Jump to content
Sign in to follow this  
userun

Mana Lebih Cun

Recommended Posts

mana yg lebih ok anatara 3 ni dari segi senang nk install, configure, install third party software, games, setup samba, mount fs,dan lain2 utility.

1. Red Hat 9.0 (skang dah dibenci since dah kena beli)

2. Mandrake (dengar citer senang nak configure utk baca file windows dan byk utility dah built in) mana nk dapat yg free nih? sbb yg aku jumpa kena bayar....

3. Slackware (x penah cuba dan x tgk @ dgr komen dari mana2 pihak)

mana yg lebih ok anatara 3 ni dari segi senang nk install, configure, install third party software, games, setup samba, mount fs,dan lain2 utility.

kalau nak senang:

1- pakai windows

2- upah aku bikin.. huluq duit je ehehehhee

1. Red Hat 9.0 (skang dah dibenci since dah kena beli)

RH9 masih free.. depa nak kene beli lantak le Fedora ada.. tapi aku masih pakai RH lama dan update manual je semua.. apache ke, kernel ke.. samba ke.. semua tuh bukan RedHat pun buat.. apa nak susah?

2. Mandrake (dengar citer senang nak configure utk baca file windows dan byk utility dah built in) mana nk dapat yg free nih? sbb yg aku jumpa kena bayar....

Linux mmg camtuh la.. mostly.. yg berbayar tuh siap pkg ngan boxset+CD semua.. siap support.. RH pun sama.. nak free? download je.. mandrake mmg kasik pun download...

3. Slackware (x penah cuba dan x tgk @ dgr komen dari mana2 pihak)

power, ringan+laju... tapi kalau agak2 nak GUI 24jam semua nak macam windows.. lupakan...

kalau nak senang:

1- pakai windows

2- upah aku bikin.. huluq duit je ehehehhee <++++++ aku pon boleee

{RH9 masih free.. depa nak kene beli lantak le Fedora ada.. tapi aku masih pakai RH lama dan update manual je semua.. apache ke, kernel ke.. samba ke.. semua tuh bukan RedHat pun buat.. apa nak susah}

aku guna RH9 ler ni.Fedora kan dah kena bayar.ade ke yg free?

Linux mmg camtuh la.. mostly.. yg berbayar tuh siap pkg ngan boxset+CD semua.. siap support.. RH pun sama.. nak free? download je.. mandrake mmg kasik pun download

site mana yg leh donload mandrake? www.mandrake.com nampak cam kena bayar,dianyer cd 8 fuhhhh...

power, ringan+laju... tapi kalau agak2 nak GUI 24jam semua nak macam windows.. lupakan...

maksud ko yg ni la d best? power,ringan,laju tu.....nk mcm windows bole...pakai la live CD mcm slax... eheh..

aku guna RH9 ler ni.Fedora kan dah kena bayar.ade ke yg free?

actually ko dah penah masuk site fedora dan download sendirik ke belum? smile.gif

http://fedora.redhat.com/download/

Downloading the ISO Images

The ISO images are located at the following URL:

http://download.fedora.redhat.com/pub/fedo...ore/2/i386/iso/ http://download.fedora.redhat.com/pub/fedo...e/2/x86_64/iso/

http://www.linuxiso.org

http://mymirror.asiaosc.org/ <-- nih hosting kat malaysia, MIMOS rasanya.. erm.. tatau nak ckp dah..

site mana yg leh donload mandrake? www.mandrake.com nampak cam kena bayar,dianyer cd 8 fuhhhh...

tak kene bayar la.. cuma dia mintak je ko masuk dia punye macam ahli supporters camtuh ah.. tak wajib.. download kat linuxiso pun bole.. asiaosc pun boleh..

apa2 cuba2 la googlekan diri.. atau explore dulu.. aku rasa aku carik terus je jumpe.. takde plaks takleh itu ini smile.gif..

Best thing kalau nak download ISO image , gi ler ke AsiaOSC , semuanya latest, tapi bak kata abg vc0r3 , belum tentu update yg terbaru akan menjamin masa depan anda , kire maksudnya ada yg break dependencies ke atau ada yg obsolete cth nya kalau dulu yg lama ada benda ni, yg baru takder dah , mudah mudah nyer penerangan jer la . Antara mana bagus mana tak bagus tu kene la rasa sendiri cemana dan explore , benda kalau tak explore memang la susah skit nak kata sebab selera masing masing . pstt apat siap promo laei tuh huluq duit LOL tongue.gif , maintain apat baik punyer , tapi berhuluq sampai kemana pun depa tak paham nanti apat wink.gif . Slackware ringan + cantik + power (tu pada pandangan peribadi aku la) ok gak . RH pun best gak setakat nie Fedora Yarrow version still lagi free dan RH 9.0 (last versi dari Red Hat sendirik) pun still free gak , dwl jer la ISO nyer kat LinuxISO.Org tuh takder org nak marah nyer . Mandrake pun best gak , Firewall dia pun jenis kategori yg berkualiti dan ok , Shorewall ke nama dia lupa lak, nanti haku check balik . Apa pun kene la explore sendiri , sebab kebebasan terletak kat tangan anda sendiri dan anda yg akan pakai+guna O/S tu sendiri , ttg games , CrossOver platform banyak .. Wine ada (built in RPM dalam RH 7.3 ada) yg lain lain aku tak pasti lak . Transgaming.Com pun ada , tapi dedua nya skg ni kene bayar la . Wine ni kire cam all rounders nyer emulator berbanding ngan Transgaming sebab nama pun dan Transgaming, lebih tertumpu kat games jer (kalo nak run kan games cam CS ke StarCraft ke ha gunakan la natang nih) Wine nih all rounders nyer sebab emulator jenis hak dia ni M$ Office 2000 pun leh install dan run + print cantik gak. Apa pun best of luck ok

Best Of Luck

Red-Hat-Enigma .. pis brader ngeee biggrin.gif