Jump to content
Sign in to follow this  
slamduck

Cadangan Dibuka

Recommended Posts

ahaks

hi bos...² sekelian saya nie ahli baru tapi.. saya rasa kat sini ada sedikit kekurangan la.. kalau koranfg setuju la apa kata tambah lagi satu bahagian kesihatan mana la tau ianya boleh membantu pengguna-pengguna lain. cakap pasal kesihatan nie saya bukan lah doktor tapi saya nak tau la juga pasal kesihatan tak payah g surf tempat lain ehehhe ok la kalau rasa ok ok la kalau tak abaikan je msg nie

p/s ; kesihatan tu penting asyik dok godek pc je ehehehhe

Salam sejahtera slamduck

Kekurangan? Untuk pengetahuan slamduck, Putera.com diwujudkan atas dasar untuk memajukan sektor teknologi maklumat di Malaysia. Terbuka kepada semua ahli bumiputera mahupun tidak, dan tidak terhad bagi pengguna yang berada di Malaysia sahaja. Ini boleh dibuktikan dengan ahli Putera yang turut dan masih setia sehingga kini.

Atas 'desakan' dari ahli-ahli Putera.com dan hasil inisiatif dari admin sendiri, Putera.com telah melebarkan sayap dan membuka satu forum baru iaitu, Putera.net (http://www.putera.net).

Di sini, semua topik dan bahagian yang tidak berkaitan dengan IT boleh di bualkan. Di Putera.com, cuba di'kecilkan skopnya hanya kepada perkara yang berkaitan dengan IT dan komputer.

Berkenaan dengan cadan slamduck, untuk mengadakan bahagian Kesihatan boleh dibincangkan tapi bukan di Putera.com, tapi di Putera.net. Kami di Putera.net menantikan kedatangan anda di sana. smile.gif Oleh itu, jika saudara slamduck sedang mencadangkan untuk membuat satu ruangan Kesihatan yang membabitkan ttg kesihatan manusia (hati/jantung/peparu), Putera.com tidak sesuai untuk ini. Putera.net mungkin sesuai kerana Putera.net mempunyai topik-topik yang lebih am atau 'general'.

Mungkin kesihatan ini juga penting jika difikirkan dari aspek berkenaan dengan komputer ada juga, iaitu senaman menyihatkan badan setelah duduk di depan komputer lebih dari beberapa jam... mungkin boleh dibincangkan di bahagian Sembang, selagi skop perbincangan tidak 'hanyut'.

Diharap penjelasan di atas dapat menjelaskan saudara slamduck.

Terima kasih.

Ya terima kasih Nara...

Slamduck boleh layari

www.putera.net

Kehadiran anda amat2 dialu-alukan.

yang penting..jaga tatatertib..dan berbudi bahasa la ketika disana sekiranya tidak ingin d pulau...hehehe

yang penting..jaga tatatertib..dan berbudi bahasa la ketika disana sekiranya tidak ingin d pulau...hehehe

aik lain macm jer ... ? erm.. ok la saya mintak maaf le kalau saya salah cakap tapi saya memang takde niat nak sakit kan hati sesiapa ok kalau saya salah cakap tolong tegur

uik.. rileks la slamduck .. si zer0 tu bukan sound ko tu rasanye... tu general reminder.. bg aku mana ada ko buat salah pon.. ahakss.. sensitip la ko nih....

uik.. rileks la slamduck .. si zer0 tu bukan sound ko tu rasanye... tu general reminder.. bg aku mana ada ko buat salah pon.. ahakss.. sensitip la ko nih....

hehehe ye ker sorry la kawan.. ok aku nak ckap sket je aku paham maksud ko tapi ko cuba rasa aku nyer perasaan kalau dia cakap macam tu dia sebut nick aku kat public plak tu ape org lain rasa kalau org tu paham tak per kalau org baru masuk dia tak tau ape jadi situasi ni berbahaya la takut diorang anggap lain so kesimpulannya kalau nak remind boleh tapi kene buat secara umum jangan spesifik kan nama / nick takut org lain salah anggap. ""uik.. rileks la slamduck .. si zer0 tu bukan sound ko tu rasanye""<< Mr muhamadnasron ko pun tak sure kan dia kata kat saper sebab ko kata rasanye

p/s: sorry la beb memang niat ko baik tapi kalau boleh elakkan anounce macam tu takut org lain tak puashati ... tongue.gif kalau nak gak sebut nama ko msg personally la ok .. wink.gif

harap maklum

Edited by slamduck

Tengok perkataan hehehe di belakang tue...

Itu dah menunjukkan dia takde niat tak elok...

Second... pos dia takde letak nama... so that means general...

Third... aku sendiri ada daya intuisi menyatakan dia tka tuju kepada sesiapa... just general remainder...

Fourth... selalunya... kalu zero nak kecam sesapa... ayat dia camnie :

yang penting..jaga tatatertib..dan berbudi bahasa la ketika disana sekiranya tidak ingin d pulau...

hehehe tarak...

Kan zero kan???

================================================================

Sembang macam kenal lama jer ngan zero tongue.gif

*OK slam dude... jangan mare smile.gif saje jer... nak menjernihkan keadaan... biggrin.gif

tak la aku tak marah korang semua .. aku nak ajak bincang , cuma nak cakap kalau boleh jangan buat statement macam tu takut org lain tak puas ati tapi mula..² aku pun terasa gak tapi ok la aku leh paham jadi aku harap jangan buat macam tu lagi tu sajer takut kalau tersalah tulis ker atau tersalah sebut ke bahaya ok la ... peace guys tongue.gif

Hanya disebabkan sebaris ayat? tongue.gif Memang berkuasa ayat abang zer0nehza kita. Sampai menusuk ke dalam kalbu siapa yang membacanya..

Masalah pulau-memulau nih perkara biasa.. kalau dalam dunia yang sebenar ada, jadi kalau dunia internet nih, tanpa sempadan lagi.. tak tahulah..

Tak apa, sekarang.. kita jangan lari dari topik cadangan kita.. kalau nak kunci topik sekarang pun rasanya dah boleh sebab penjelasan yang diberi dah mencukupi..

Aku mencelah sikit.

Aku tak kesah kalo korang nak marah ke......apa ke.......

Tapi memang nyata...........kat putera ni........sesetengah moderator memang ada masalah attitude sikit.

Ko nak ban aku dari putera pun tak apa.....aku tak rugi ape-ape.

Mula-mula memang niat aku nak tolong orang........tapi lama-lama dah naik meluat dan menyampah.

Aku tak marah kat user forum ni. Tapi aku bengang dengan moderator....yg tak amalkan kepimpinan melalui tauladan.........

OT

rileks, sabar,

pd pendpt saya setiap forum ada acuan / persekitaran sendiri,

utk mengubah setiap yg dah lama wujud adalah agak sukar,

melainkan dgn kebenaran dan kesabaran,

mari bersama2 ubah apa2 yg perlu, yg menegur dgn cara yg baik,

yg ditegur pun menerima dgn cara yg baik.

begitu juga hendaknya dlm menulis pernyataan atau memberikan pandangan/pendapat, supaya tiada sesiapa pun yg salah faham atau kurang sedap di hati. saya rasa setiap user boleh ulang membaca ayat2 yg digunakan sebelum 'membuang' pos.

dgn ahli bertambah ramai di kalangan remaja yg selalunya mudah terikut2 dgn persekitaran dan perasaan ingin mencari identiti mereka sendiri semestinya diikuti dgn contoh yg baik dlm forum, tidak kira samada sbg moderator atau ahli biasa.

saya harap komuniti putera boleh menjadi bertambah baik dr semasa ke semasa.

sekian,

budak baru dan nak belajar,

kalau salah tolong ditunjukkan smile.gif

p/s: pernyataan atas adlh utk umum dan bukan utk pernyataan zeronehza di atas.

dah la tuh geng... buang yg keruh amik yg jernih... jgn nak perbesar hal kecik.. pasal mod la.. pasal kecik ati la.. kita masuk sinih utk timba ilmu.. so pls put away all ur emotions.. takyah la nak terbawak2.. okies...

*aku masih berpegang pd prinsip aku masuk putera nih.. sejak 2 tahun lps lagi.. aku masuk ni nak carik references... wallahua'lam

buat dak gheti jer...

orang bijak akan terpapar kebijaksanaannya...

orang budus akan terpapar kebuduhannya...

orang ego akan terpapar keegoannya...

tak payah menunjuk...tak payah berlakun...tak payah cover...

p/s: masuk putera kalau line tak terputus...

Closed jer kalau dah selesai...

Slamduck tak kata ape dah... zero pon ok jer... so... aku tak nampak faedah topik nie lagi...

Setuju tak dengan pendapat aku??? Betul tak??? Slamduck??? Zero???

*Zero ayat dier memang camtue... but dier bukan macamtue... selama nie... aku rasa taknah ade probs pon lagi ngan dier... tak tahu la moderator lain... pada aku zero ok jer...

penuh dengan adegan EMOSI

wahh ahhh ahahaha kOnciiiiii (trademark australian crap)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...