Jump to content
muhamadnasron

Trend Jawab Topik

Recommended Posts

dah jadik trend lak skrg nih... apape solution, org tuh soh email or pm.. pesal takleh public? kalu bende tu kene donlot ke apa ke, up la kat server free... then kasik la url.. biar la sume org tau.. pastu kekadang kalu private solutions ni, dah email/pm tp takde reply.. wat bodooo je... tp bukan sume la....

*geram gak nih.... mad.gif

wallahua'lam

kenkadang kena mail ato pm sbb benda tu illegal.............................

contoh mereka2 yg request ntok c*rack ker..................cdkey ker.........

Mostly orang yang buat request secara email atau PM ni berkenaan illegal thing seperti kata En. 'Jeopardice' tu.

Bagi aku, ia bukanlah satu trend sebab benda illegal ni memang tak boleh dibincangkan secara umum disebabkan terikat dengan rules putera.com ni.

Lainlah jika orang tu suruh PM/Email sebab tak nak kongsi ilmu yang bagus dan baik dengan orang lain.

Email/PM mengenai apa? Tentang [biskut tawar nipis]/illegal stuffs, memang semua forum banning benda ini, kecuali forum yang memang namanya '[waran tangkap]' spt astalavista forum dan lain-lain lagi..

Selalunya user yang suruh email jawapan terdiri daripada user yang baru kenali forum. Perkara biasa, tak tahu apa fungsi forum, oleh itu, kita kena beritahu mereka.. kalau mereka suruh email mereka.. email dan beritahu jawapan mereka ada di dalam Tanya@Putera, thread yang sama.

Kalau dah membabitkan mengenai illegal stuffs (benda haram) spt [biskut tawar nipis], nombor siri, cd-key, admin atau moderator perlu tutup/kunci topik itu dan warning user tersebut.

Ingatlah, kalau nak baik biar bertempat.. dah tahu [biskut tawar nipis] tu benda tak baik, tolong bagi [biskut tawar nipis] lagi, dapat pahala ek?

ade stgh stail plak.. dioarng main tanye.. pastu pikir takkan datang sini balik... so soh email je la..

orang yang jenis tak selalu online internet, on internet untuk browse assignments job, check email dan tulis email.. tak guna internet 100% macam orang lain, download smallville, alias, webserver etcs tongue.gif

#edit-1 alah PAKCIK nasron, abaikan aje la... tak ada manual guna forum... melainkan ada orang nak buat.. kalau ada pun, sapa nak baca? semua nak buat sendiri pandai kan? smile.gif

Edited by NaRa

Selalunya user yang suruh email jawapan terdiri daripada user yang baru kenali forum. Perkara biasa, tak tahu apa fungsi forum, oleh itu, kita kena beritahu mereka.. kalau mereka suruh email mereka.. email dan beritahu jawapan mereka ada di dalam Tanya@Putera, thread yang sama.

Jangan cam tue... kasar tue... kalo aku tetiba terima e-mail or PM kasi tahu... "Jawapan yang anda mahu ada dalam Putera.com... thread yang sama... sila browse"... kalo user tue ader berjiran dengan aku... aku lempang camtue jer... paling tidak pun... tak bertegur sapa dengan dia sampai kiamat...

Aku lebih prefer cam nie la... kasi tahu jer direct ape fungsi forum... disamping kasi jer apa yang dia minta... sambil tue... buat la ayat berbunga sikit... suruh dia bukak thread terus mintak pos soalan di situ... kasi tahu jugaklah rasionalnya ape...

cth:

Crimson... jawapan yang ko nak tue... sebenarnya camni - blablablablabla...

Tapi kalau boleh... jangan la pos soklan mintak jawapan tue di emailkan or PM... sebab dalam forum nie kita berbincang... so... adalah lebih baik kita berkongsi jawapan... OK smile.gifsmile.gifsmile.gif (buat smilies banyak sikit)

Haa... camnie la... mesra sikit...

But kalo user tue kita sedia maklum memang dah lama dalam forum... and suker tanya soklan pelik-pelik... camnie ok gak... :

jawapan anda ada di dalam Tanya@Putera, thread yang sama.

Kenapa??? Sebab dia dah sedia maklum ape fungsi Forum...

* Mampus aku kena belasah ngan crimson spas nie... kohkhokhokho laugh.gif

Jangan cam tue... kasar tue... kalo aku tetiba terima e-mail or PM kasi tahu... "Jawapan yang anda mahu ada dalam Putera.com... thread yang sama... sila browse"... kalo user tue ader berjiran dengan aku... aku lempang camtue jer...

You didn't get it la.. my shining dominant star..

apa yang saya nak bagitau sini ialah.. gunakan forum tu.. jadi apa guna dia post message dan blah camtu je? kita pulak nak layan dia di PM? apa yang saya cakap di sini ialah, layan kedua-duanya.. kita reply dalam forum dan kita PMnya.. bagi konsep forum.. "tanya dan dijawab.."... bukan "tanya dan blah"

Ada kala kita kena kasar ntuk betulkan sesuatu yang salah, dan ada kala kita perlu lembut untuk sesuatu yang salah.. ayat sebelum nih yang nara tulis tak kasar lah.. kalau nak kasar/sinis boleh, cuba mintak dari C-Fu..

PM untuk private message.. sekarang pun nih ada 2-3 orang yang dok rajin PM nara, tanyakan khabar, citer pasal dia dah reti format pc... dulu Putera.com yang lama tak ada pun function PM nih tapi boleh pulak hidup sampai 3-4 tahun? smile.gif

OFFTOPIC

tak bertegur sapa dengan dia sampai kiamat...

3 hari tak bertegur sapa dengan umat Islam, hukumnya berat di sisi Islam. dah lupa apa hukumnya dulu ada blajar kat skolah ustazah bagitau tapi budaya tak bertegur sapa nih dulu kaum musyrikin iaitu Quraisy yang slalu buat camnih.. boleh tengok kpd keadaan Rasullullah s.a.w yang dipulau oleh kaumnya sendiri selepas tak mahu menerima ajaran Islam.. dan kekal dengan sembang berhala..

[OFFTOPIC]

maafkan saya kalau ada yang tak dapat.. bagitahu.. kalau silap, insaf..

Edited by NaRa

You didn't get it la.. my shining dominant star..

apa yang saya nak bagitau sini ialah.. gunakan forum tu.. jadi apa guna dia post message dan blah camtu je? kita pulak nak layan dia di PM? apa yang saya cakap di sini ialah, layan kedua-duanya.. kita reply dalam forum dan kita PMnya.. bagi konsep forum.. "tanya dan dijawab.."... bukan "tanya dan blah"

Ooo... laugh.gif silap la...

Sorry... kekekeke... aku salah paham ayat ko... tertinggal perkataan blah tue... kalo tanya and blah... aku pon wat cam ko gak biggrin.gif

3 hari tak bertegur sapa dengan umat Islam, hukumnya berat di sisi Islam. dah lupa apa hukumnya dulu ada blajar kat skolah ustazah bagitau tapi budaya tak bertegur sapa nih dulu kaum musyrikin iaitu Quraisy yang slalu buat camnih.. boleh tengok kpd keadaan Rasullullah s.a.w yang dipulau oleh kaumnya sendiri selepas tak mahu menerima ajaran Islam.. dan kekal dengan sembang berhala..

[OFFTOPIC]

maafkan saya kalau ada yang tak dapat.. bagitahu.. kalau silap, insaf..

kohkohkokhokho... tanya ko satu bende... aku boleh hidup sampai kiamat ker???

OK... ade kemungkinan 1% (kes kuasa Allah)... er... tapi susah jugak... sebab janji Allah... pada waktu kiamat menjelang... tiada umat islam lagi... semua sepatutnya dah meninggalkan dunia dan meninggalkan hanya umat *** sahaja... (*** sensitif)...

And seperti kita tahu... daripada kisah Imam Jalani (kalau tak silap aku... bende ini tak ingat... salah seorang imam besar la... but aku sure Jalani) Allah takkan menarik janjinya - Dalam cerita tue... ade cahaya datang jumpa imam tue bagi tahu dia di halalkan apa yang telah diharamkan oleh Allah SWT... but Imam tue terus kata... cahaya tue syaitan... alasan... Allah tak pernah menghalalkan apa yang diharamkan dan tak pernah menarik janjinya... so... kesimpulannya aku takkan hidup sampai hari kiamat...

Apa kesimpulan akhirnya... ayat aku tue nampak sangat melawak nyer...

tak bertegur sapa dengan dia sampai kiamat...

Or... at least ia cuma medium untuk aku nak menyampaikan apa yang aku nak sampaikan jer...

But then... maybe aku dah buat something yang tak patut aku buat... if so... aku mintak maap jer la...

Di akhir kata... aku kurang suka la kalau sembang sampai keluar hukum nie... nanti kerana perkara remeh-temeh... batal pulak shahadah aku... aku susah... bukan korang...

Thank You...

*

3 hari tak bertegur sapa dengan umat Islam, hukumnya berat di sisi Islam. dah lupa apa hukumnya

By the way... hukum nya haram... (terasa cam nak makan diri pulak karang tongue.gif)

BTW kali kedua... sorry ek...

Edited by Dominant Star

waa.. lamak aii.. jadik isu lak bende nih... nape aku rasa cam bersalah je bangkitkan hal ni??? hmmm...

aku paham la kalo bab cr@ck ke, h@ck ke, mmg la email aje.. tp ada la certain2 solutions tu yg legal punya, still diorang soh pm/email..nape?

aku bangkitkan hal ni sbb thread ttg password windows xp kat sub-forum windows tu la.. tp skrg dah settle.... so yg baik jadikan teladan, yg buruk jadikan sempadan.. okies.. sorry sbb bangkitkan hal ni....

kita geng..

wallahua'lam..

ako sokong kalo soh orang emel atau pm. pasal kalo tidak, habis diorang je yang dok bersembang cam kat atas nih

ye la. maafkan saya juga sekali lagi..

pakcik muhamadnasron, takpe la bangkitkan pasal nih.. satu hari nanti, ada jugak orang yang akan bangkitkan pasal nih, kita dah ada url nak bagi kat dia kan? tongue.gif

ko tarok aku "encik" alternator????........................muahaha.............aku bujang lagik+muda lagik........................................

p/s: per2 la.............

aku paham la kalo bab cr@ck ke, h@ck ke, mmg la email aje.. tp ada la certain2 solutions tu yg legal punya, still diorang soh pm/email..nape?

aku bangkitkan hal ni sbb thread ttg password windows xp kat sub-forum windows tu la.. tp skrg dah settle.... so yg baik jadikan teladan, yg buruk jadikan sempadan.. okies.. sorry sbb bangkitkan hal ni....

quakecon... ko tak baca ke tuh? ke wat2 tak paham? susah sgt ke nak paham ayat aku?

kita geng..

wallahua'lam...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...