Jump to content
Sign in to follow this  
OxyZuL

!mintak Pendapat...kenape Music Hardcore/metal Kurang Di Minati?

Recommended Posts

salam.....

Aku arief dari kajang..

aku ade kugiran..

but yang aku peliknyer kenapew mesti ramai yng minat lebih pade indie?

sedang kan aku tak bapew support gurl2 masuk tempat gig dgn care pemakaian diorng..

and cara dirong..

kebanyakan gurl sukew lagu2 indie..

joget sini saner2..(sbb perepuan kan)

so aku tak bapew sukew..

mmg la wujud genre music2 yang pelbagai jenis...

tapi kenapew msti spprt satu jew??

knpew music2 hardcore kat luar boleh pergi jauh..

kat malaysia mcm mnr?

mmg dah lame wujud but krng sokongan...

so maner2 guys yg nak commnt..

commnt la..

aku new lagi dlm bende2 ni...

sory for 4 evryting if cerita aku berbelit2..

wsalam... :rolleyes:

saya tak faham sangat apa yg ko cerita ni

saya ingatkan istilah indie tu independant music group yg takder sign under mana2 major syarikat rakaman.

tak pulak tahu indie ni satu jenis genre tersendiri

istilah underground tu bukan sama ke dengan indie? boleh jelas sikit?

tentang support cuma satu genre, saya tak berapa pasti, tapi bukankah istilah underground tu sendiri lebih bermaksud kepada genre bukan mainstream yg di bawa oleh suatu kumpulan indie, seperti punk, hardcore, hiphop, alternative rock, heavy metal, dan berjenis2 metal lain, seperti juga mainstream, underground stream ni kan ada musim dia, mcm kat mainstream jugak, kita takleh nak paksa pendengar minat kat mana.

saya tak paham sangat kenapa mesti minat perempuan dipertikaikan, takkan suatu group underground tu cuma nak tarik perempuan je. tentang pemakaian perempuan tu, tak kisah kat genre apa dalam underground, mmg takde yg saya suka. saya rasa kalau betul2 minat genre tu, bawak je genre tu, bukan memaksa ikut minat orang ramai, itu sebab ada underground stream sebab tak ikut kesukaan ramai dalam mainstream.

hardcore kat luar pun berjaya ikut musim. yg berjaya pun (mcm Pop Shuvit kat Jepun), kita tahu ada yg dah lama baru berjaya sebab musim genre diorang kat luar baru sampai. Mmg rezeki diorang sebab diorang stay true kat genre diorang walaupun lama dulu tak diterima orang.

harap pendapat saya boleh diterima akal

aku pun jadi blur setahu aku indie tuh utk independet label kire underground...

kalo ko betul suka pada genre musix ko & ko mmg cinta pasal musix ko xyah pikir pasal publisiti..

kalo mmg target ko nak main musix dpt publisiti mmg susah la..kecuali ko ada kabel..

ko bayangkan la media2 kite nih tahu band indie pun Hujan xpun meet uncle husein pastu bittersweet..ada ke diorank kenal indie band lain hahaha..harapan..biasa la tuh..

rezeki memasing...papepun keep up with ur musix..

bout pompuan tuh haha no comment tuh hak diorank..

Tak tau ler, aku memang tak layan indie, baik layan Nightwish atau Jam Project lagi sedap. XD