Jump to content
Sign in to follow this  
Evilngenious

Screamyx - Lampu Dsl Modem Tak Menyala

Recommended Posts

itulah antara ciri-ciri masalah yang sedang aku hidapi sekarang

asalnya kena gantung streamyx + phone sebab tak bayar bil

sekarang dah bayar semua

telefon dah boleh guna

tinggal streamyx je masih tak boleh guna

lampu modem plak dia punya DSL tak nyala.

aku telefon streamyx cakap dengan dia punya orang teknikal dia cakap takleh nak akses ke line telefon tu.

so sekarang ni dia suruh aku tunggu dengan sabar dalam 2 hari untuk teknisyen diorang datang periksa rumah / port kat bawah rumah aku.ada tak sapa2 kat sini yang pernah mengalami apa yang aku alami ni?

apa penyelesaian dia?

so sekarang ni dia suruh aku tunggu dengan sabar dalam 2 hari untuk teknisyen diorang datang periksa rumah / port kat bawah rumah aku.ada tak sapa2 kat sini yang pernah mengalami apa yang aku alami ni?

apa penyelesaian dia?

ada potensi lain ko dah kena cilok ngan user lain....mean port penuh.....apa ko leh buat ko sabar tunggu dalam 7 hari atau sebulan......

aku x pernah bayar bil streamyx lewat pasal aku tau kalau TERpotong nak masuk balik.....mmg susah :ph34r:

ada potensi lain ko dah kena cilok ngan user lain....mean port penuh.....apa ko leh buat ko sabar tunggu dalam 7 hari atau sebulan......

aku x pernah bayar bil streamyx lewat pasal aku tau kalau TERpotong nak masuk balik.....mmg susah :ph34r:

iye ker

nyesal aku bayor

memang aku tak pernah bayar lewat tapi org yang tukang bayar tu tak bayar

sekarang aku dah bayar semua tunggakan pakai duit aku

aduh tensyen aku

kalau aku tau aku tak bayar

aku bayar dengan harapan boleh connect secepat mungkin..

maksud ko kena cilok tu mcm mana?

boleh main cilok ke?

aduh streamyx ni duit nak cepat tapi servis lambat

ke salah aku sendiri sebab bil tertunggak?

aku nak chargeback la kalau mcm ni.

Edited by EvilEngineer

kalau tertunggak tu dah sah la salah ko...

dalam kes ko ni pada pendapat aku, phone ngan streamyx dah terminate, so port ko dah diassign pada org lain...phone connect ok...tapi tak semestinya ada port streamyx free utk ko...dah jadi mcm org baru register la...nanti kalau ada port free diorang kasi la kat ko...sabar2 aje la...

saya pn mengalami lampu DSL d modem blinking ja!! tp bila smbg kat telefon ok jer..besok technician dtg p cek line da..(baru jer register streamyx)

tak faam plak apa kaitan telefon ngan modem tu..pendek kata, telefon line ok tp modem d dsl line x stable plak..

Line streamyx kat umah aku dapat 2MBps...walaupun subscribe 1MBps

Bagus jugak la si pencuri kabel...haha

Telekom ganti fiber optic pulak...tu pasal aku nyer streamyx tetiba berdesup

Tp...malangnya....aku x tau sebab apa & technician ntah pape pun x tau kenapa aku nyer line selalu ada problem (sama macam problem TS)

7 kali port aku ditukar...habis duit aku wat wiring baru dalam rumah

Last2...bila report kat orang Streamyx...benda tu terus settle

Alhmadulillah skang dah xder problem 'no ADSL light'

kalau dsl blinking means derang dah normal kan blk la jumper tu. So port lama dah kena ambk utk user lain. Kalau port penuh kena tggu la derang tmbh port baru. Port tel biasa dgn streamyx berbeza thats why kalau x subcribe streamyx or baru register streamyx, adsl still blinking coz derang lum tukar port tu pada port utk adsl

rupanya modem problem la

dah dapat modem baru semalam

teknisyen TM datang tukar

terima kasih TM..eheh

tepat sekali jangkaan encik sultan ultimatez

Edited by EvilEngineer

Topik perbincangan ini ditutup kerana perbincangan telah tamat atau persoalan telah diselesaikan. Harap maklum.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...