Jump to content
Phoenixwunin

Niche Marketing Dan Jutawan Internet V1

Recommended Posts

oooo..sbenarnya dlm kes aku tu, aku bid short-tail keyword tu... sbb aku rasa web aku tu mcm dh lebih kpd adsense.. ph34r.gif adsense ngan niche dh lain2 plak cara dia kan? adsense = agak general, niche = lebih specific ??

utk campaign niche yg aku baru buat, aku gunakan keyword phrase yg betul2 specific dgn masalah org..sampaikan impression pun susah nk bergerak ni.. laugh.gif

dlm kes ko lak.. mula2 ko bid general keyword dgn harga yg tinggi utk pastikan ad ko dpt 1st placement? so meskipun user2 taip keyword yg specific, tapi ad ko tetap akan muncul.. dan bila diorang click ke ad ko, ko punya tracking system akan capture specific keyword yg ditaip oleh user tu tadi.. melalui cara ni, ko akan lebih memahami apa sebenarnya yg diorang cari n inginkan.. lepas tu ko akan kenalpasti hungry keywords tu td...kemudian ko akan buat landing site baru yg highly focus pada keyword2 tu td?

fullamak..byknye akaun ko bro.. xde masalah ye walaupun billing details information tu sama.. kalu ok, orait le. Edited by MivecGSR

Assalamualaikum...

Nak tanya soklan sempoi ni...

Boleh tak kalau copy and paste Landing Page org lain punya... 100% sama.. kompem satu habuk pon tak tau nak
wat Landing Page.. haha laugh.gif

Lagi satu.. kalau copy paste LP amik org punya but edit sikit2 boleh tak??

Ada lagi... How about with kita copy gambo2 testimonial org plak..?? Ada ape2 effect tak???

Thanks a lols ... laugh.gif

kalo copy 100% kompem x boleh, mesti la website tu ade copyright betol x?

better awak cari free template pastu gunakan tu sbg landing page, nmpak lebih profesional dari copy page org lain. lagi satu ble bende yg same ni akan efect dlm serp kelak, especially pasal content smile.gif

kalo boleh jgn amik gambar testimonial org, melainkan ade kebenaran org tu utk display kan gambar die.

xpe kalo x pandai bwat landing page, boleh blaja slow. tgk kat bahagian web development ade thread utk blaja Dreamweaver.

QUOTE(zam_bajet @ Dec 15 2008, 09:02 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalamualaikum...

Boleh tak kalau copy and paste Landing Page org lain punya... 100% sama.. kompem satu habuk pon tak tau nak
wat Landing Page.. haha laugh.gif

Ada lagi... How about with kita copy gambo2 testimonial org plak..?? Ada ape2 effect tak???

Thanks a lols ... laugh.gif

aku xsupport lgsg kalau copy 100% LP org,

cos kalau aku xslh, ni akan buatkan QS web kita rendah. Major of search engines aku rasa dah kaji benda2 ni lama dah.

Pic testimonial org? Byk kesan akan dapat kalu buat macam ni.. aku xleh nk cite detail, aku lari meeting jap ni..hahaha..

Btw, guna web org as reference don't copy cat theirs.. biggrin.gif

QUOTE (MivecGSR @ Dec 15 2008, 04:33 AM) <{POST_SNAPBACK}>
oooo..sbenarnya dlm kes aku tu, aku bid short-tail keyword tu... sbb aku rasa web aku tu mcm dh lebih kpd adsense.. ph34r.gif adsense ngan niche dh lain2 plak cara dia kan? adsense = agak general, niche = lebih specific ??

utk campaign niche yg aku baru buat, aku gunakan keyword phrase yg betul2 specific dgn masalah org..sampaikan impression pun susah nk bergerak ni..

dlm kes ko lak.. mula2 ko bid general keyword dgn harga yg tinggi utk pastikan ad ko dpt 1st placement? so meskipun user2 taip keyword yg specific, tapi ad ko tetap akan muncul.. dan bila diorang click ke ad ko, ko punya tracking system akan capture specific keyword yg ditaip oleh user tu tadi.. melalui cara ni, ko akan lebih memahami apa sebenarnya yg diorang cari n inginkan.. lepas tu ko akan kenalpasti hungry keywords tu td...kemudian ko akan buat landing site baru yg highly focus pada keyword2 tu td?

fullamak..byknye akaun ko bro.. xde masalah ye walaupun billing details information tu sama.. kalu ok, orait le.

Tepat sekali. Itulah cara aku tackle semua niche yang aku buat. Tahniah.. ko faham. Ada certain people aku terangkan sampai dua jam dia tak faham-faham jugak. Aku dah jadi malas nak explain.

Akaun banyak tak ada masalah.. tentu sekali detail account tak sama. Habis sepupu-sepupu sebelah mak and bapak aku balun ambil biggrin.gif

Jangan risau.. asalkan ko buat duit untuk Google.. Google takkan peduli hatta ko punyai 1000 akaun Adwords sekalipun.

QUOTE (zam_bajet @ Dec 15 2008, 09:02 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalamualaikum...

wat Landing Page.. haha

Thanks a lols ...

QUOTE (KeH @ Dec 15 2008, 10:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
kalo copy 100% kompem x boleh, mesti la website tu ade copyright betol x?

better awak cari free template pastu gunakan tu sbg landing page, nmpak lebih profesional dari copy page org lain. lagi satu ble bende yg same ni akan efect dlm serp kelak, especially pasal content smile.gif

kalo boleh jgn amik gambar testimonial org, melainkan ade kebenaran org tu utk display kan gambar die.

xpe kalo x pandai bwat landing page, boleh blaja slow. tgk kat bahagian web development ade thread utk blaja Dreamweaver.

QUOTE (yurckk @ Dec 15 2008, 11:13 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku xsupport lgsg kalau copy 100% LP org,

cos kalau aku xslh, ni akan buatkan QS web kita rendah. Major of search engines aku rasa dah kaji benda2 ni lama dah.

Pic testimonial org? Byk kesan akan dapat kalu buat macam ni.. aku xleh nk cite detail, aku lari meeting jap ni..hahaha..

Btw, guna web org as reference don't copy cat theirs.. biggrin.gif

Aku tambah sedikit sebab tiba-tiba mood aku jadi baik dan aku rasa macam nak post.. berterima kasih pada MivecGSR.

Salah satu method yang kawan rapat aku buat (aku kenal dia sama-sama sebab kami mulakan business ni pada waktu yang sama).. adalah dia akan beli .info instead of .com dan buat website yang rupanya sebiji macam website merchant yang asal. Sebijik sama.

Kecuali tulisan. Tulisan tidak boleh sama.. sebab kalau sama rules Google jadi lain.. so jangan sesekali guna tulisan dari merchant.. use your own copywritings.

Anyway..

Beli .info dan bila customer tengok.. rupanya akan sama 100% dengan .com yang dimiliki oleh owner terbabit. Kredibiliti ko meningkat mendadak!!

Customer (as long as you don't target high tech savvy punya orang.. these people takkan tahu apa yang sedang berlaku) akan fikir ko punya .info adalah sebahagian daripada .com yang asal atau ada kaitan secara langsung. And tendency untuk mereka beli adalah lebih tinggi dari biasa.

Aku pernah guna method dia sekejap.. dengan produk Clickbank yang baru launch recently and cukup famous sebagai Adwords Strategy Guidelines (consist of multiple videos of case study). Aku buat 211 sales guna method itu sahaja. Ofcourse aku masih guna sistem method tracking aku untuk nail down the winning keyword and eliminate the loser.

Masalah bila guna method ini adalah kebenaran tuan punya produk. Jadi.. kalau nak buat macam ini atau nak gunakan sebarang bahagian daripada website owner product baik secara general mahupun khusus.. minta kebenaran!!!

95% diorang akan izinkan sebab you are making money for them. Aku hanya pernah jumpa seorang sahaja merchant yang bodoh dan dungu yang reject permintaan aku. Dia adalah dari niche Depression. Dan dia langsung tak ada affiliate program pun. Jual produk dia secara solo.

What an idiot he is!

Aku email dia minta nak jadi affiliate dan minta dia untuk wujudkan affiliate program. Aku juga email dia untuk minta kebenaran guna method .info tu. Dia reject. I guess he's really a newbie afterall. Wish him luck.

Let's talk about testimonial pula.

Don't ever guna testimonial yang tak sah atau legit / legal.

Aku ada seorang rakan di France.. dia ada client di US dan client (ex-student) dia ni buat testimonial sendiri. Dia ditangkap dan disabitkan sebab menipu. Kena la dia.

Testimonial.. pastikan datang dari rakan dan orang yang wujud dan betul-betul guna produk korang. Dalam Malaysia tak ada masalah. Masa aku mula dulu aku main juga sikit-sikit scene Malaysia.. balun jer samai 20 testimonial tipu takde masalah langsung.

Tapi kalau main international.. careful. Don't regret later...

BTW.. kalau nak sangat testimonial.. boleh cuba minta dari owner produk. As long as you promote "HIS PRODUCT" tak ada masalah.

a'ah kan..teknik tu cantek gak Kai.. katekan web mechant tu;

www.depression.com

then kite plak dgn selambe copy sebijik web merchant tu, except wordings mcm yg ko ckp pastu beli domain;

www.depression.info

mesti kebanyakan ingat 2 web ni dari owner yg same kan?hihi...bagus la biggrin.gif
patutla bile beli domain biase diorg offer utk secure .net .bis .info dll...

aku ada gak follow affiliate bully punya style, lebih kurang camtu la method dia.. tiru merchant punya page seiras mungkin... button pon sama.. guna .info as domain.topi hitam betoi.. Edited by DisepelayINbright

Ok..faham dahh.. thanks a loaded to Kai..

Ni haa..ada lagi soklan pelik2 aku nak tanya ni.. mungkin ko rase nak sepak aku laju2 coz aku
nak tanya soklan yang tak terpikir dek akal..haha..

Soklannye berbunyik... Macamana aku nak mintak izin kat owner yg aku nak guna gambar2 testimoni dia??
Beliau ada sertakan email ke untuk aku bagitau..??

Thanks..

Regard,
Man

QUOTE (KeH @ Dec 15 2008, 12:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
a'ah kan..teknik tu cantek gak Kai.. katekan web mechant tu;

www.depression.com

then kite plak dgn selambe copy sebijik web merchant tu, except wordings mcm yg ko ckp pastu beli domain;

www.depression.info

mesti kebanyakan ingat 2 web ni dari owner yg same kan?hihi...bagus la biggrin.gif
patutla bile beli domain biase diorg offer utk secure .net .bis .info dll...

Cantik memang cantik. Dan aku dah rasa macam aku buat silap lepas cerita tentang method tu di atas.

Oh well.. it's not like all of you are action takers anyway. Some who did (like MivecGSR and Area51 members.. or so I heard) will benefit a lot. The rest who don't.. continue to read and put high hopes that you will be a millionaire some day. And I assure you.. you won't become one until you started to take action towards it.

Enough with philosophy.

Let's get to the real thing..

Anyone who have taken action but still don't earn money.. have a good read.. and read multiple times until it clicks and register in your mind.

Traffic Generation -> Traffic Monetization

This is Internet Marketing.

Traffic Generation - (Just a couple of examples)
1. Articles
2. Forum signature link
3. PPC
4. Email Marketing
5. Affiliate Marketing
6. Viral Report

Traffic Monetization - (Just a couple of examples)
1. Pay Per Click - Adsense, MIVA
2. Pay Per Sale - Affiliate sales, your own product, your oto
3. Pay Per Lead - Leads that companies buy to get Pay Per Sales.
4. Pay Per Post - Paid per posting.
5. Pay Per Impression

You generate traffic at the lowest cost possible.
You monetize it at the highest payoff possible.

What drives this entire model?
Relevancy.

Everything else is garbage.

Relevancy is the driving focus that will monetize your traffic.
You will make money in Internet Marketing if you
follow the 3 step process.

Step 1. Research your market.
Step 2. Research your market.
Step 3. Research your market.

Hopefully you understand what I'm getting at.

What does your market want?
Why does your market want it?
What will this give your market?
What emotions are they at with this problem?
What emotions will they be at with this problem solved?
What will their life look like with it solved?
What does their current life look like with their problem?
Why do they want their problem solved?

If you can not paint a picture of your target market.
Nothing else matters.

Why?

You will not be relevant.

Your ad copy will not scream at them.
They will not click you.
Your articles will not scream at them.
They will not inquire or read further.
Your products will not scream at them.
They will not buy your product.
You will not become an expert in their mind.
You will not be able to monetize your traffic.
You will not be able to generate real traffic.

Every single step must be relevant.
Every single action your buyer will take is because of VALUE.
You will have value if you are relevant.
You will not have value if you are not.

Let's take this one step further. (Example)

You have traffic. Congrats.
You have no monetization. Why not?
Your traffic is looking for a simple
easy system to make them money.
You're selling them a great product that
teaches them how to get free clicks from Google Adsense.

Let's look at this. Your traffic wants money, but why?
They hate their job. They hate getting up in the morning.
They hate not spending time with their kids.
They hate not feeling like they are making a
real contribution with their life.

They are scared to make a mistake.
They have bought products before and have done nothing with them.
They are not sure they have the ability to do what it takes.
They are scared you do not know what you are doing.

I didn't read anything about getting free clicks in there did you?

That's where your sales letter comes in.

It bridges the gap between what you have and what they want.

If you don't know what you want.
How can you bridge the gap?
If you don't truly understand what they want.
If you don't understand how they feel.
If you don't understand where they are at.

What is the driving force? Relevancy.
How do you become Relevant? Research.

Remember this. Every single step is created with relevancy.
Step 1. I have a problem.
Step 2. I must solve it.
Step 3. Maybe the internet has the answer.
Step 4. Ahh this website title name looks like it has the answer.
Step 5. Ahh this seems professional.
Step 6. Oh this website looks like it can solve my problem.
Step 6. Oh this advertisement looks like it can solve my problem.
Step 6. This forum signature looks like it can solve my problem.
Step 6. Oh this article looks like it can solve my problem.
Step 7. Oh so that's the real reason for my problem.
Step 8. Wow, this will solve my problem.
Step 9. How much will it cost??
Step 10. My problem solved is worth that cost.
Step 11. I'm going to buy it.
Step 12. Wow, another product I can buy while my credit card is out.
Step 13. Yeah this can help with my problem too.
Step 14. I'll buy this too.
Step 15. This product solved my problem!
Step 16. This guy is an expert.
Step 17. I'm going to keep an eye on ALL of his products.

This is a simplified version of a step by step process,
but can you see how relevancy plays apart in EACH step?
Even the step of answering the problem through your product.

So if you don't understand what your visitor REALLY wants.
You can't GIVE it to them. So you can't give them VALUE.
So you can't get them into MOMENTUM.
So you can't build up enough MOMENTUM for them to BUY.
They can't get their problem solved through your website.

You may get a few hits, but you will get MANY MANY more losses.

Furthermore, how can you test or tweak if you don't
understand what your market TRULY wants?

Research! Research! Research!

Credit to C. for writing such an interesting writings with such an enormous value in it. Aku malas nak type sendiri or buat article atau post sendiri.. so aku ambil straight from him without editing anything.

This.. should solve the problems most people have.. those who already took action but still can't see the money.

QUOTE (zam_bajet @ Dec 15 2008, 05:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ok..faham dahh.. thanks a loaded to Kai..

Ni haa..ada lagi soklan pelik2 aku nak tanya ni.. mungkin ko rase nak sepak aku laju2 coz aku
nak tanya soklan yang tak terpikir dek akal..haha..

Soklannye berbunyik... Macamana aku nak mintak izin kat owner yg aku nak guna gambar2 testimoni dia??
Beliau ada sertakan email ke untuk aku bagitau..??

Thanks..

Regard,
Man

Research la. Cari sendiri. This is what I like about internet marketing.

Kalau owner product tu tak sertakan email or contact form.. dan aku berjaya cari contact form dia.. maka automatically aku seorang sahaja akan dapat privileges itu semua.

Ko cari sendiri method untuk contact owner product tersebut. Ada method untuk tahu registrar domain dan email dia melalui sistem.. tapi aku tak ingat website dia apa. WHOIS kot. Cuba sendiri.

It will pay off..

Also... Google's new toys: http://www.google.com/sktool

Have fun playing with it.

Traditional ways of doing keyword research is to try and make an educated guess of what customers will naturally type in the search box.

Google's new toys allows the whole process to be reverse engineered. Just put a website.. and then the words or phrases.. and Google will give lots of ideas on which keyword you should be bidding on.

Great arsenal for "free software" lover. Edited by Kai Kiske

perghh.. byk nyer info

thanks kai kiske

sebab bagi info byk2...

info ni aku nak simpan dulu dlam arkib utk rujukan mase dpan.. baca pon sikit... info kat otak ni byk yang tak terlaksana...

thanks jugak utk tukang2 tanya.. heehehe... ade gak info disebalik pertanyaan dan jawapan tu...

MivecGSR... u waitt!!! some news incoming soon...

kai kiske... hu hu.. ade iras2 ngan nama Kyle plak.. (cara sebutan)

ade bz ka..

dekat 'black area' ni ade slot reserve for u ni... last slot...

============================

ehh.. kat zam_bajet plak..

huh.. bajet bajet...

aku ni pun wlaupon still newbie, nak gak sharing2 cket ciput2..

biasa nya kat website owner tu ade Contact Us punya link...

yang dibuat nya tu untuk customer feedback kat site owner laahh..

about product ke.. problem product ke.. atau pon jugak sebarang persoalan yang site owner tu tak nyatakan dalam FAQ punya page..

so dia tanya ikut situ lah...

tapi itu untuk customer...

tapi bagi kau yang nak 'pinjam' website dia tu.. cuba ko 'GUNA'kan feedback punya form atau email yang dinyatakan tu dekat website owner..

ko tanya2 la dia nak 'pinjam' website dia tu... dia bagi ke tak..

ini menurut FIRASAT(rasa2) aku je la ... ntah tatau betol ke tak..

atau kalau2 ada no. fon yang dinyatakan kat contact us kat situ jugak ke.. ko try2 lah call (kalau byk kredit prepaid)...

hehehehe...

ko pon bleh gak whois macam yang kai kiske cakap tu... cuba jee

p/s: tatau aku kasi tau ni btol ke tak.. bedal je lah.. bukan rugi ape pon.. kalau dia email ko balek ok la tu.. dia contact ko balek... tapi kalau x dibalas2.. x rugi ape.. cuba2 je janji bende tu bleh contact die.. smile.gif.. heh... jgn gune tepon.. kredit jatuh byk tu.. tongue.gif Edited by Rizuwan

a lot of website can do whois, but some of the website registered with secure domain which their IP will be protected, btw still got a way to godam into their website and lookup for their domain (not recommended la)

Good Day!

Pagi ni aku nak share utk siape2 yg guna BUM termasuklah aku.
Untuk yg pening nak spin2 articles tu n nak tau samada article tu cukup unique boleh try link ni;

http://www.articlechecker.com/

-pastekan article korg kat situ nanti die akan keluarkan result brape bnyk web yg ade content yg same dgn article korg smile.gif

* at the moment aku tgh try practikkan satu technique yg diajar dlm ebook ni (juga khas utk bummer) utk mendapatkan traffic n listing dlm SERP;
badassaffiliatedominator.com

* dalam 2 hari ni aku akan katamkan buku ni n apply technique yg die ajar, then aku akn report kat sini samaada berguna atau jez... smile.gif

~til then Edited by KeH

QUOTE(KeH @ Dec 16 2008, 02:51 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Good Day!

Pagi ni aku nak share utk siape2 yg guna BUM termasuklah aku.
Untuk yg pening nak spin2 articles tu n nak tau samada article tu cukup unique boleh try link ni;

http://www.articlechecker.com/

-pastekan article korg kat situ nanti die akan keluarkan result brape bnyk web yg ade content yg same dgn article korg smile.gif

* at the moment aku tgh try practikkan satu technique yg diajar dlm ebook ni (juga khas utk bummer) utk mendapatkan traffic n listing dlm SERP;

* dalam 2 hari ni aku akan katamkan buku ni n apply technique yg die ajar, then aku akn report kat sini samaada berguna atau jez... smile.gif

~til then

mane ko dpt bnda lah tu..? k2, pas bace report sini k... share2 la ngn kitorg kat sini yek..

WA syok lah....byk wonderful friend from around there. happy.gif

Just want to talk a bit about niche marketing.
For me niche marketing is a numbers game.

Not even Travis, Frank Kern, Patric Chan, Kyle or Carson
boleh jamin yg diorang boleh dapat kejayaan dalam suatu
spesifik niche. Diorang banyak main dgn nombor.

It's a numbers game.

Diorang kaya sebab diorang lebih banyak jumpa niche yang
berjaya drpd niche yg gagal. Dari 10 diorang buat.....7 berjaya
and hanya 3 gagal.

Tapi biler seseorang tuh baru bermula.....dia akan lebih
banyak gagal berbanding berjaya. Itu sebab kena buat beberapa
niche lain kalau yang first gagal.

Cuba sampai dpt hit the right jackpot.

But don't worry....niche yg gagal tuh bukanlah gagal sepenuhnya.
Kita akan belajar dari niche yg gagal tuh...dan dapat pengalaman
dan ilmu berharga dari experience tuh.

That's why niche marketing sangat menarik. Kita takkan lose apa-apa
tak kiralah niche kita berjaya atau tidak.

Kalau berjaya kita dapat duit.....kalau gagal kita dapat pengalaman. happy.gif

A simple tips that I love when searching for niche:

Fantastic places to start that I love is health....wealth....and love.

That's the first principle.

Another principle would be people in transition.

And when the two overlap....you'll have a hell of a goldmine!

For example:

People that just lost their job.

Wealth (Job = money) + Transition (from Job ===> Jobless)

People that just found out they have high blood pressure.

health (High Blood Pressure) + Transition (from Healthy ===> Not Healthy)

People that are getting married.

Love (Married) + Transition (from single ===> married)

Very POWERFUL!

Just a simple tips not even worth a dime from me... happy.gif

QUOTE (dawos @ Dec 16 2008, 09:28 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Maaf mencelah..sekadar ingin bertanya dan ingin tahu...perlu ke kite buat landing page 100% money back guarantee mcm yang lain2...

Suka hati awaklah.....

Buat dua....satu dengan 100% money back guarantee satu lagi
tanpa 100% money back guarantee.

Lepas tu tgk conversion mana lebih laku.

But kalau perlukan direction....saya suggest state bahawa ada
100% money back guarantee....kalau produk owner mmg provide one.

Mcm clickbank....mmg ada money back guarantee 60 days.....so no issue.

Kalau tak ada then jgn letak.....kalau tidak bila customer minta
refund saudara kena bayar guna wang saudara sendiri.

Tak seronok tu.... blush.gif

About WA..

Soklan umum lagi.. kalau kita dah amik 8 week action plan pastu dah sampai week ke 8 kan..

Adakah kita kena sambung bayar lagi ?? Ke kita boleh semak2 balik week2 yang lepas pada bila2 masa??

Thanks a lol.. laugh.gif

Man

QUOTE(Arissa Nightingale @ Dec 16 2008, 11:51 AM) <{POST_SNAPBACK}>
WA syok lah....byk wonderful friend from around there. happy.gif

Just want to talk a bit about niche marketing.
For me niche marketing is a numbers game.

Not even Travis, Frank Kern, Patric Chan, Kyle or Carson
boleh jamin yg diorang boleh dapat kejayaan dalam suatu
spesifik niche. Diorang banyak main dgn nombor.

It's a numbers game.

Hi,

Care to elaborate more about this "numbers game" theory..?
Err lagi sedap kalau dalam bahasa malaysia hehe

Thanks in advance

QUOTE(zam_bajet @ Dec 16 2008, 02:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
About WA..

Soklan umum lagi.. kalau kita dah amik 8 week action plan pastu dah sampai week ke 8 kan..

Adakah kita kena sambung bayar lagi ?? Ke kita boleh semak2 balik week2 yang lepas pada bila2 masa??

Thanks a lol.. laugh.gif

Man

yerp, each week boleh di review bila2 masa. kalu dah sampai week 4 sbg contoh so week yang boleh nk review bila is week1, week2, week3 & week4. Week 5 dan seterusnya kena tunggu sampai betul2 dah ckup week. btw selain dari situ, boleh gak tengok Learning Center kot kalau dah cpt tangkap dlm week tu. Ada bhgian Junior Intermediate ngn Senior. Btw forum kt WA gak cun + share zone dan +++

QUOTE (zam_bajet @ Dec 16 2008, 02:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
About WA..

Thanks a lol.. laugh.gif

Man

WA bayar bulanan. As long as you are a member you still need to pay.

So when you decide to stop paying them... keahlian automatically terminated and you lose all the access to WA and its tutorial and all.

But kalau ko buat dan berjaya... aku tak nampak sebab kenapa ko nak stop subscription kepada WA.... apa sangat $29 sebulan kalau dengan info sebanyak itu ko boleh buat sampai $5,000 sehari.

Ofcourse kalau dah sampai 8 minggu baca dan baca masih tak take action langsung.. aku nasihatkan korang quit jer terus WA tuh.

Apa yang aku nak cakap ini sahaja...:

You guys join WA sebab nak buat duit. Tapi selepas beberapa bulan join masih tak buat duit... maka lihat pula sebab kenapa tak buat duit tu.

Kalau sebab banyak masalah atau banyak perkara tak faham.. then continue subscription pada WA... dan mula bertanya soalan dalam forum dia.

Kalau you guys tak nampak duit sebab tak take action atas alasan nak bagi faham dulu atau nak perfect whatsoever... then aku suggest quit jer terus WA. No use.

WA bukan satu tempat boleh buat duit mudah... WA adalah tempat untuk belajar cara buat duit melalui legitimate business model through the internet. Notice the word "BELAJAR"??

That's why aku tak minat sangat nak post dalam ni dan share apa-apa knowledge aku ada... aku tak tuju pada ko Zam.. tapi pada semua reader di dalam ni.

Kalau you all bayar USD 29 sebulan untuk WA... tapi tak follow pun apa dia buat... then gagal buat duit.. then by all means please un-subscribe daripada WA. Stop bayar and join the quitters club.

Kalau you all bayar USD 29 sebulan untuk WA... follow everything they ask you to do... but still gagal buat duit... please keep at it. Continue bayar WA USD 29 and start utilize K&C to the limit. Ask questions in the forum. Ask questions directly toward Kyle and Carson via PM.

Ask for help from experts in the forum. Let them help you on one-on-one basis. Dalam hal ni kalau korang dah take action tapi masih fail untuk dapat duit... then orang takkan fikir dua kali untuk tolong dan bantu korang.

Tapi kalau korang mintak tolong cakap tak buat duit.. tapi action plan dalam 8 Week Action Plan tu pun tak follow... bila orang tanya niche ni yang keberapa dan korang dah takat mana buat.. korang cakap masih tgh research.. then better korang stop and quit jer terus WA. Berhenti kaya kan Kyle & Carson.

Ikut rentak MivecGSR... dia bagus.

Dia action taker.. dan tak mustahil dalam setahun lagi dia capai USD 1,000 per day.

Aku tekankan lagi sekali.. aku tak peduli kalau post aku kali ni akan buatkan ramai orang berhenti follow thread ni. Aku tak peduli kalau semua orang benci aku selepas ni.

Apa yang aku nak cakap adalah kalau korang nak berjaya... be an action taker. Ambil tindakan. Bila orang kata buat artikel.. buat! Jangan fikir samada artikel ini perfect atau tidak. Jangan fikir samada artikel itu boleh berjaya atau tak. Just do it.

Korang kena faham konsep ini... "pembelajaran paling efektif berlaku apabila korang buat benda tu secara praktikal dan bukan sekadar teori saja".

Join WA follow 8 Week Action Plan tapi tak take action tak guna.

Kalau follow 8 Week Action Plan.. take action tapi tak earn sesen pun.. adalah jauh lebih baik daripada tak take action langsung.. sebab at least korang belajar something in return.

Statistic yang aku sendiri jalankan atas client aku menunjukkan dari 10 orang... 7 orang akan gagal sampai 5 ke 6 kali bila mereka first time buat niche marketing ni. Tapi bila mereka berjaya selepas itu.. mereka akan rake in sampai USD 500 sehari tanpa masalah.

Sebab apa?? Selama 5 kali buat dan gagal tu... bukan gagal macam itu saja. They learn something in return. They got experience. Learn by doing.

Bila pemahaman akhirnya dah cukup.. bila segalanya dah faham... korang buat selepas itu konfirm akan berjaya.

And the rest hanyalah repeat the same method yang yang korang belajar dan temui semasa menempuh kegagalan tu.

And bila dah capai tahap tu.. buat la keputusan nak quit atau nak stay dalam WA.. it doesn't matter anymore.

So bila buat gagal.. remember.. it takes an average guy 5 to 7 times of trial and error to start earning money consistenly on the internet.

But let's answer Zam_Bajet's question now...

Harap ko tak salah faham. Aku tak secara spesifik address ko dalam tulisan di atas. Cuma nak address some people yang rasa dia dah boleh berjaya just because dia baca thread ni dan join WA. It won't happen that way.

Pada ko.. aku suggest ko stay jer dulu.. sebab kami dah banyak kali cakap benda ni.. WA 8 week action plan is nothing. Bersepah ebook di luar sana yang cerita benda yang sama. Cuma 8 Week Action Plan is better and superior sebab dia explain secara detail.

Since aku tamat 8 week action plan tu (waktu tu 6 week) aku dah tak pernah baca pun.

What really matters in WA adalah forum dia. To be specific.. Zam (and also MivecGSR.. if you already subscribed to Wealthy Affiliate).. ko masuk bahagian "General Marketing Discussion".. dan di sticky thread cari thread yang dimulakan oleh TerryB.

Read that one. Dia dah compile the best of the best thread ever existed in WA.. well at least 20% of it. Banyak lagi sebenarnya but maybe dia miss.. tapi thread yang TerryB compile tu dah cukup powerful.

Kalau ko follow thread tu bulat-bulat.. (and aku juga tuju ayat ni especially pada MivecGSR).. and still tak buat paling teruk one sale per day. Memang teruk. Those info worth more than USD 1,000,000 dollar.

QUOTE (hujanemas @ Dec 16 2008, 02:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Hi,

Care to elaborate more about this "numbers game" theory..?
Err lagi sedap kalau dalam bahasa malaysia hehe

Thanks in advance

The numbers game. Simple. Aku explain kan sebab aku yang start teori tu dulu pada Arissa.

Let say ko buat niche. Satu saja. And satu tu gagal. Apa yang ko akan buat??

Adakah ko akan keep on doing it?? Yes??

Wrong answer!!

Abandon terus. And go start another niche.

So sekarang dah dua.

Let say gagal lagi..

Ko abandon juga.. and buat niche ketiga.

Gagal jugak??

Tak ada masalah.. start yang keempat.

Dapat satu sale!! Now what??

We expand!! Expand!! And expand further sampai masuk satu sale per week!!

And then slowly scale perlahan-lahan naik ke tahap one sale per day. Kalau buat BUM.. ini adalah masanya ko buat PPC sekali.

Now you've found a winner. Terus buat dan scale perlahan-lahan.

So kita recap balik apa yang terjadi..

Ko dah buat 4 niche. 3 gagal dan 1 berjaya.

Maknanya secara purata dalam 4 niche ko buat satu akan berjaya dan datangkan pulangan lumayan.

That's the thing. That's the numbers game.

Cuba kalau ko buat sampai 20 niche.

5 niche akan berjaya yang mana each one akan generate at least USD 1000 per month untuk ko. 5 x $1000 = $5000 per month.

It's all numbers. Semuanya tentang berapa banyak niche ko buat. Dalam 10.. mesti satu berjaya. Dalam 20.. mesti 2 berjaya. Dan setiap kali satu niche berjaya.. ia bukan berjaya kecil-kecilan tapi ia akan buat duit yang sangat banyak pada ko.

Aku sendiri bila buat satu niche tak semestinya berjaya. Aku cuba dua tiga niche... kalau gagal aku keep on doing other niche sampai aku hit the jackpot.

Kalau faham benda ni tak susah niche marketing ni sebenarnya. It's just rinse and repeat. Jadi susah bila orang tak mahu take action. Atau... jadi susah bila orang expect nak dapat duit dalam hanya satu niche saja.

Seumur hidup aku hanya seorang saja yang aku jumpa first try dia dah rake in sampai USD 750 dollar per day. Bukan Frank Kern. Bukan Patric Chan. Bukan Eben Pagan.

That person adalah ThreadStarter kita - Phoenixwunin.

Other people... sebagai contoh macam Crimson (or is it Dominant.. aku dah tak ingat pasal dua-dua ada star dibelakang) buat sampai 11 kali.. baru berjaya. Ada client aku buat sampai 20 kali. Tapi niche dia yang ke 20 tu sekarang dah jadi USD 1000 per day niche untuk dia.

It's about shooting as many bullets as possible... and wait until one hits the bulls eye. Numbers. Everything depends on berapa banyak yang korang boleh tembak sebelum korang quit.

Kalau korang tembak 10 kali... tak berjaya dan terus quit.. then korang gagal lah.

Asalkan korang keep on shooting... memang korang takkan gagal. At least satu akan hit the bull's eye. And when it does... korang akan mula buat sampai USD 1,000 tak ada masalah. Dan everything else selepas tu jadi mudah sebab korang cuma perlu ambil apa yang korang dah pelajari dan buat semasa hit the bull's eye tu.. dan repeat it all over again dalam niche yang lain.

Another winner... and tak mustahil nak capai USD 1,000 sehari.

Orang macam Kyle and Carson.. tak semua niche diorang berjaya. Aku dah sembang dengan mereka. Mereka pun main permainan 'shoot and hit' juga. And when it hit... it will hit it BIG and rake millions of dollars per year to them.

Tentu sekali potensi untuk hit target boleh di tambah dengan berpandukan guideline dan method yang betul. Bukan nak riak.. tapi out of 5 niche.. aku akan dapat hit 4 dan dapat untung banyak. Hanya satu sahaja yang akan jadi loser.

Banyak method nak pastikan niche yang korang buat berjaya.

Apa yang penting adalah relevancy.. kalau korang relevant.. tak kira niche apa korang buat pasti berjaya. Dari 5 niche aku akan gagal satu sebab aku tak relevant dengan kehendak market itu. Mungkin sebab aku tak minat atau whatever reason yang buatkan aku tak faham customer dan kehendak mereka.

But asalkan korang faham prinsip-prinsip asas ini... tak ada masalah nak hit the jackpot.

Remember... relevancy menentukan kejayaan korang dalam niche korang. Phoenixwunin berjaya dalam semua niche yang dia buat tanpa gagal satu pun sebab dia sangat relevant dalam setiap niche dia. And that's why dia ada good standing yang cukup untuk join mastermind group aku walaupun dia bukan salah seorang USD 1,000 per day earner. Learn from him how to be relevant. And korang mungkin akan lebih berjaya dari aku dimana korang mungkin boleh buat semua niche korang berjaya dengan rapid succession tanpa satu pun gagal.

Simple tips,
Just stick to WA and this thread.. and you guys should be fine.

And jangan mudah berpuas hati. Setakat 8 sale sebulan tu sampah jer. Aim for at least one sale per day and 30 sales per month. Prinsip game of numbers ni.. leave out for a while. Not going to do you guys any good sebab korang takde fund yang cukup untuk tackle sampai 3 ke 5 niche serentak.

Just focus pada being relevant. That's all.

Bila buat landing page.. pastikan picture, headline, sub-headline, post-scripts, header graphic and everything else is relevant to the market. Korang AKAN buat sale kalau korang relevant.

Also.. satu perkara penting aku minta untuk semua reader thread ni:

Every now and then aku akan post dan beri komen sedikit sebanyak yang dapat membantu korang semua dalam journey korang dalam niche marketing. All I ask is.. JANGAN SHARE KEWUJUDAN THREAD INI DENGAN ORANG LUAR FORUM.

Reader yang tak register.. tak ada masalah juga.

Cuma harap jangan mula post link ke thread ni dimana-mana forum lain atau cerita pasal thread ni di orang luar.

This knowledge and everything else is only for Tanya@Putera member.

Make it exclusive here.

Aku taknak ada method aku di share di luar dan ramai guna.. makes me very uncomfortable.

Kalau mereka terjumpa sendiri thread ni.. good for them.. but kalau diorang tak tahu.. tak perlu susah-susah nak beritahu. Edited by Kai Kiske

Salam bro Kai..

Don't worry bro.. tak touching pon smile.gif

Aku mmg dah take action but buat Direct Linking... nampaknya takde sambutan.. hambar!!! Bukan hambar beb,
memang mcm bangang tak ada sale.. !! Jgn la korang ikut aku beb.. RUGI! hahaha biggrin.gif .. nasib baik bajet ciput.. Yang klik ads aku suma info searchers.. tak guna betul lah dorang tu... dah klik beli je la... laugh.gif Dah klik pastu blah camtu jer... Padan muka aku...Pasni nak try buat Landing Page slow2 kayuh dulu..

Anyway thanks bro Kai..

Jap jappp...ada lagi nak tanya ni.... soklan aku ni pelik2 skit.. sempoi tapi pelik ...

Soklannya berbunyik...

Ok, kat WA tu ada KW Tool kan.. benda mmg dia seach keyword2 yang org selalu org taip ke??
Contohnya aku taip quit smoking... pastu kuar la mcm2 ttg keyword quit smoking..
So, boleh tak aku guna keyword suma tu utk target pembeli yg iinginkan quit smoking.. faham tak???

Kira mcm keyword tu org search dan dia mmg nak sangat quit smoke..dan dia klik ads aku then trus je beli..

Faham ke bro?? Haduii..kalo tak faham , aku pon tak tau cmner nak explain.. sad.gif

Thanks a lol.. laugh.gif

Man Edited by zam_bajet

1)Nak tanya sikit la.. berapa korang letak utk maximum CPC ye.. ? aku punya QS antara 7 - 10 .. so oleh krn aku budget dan tgh belajar sambil take action.. aku letak dlm USD0.20 gitu la.. depend pada ad placement la..

2)satu lagi berapa bnyak korang buat adgroup dlm satu campaign ye? dan berapa ad variant dlm satu adgroup

3)ada tools tak nak automate kan utk buat compile keyword2 utk adgroup ni..

Thanks in advance..

QUOTE (Kai Kiske @ Dec 16 2008, 04:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
WA bayar bulanan. As long as you are a member you still need to pay.

So when you decide to stop paying them... keahlian automatically terminated and you lose all the access to WA and its tutorial and all.

But kalau ko buat dan berjaya... aku tak nampak sebab kenapa ko nak stop subscription kepada WA.... apa sangat $29 sebulan kalau dengan info sebanyak itu ko boleh buat sampai $5,000 sehari.

Ofcourse kalau dah sampai 8 minggu baca dan baca masih tak take action langsung.. aku nasihatkan korang quit jer terus WA tuh.

Apa yang aku nak cakap ini sahaja...:

You guys join WA sebab nak buat duit. Tapi selepas beberapa bulan join masih tak buat duit... maka lihat pula sebab kenapa tak buat duit tu.

Kalau sebab banyak masalah atau banyak perkara tak faham.. then continue subscription pada WA... dan mula bertanya soalan dalam forum dia.

Kalau you guys tak nampak duit sebab tak take action atas alasan nak bagi faham dulu atau nak perfect whatsoever... then aku suggest quit jer terus WA. No use.

WA bukan satu tempat boleh buat duit mudah... WA adalah tempat untuk belajar cara buat duit melalui legitimate business model through the internet. Notice the word "BELAJAR"??

That's why aku tak minat sangat nak post dalam ni dan share apa-apa knowledge aku ada... aku tak tuju pada ko Zam.. tapi pada semua reader di dalam ni.

Kalau you all bayar USD 29 sebulan untuk WA... tapi tak follow pun apa dia buat... then gagal buat duit.. then by all means please un-subscribe daripada WA. Stop bayar and join the quitters club.

Kalau you all bayar USD 29 sebulan untuk WA... follow everything they ask you to do... but still gagal buat duit... please keep at it. Continue bayar WA USD 29 and start utilize K&C to the limit. Ask questions in the forum. Ask questions directly toward Kyle and Carson via PM.

Ask for help from experts in the forum. Let them help you on one-on-one basis. Dalam hal ni kalau korang dah take action tapi masih fail untuk dapat duit... then orang takkan fikir dua kali untuk tolong dan bantu korang.

Tapi kalau korang mintak tolong cakap tak buat duit.. tapi action plan dalam 8 Week Action Plan tu pun tak follow... bila orang tanya niche ni yang keberapa dan korang dah takat mana buat.. korang cakap masih tgh research.. then better korang stop and quit jer terus WA. Berhenti kaya kan Kyle & Carson.

Ikut rentak MivecGSR... dia bagus.

Dia action taker.. dan tak mustahil dalam setahun lagi dia capai USD 1,000 per day.

Aku tekankan lagi sekali.. aku tak peduli kalau post aku kali ni akan buatkan ramai orang berhenti follow thread ni. Aku tak peduli kalau semua orang benci aku selepas ni.

Apa yang aku nak cakap adalah kalau korang nak berjaya... be an action taker. Ambil tindakan. Bila orang kata buat artikel.. buat! Jangan fikir samada artikel ini perfect atau tidak. Jangan fikir samada artikel itu boleh berjaya atau tak. Just do it.

Korang kena faham konsep ini... "pembelajaran paling efektif berlaku apabila korang buat benda tu secara praktikal dan bukan sekadar teori saja".

Join WA follow 8 Week Action Plan tapi tak take action tak guna.

Kalau follow 8 Week Action Plan.. take action tapi tak earn sesen pun.. adalah jauh lebih baik daripada tak take action langsung.. sebab at least korang belajar something in return.

Statistic yang aku sendiri jalankan atas client aku menunjukkan dari 10 orang... 7 orang akan gagal sampai 5 ke 6 kali bila mereka first time buat niche marketing ni. Tapi bila mereka berjaya selepas itu.. mereka akan rake in sampai USD 500 sehari tanpa masalah.

Sebab apa?? Selama 5 kali buat dan gagal tu... bukan gagal macam itu saja. They learn something in return. They got experience. Learn by doing.

Bila pemahaman akhirnya dah cukup.. bila segalanya dah faham... korang buat selepas itu konfirm akan berjaya.

And the rest hanyalah repeat the same method yang yang korang belajar dan temui semasa menempuh kegagalan tu.

And bila dah capai tahap tu.. buat la keputusan nak quit atau nak stay dalam WA.. it doesn't matter anymore.

So bila buat gagal.. remember.. it takes an average guy 5 to 7 times of trial and error to start earning money consistenly on the internet.

But let's answer Zam_Bajet's question now...

Harap ko tak salah faham. Aku tak secara spesifik address ko dalam tulisan di atas. Cuma nak address some people yang rasa dia dah boleh berjaya just because dia baca thread ni dan join WA. It won't happen that way.

Pada ko.. aku suggest ko stay jer dulu.. sebab kami dah banyak kali cakap benda ni.. WA 8 week action plan is nothing. Bersepah ebook di luar sana yang cerita benda yang sama. Cuma 8 Week Action Plan is better and superior sebab dia explain secara detail.

Since aku tamat 8 week action plan tu (waktu tu 6 week) aku dah tak pernah baca pun.

What really matters in WA adalah forum dia. To be specific.. Zam (and also MivecGSR.. if you already subscribed to Wealthy Affiliate).. ko masuk bahagian "General Marketing Discussion".. dan di sticky thread cari thread yang dimulakan oleh TerryB.

Read that one. Dia dah compile the best of the best thread ever existed in WA.. well at least 20% of it. Banyak lagi sebenarnya but maybe dia miss.. tapi thread yang TerryB compile tu dah cukup powerful.

Kalau ko follow thread tu bulat-bulat.. (and aku juga tuju ayat ni especially pada MivecGSR).. and still tak buat paling teruk one sale per day. Memang teruk. Those info worth more than USD 1,000,000 dollar.

The numbers game. Simple. Aku explain kan sebab aku yang start teori tu dulu pada Arissa.

Let say ko buat niche. Satu saja. And satu tu gagal. Apa yang ko akan buat??

Adakah ko akan keep on doing it?? Yes??

Wrong answer!!

Abandon terus. And go start another niche.

So sekarang dah dua.

Let say gagal lagi..

Ko abandon juga.. and buat niche ketiga.

Gagal jugak??

Tak ada masalah.. start yang keempat.

Dapat satu sale!! Now what??

We expand!! Expand!! And expand further sampai masuk satu sale per week!!

And then slowly scale perlahan-lahan naik ke tahap one sale per day. Kalau buat BUM.. ini adalah masanya ko buat PPC sekali.

Now you've found a winner. Terus buat dan scale perlahan-lahan.

So kita recap balik apa yang terjadi..

Ko dah buat 4 niche. 3 gagal dan 1 berjaya.

Maknanya secara purata dalam 4 niche ko buat satu akan berjaya dan datangkan pulangan lumayan.

That's the thing. That's the numbers game.

Cuba kalau ko buat sampai 20 niche.

5 niche akan berjaya yang mana each one akan generate at least USD 1000 per month untuk ko. 5 x $1000 = $5000 per month.

It's all numbers. Semuanya tentang berapa banyak niche ko buat. Dalam 10.. mesti satu berjaya. Dalam 20.. mesti 2 berjaya. Dan setiap kali satu niche berjaya.. ia bukan berjaya kecil-kecilan tapi ia akan buat duit yang sangat banyak pada ko.

Aku sendiri bila buat satu niche tak semestinya berjaya. Aku cuba dua tiga niche... kalau gagal aku keep on doing other niche sampai aku hit the jackpot.

Kalau faham benda ni tak susah niche marketing ni sebenarnya. It's just rinse and repeat. Jadi susah bila orang tak mahu take action. Atau... jadi susah bila orang expect nak dapat duit dalam hanya satu niche saja.

Seumur hidup aku hanya seorang saja yang aku jumpa first try dia dah rake in sampai USD 750 dollar per day. Bukan Frank Kern. Bukan Patric Chan. Bukan Eben Pagan.

That person adalah ThreadStarter kita - Phoenixwunin.

Other people... sebagai contoh macam Crimson (or is it Dominant.. aku dah tak ingat pasal dua-dua ada star dibelakang) buat sampai 11 kali.. baru berjaya. Ada client aku buat sampai 20 kali. Tapi niche dia yang ke 20 tu sekarang dah jadi USD 1000 per day niche untuk dia.

It's about shooting as many bullets as possible... and wait until one hits the bulls eye. Numbers. Everything depends on berapa banyak yang korang boleh tembak sebelum korang quit.

Kalau korang tembak 10 kali... tak berjaya dan terus quit.. then korang gagal lah.

Asalkan korang keep on shooting... memang korang takkan gagal. At least satu akan hit the bull's eye. And when it does... korang akan mula buat sampai USD 1,000 tak ada masalah. Dan everything else selepas tu jadi mudah sebab korang cuma perlu ambil apa yang korang dah pelajari dan buat semasa hit the bull's eye tu.. dan repeat it all over again dalam niche yang lain.

Another winner... and tak mustahil nak capai USD 1,000 sehari.

Orang macam Kyle and Carson.. tak semua niche diorang berjaya. Aku dah sembang dengan mereka. Mereka pun main permainan 'shoot and hit' juga. And when it hit... it will hit it BIG and rake millions of dollars per year to them.

Tentu sekali potensi untuk hit target boleh di tambah dengan berpandukan guideline dan method yang betul. Bukan nak riak.. tapi out of 5 niche.. aku akan dapat hit 4 dan dapat untung banyak. Hanya satu sahaja yang akan jadi loser.

Banyak method nak pastikan niche yang korang buat berjaya.

Apa yang penting adalah relevancy.. kalau korang relevant.. tak kira niche apa korang buat pasti berjaya. Dari 5 niche aku akan gagal satu sebab aku tak relevant dengan kehendak market itu. Mungkin sebab aku tak minat atau whatever reason yang buatkan aku tak faham customer dan kehendak mereka.

But asalkan korang faham prinsip-prinsip asas ini... tak ada masalah nak hit the jackpot.

Remember... relevancy menentukan kejayaan korang dalam niche korang. Phoenixwunin berjaya dalam semua niche yang dia buat tanpa gagal satu pun sebab dia sangat relevant dalam setiap niche dia. And that's why dia ada good standing yang cukup untuk join mastermind group aku walaupun dia bukan salah seorang USD 1,000 per day earner. Learn from him how to be relevant. And korang mungkin akan lebih berjaya dari aku dimana korang mungkin boleh buat semua niche korang berjaya dengan rapid succession tanpa satu pun gagal.

Simple tips,
Just stick to WA and this thread.. and you guys should be fine.

And jangan mudah berpuas hati. Setakat 8 sale sebulan tu sampah jer. Aim for at least one sale per day and 30 sales per month. Prinsip game of numbers ni.. leave out for a while. Not going to do you guys any good sebab korang takde fund yang cukup untuk tackle sampai 3 ke 5 niche serentak.

Just focus pada being relevant. That's all.

Bila buat landing page.. pastikan picture, headline, sub-headline, post-scripts, header graphic and everything else is relevant to the market. Korang AKAN buat sale kalau korang relevant.

Also.. satu perkara penting aku minta untuk semua reader thread ni:

Every now and then aku akan post dan beri komen sedikit sebanyak yang dapat membantu korang semua dalam journey korang dalam niche marketing. All I ask is.. JANGAN SHARE KEWUJUDAN THREAD INI DENGAN ORANG LUAR FORUM.

Reader yang tak register.. tak ada masalah juga.

Cuma harap jangan mula post link ke thread ni dimana-mana forum lain atau cerita pasal thread ni di orang luar.

This knowledge and everything else is only for Tanya@Putera member.

Make it exclusive here.

Aku taknak ada method aku di share di luar dan ramai guna.. makes me very uncomfortable.

Kalau mereka terjumpa sendiri thread ni.. good for them.. but kalau diorang tak tahu.. tak perlu susah-susah nak beritahu.

Kai...

Aku ada sorang member nie. Duduk dekat Asylum skang ni lepas kena tangkap dulu.

Dia selalu cakap...

"Why so serious???!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Kahkahkahkahkahkah...

Rilek-rilek sudey... Haha

BTW.. things and stuff mcm gagal and sukses tuh ko kena set standard bro. Ko mention pasal 'bila niche gagal... cuba buat lagi'...

The thing is.. how do we know that niche is a failure. Apa definisi fail dalam kamus IM nih.

Kena cakap tuh.. kalo tidak sekor-sekor pening nanti.

Kan Zam_Bajet kan??? Haha

Pada aku... sesuatu niche tuh gagal kalau adspend aku melebihi komisyen yang aku sepatutnya terima. Phoenix punya definition pun sama mcm aku (rasanya...)

Kalau aku cuba buat PPC dan promote produk dengan komisyen USD 39... dan adspend dah sampai USD 39 still takde sale.. then something memang tak betul. Maybe Ad copy.. maybe landing page.. headline and everything else. Aku akan ubah skit kasi lagi relevant and tight.. and then aku cuba kali kedua.. kalau second time tak dapat sale jugak.. aku try third time lepas pengubahsuaian.. kalau third time tak dapat sale jugak... then it's time to move on.

In the event dimana aku actually manage untuk dapat sale... tapi adspend still lebih (some campaign aku biarkan jalan juga walaupun adspend dah melepasi commission) maka aku akan cuba dapatkan sale sebelum adspend setara dgn komisyen. Kalau still gagal.. aku calculate pada ROI... kalau ROI beyond 100% aku stick.. kalau below aku cuba naikkan sampai 100%... if after a couple hundreds or thousand clicks (depend pada niche... kalau micro sesangat hudreds jer.. kalau big niche mcm the likes of weight loss tuh sampai thousands) masih tak dapat ROI 100%.. aku drop.

Most campaign yang aku buat aku setkan selepas sebulan ROI yg aku capai mestilah 400% ke atas. Selagi tak capai ROI 400% selagi tuh aku takkan selesa. Which mean aku consider sesuatu niche tuh sebagai winner and success hanya bila aku dah achieve ROI 400% and beyond... ofcourse I'll strive for more... but 400% dah agak selesa dan boleh goyang kaki. Maknanya kalau adspend USD 1000.. aku expect keuntungan mestilah USD 4000. Well.. that's my own definition.

But itu hanya pandangan aku jer... depend pada korang la. Jgn set something yg tinggi mcm aku... aku takde masalah sbb fund untuk PPC mmg aku dah ada banyak.. just kitar semula jer duit modal.

Untuk yang baru bermula... just do one niche per month pun dah cantik. Target untuk dapat untung. Margin kecik pun tak apa sebab asalkan dapat return on investment... maka korang dah boleh scale dia secara perlahan-lahan.

Kalau buat sampai sebulan takde sale jugak... that means it's a no go. Move on to something else. Itu kalau guna BUM.

Kalau adword... then maybe give it a week or two. No sales means no go. Either you guys are not relevant enough to the market and customer... atau niche tuh mmg tak menguntungkan. Tapi selalunya almost 80% of time bila korang tak buat sale... reasonnya adalah korang tak releven dan bukan sebab niche tuh mmg merugikan.

Hohohoh..

Aku rasa ayat "Content is king" dgn "The money is in the list" kena ubah kepada:

"Relevancy is King!!"

dgn

"The money is in your relevancy factor"

Baru betul. Hahahaha

QUOTE (zam_bajet @ Dec 16 2008, 06:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam bro Kai..

Don't worry bro.. tak touching pon

Aku mmg dah take action but buat Direct Linking... nampaknya takde sambutan.. hambar!!! Bukan hambar beb,
memang mcm bangang tak ada sale.. !! Jgn la korang ikut aku beb.. RUGI! hahaha .. nasib baik bajet ciput.. Yang klik ads aku suma info searchers.. tak guna betul lah dorang tu... dah klik beli je la... laugh.gif Dah klik pastu blah camtu jer... Padan muka aku...Pasni nak try buat Landing Page slow2 kayuh dulu..

Anyway thanks bro Kai..

Jap jappp...ada lagi nak tanya ni.... soklan aku ni pelik2 skit.. sempoi tapi pelik ...

Soklannya berbunyik...

Ok, kat WA tu ada KW Tool kan.. benda mmg dia seach keyword2 yang org selalu org taip ke??
Contohnya aku taip quit smoking... pastu kuar la mcm2 ttg keyword quit smoking..
So, boleh tak aku guna keyword suma tu utk target pembeli yg iinginkan quit smoking.. faham tak???

Kira mcm keyword tu org search dan dia mmg nak sangat quit smoke..dan dia klik ads aku then trus je beli..

Faham ke bro?? Haduii..kalo tak faham , aku pon tak tau cmner nak explain..

Thanks a lol..

Man

Uhhhh.. direct linking. Jgn kerap sgt direct linking nih. Zaman dulu bolehlah... skang ni direct linking tak untung sgt... rugi duit lagi ada.

Biasakan diri buat website / landing page.

KW tool??? Well.. aku tak guna WA punya... service WA yg aku guna Site Rubix jer (untuk bangunkan landing page sepantas kilat.. sometimes dalam setengah jam dah ready).

Kalo ko tanya aku.. mmg banyak gila tools aku guna... Market Samurai.. Keyword Spy.. SEO Digger.. to name a few.. but the best is still Google's Own keyword tool.

Sebab data dia paling accurate...

In fact ko tak perlu pun market samurai keyword spy seo digger wordtracker ntah hapa-hapa tuh. Just stick with Google's Keyword Tool. That's the Emperor of all keywords.

All Hail Google's Keyword Tool!!!

LOL... hahahaha

QUOTE (filzan @ Dec 16 2008, 07:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
1)Nak tanya sikit la.. berapa korang letak utk maximum CPC ye.. ? aku punya QS antara 7 - 10 .. so oleh krn aku budget dan tgh belajar sambil take action.. aku letak dlm USD0.20 gitu la.. depend pada ad placement la..

2)satu lagi berapa bnyak korang buat adgroup dlm satu campaign ye? dan berapa ad variant dlm satu adgroup

3)ada tools tak nak automate kan utk buat compile keyword2 utk adgroup ni..

Thanks in advance..

1) Suka hati ko la nak letak berapa. Depend pada adplacement yg ko nak and minimum bid yg Google state.

2) Ntah... subjektif sgt soalan ko. Dalam campaign yg aku tgh work on nih.. aku ada dalam 28 Adgroup and 28 landing pages (still in tracking and split testing phase.. sbb belum capai tahap 400% ROI yg aku nak).

But aku pernah ada campaign yg adgroup sampai 100++ dan landing pages sampai beratus-ratus. Lucky me I've got my own team. Hahaha laugh.gif

Selalunya aku akan cuba minimakan bilangan keyword dalam satu adgroup. lagi sikit lagi bagus. Kalau dapat taruk satu lagi bagus.

Selalunya dalam 3 ke 4 keyword jer. Never more than 5. Baru super tight...

3) Tak pasti tool apa yg ko maksudkan. But aku buat semua manual.. except untuk buat exact matching and content matching. Untuk itu aku guna tools from WA. Ada tools dia K&C sediakan.

QUOTE(Crown80 @ Dec 16 2008, 08:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
1) Suka hati ko la nak letak berapa. Depend pada adplacement yg ko nak and minimum bid yg Google state.

2) Ntah... subjektif sgt soalan ko. Dalam campaign yg aku tgh work on nih.. aku ada dalam 28 Adgroup and 28 landing pages (still in tracking and split testing phase.. sbb belum capai tahap 400% ROI yg aku nak).

But aku pernah ada campaign yg adgroup sampai 100++ dan landing pages sampai beratus-ratus. Lucky me I've got my own team. Hahaha laugh.gif

Selalunya aku akan cuba minimakan bilangan keyword dalam satu adgroup. lagi sikit lagi bagus. Kalau dapat taruk satu lagi bagus.

Selalunya dalam 3 ke 4 keyword jer. Never more than 5. Baru super tight...

3) Tak pasti tool apa yg ko maksudkan. But aku buat semua manual.. except untuk buat exact matching and content matching. Untuk itu aku guna tools from WA. Ada tools dia K&C sediakan.

Thanks Crown80, sorry la soalan tergesa2 tadi tu.. nak balik opis huhu..

2) 28 adgroup dan 28 landing page.. pergh mmg jauh lagi aku nak sampai tahap tu la.. so maknanya lagi sikit lagi keyword lagi bagus la ye.. tapi ni bermakna nak kena banyak lagi landing page la.. mmg kena ada team or outsource la camni...

3) betul tu.. tool utk buat exact dan broad tu..

QUOTE(Crown80 @ Dec 16 2008, 08:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Uhhhh.. direct linking. Jgn kerap sgt direct linking nih. Zaman dulu bolehlah... skang ni direct linking tak untung sgt... rugi duit lagi ada.

Biasakan diri buat website / landing page.

KW tool??? Well.. aku tak guna WA punya... service WA yg aku guna Site Rubix jer (untuk bangunkan landing page sepantas kilat.. sometimes dalam setengah jam dah ready).

Kalo ko tanya aku.. mmg banyak gila tools aku guna... Market Samurai.. Keyword Spy.. SEO Digger.. to name a few.. but the best is still Google's Own keyword tool.

Sebab data dia paling accurate...

In fact ko tak perlu pun market samurai keyword spy seo digger wordtracker ntah hapa-hapa tuh. Just stick with Google's Keyword Tool. That's the Emperor of all keywords.

Bro Crown80.. many thanks to you.. dah ada idea nak buat... agak2 aku still sengal2 ubi
aku akan post kat sini lagi k.. smile.gif

erm...sori mencelah sket ek...tumpang tanye...

dalam pembacaan aku...kite digalakkan wat landing page or mini sites sendiri untuk produk kan?
it is better than direct linking...

soalan aku...ape bezenye kalo kite direct linking ngan wat LP sendiri?
samada dari segi content kite n merchant tu ke or dari segi professional aspek?

sbb aku kadang2 terpikir...same je la ibarat aku ni merchant..aku ade LP...pastu aku wat artikel and link kan reader ngan LP aku...
so kalo misalnye aku ni affiliate, aku tade LP (sbb tak cukup kos lagik nih..) then aku bayangkan je LP merchant tu LP aku..then aku link je reader ngan LP merchant tu...
apekah care ni mmg langsung tak efektif ek?

dlm mase yg same...kalo aku wat LP...pastu reader dah bace info2 dlm LP aku tu...then kalo die nak beli die akan masuk ke LP merchant kan?
care tu tak merugikan ke ek?sbb kalo dah bace macam2 kat LP kite..then kite suh pegi LP merchant lak..lagi banyak bende2 kene bace situ..
takut reader dari nak beli terus tamo beli sbb asek di direct je dari web ke web...
huhu...

sori la sbb tanye eh...
harap ade yg sudi menjawab....
thanks...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...