Jump to content
suriasah_putera

Pakej Hosting Peribadi

Recommended Posts

Assalamualaikum....

Mungkin saya baru dalam Putera.com ttp tidak dlm Putera.net...

Memandangkan Putera.com lebih menjurus kepada bidang IT dan Teknologi, saya mencadangkan agar....

Putera.com menyediakan Pakej Hosting Peribadi khas untuk ahli-ahli Putera.com.

Putera.com boleh menyediakan pakej khas hanya untuk ahli Putera dengan kadar harga yang berpatutan.

Contoh :- http://azuan.putera.com ; http://shanai.putera.com

Saya tahu, mungkin ianya mustahil, tp mungkin juga tidak kerana ia melibatkan kos yg besar dan memerlukan dedicated server.

Mungkin cadangan ini bukan untuk masa sekarang, tp untuk masa akan datang harap ianya boleh dipertimbangkan....

/me Adaptasi dari Sif**.com.

Ok gak tu. Sekurang2nya ia salah satu permulaan dalam membuat bussiness webhosting ni. RM50/year untuk 150MB dah okay lah kot.

Sekadar cadangan.

Edited by Alternator

Mungkin boleh dipertimbangkan.

Tapi boleh ke kita pastikan agar ahli tidak post benda2 haram yang boleh mengancam keselamatan dan keterjaminan putera.com daripada ditutup oleh pihak yg berkuasa?

Tapi boleh ke kita pastikan agar ahli tidak post benda2 haram yang boleh mengancam keselamatan dan keterjaminan putera.com daripada ditutup oleh pihak yg berkuasa?

Dont worry about that. Kalau kita tengok website lain yang menyediakan webhosting, diorang akan meletakan amaran samada 'Disclaimer', 'Policy Privacy' atau 'Term of use'. So, kalau pihak berkuasa mengesan sebaran aktiviti tak elok yang datang dari webhosting ini pihak admin ada hak untuk lepaskan diri sebab dari awal lagi dah bagi amaran.

Juga, kalau betul2 nak bukak webhosting aku rasa better start dengan limit jumlah user tertentu sahaja katakan 50 user dengan 50MB sorang. So, untuk permulaan ni bolehlah tengok camner perjalanan bussiness samada dari segi pengurusan atau pemantauan.

Sebagai contoh syarikat Netfirms menyediakan services yang baik sebab sentiasa monitor aktiviti pelanggan dia untuk mengelakan sebarang penyalahgunaan webhosting. Jika diorang detect ada penyalahgunaan web, diorang tak akan teragak-agak untuk 'kick your ass' tanpa amaran. Ini salah satu contoh untuk mendidik pengguna supaya menghargai service yang disediakan.

Sekian.

Edited by Alternator

Terima kasih atas komen yg diberikan pada cadangan saya tuh...

Untuk pengetahuan semua, idea di atas di ambil dr ruangan forum tempatan yg agak glamer juga...

http://www.sifoo.com

Mereka menyediakan pakej hosting peribadi mereka dengan kadar harga yg telah di tetapkan....

Sekiranya ia diwujudkan, ia dapat menambahkan sumber kewangan kepada Putera.com.

Dr segi pemantauan, Admin ataupun ahli Putera.com juga boleh memantau mana-mana isi kandungan setiap website tersebut. Cadangan saya ini hanya diberikan khas untuk AHLI-AHLI PUTERA.COM.

So, sebagai permulaan, kita boleh mula dengan 10-20 hosting sahaja untuk ahli-ahli Putera.com yang aktif seperti Azuan, Nara, C-fu dsb.

* Kepada pihak Sifoo.com, perkara yang baik perlu dikongsi bersama. Terima kasih.

boleh la letakkan la agree ment kat user yang memasukkan benda haram akan di ban tanpa notice then ko delete la terus smile.gif

takpun sediakan khidmat "dynamic dns" je macam *.dyndns.org yang aku tengah guna sekarang ni. rasanya aku takmo la space dalam putera.com tu sebab aku dah ada personal website sendiri. tapi kalau aku dapat url azuan.putera.com dan dapat buat forward lookup ke ip address aku sendiri lagi cantik. RM2 sebulan pun no hal tongue.gif

takpun sediakan khidmat "dynamic dns" je macam *.dyndns.org yang aku tengah guna sekarang ni. rasanya aku takmo la space dalam putera.com tu sebab aku dah ada personal website sendiri. tapi kalau aku dapat url azuan.putera.com dan dapat buat forward lookup ke ip address aku sendiri lagi cantik. RM2 sebulan pun no hal tongue.gif

aa .. yg ni pun chantek jugak. mcm aku pun .. ada site sendiri dan 'sayang' rasanya nk pindah2 ni. laugh.gif

Ye, kalau tak pakej hosting.. boleh buat pakej "redirector" kan?

Nama PUTERA.com nih ada standards... dan bukan nama pelik-pelik dan payah nak taip..

#edit-1

Juga, kalau betul2 nak bukak webhosting aku rasa better start dengan limit jumlah user tertentu sahaja katakan 50 user dengan 50MB sorang. So, untuk permulaan ni bolehlah tengok camner perjalanan bussiness samada dari segi pengurusan atau pemantauan.

Macam perkhidmatan talian Streamyx dari TMnet pulak ada had-had nih.. smile.gif jangan la ikut diorang punya terma, Putera.com ada termaNYA yang sendiri.. mungkin "unlimited"?

Edited by NaRa

Ye, kalau tak pakej hosting.. boleh buat pakej "redirector" kan?

Nama PUTERA.com nih ada standards... dan bukan nama pelik-pelik dan payah nak taip..

#edit-1

Macam perkhidmatan talian Streamyx dari TMnet pulak ada had-had nih.. smile.gif jangan la ikut diorang punya terma, Putera.com ada terma kita sendiri.. "unlimited"

Bila masa plak aku kata suruh ikut term cam TmNet... itu contoh jer... Kalau mampu buat 'Unlimited' punya tak kisah lah. Just wondering kalau tak mampu nak handle bila user/pelanggan dah banyak sangat.

Tak ada ramailah Alternator.. Putera.com bukan ramai mana pun.. 4-5 ribu ahli yang berdaftar sahaja, satu dunia, bukan satu Malaysia..

Nak handle 'user', ambillah user tu sendiri.. hosting/redirect nih pun kan ntuk pasaran ahli Putera.com sahaja? tak terbuka ntuk public kan? bukan nak bersaing dengan articulate-x, mesra.net hosting atau sesapa..

mungkin lagi, kita boleh setup satu dana khas, dengan caj sedikit boleh masukkan dalam dana Putera.com ntuk tampung kos bandwidth, sedikit-sebanyak kurangkan penderitaan pakcik (tukar 'abang' untuk orang lain) admin kita..

1gigs po ok RM10 setahun

ada satu hosting tu kan, dia caj sebulan 1gig rm50 ..

Even kalo kita ada 5000 member pun, tak semua ada personal webite...

So, open to members la....

Buat permulaan nih, try la memember yg ada personal web guna kan Pakej Hosting Pribadi nih...

Sebagai usaha mempromosi jer....

* Rujukan : Sifoo.com

yeah baybeh.......................gua soh-kong lu...............

tapi reger tu murah2 kan ler..................kan ker kat c-ni ghamai student lagik.....................(toi ka????).....................

ader plak tu sesat plak bdak skolah(termasok aku)...................diorang pon nak gak try memender canie...............

...bagus gak tu jadi web hosting.buat cepat ler n bayaran tu kecik2kan ler hehehe...aku dah boring pakai yg free.cuma cadangan aku jgn pilih bulu ler...nak limit,bukak tawaran siapa cepat die dapat selagi stok masih aderrrr...

jika admin putera boleh bagi subdomain itu baik lah..

saya juga mungkin boleh dapatkan offer Rm15 setahun untuk 50mb.

jika interested boleh pm aku.

Edited by Rlhh

...bagus gak tu jadi web hosting.buat cepat ler n bayaran tu kecik2kan ler hehehe...aku dah boring pakai yg free.cuma cadangan aku jgn pilih bulu ler...nak limit,bukak tawaran siapa cepat die dapat selagi stok masih aderrrr...

Betul tuh.jgn pulak pilih bulu,kang ramai yg berbulu.

ada beberapa perkara yg perlu berlaku kalu nak offer webpage utk ahli

1. kalu guna domain putera.com dan server lain dari yg digunakan sekarang, domain putera.com akan hang sehingga 72 jam baru boleh digunakan balik, akibatnya ahli2 kena rehat la masa tu.

2. dari segi keselamatan, ahli2 yg buat kandungan bukan2 atau menyalahi undang2, ini telah dirasai sendiri oleh putera.com sendiri iaitu web akan blok untuk user tersebut. tentu ini tak jadi masalah untuk mengawalnya.

3. dari segi pemindahan data ke server baru (untuk ahli2 yg telah ada web sendiri) ini masih boleh dilakukan dengan mudah sahaja.

4.mungkin sudah tiba masanya kita menggunakan server profesional (bukan percuma) kerana banyak perkara lagi yg kita dapat dengan hanya mengeluarkan belanja RM10 setahun (contohnya) untuk menggunakan server pro. lagi pun kita sebenarnya tolong mempromosikan server orang lain secara percuma juga jika kita menggunakan tapak percuma.

Apa salahnya kita promosikan domain tempatan (putera...) dengan perbelanjaan yang sedikit sahaja. lagipun jika web putera mempunyai kewangan yang stabil, sudah tentu manafaatnya akan dikecapi oleh kita sendiri akhirnya.

hanya tuhan yang maha mengetahui buruk dan baik segala sesuatu

eh!

aku tulis ni bukan nak niat nak jual tapak web aku

tapi nak bagi putera jual tapak web

duit nya masuk tabung putara lah.

-- ini kena bincang, siapa bendahari dan penyata kewangan kena fluen (transperan) ... taku berlaku salah guna dan salah sangka.

mungkin salah satu cara ialah putera.com.net kena daftar sebagai pertubuhan yang sah.

sunyi je citer ni, kita upkan balik la.. wah ahahhaa..

kene banyak duit dan jugak "man-power" (eh yo ko?)..

kepakaran tu dah ada (member Putera sendiri), cuma perlu keluangan masa ntuk buat aje la.