Jump to content
Sign in to follow this  
Chuki2

Meh Pilih Pengeluar Gpu!(nvidia Vs Ati)

Nvidia VS ATi  

80 members have voted

1. 1. Pembuat Graphic manakah pilihan anda!!

• Nvidia
      43
    • ATi
      37

Recommended Posts

Aku byk gna nVIDIA laa, ATi br skali je gna, itupun GeCube 9550XT Extreme, zaman AGP dlu..

Ni antara GC yang pernah aku guna:

AGP

1) nVIDIA Riva TNT2 32MB

2) ASUS GeForce 2 MX400 64MB DDR

3) MSI GeForce 4 MX440 64MB DDR

4) Leadtek Winfast FX5200 128MB DDR

5) GeCube 9550XT Extreme 128MB DDR

6) Inno3D 6600OC 128MB DDR3

PCI Express

1) Colorful 8600GT OC 256MB DDR3

2) Zotac 9600GT 512MB DDR3

Hurms, aku vote nVIDIA tp x pndang rendah ATi, lpas ni nk try ATi plak kt Rig AMD :lol:

Apa motif thread nih?

Nak tau pengeluar mana paling popular?

Ok...maksudnya...kepuasan GPU...mana satu lagi best pakai...Nvdia ke???ATi ke...???bukan popular...hehe

Edited by fiaz1203

tuan2 sekalian....klu nak kira pengguna gc..aku rasa nvidia lebih ramai dr ati....tp hati aku masih pd ati....sbb kehidupan aku dlm dunia komputer bermula dgn gc ati pd zaman fifa96... :P

dan aku plak nvidia first Gc aku Nvidia Riva TNT 32mb....pastu Nvidia Geforce Fx 5500 256mb 128 bit...pastu yg latest Nvidia Geforce 8600Gt 256mb 128bit dan Geforce 8500gt 256mb 128bit.......vote for Nvidia :lol: :lol:

Edited by mon678

aku suka ATI... sblm ni aku pakai ATI, pastu aku pakai nvidia 8600gt je, mata aku sakit bila play/edit video.. skrg dah involve ngan h264 dan HD video.. mmg ATI lah.. bila aku tukar balik grafik aku ke ATI..aku kembali tersenyum bila buat keje2 grafik dan tgk video.. mungkin sbb aku tak main game sgt.. skrg ni nvidia 86gt gigabyte aku aku letak dlm stor je.. ada yg berminat?? hehe..

hahaa mcm best je x pi aku ada 2 kad high end dri ati, nvidia aku rasa semacam je

hoho
ultra gan hd 3870 dual gpu

aku suka ATI... sblm ni aku pakai ATI, pastu aku pakai nvidia 8600gt je, mata aku sakit bila play/edit video.. skrg dah involve ngan h264 dan HD video.. mmg ATI lah.. bila aku tukar balik grafik aku ke ATI..aku kembali tersenyum bila buat keje2 grafik dan tgk video.. mungkin sbb aku tak main game sgt.. skrg ni nvidia 86gt gigabyte aku aku letak dlm stor je.. ada yg berminat?? hehe..

nak how much bro

hahaa mcm best je x pi aku ada 2 kad high end dri ati, nvidia aku rasa semacam je
hoho
ultra gan hd 3870 dual gpu

nak how much bro

wah...kutuk Nvidia nampak...cuba la GC cm signature aku....baru puas gile2 beb..

tak payah try la... aku sebenarnya beli 9600gt utk ganti 8600gt aku, tp gambar sama je... aku rasa mcm hambar semacam je.. so aku pegi kedai tu balik dan order ati 3850 mula2nya..tp waktu dpt kad 3850 tu, dtg bersama2 3870 kat kedai tu.. so aku amik keputusan alang2 baik terus 3870 je. dan lg 1, aku x bercakap dari segi game.. aku cakap pasal video playback.. rasa kalau game amik la sape menang pun aku tak kisah. ini mmg pengalaman aku, even waktu tgk astro pun rasa semacam je dgn grafik kad nvidia.. walaupun dah set digital vibrant, noise reduction apa semua tu.. still x bleh lawan cantiknya playback dgn grapik kad ati (yg tak payah set apa2).

kalau dari segi game plak.. aku nak tanya, mata korang bleh beza ke antara 60fps ngan 75fps, antara 130fps ngan 170fps??... tp mata kita bleh membezakan kualiti gambar mana yg lebih cantik, ceria dan hidup... that why i choose, ATI.. haha sama mcm micheal shumacer (drebar ferari dulu) cakap, that why we choose, AMD.

tak payah try la... aku sebenarnya beli 9600gt utk ganti 8600gt aku, tp gambar sama je... aku rasa mcm hambar semacam je.. so aku pegi kedai tu balik dan order ati 3850 mula2nya..tp waktu dpt kad 3850 tu, dtg bersama2 3870 kat kedai tu.. so aku amik keputusan alang2 baik terus 3870 je. dan lg 1, aku x bercakap dari segi game.. aku cakap pasal video playback.. rasa kalau game amik la sape menang pun aku tak kisah. ini mmg pengalaman aku, even waktu tgk astro pun rasa semacam je dgn grafik kad nvidia.. walaupun dah set digital vibrant, noise reduction apa semua tu.. still x bleh lawan cantiknya playback dgn grapik kad ati (yg tak payah set apa2).

kalau dari segi game plak.. aku nak tanya, mata korang bleh beza ke antara 60fps ngan 75fps, antara 130fps ngan 170fps??... tp mata kita bleh membezakan kualiti gambar mana yg lebih cantik, ceria dan hidup... that why i choose, ATI.. haha sama mcm micheal shumacer (drebar ferari dulu) cakap, that why we choose, AMD.

Ni yang rase nak try pakai ATI....ajar la ttg ATI lak..aku tahu pasal Nvidia je...

dlu aku 1st beli ati x700..

time tu tip top la kad tu utuk gamer..

warna dia cntras cantik la..

ni 2nd aku beli lak nvidia 8800gt..

saja je beli nvidia kad sb org dgr kata bgus la gamer..

aku set la camna sekali pun warna xleh standing ati..

sb tu la nape nvidia ada klebihan fps banding ati..

sebab warna dia kasi kabur skit..

bijak la nvidia..harap ati x camni..

lepas pakai myesal giler..

ada duit aku tukar lak ati..

bgs wanr..pilihan anda tepat....anda mmg seorg yg mementingkan quality.....sama mcm aku....klu main game laju tp gmbr sdikit pudar n x detail sgt2 x syok la :rolleyes:

aku sokong ko...hihihi :blush:

betul ar apa ko alami mcm aku....bkn mslh m/b atau hardware2 lain yg mybbkan aku tgk kualiti gc nvidia x sehebat ATI ...tp mmg mcm tu...aku tgk kwn yg guna Nvidia pun sama x seterang n sesempoi ati...wakaka./...sori nvidia fan...sj bg pendpt

Ni yang rase nak try pakai ATI....ajar la ttg ATI lak..aku tahu pasal Nvidia je...

aku nak seru ko scr ikhlas n bkn nak naikkan ATI dsbbkan aku guna ATi....try skli beralih pd ati...aku yakin ko x nyesal dgn kualtiti game yg dihasilkan Ati....ko msti x nak balik pd nvidia mcm aku...skli dh guna nvidia ,,, dh x nak guna sbb aku compare dgn ati...tp ko kna igt...ko akan hilang skit kelajuan game....tp x ketara la aku ckp ko....ko bli skrg2 HD3870...gilardino punya grafik....cetus semangat aku nak main game PES2008 tiap2 hari n masa :lol:

ape la korang nie..topic nie dah banyak kali dibincangkan ATI=QUALITY and NVIDIA=PERFORMANCE....

tak faham2 lagik ker?Otai2 terutamanya moderator ZerOnezha dah byk kali ckp benda nie..tak

pyh nk beza2kn korang undi jerk GPU mane korang suke abis cerita.. :lol:

ape la korang nie..topic nie dah banyak kali dibincangkan ATI=QUALITY and NVIDIA=PERFORMANCE....

tak faham2 lagik ker?Otai2 terutamanya moderator ZerOnezha dah byk kali ckp benda nie..tak

pyh nk beza2kn korang undi jerk GPU mane korang suke abis cerita.. :lol:

nak kasi meriah je..xkan nak undi ja..nanti topik jd mandom la plak..

hahaha Nvidia still Leading.hahahaha

nvidia dah fall lah dgn gtx280 die

even hd4850 yang 66+ tuh pown kalo dibuat crossfire leh pwns dah

kau nie memandai jer hd4850 kalah ar dgn gtx280 even hd4870 pun kalah....skrg ATI ngah buat hd4870 x2 untuk beat gtx280....."HD 4870 X2 R700 prototype card is out to beat GTX 280 in 3DMark Vantage" ingt still prototype blum launch lagik...kita tgk...nanti the fight still go on.... :angry: