Jump to content
ztecon

Mobo Gigabyte Ke Yang Terbaik?mobo Ape Yg Terbaik Ye...bg Pandangan

Recommended Posts

tgk jwpn SpeedX mobo EP43-DS3 support CrossFire ar eh?compem ptg nie aku gi amik mobo tue

wahh..semangat ko nak men gem yg power -mower la eh....huish dasat2 :lol:

kata hardcore gamer..hehehe....nk jd hardcore gamer dgn hardcore Oc nie byk kene kuar duit..aduhhh

wahh...aku nak kata hardcore tu boleh jgak la...tp memandangkan ekonomi aku merudum.....sedih toi :wacko::(

SOKONG!!!

proc mmg jarang skali kita dengau rosak..biasanya mobo la,GC la,Ram punjarang2 gaks..

aku dulu clock proc aku gila2 pn,taruk voltage gilak2 pun tak pernah terbakar pun..tak pernah lingkup pun..haish..macam2 adaaaa

berapa tahun punya research /R&D beriban2 kalau sesenang je nak rosak....mmg nak kena la.....

yg aku tau solid caps nih mmg utk orang yg extreme guna pc...utk jangka hayat pc lama.....tapikan bagi aku la apa2 hal pun kalau mobo dah cecah rm 500 PSu ngan chasis kena pakai yg bagus gak......kalau mobo rm 500 psu rm 120 then chasing rm88 say bye bye la kat mobo tuh

berapa tahun punya research /R&D beriban2 kalau sesenang je nak rosak....mmg nak kena la.....

yg aku tau solid caps nih mmg utk orang yg extreme guna pc...utk jangka hayat pc lama.....tapikan bagi aku la apa2 hal pun kalau mobo dah cecah rm 500 PSu ngan chasis kena pakai yg bagus gak......kalau mobo rm 500 psu rm 120 then chasing rm88 say bye bye la kat mobo tuh

:lol: tu ler..mmg sia2 kalu senang lingkup ye tak brader?

mobo rm500 pn,PSU rm1000 pn,casing aku raser tak effect ngat,pakai cam ayam pn leh,kalu tak pakai AVR (automatic voltage regulator) pn tak guna..kekacauan,kemusnahan,kemelesetan yg berpunca dari main power(TNB) boleh mnyebabkan perlingkupan,penjahanaman,kerosakan,kebakaran,kepada komponen pc tu..

ketidak stabilan electric karan,walaupn pakai mobo solid caps hatta sekalipn,mnyebabkan performance mobo dan keseluruhan PC anda kian meleset dan menjadi semakin parah :P

Edited by SpeedX

Assalammualaikum...

Dahulu saya pun berminat dengan produk Gigabyte ni sebab mobo dia agak canggih dan aggresif..cuma satu pandangan je pasal Gigabyte ni ia agak cepat panas tak kira motherboard atau grafik kad.Itu saja sekadar pandangan....:)

Hi Kawan2 n otai2...bole join

Aku memang peminat Mainboard Gigabyte, ASUS n ABIT

Tp tentang Mainboard gigabyte tu panas ada beberapa model rasanya...Tu hari aku ada belikan mmber aku Mainboard Gigabyte MA78GM-S2H. Pakai Hybrid Crossfire nyer chipset(AMD780). Built in graphic dia mmg bole tahan. Tp nortbridge dia punya temp cecah 80'C. Aku pegang lecur jari ni :wacko: ...

Gigabyte ni pada aku mmg mainboard yg best, cuma design dia ada kureng la. Kebanyakan northbridge kat mainboard Gigabyte ni terlampau rapat dengan slot PCI-ex16. Dah la northbridge tu panas, letak graphic card cam ATI3870 ke...8800GT ke...lg la panas. So biasanya aku pakai mainboard gigabyte ni untuk pengguna2 yang bukan gamer

Oh yer...aku lupa mention aku ni pguna AMD:p

Hi Kawan2 n otai2...bole join

Aku memang peminat Mainboard Gigabyte, ASUS n ABIT

Tp tentang Mainboard gigabyte tu panas ada beberapa model rasanya...Tu hari aku ada belikan mmber aku Mainboard Gigabyte MA78GM-S2H. Pakai Hybrid Crossfire nyer chipset(AMD780). Built in graphic dia mmg bole tahan. Tp nortbridge dia punya temp cecah 80'C. Aku pegang lecur jari ni :wacko: ...

Gigabyte ni pada aku mmg mainboard yg best, cuma design dia ada kureng la. Kebanyakan northbridge kat mainboard Gigabyte ni terlampau rapat dengan slot PCI-ex16. Dah la northbridge tu panas, letak graphic card cam ATI3870 ke...8800GT ke...lg la panas. So biasanya aku pakai mainboard gigabyte ni untuk pengguna2 yang bukan gamer

Oh yer...aku lupa mention aku ni pguna AMD:p

boleh jer join..hehe...aku mmg kipas susah mati gigaybte..sebab dri pengalaman aku gigabyte mmg tahan,sebab sampai skrg pc aku dah memcecah 4 tahun masih ok lagi.alhamdulillah... :rolleyes:

Edited by z_tecon

wahhh sempoi gile mobo nie....mobo model baru ke??? all solid caps?? kalau ada 4 lan x perlu pakai switch la kan??sempoi gile...mobo ko ke

amacam?baru best LAN PARTY B)

peh mobo nie nie nk buat server ker ape...hehehe mantap nieh..mobo idaman gua..hehe :lol:

mmg mantapp arr mobo nie mon... mmg sempoi la gigabyte...mesia ada wat kuar mobo x?maksud aku technology mesia...mobo gigabyte taiwan kan

wahhh sempoi gile mobo nie....mobo model baru ke??? all solid caps?? kalau ada 4 lan x perlu pakai switch la kan??sempoi gile...mobo ko ke

mobo GA-P45-DQ6

Gigabyte ni kalu yg ada DQ2 ni mmg yg tahap melingkup duit punye features :lol:

smua yg diperkatakan brader benar belaka

mobo GA-P45-DQ6

ish..nie leh OC tahap cipan ke..??peh..

procescor quad core 2 leh msk x..??

Ram plak camner..?aper yg steady leh msk..??

peh jatuh hati nie..

mobo GA-P45-DQ6

weh reger mobo tu berapa ek...tertawan hatiku...hehe

ish..nie leh OC tahap cipan ke..??peh..

procescor quad core 2 leh msk x..??

Ram plak camner..?aper yg steady leh msk..??

peh jatuh hati nie..

Quad Core kompom leh masuk ler brader..tp kalu OC performance tu aku tak jamin..

aku dah serik ngn Gigabyte DQ series sblm ni..

nampak ganasss..tp performance tak sehebat bentuknya,contohnya P965-DQ6,mobo ni kena tapau ngn Biostar TForce dan Abit AB9 series..

kecewa aku..

tp tak salah mncuba..rega dlm rm1k...wakakakaka..makan megi woooii :lol:

Quad Core kompom leh masuk ler brader..tp kalu OC performance tu aku tak jamin..

aku dah serik ngn Gigabyte DQ series sblm ni..

nampak ganasss..tp performance tak sehebat bentuknya,contohnya P965-DQ6,mobo ni kena tapau ngn Biostar TForce dan Abit AB9 series..

kecewa aku..

tp tak salah mncuba..rega dlm rm1k...wakakakaka..makan megi woooii :lol:

Brader.....lu mmg ketinggalan zaman la brader.......skang nih satu paket maggi pun dah hampir 80 sen......kene makan mee segera yg lebih murah seperti Li fah me...hahahaha!!!!

TApi kalo aku ada duit(harap ada ler duit jatuh dari langit....wakakka)....aku akn cuber Gigabyte P-45 nih...match dgn Pentium Dual Core.......fuh......leh buat server game yg bajet nyer......wakakakka1!!

Brader.....lu mmg ketinggalan zaman la brader.......skang nih satu paket maggi pun dah hampir 80 sen......kene makan mee segera yg lebih murah seperti Li fah me...hahahaha!!!!

TApi kalo aku ada duit(harap ada ler duit jatuh dari langit....wakakka)....aku akn cuber Gigabyte P-45 nih...match dgn Pentium Dual Core.......fuh......leh buat server game yg bajet nyer......wakakakka1!!

:lol: :lol: Li Fah??brand baru bg aku tuh..wakakakka...tak pun miyojo..huahuahua

yg bold tu mmg berbaloi!hahaha...

haha...mi sedap pon ok gak ..terlari topik la plak aku ni....hehe ok...harga dia seribu lebih ke mobo tuh?perghh

gigabyte..oh gigabyte....hehe aku suke gigabyte sbb ade ultra durable,ultra COOL B) dan mobo dia wane biru...my favorite colour

aku suka gigabyte gak...betul cam mon ckp tu...mobo dia wane biru...bestla tgk,tp mobo asus cam x best jerk warna dia kan... tp tech gigabyte ni aku lebih mempercayainya drpd brand msi...aku da x nak pakai msi...huhu

Gigabyte punyer mobo yg terpilih jer 3 taun.......ASUS mmg 3 taun utk sumer mobo...........

Rindu lak aku dgn mobo ASUS aku.......mmg rock stable...mcm kata pujangga ASUS..ROCK SOLID HEART TOUCHING....miahahha......hanya pengguna mcm aku yg menjahanamkan mobo tue( tu la, sapa suruh on pc time kilat...miahahaha)