Jump to content
EZzy

The Intellectual Property Creators Challenge 2008

Recommended Posts

Ya betul...

Di igda malaysia pun dah orang yg declare akan masuk.

Lanox..cuba google2 lagi tengok sapa2 lagi yang akan join.

Ya betul...

Di igda malaysia pun dah orang yg declare akan masuk.

Lanox..cuba google2 lagi tengok sapa2 lagi yang akan join.

Aku dah try google tapi tak jumpe lah. Err.. satu lagi, yang game talk kat Mid Valley tu.. ko tahu dari mana ek? Aku check internet tak jumpe lah. BTW.. takper, esok jumpe kat sana yek.. :D

Ada apa program esok? Gathering apa?

Esok.. en. fnd msg aku tadi ada Game Talk kat Mid Valley (exhibition centre).. pukul 11.30 pagi start. Kalau ko nak pegi, mai ler datang sekali. Aku pegi gak esok... nak timba ilmu dari orang2 berpengalaman.. mana ler tahu bleh dapat sikit tips2 berguna. Kalau ko datang, hello2 ler kat aku, pastu belanja ler lunch sekali... ngehehehe. :D

Edited by LanoX

Uih, game talk pasal apa nie? Dia ajak sape2 ke? Berkenaan IPCC ke? Or just gathering forumer?

P/S: Aku belanja air kau belanja makon :

Edited by Coisox

Uih, game talk pasal apa nie? Dia ajak sape2 ke? Berkenaan IPCC ke? Or just gathering forumer?

P/S: Aku belanja air kau belanja makon :

Ada ler orang bagi talk agaknya.. kat area Exhibition Centre Mid Valley.. mesti ler grand2 punya event nie.. hehehe. Kalau ko pegi, jangan lupe amik no telefon aku... bleh ler belanja air. Makan tu.. mintak sesapa yang sudi belanja.. kekekeke :D

Laporan Dari Mid Valley.

Alhamdulilah, kitorang dah selamat berjumpa dan dengar talk pasal game2 yang telah dihasilkan. Banyak jugak company game dari Malaysia yang sertai pameran kali ini, dan tidak ketinggalan MDEC. Sempat jugak jumpe beberapa orang yang menang dalam IPC Challenge 2007 yang lepas dan masing2 tunjukkan progress game yang dah siap.

Aku sempat rakamkan beberapa booth pameran. Ini ialah game Adik Pintar oleh Zsuperxtreme.

Yang gambar di bawah plak.. booth game GRID yang lumba kereta tu.. memang best dan menarik grafik dia. Ramai gak yang kerumun kat situ especially sebab ramai 'chick' yang jaga tu seksi2 belaka.. kekekeke :D

Sekian laporan untuk hari ini... :D

Edited by LanoX

assalamualaikum...

Yang gambar di bawah plak.. booth game GRID yang lumba kereta tu.. memang best dan menarik grafik dia. Ramai gak yang kerumun kat situ especially sebab ramai 'chick' yang jaga tu seksi2 belaka.. kekekeke biggrin.gif

ceh..apsal gambar dari belakang? dari depan takde ke..simpan seniri ke? ahahah :lol:

btw, ko ada jumpa zx ke?

assalamualaikum...

ceh..apsal gambar dari belakang? dari depan takde ke..simpan seniri ke? ahahah :lol:

btw, ko ada jumpa zx ke?

ZX, dia takde hari nie... so tak jumpe lah. Sempat ler borak kejap dengan Buzz.. pembina game Vyrus.

ps:// gambar dari belakang jer... nanti tunjuk depan bahaya korang nak serbu plak... hahahaha :D

Edited by LanoX

Eh, Buzz ada kat situ? alamak... diorang patut pakai name tag laa.. baru laa org boleh kenal :)

Hehehehe.... ko pun duduk kat depan kitorang masa speech tu... tak tegur kitorang. Cosentrate betul lah dengar penerangan tu. Nasib baik en. fnd gunakan skill dia nak pastikan orang yang betul sebelum dia tegur ko.. kekekeke. :D

Aku tengah try game Ice Blast nie. Aku dah email Jordan nak dapatkan kebenaran nak add game dia dalam blog aku. :)

Dah main kat umah nie, best laa plak game tu. Kat exhibition tu, aku skip introduction dia. So tak paham laa gameplay yg sebenar...

Lanox, Coisox.... patutnya tangkap gambar kita bertiga ngan awek2 racing tu.

Hehehe.. kalau tangkap gambar dengan awek2 racing tu, lebih2 lagi gambar rapat2... bahaya tu. Kalau orang rumah nampak, mau kena tido kat luar nanti.. :D :D

Aku tengah try game Ice Blast nie. Aku dah email Jordan nak dapatkan kebenaran nak add game dia dalam blog aku. :)

Dah main kat umah nie, best laa plak game tu. Kat exhibition tu, aku skip introduction dia. So tak paham laa gameplay yg sebenar...

Ishh.. mana ko dapat game Ice Blast tu... ko sempat copy ker. Ker ada website dia dah. Ishh.. mamat yang buat game nie ker yang memang betul2 serius nak buat full time tu kan...

Berita Terkini:

IGDA Meeting kat GameBrain Office... sapa2 nak pegi boleh ler datang hari Jumaat (18/07/2008) pukul 8.00PM di KL Sentral. Ada talk pasal Open Source Game dan sebagainya. Boleh ler berkenalan dengan game2 developers dari Malaysia dan timba sikit pengalaman dari diorang. Maklumat lanjut... sila masuk sini.. http://www.igda.org.my/?p=185

Edited by LanoX

Aku dah add kat blog aku game Ice Blast.

Ko pegi tak nanti IGDA meeting tu. Jumaat nie tu... kebetulan aku outstation Khamis & Jumaat ke Johor.. memang tak dapat pegi lah nampaknya.

Wahh.. berapa banyak punya competition ko nak masuk nie, Coisox... :D, kalau menang tu jangan lupe ler belanja kitorang nanti.. :D

Debarannya makin terasa ... :D

Apa yang debaran2 nie... rilex2. :D

Takde benda lah sangat competition tu. Kalau betul gameplay yang present tu dapat pikat orang yang bagi markah... dalam tangan ler RM50K tu.

Perghh... confident. Bagus...

Tapi kau tak pernah cite kat aku pun gameplay korang? Aku nye dah cite kat kau. Kau buat pasal apa?

Kalau bagitau sekarang takde ler surprise nyer.. wakakakaka... :D :D