Jump to content
cyberfly

Panduan Membeli Grafik Kad Untuk Newbie

Recommended Posts

selain dari gigabyte ngan asus,leh tak senaraikan macnufacture gc dari jename lain ikut rank,cam xfx,gainward dan sebagainye

tgk pakej la bro..

ade gc mahal pada jenama je...

ade gc mahal sbb ade accessories...

ade gc mahal sbb warranty lama skit...

ade gc mahal sbb factory clock.. cth: zotac amp...takde game pun tapi mahal skit sbb dah diUPkan skit speed nyer

so gc, tak leh nak buat ranking kot...

kalo ade ranking pun, sbb sendiri punyer preference je la...

dapat yg murah2 pun ape salah nyer...lagi jimat..tak gitu...hehehe..

**kalo salah tolong btulkan...aku tibai je ni...hahahahaha... :D

tgk pakej la bro..

ade gc mahal pada jenama je...

ade gc mahal sbb ade accessories...

ade gc mahal sbb warranty lama skit...

ade gc mahal sbb factory clock.. cth: zotac amp...takde game pun tapi mahal skit sbb dah diUPkan skit speed nyer

so gc, tak leh nak buat ranking kot...

kalo ade ranking pun, sbb sendiri punyer preference je la...

dapat yg murah2 pun ape salah nyer...lagi jimat..tak gitu...hehehe..

yelah memang la,tapi nak tanyer pada pengalaman bro-bro selain gigabyte ngan asus der tak brand yang tahan tak kisah la chipset ape pun.

mcm mana nk tau komputer tu guna slot AGP atau PCI? bleh cek dlm komputer ke kena londeh lepas tu tengok?

bleh bgtau x? o.o

ko pakai la software everest...segala mak nenek dalam perut pc ko dia bgitau

setakat ni~

aku dah guna GALAXY utk nVidia dan GECUBE utk ATi~

2-2 best~

Menurut tech berpengalaman, K.I.T.T, dia ckp Galaxy ni x tahan lama if run PC lbey 3 jam sehari :D

Menurut tech berpengalaman, K.I.T.T, dia ckp Galaxy ni x tahan lama if run PC lbey 3 jam sehari :D

tak lah. semua sama je. aku dah try semua graphic card galaxy.

ok je. tak masalah langsung after 2 minggu x tutup pc :)

maybe ada gak yg aku x sedor sbb temperature cpu aku x lebih dari 42'c

terlalu byk sgt fan and cooler :P

ni jawaban aku utk jawaban2 ko..

1.Komputer saya guna grafik kad AGP.boleh ke nak beli/guna grafik kad Pci-e?

Jawapan : boleh kalu mobo ko ada 2 slot (Combo agp + Pcie)

2.Komputer saya tiada slot Grafik Kad.boleh ke nak guna Grafik Kad?

Jawapan : aku sokong ko

3.Komputer saya guna ram ddr.Boleh ke nak guna grafik kad ddr2 atau ddr3?

Jawapan : aku sokong ko..kalo mobo ko pakai SDram platform pun..ko lanyakla GC GDDR4 ke GDDR5 ker..smua jalan.

kalo tak caya..PC pentium 3 aku pakai 3870 GDDR4...senyum jer...GC aku lg laju dr PC Pentium3 aku..hahaha..

4.Kenapa grafik kad yg mempunyai ram 256mb gddr3 lebih mahal dari grafik kad yg mempunyai ram 512mb gddr2?(model yg sama)

Jawapan :aku sokong ko lagi

5.Yang mana patut saya beli.Normal Edition (biasa) atau Overclock Edition (OC)?Apakah kelebihan Overclock Edition berbanding Normal Edition?

Jawapan : buat aper nak angkat OC edition??buang duit la brader..pakai yg normal,tukar cooler dan O/C la giler2..

6.Apakah perbezaan antara brand-brand grafik kad seperti Asus,Palit,Galaxy,His,XFX,EVGA dll?

Jawapan : tempoh waranti yg panjang tp after sale service hampeh pun tak guna..

pengalaman aku.

Asus: Nama ja sempoi..RMA period leh mencecah 3 bulan lamanya(terpulang pada nasib ko)

Palit: entah...tp aku dengar dia nak beli galaxy

Galaxy: ok ok jer...setanding ngn Gigabyte kalu RMA

Yg lain tu..cuba2 lah pakai..

7.Grafik kad yang mana lebih bagus?ATI atau Nvidia?

Jawapan :Dua2 sama jer...tp utk game friendly aku pilih nVidia..dia tak memilih game sesangat,,

ATI ni kekadang sesetengah game tu dia cerewet skit..kena ada patch la,itu la...ini lah...

8.Yang mana patut saya beli?Grafik kad yang mempunyai ram 256mb gddr3 atau 512mb gddr3 atau 256mb gddr2 atau 512mb gddr2 atau 1gb gddr2?

Jawapan : buat apa nak amik Gddr2 padahal Gddr3 dah ada???1G memory nak wat apa kalu ko sekadar mggunakan 19" 1280*1024

9.Macamana saya nak tau graphic card itu merupakan Overclock Edition atau tidak?

Jawapan : ya..aku setuju..lagi satu kebanyakan OC edition ni cooler dia dah pakai yg lain..(3rd party)

10.Boleh ke saya nak gunakan 2 keping grafik kad dalam satu komputer?

Jawapan : bukan setakat dua..malahan 4 dan 5 keping pn boleh..

tak caya datang la umah aku B)

Edited by SpeedX

SPEED X jawapan2 kau mengancam ar....mmg leh dpt anugerah pelakon lelaki komedi terbaik...hehehe

ni jawaban aku utk jawaban2 ko..

1.Komputer saya guna grafik kad AGP.boleh ke nak beli/guna grafik kad Pci-e?

Jawapan : boleh kalu mobo ko ada 2 slot (Combo agp + Pcie)

2.Komputer saya tiada slot Grafik Kad.boleh ke nak guna Grafik Kad?

Jawapan : aku sokong ko

3.Komputer saya guna ram ddr.Boleh ke nak guna grafik kad ddr2 atau ddr3?

Jawapan : aku sokong ko..kalo mobo ko pakai SDram platform pun..ko lanyakla GC GDDR4 ke GDDR5 ker..smua jalan.

kalo tak caya..PC pentium 3 aku pakai 3870 GDDR4...senyum jer...GC aku lg laju dr PC Pentium3 aku..hahaha..

4.Kenapa grafik kad yg mempunyai ram 256mb gddr3 lebih mahal dari grafik kad yg mempunyai ram 512mb gddr2?(model yg sama)

Jawapan :aku sokong ko lagi

5.Yang mana patut saya beli.Normal Edition (biasa) atau Overclock Edition (OC)?Apakah kelebihan Overclock Edition berbanding Normal Edition?

Jawapan : buat aper nak angkat OC edition??buang duit la brader..pakai yg normal,tukar cooler dan O/C la giler2..

6.Apakah perbezaan antara brand-brand grafik kad seperti Asus,Palit,Galaxy,His,XFX,EVGA dll?

Jawapan : tempoh waranti yg panjang tp after sale service hampeh pun tak guna..

pengalaman aku.

Asus: Nama ja sempoi..RMA period leh mencecah 3 bulan lamanya(terpulang pada nasib ko)

Palit: entah...tp aku dengar dia nak beli galaxy

Galaxy: ok ok jer...setanding ngn Gigabyte kalu RMA

Yg lain tu..cuba2 lah pakai..

7.Grafik kad yang mana lebih bagus?ATI atau Nvidia?

Jawapan :Dua2 sama jer...tp utk game friendly aku pilih nVidia..dia tak memilih game sesangat,,

ATI ni kekadang sesetengah game tu dia cerewet skit..kena ada patch la,itu la...ini lah...

8.Yang mana patut saya beli?Grafik kad yang mempunyai ram 256mb gddr3 atau 512mb gddr3 atau 256mb gddr2 atau 512mb gddr2 atau 1gb gddr2?

Jawapan : buat apa nak amik Gddr2 padahal Gddr3 dah ada???1G memory nak wat apa kalu ko sekadar mggunakan 19" 1280*1024

9.Macamana saya nak tau graphic card itu merupakan Overclock Edition atau tidak?

Jawapan : ya..aku setuju..lagi satu kebanyakan OC edition ni cooler dia dah pakai yg lain..(3rd party)

10.Boleh ke saya nak gunakan 2 keping grafik kad dalam satu komputer?

Jawapan : bukan setakat dua..malahan 4 dan 5 keping pn boleh..

tak caya datang la umah aku B)

heheh speedx mmg ko leh wat FAQ untuk web da.... apa2 pun pada geng2 putera yg kurang fhm,maklumat ni dpt membantu..trimass

SPEED X jawapan2 kau mengancam ar....mmg leh dpt anugerah pelakon lelaki komedi terbaik...hehehe

hampesss <_< tak komedi pun karikatur pun ok lah brader <_<

heheh speedx mmg ko leh wat FAQ untuk web da.... apa2 pun pada geng2 putera yg kurang fhm,maklumat ni dpt membantu..trimass

ko ni puji ker keji...wakakakkaa

korang smua memang hampessss...hahaha..

Spoiler :
aku lawak ajek ^_^:P

yelah memang la,tapi nak tanyer pada pengalaman bro-bro selain gigabyte ngan asus der tak brand yang tahan tak kisah la chipset ape pun.

bagi aku..galaxy ok gak...design pon simple jer...xla serabut ngan gambaq roket la,aweks la kat cooler dia tu...huhuhuhuhu

bagi aku..galaxy ok gak...design pon simple jer...xla serabut ngan gambaq roket la,aweks la kat cooler dia tu...huhuhuhuhu

gambar roket teringat aku kat XFX 9800GTX gambar awek haha ASUS tak silapaku apa pun E-VGA lagi pun simple design juga

hah?xtahan lama?betul ke?anda pasti?

gua pakai Galaxy, pc x tutup2 pun,main game berjam2 satu hari, ok jew??

tech tu x berpengalaman lg tu... <_<

hah?xtahan lama?betul ke?anda pasti?

gua pakai Galaxy, pc x tutup2 pun,main game berjam2 satu hari, ok jew??

tech tu x berpengalaman lg tu... <_<

Mmg laa, rmai mmber2 aku gna Galaxy OC, mmg cuns, xde problem..

Tech tuh mmg terlebih pengalaman kot sbb tuh ckp cmtu..Aku guna ZOTAC, cuns ape :wub:

Mmg laa, rmai mmber2 aku gna Galaxy OC, mmg cuns, xde problem..

Tech tuh mmg terlebih pengalaman kot sbb tuh ckp cmtu..Aku guna ZOTAC, cuns ape :wub:

mmg la cun, name lg ZOTAC..tgk harga la plak.. :D

Salam nak tanya...macam aku hanya suka main FIFA saja...sebelum ni PC aku boleh main FIFA 07 dan aku gunakan graphic card GEFORCE 2 saja..dan RAM 512 MB...

Lepas aje keluar FIFA 08..graphic card akuy dah tak support dah termasuklah Pro Evolution Soccer sekali..

Aku bercadang nak beli graphic card tapi tak tau jenis yg macam mana...cukup sekadar utk support FIFA pun jadilah...

boleh suggetst utk aku yang kurang pengetahuan ni...

Bantu ye..takut terlebih bayar pulak nanti...

kau msti gune slot agp 8x/4x

Gc AGP mahal ooo....pastu bkn support pun sbb kebykan game bola pun nk spec Gc tnggi

Salam nak tanya...macam aku hanya suka main FIFA saja...sebelum ni PC aku boleh main FIFA 07 dan aku gunakan graphic card GEFORCE 2 saja..dan RAM 512 MB...

Lepas aje keluar FIFA 08..graphic card akuy dah tak support dah termasuklah Pro Evolution Soccer sekali..

Aku bercadang nak beli graphic card tapi tak tau jenis yg macam mana...cukup sekadar utk support FIFA pun jadilah...

boleh suggetst utk aku yang kurang pengetahuan ni...

Bantu ye..takut terlebih bayar pulak nanti...

ko budjet brape nk spend utk PC ko?