Jump to content
nilasetitik

Ikhlas Atau Terpaksa?

Recommended Posts

Dua-dua pun sama. <_<

Look at the bright side la. At least lepas tu dua-dua bagi conclusion yang sama dan positif. Datuk Sabri kata debat ni membuktikan satu era baru di mana ada keterbukaan untuk berhujah. Datuk Anuar kata kalah menang tak penting, yang penting wujud ruang untuk berbincang. Ok ler tu.

"Datuk Anuar kata kalah menang tak penting"..iye ke nih.. :rolleyes:

Aku tengok yang sorang lagi tu banyak mengelak jawab soalan. Balik2 serang hal peribadi orang lagi satu tu. Emo.

Yang lagi sorang nampak steady je menjawab semua soalan tanpa keluar tajuk debat. Diperjlaskan setiap soalan dgn jawapan dgn sejelas-jelasnya dlm masa yg terhad.

Takdela emo nk serang balik hal2 peribadi lawan. Ye la dia tau masa pun terhad, ini peluang keemasan nk perjelas pd rakyat pendapat dan pandangan dia tentang logik harga minyak tak patut naik sebegini tinggi hanya dengan alasan harga pasaran dunia melambung tinggi.

Yang sorang berdebat penuh isi, cukup point, hujah2 kukuh. Yg sorang lg tin kosong...

He,he.. sorry off topic.

Aku tengok yang sorang lagi tu banyak mengelak jawab soalan. Balik2 serang hal peribadi orang lagi satu tu. Emo.

Yang lagi sorang nampak steady je menjawab semua soalan tanpa keluar tajuk debat. Diperjlaskan setiap soalan dgn jawapan dgn sejelas-jelasnya dlm masa yg terhad.

Takdela emo nk serang balik hal2 peribadi lawan. Ye la dia tau masa pun terhad, ini peluang keemasan nk perjelas pd rakyat pendapat dan pandangan dia tentang logik harga minyak tak patut naik sebegini tinggi hanya dengan alasan harga pasaran dunia melambung tinggi.

Yang sorang berdebat penuh isi, cukup point, hujah2 kukuh. Yg sorang lg tin kosong...

He,he.. sorry off topic.

hm.aku pun perasan gak fasal serangan peribadi nih.hakikat tu.

dah mmg harge minyak kene naik sebab harga pasaran dunia melambung,tu je la point yang die dan mmg sume rakyat tau.nak jelas ape lagi?

bagi aku,debat semalam xbule gune tajuk tu la.kene besarkan lagi skop nye.baru bule kait mengait hal2 lain.

p/s: dua2 pendebat sayangkan negara.

Iye pe... dia sendiri kata dgn humblenya ini cadangan dia, klu kerajaan setuju dgn cadangannya cuba mengekang kenaikan harga minyak dan menurunkan perlahan2 dgn menguruskn khazanah negara dgn cekap, efficient supaya ekonomi negara dapat dipacu setaraf dgn negara2 yang kita penah setaraf dulu, dia sebagai parti pembangkang akn sokong usaha kerajaan.

Masalahnya kerajaan tolak mentah2 pandangan rakyat apatah lagi pembangkang wlupun cadangan itu bkn untuk kepentingan pembangkang tapi untuk rakyat.

Yang aku tengok memang kalah menag tak penting bagi Anuar asalkn peluang keemasan untuk berhujah dan menyuarakn pandangannya berkaitan krisis minyak negara dapat didengar dan dinilai rakyat logiknya.

Aku rasa klu Anuar pentingkn nk menang je peluang keluar tv mcm ni dia mesti amik kesempatan hentam kerajaan dgn pelbagai isu lain, hentam org ni hentam org tu mcm yg sorang lagi dok buat tu. Debat pasal minyak tajuknya, akn jd disguise je untuk ckp soal lain.

Iye pe... dia sendiri kata dgn humblenya ini cadangan dia, klu kerajaan setuju dgn cadangannya cuba mengekang kenaikan harga minyak dan menurunkan perlahan2 dgn menguruskn khazanah negara dgn cekap, efficient supaya ekonomi negara dapat dipacu setaraf dgn negara2 yang kita penah setaraf dulu, dia sebagai parti pembangkang akn sokong usaha kerajaan.

Masalahnya kerajaan tolak mentah2 pandangan rakyat apatah lagi pembangkang wlupun cadangan itu bkn untuk kepentingan pembangkang tapi untuk rakyat.

Yang aku tengok memang kalah menag tak penting bagi Anuar asalkn peluang keemasan untuk berhujah dan menyuarakn pandangannya berkaitan krisis minyak negara dapat didengar dan dinilai rakyat logiknya.

Aku rasa klu Anuar pentingkn nk menang je peluang keluar tv mcm ni dia mesti amik kesempatan hentam kerajaan dgn pelbagai isu lain, hentam org ni hentam org tu mcm yg sorang lagi dok buat tu. Debat pasal minyak tajuknya, akn jd disguise je untuk ckp soal lain.

aku yakin kerajaan sekarang sedang berusaha untuk memulihkan dan memperbaiki keadaan sekarang.mungkin amik mase.

kerajaan buat keputusan pun untuk rakyat jugak.aku rase kerajaan xkan ikut bulat2 ape yang di cadangkan pembangkang tu.sebab kalau dieorang

ikut,lagi percaya la rakyat terhadap anwar.betul x?maka berjaya la anwar untuk nak jerat kerajaan.ini yang aku nampak.

ku rase motif anwar dalam debat semalam adalah untuk jerat kerajaan supaya ikut cadangan mereka.ikhlas ker name nye tu?

kalau die betul2 ikhlas, kenape tidak dari dulu lagi sokong kerajaan and bagi cadangan seperti yang die kate semalam.?die x hentam semalam

sebab die dah banyak hentam kerajaan melalui blog die,ceramah die. kalau die hentam kerajaan semalam,camne die nak tarik hati rakyat.. :blush:

Dah keluar berita TV, RTM1 lagi pukul 1.30 pagi, dia sendiri yang cakap. Nak aku upload kat Youtube? Malas la pulak. <_<

aku yakin kerajaan sekarang sedang berusaha untuk memulihkan dan memperbaiki keadaan sekarang.mungkin amik mase.

kerajaan buat keputusan pun untuk rakyat jugak.aku rase kerajaan xkan ikut bulat2 ape yang di cadangkan pembangkang tu.sebab kalau dieorang

ikut,lagi percaya la rakyat terhadap anwar.betul x?maka berjaya la anwar untuk nak jerat kerajaan.ini yang aku nampak.

ku rase motif anwar dalam debat semalam adalah untuk jerat kerajaan supaya ikut cadangan mereka.ikhlas ker name nye tu?

kalau die betul2 ikhlas, kenape tidak dari dulu lagi sokong kerajaan and bagi cadangan seperti yang die kate semalam.?die x hentam semalam

sebab die dah banyak hentam kerajaan melalui blog die,ceramah die. kalau die hentam kerajaan semalam,camne die nak tarik hati rakyat.. :blush:

Apa salahnya ikut klu cadangan itu baik. Klu cadangan baik, dan membawa kesan baik pada negara bila rakyat nampak perubahan positif ekonomi negara berikutan kerajaan mengambil kira cadangan yang baik, tentulah undi rakyat pada kerajaan, yang melaksanakan cadangan yang baik. Bukan pada si pemberi cadangan yang baik.

Sebenarnya banyak usul pembangkang atau pendapat mereka dlm parlimen patut diketengahkan. Bukan semua tapi ada yang memang untuk kebaikan rakyat bukan untuk pembangkang semata. Tapi oleh kerana usul2 itu dr PEMBANGKANG takut pula bila kerajaan ikut usul tu undi akan pergi pada pembangkang. Itu pada saya tak berapa kena.

Klu kerajaan kita ni lebih terbuka dan mehu mendengar serta sama2 berusaha melaksanakan cadangan2 yang baik wlupun dari pembangkang, saya yakin undi rakyat takkan beralih pada si pemberi cadangan sahaja.

Undi rakyat akn sentiasa pada yang melaksanakan usaha2 yang baik untuk rakyat tanpa mengambil kira cadangan tu dari sapa.

Beside, pengaruh media lain selain media perdana tak sama dgn media lain. Orang kampung rata2 masih tak tau apa itu internet, apa itu blog. Tapi diaorg ni hari2 tengok tv.

Dah keluar berita TV, RTM1 lagi pukul 1.30 pagi, dia sendiri yang cakap. Nak aku upload kat Youtube? Malas la pulak. <_<

aku tau die mmg ade cakap..tapi.. :rolleyes:

aku baca paper berita harian ,utusan malaysia, tengok tv, hari hari aku tengok PR ngan anwar kena hentam......anwar je ke yang hentam kerajaan?..he he..kelakar. :P

:wacko: AKu baru nak reply topik kat debat anwar ngan menteri penerangan tu.. tau2 dah closed. Ada cadangan tak, nak berdebat kat mana selain putera.com? Asyik closed je.

Sebab aku selalu join group UMNO Youth/UMNO & PAS dalam friendster perbincangan politik di samping kat putera.com ni.. Tapi agak kecewa isu politik kat putera.com ni kerap sangat closed. Lagipun perbincangan politik dgn penyokong UMNO/BN kat friendster tu diorg byk melalut daripada kemukakan jawapan yang bernas. Berbeza dgn forumer dari penyokong BN kat sini dalam mengutarakan pandangan walaupun pada hakikatnya sama je 2x5..

Anwar kata lebih kurang mcm ni,

Venezuela minyak murah, inflasi naik

Malaysia minyak naik, inflasi pun naik..

Maknanya Malaysia lagi teruk. Ada ke cakap Malaysia bagus la di mata dunia... Ape la shabery tu..

Fikirlah sendiri...

Edited by Superior

dah jangan nak bawak isu debat tu kat topik ini...

Sebab apa topik tu ditutup..???

Korang fikirlah sendiri...

Edited by TJ-Ariff

tlg la jgn lari tajuk lg...sblm ni dh elok2 ada tajuk yg btl utk bincang pasal debat semalam, kena tutup pla. pasal koanr la ni...asyik2 lari tajuk...

pasal tajuk perbincangan kita ni, mungkin apa yg dirancang oleh beliau tu ada udang di sebalik mihun kot...

AKu baru nak reply topik kat debat anwar ngan menteri penerangan tu.. tau2 dah closed. Ada cadangan tak, nak berdebat kat mana selain putera.com? Asyik closed je.

Sebab aku selalu join group UMNO Youth/UMNO & PAS dalam friendster perbincangan politik di samping kat putera.com ni.. Tapi agak kecewa isu politik kat putera.com ni kerap sangat closed. Lagipun perbincangan politik dgn penyokong UMNO/BN kat friendster tu diorg byk melalut daripada kemukakan jawapan yang bernas. Berbeza dgn forumer dari penyokong BN kat sini dalam mengutarakan pandangan walaupun pada hakikatnya sama je 2x5..

Anwar kata lebih kurang mcm ni,

Venezuela minyak murah, inflasi naik

Malaysia minyak naik, inflasi pun naik..

Maknanya Malaysia lagi teruk. Ada ke cakap Malaysia bagus la di mata dunia... Ape la shabery tu..

Fikirlah sendiri...

g kat jiwang

contra kerajaan semua kat situ

semua ada

just start topic

dan topic anda x kan dilock selama2nya

dah jangan nak bawak isu debat tu kat topik ini...

Sebab apa topik tu ditutup..???

Korang fikirlah sendiri...

Apa lagi En TJ Ariff yang sangat ariff dan aktif menutup topic... tutup jerlaa topic bukan susah pun....

Apa lagi En TJ Ariff yang sangat ariff dan aktif menutup topic... tutup jerlaa topic bukan susah pun....

patut tj ariff tu tutup ko jek , keje ko masuk thread pastu post "lawak" ko tuh .

Edited by hampeh

Tak kisah la Pak Lah ikhlas atau terpaksa.

Yang penting...hantu menantu tu pun bungkus sesama :lol:

Makin lancang mulut dia <_<

Edited by yusri

Mana taknya boleh lari tajuk, apabila topik politik dibincangkan oleh orang yang kekurangan ilmu dan kematangan, yang menilai atas dasar andaian, yang menghukum atas dasar ikut-ikutan. -_- Tak ditujukan pada sesiapa, sapa makan cili, sendiri pedas, sendiri perut memulas, baik pro kerajaan ataupun pembangkang.

Mana taknya boleh lari tajuk, apabila topik politik dibincangkan oleh orang yang kekurangan ilmu dan kematangan, yang menilai atas dasar andaian, yang menghukum atas dasar ikut-ikutan. -_- Tak ditujukan pada sesiapa, sapa makan cili, sendiri pedas, sendiri perut memulas, baik pro kerajaan ataupun pembangkang.

Bila isu peralaihan kuasa diamati aku nampak pada mata kabur seorang rakyat bawahan seperti aku , pak lah dan najib tidak berjaya menjaga 'nama' mereka dan rakyat mula sangsi .. namun ada muhyidin yassin yang masih 'bersih' dan beliau adalah calon terbaik. So situasi terpaksa dan rela telah berubah.

tread ini tiada udang di sebalik mihun atau pun mee sabah . .. isu nya sekarang kita rakyat boleh menyatakan apa yg kita nak cakap.!! kenapa nak larang .. dan tahukah oleh kita semua .. kehadiran generasi hari ini yang membangkang ataupun yang menyokong kerajaan adalah daripada acuan pemimpin terdahulu dan sistem yg mereka sendiri bina. jadi tak boleh salah kan rakyat.

so sekarang ini :

Yang terpaksa = Pak Lah

Yang dipaksa = Najib

Yang tunggu merasa = muhyidin

Yang mengada = khairi

yang dipenjara = DSAI

Yang steady = masih lagi tok guru nik aziz :rolleyes:

Bila isu peralaihan kuasa diamati aku nampak pada mata kabur seorang rakyat bawahan seperti aku , pak lah dan najib tidak berjaya menjaga 'nama' mereka dan rakyat mula sangsi .. namun ada muhyidin yassin yang masih 'bersih' dan beliau adalah calon terbaik. So situasi terpaksa dan rela telah berubah.

tread ini tiada udang di sebalik mihun atau pun mee sabah . .. isu nya sekarang kita rakyat boleh menyatakan apa yg kita nak cakap.!! kenapa nak larang .. dan tahukah oleh kita semua .. kehadiran generasi hari ini yang membangkang ataupun yang menyokong kerajaan adalah daripada acuan pemimpin terdahulu dan sistem yg mereka sendiri bina. jadi tak boleh salah kan rakyat.

so sekarang ini :

Yang terpaksa = Pak Lah

Yang dipaksa = Najib

Yang mengada = khairi

yang dipenjara = DSAI

Ha,ha... tang yg steady tu aku sokong! :lol::lol:

Ha,ha... tang yg steady tu aku sokong! :lol::lol:

Aku pun :lol:

'Don't play-play' with ulama :)

so sekarang ini :

Yang terpaksa = Pak Lah

Yang dipaksa = Najib

Yang mengada = khairi

yang dipenjara = DSAI

not bad ma... :D

betul, betul, betul... :lol:

aku suke Ku Li ganti Pak Lah.. :)

sorang yg brani lawan Tun & menyebabkan UMNO br ditubuhkan...

UMNO gabung PAS = lg aku suke..

sbb skarang t'dapat seseorg yg memecahbelahkan org mlayu, & kite perlu b'satu..

P/s: Tun prefer Ku Li dari Najib sbb skarang najib x brani nk lawan pak lah..

aku suke Ku Li ganti Pak Lah.. :)

sorang yg brani lawan Tun & menyebabkan UMNO br ditubuhkan...

UMNO gabung PAS = lg aku suke..

sbb skarang t'dapat seseorg yg memecahbelahkan org mlayu, & kite perlu b'satu..

P/s: Tun prefer Ku Li dari Najib sbb skarang najib x brani nk lawan pak lah..

Tak kira siapa yg terpaksa dan dipaksa atau merelakan paksaan aku harap mereka BOLEH berFIKIR cara nak jaga ekonomi dan ummah di malaysia ni. Tok sah duk cakap je lebih , kerje takder pon.. sibuk dengan kuasa dan pangkat rakyat kat bawah ni makin tersepit.

Diorang tu duk kat atas kene carik jalan nak bantu kita SECARA BERKESAN bukan asal boleh je!! Kalau boleh beri idea berkesan.. KAYA mana pun diorang rakyat tak kisah sebab rakyat pun senang.

Ps: Kalau Pemimpin PR ke BN boleh baca dan hayati keluhan rakyat sebenarnya.

• Create New...