan di jalan yang benar...ade akal...lu pikir la sendiri.... :lol:

Apapun.. aku suka katakan anuar menang. Sabri tu cam 'bidan terjun' je masa berdebat. Tak da topic lain. Sabri lupa kot yang anuar tu pakar pemidato (pemidato terbaik).

Kasi 5 bintang kat anuar.

statement malaynux aku setuju je..cuma aku nak tambah sket...sabree jadi bidan terjun sebab Dollah ngan najib "COWARD"..aku pun kesian gak ngan sabree...terpaksa jadi bidan terjun jatuh terguling-guling :lol:

Edited by kolap 2

lagi satu shabeery berapa kali ulang yang kerajaan sekarang sangat telus sebab berani undang pembangkang berdebat secara terbuka. aku rasa bukan tu halnya.. tapi terbuka ke tak terbuka ke, rakyat bukan bergantung semata2 kepada media arus perdana dah sekarang ni. terbuka ke tak terbuka ke rakyat sekarang celik hati/IT. so takde masalah kalau nak kontrol media macam zaman tuk kaduk dulu pun. rakyat yang celikhati/IT tetap akan memahami situasi semasa

Edited by EvilEngineer

xheran,.,.ttp jela topik ni , aku peduli apa.,,.oi, bl aku bersuara ko nk marah.,,.abis 2 bl forumer len kutuk BA dgn anwar blh lak ye?,..,ptt nye ko srh diorg jg bahasa dl , br ckp kt aku k.,,.,.piiiiraaaahhhhhhhhhh

Aku tegur anda dengan baik... kalau begini bahasa kamu...

tak kemana peginya kamu nie...

Bukan masalah ko kutuk sesiapa pun.. masalahnya penggunaan bahasa...

kan ke dibawah tu aku ada bagi tahu bahawa amaran ini juga untuk kepada semua forumer...!!

Salam semua.

Ini komen aku pulak, tapi bukan pasal debat anuar dengan shabery, tapi pasal korang punya debat..

Terutama kepada Script_Kiddie dan .Mysahabat9

Saya harap anda menjaga bahasa anda, dan tolong jangan cabar mencabar dengan forumer yang lain, berikan sahaja pendapat anda.

Nanti disebabkan anda, topik ini ditutup !.

Ingatan ini juga kepada semua forumer...

Wassalam..

Tapi kalau ko rasa topik nie elok di tutup disebabkan ko aku akan tutup !

Sekian..

Wassalam

Edited by TJ-Ariff

aku terkejut beruk bini aku tetibe bersuara time tgk debat tu mlm td, "shabery tu paham ker tak paham soalan...lain yg ditanya lain pulak yg dia jawab" :blink: bini aku tu slalu buat tak endah jer kalo aku tgk video politik yg lain2 tu :lol:

nasib baik 50 minit je debatnyer...kalo 2 jam mesti lg banjir ngan buih mulut menteri tue...huhu

Kesian sabree dikambing hitamkn. Hu,hu...

Jgn mimpi org 'cerdik pandai' BN nak turun padang berdebat sama. Diaorang of course tau bahana yang menanti. Berani sapot dr belakang je le Sabree tuh.

Kepada mod jangan la tutup topic nie....orang lain pon nak berkongsi pendapat....dieorang...

kalo ade forumer yang terkasar bahasa just edit la die punye bahasa....atau pon padam kan sahaja tulisan itu....

plz jangan tutup topic nie...

Aku tegur anda dengan baik... kalau begini bahasa kamu...

tak kemana peginya kamu nie...

Bukan masalah ko kutuk sesiapa pun.. masalahnya penggunaan bahasa...

kan ke dibawah tu aku ada bagi tahu bahawa amaran ini juga untuk kepada semua forumer...!!

Tapi kalau ko rasa topik nie elok di tutup disebabkan ko aku akan tutup !

Sekian..

Wassalam

xkemana peginye aku?.,.,aku mmg xnk ke mn2 pn,..knp?,.,.huhuhu,.,.ko tlg pesan dl kt geng2 BN, jg bahasa diorg 2 dl.,.slma ini aku dh ckup b'sbr,..,sdp2 je kutuk sn cni,..,aku br ckp ckit xkn korg dh trasa kot?,.,.huhuhu,.,.klu nk blok aku pn xksh,,nnt aku dpt msk lg gk.,.,huhu :lol:

Kepada mod jangan la tutup topic nie....orang lain pon nak berkongsi pendapat....dieorang...

kalo ade forumer yang terkasar bahasa just edit la die punye bahasa....atau pon padam kan sahaja tulisan itu....

btl 2 , skrg la nk hentam org yg sblm ni dok hentam BA dgn anwar,.,.btl kn MOD?,.., :lol:

Polis bagi tempoh pukul 2 petang.... tapi sblm pukul 2 kena tangkap...bodoh punya polis.... Hahahahahaha... belum sempat solat zuhur dah kena tangkap...

Ciri munafik sejati - ajaran amno! sama hal ngan kes naik harga minyak. Baik gak nuar kena tahan daripada gi balai wat stekmen. Tak yah wat sebarang cakap. tunggu tuduhan dibaca. Baru sedap citer! kalau lah aku leh tulun, sama nuar, mau aku kasik ayat bikin orang terkelu nak bertanya! kalu puleh nak bergandeng pulok, mau kasik ayat, kasik kecuk hati meleleh air mata. sabo jer nuar oh! yakin ngan kebenaran. doa orang kena zalim amat berbisa. Cuma ada orang jer wat lupa!

Sapa lagi kalau menteri penerangan yang paling bodoh aku pernah tengok memberi jawapan merapu tanya minyak, serangan peribadi yang kena....HAHAHAAHA

Orang pandang ke hadapan...dia pandang ke 30 tahun kebelakang...bodoh punya menteri

seberi nih tul2 wat malu ke ganu. orang cakap lain dia merepek songo.

aku tak berapa kecewa ngan datuk shabery tu, aku lebih kecewa ngan datuk nordin. dia dtg dr kalangan ahli akademik, tapi ayat2 dia tak mcm ahli akademik pun.

semalam aku tgk jg debat tu, aku rasa anuar mmg hebat la kalu berdebat. dia jawab soalan dgn tenang n yakin. pas tu jawapan dia pla ada isinya..point...kalu ahmad shabery, aku tgk mcm tak berapa paham soalan jah, lain ditanya lain di jawab. pandai lari2 pla tu...

tp sayangnya td saudara anuar dah ditahan pulis....Anwar ditahan polis

16/07/2008 1:20pm

KUALA LUMPUR 16 Julai – Penasihat Parti Keadilan Rakyat (PKR), Datuk Seri Anwar Ibrahim ditahan polis berhampiran kediamannya di Segambut dekat sini pukul 1 tengah hari ini.

Difahamkan sepasukan anggota komando lengkap dengan topeng dan jaket memintas kereta Anwar di simpang berdekatan rumahnya sekembali beliau daripada memberi keterangan di ibu pejabat Badan Pencegah Rasuah (BPR) di Putrajaya. - Utusan.

Edited by gaman80

Polis bagi tempoh pukul 2 petang.... tapi sblm pukul 2 kena tangkap...bodoh punya polis.... Hahahahahaha... belum sempat solat zuhur dah kena tangkap...

Ciri munafik sejati - ajaran amno! sama hal ngan kes naik harga minyak. Baik gak nuar kena tahan daripada gi balai wat stekmen. Tak yah wat sebarang cakap. tunggu tuduhan dibaca. Baru sedap citer! kalau lah aku leh tulun, sama nuar, mau aku kasik ayat bikin orang terkelu nak bertanya! kalu puleh nak bergandeng pulok, mau kasik ayat, kasik kecuk hati meleleh air mata. sabo jer nuar oh! yakin ngan kebenaran. doa orang kena zalim amat berbisa. Cuma ada orang jer wat lupa!

Sapa lagi kalau menteri penerangan yang paling bodoh aku pernah tengok memberi jawapan merapu tanya minyak, serangan peribadi yang kena....HAHAHAAHA

Orang pandang ke hadapan...dia pandang ke 30 tahun kebelakang...bodoh punya menteri

seberi nih tul2 wat malu ke ganu. orang cakap lain dia merepek songo.

aku pun ternanti-nanti point yang boleh mendatangkan keraguan yang munasabah ke atas hasrat DSAI untuk menurunkan harga petrol sebanyak RM0.50 dari mulut Ahmad Saberi Chek. Tapi point yang kunanti tak kunjung tiba atau memang tak ade langsung dalam buah fikiran ahli politik barisan nasional tersebut atau memang memang tak ada langsung dalam buah fikiran BN keseluruhannya.

xkemana peginye aku?.,.,aku mmg xnk ke mn2 pn,..knp?,.,.huhuhu,.,.ko tlg pesan dl kt geng2 BN, jg bahasa diorg 2 dl.,.slma ini aku dh ckup b'sbr,..,sdp2 je kutuk sn cni,..,aku br ckp ckit xkn korg dh trasa kot?,.,.huhuhu,.,.klu nk blok aku pn xksh,,nnt aku dpt msk lg gk.,.,huhu

Aku tak mahu berdebat.. tapi ini ko punya bahasa..

Amaran dah aku beri.. tapi ko masih berdegil...

Kepada kecik-88

aku terpaksa menutup topik ini kerana ada sesetengah forumer yang suka membuat kacau..

Sebenarnya memang sengaja aku buka balik topik ini, untuk memberi ruang kepada ahli ahli Putera memberikan pendapat berkenaan dengan Debat yang baru berlalu. Tetapi sayang, kesempatan pihak Putera berikan telah disia siakan...

Ini kah dia perjuangan yang dilaung laung kan... baru peraturan kecil yang ditetapkan put tidak terikut, inikan pula peraturan negara... lagi senanng dilanggar !..

Jadi dengan ini saya dengan resminya menutup topik ini atas permintaan Script_kiddie

Wassalam..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...