Jump to content
cyberfly

Panduan Membeli Grafik Kad Untuk Newbie

Recommended Posts

kalo dari sego fizikalnyer slot utk pcie dier rapat sket ngan bahgian belakang, n kalo agp dier macam kt tengah2 sket..

1 lg, maksud ko pcie ke pci??? ke2 2 mnde ni berbeza sgt..

mcm mana nk tau komputer tu guna slot AGP atau PCI? bleh cek dlm komputer ke kena londeh lepas tu tengok?

bleh bgtau x? o.o

Assalamualaikum...

kalu takmo londeh pc.. guna software GPU-Z ataupun CPU-Z... dptkan disini..

GPU-Z = http://www.filehippo.com/download_gpuz/

CPU-Z = http://www.filehippo.com/download_cpuz/

harap membantu...

Wassalam..

haha.. aku ATI = kualiti.. walaupun bukan game (gambar/video..apa2 saja yg terpapar kat monitor tu), ATI tetap lawa.. aku dah tak larat nak cerita pasal benda ni sbb post asyik ulang2 je.. tp sepengalaman aku bersama 8600GT, terasa hidupku suram tak bermakna.. mata selalu sakit.. walaupun game laju, tp takde perasaan tgk.. haha.. bila tgk video pun kaler mcm warna air je.., macam mati.. layan astro pun buruk je aku rasa astro tu.. godek2 la aku kat noise reduction la, digital vibrant la.. boleh la kasi dia bernyawa skit.. last2 aku terpikir utk tukar grafik kad, aku pun pegi la kedai.. tgk2 ada ready stock 9600GT, aku pun beli la dengan harga yg tertentu.. aku balik dgn harapan.. tp setelah aku pandu uji, sama je.. kehidupan yang tak ceria telah meyelubungi aku.. sama saja rupanya walaupun gah bunyinya (org la kata). aku pun nekad bukak la balik grapik kad tu.. aku bawak ke kedai tu balik.. aku cakap aku nak tukar ngan ATI.. sib baik la kedai tu aku kenai sejak 2001, so senang2 je bleh..aku pun order la hd3850 (sbb aku bukan kaki game sgt.. setakat layan nfs, cnc3, crysis je...). tapi bila smpai kedai tu order sekali ngan 3870.. so aku pk2.. alang2 baik sambar 3870 terus.. so balik la aku ngan 3870 tu.. setelah aku pasang (walaupun psu cuma cm extreme 430w), aku dah rasa keceriaan dlm hidupku..gambar2 yg dipaparkan mulai bersinar.. kehidupan baru telah menjelma.. tgk astro lebih cantik, warna yg terang.. tgk video pun.. apatah lagi kalau high definition video/movies... dan cukuplah nvidia setakat ini.. aku takkan mencuba nvidia dlm masa 2 tahun dari sekarang.. dan yg best tu tak perlu setting apa2.. mmg lawa dari azali.. hahaha.. jadi novel plak, ni kira spam ke? kang mod marah.. dah dah

(ada bahagian cerita diubah suai bagi mendramatikkan keadaan tapi tidak menyimpang dengan cerita asal)

perhhh ko bcerita dgn taksub nyee..

aku skrg nvidia baru awal tahun ni beli..

beli 88gt mahai la time tu..tp sebab taksub sgt dgr org kata beli la jgk..

last pasang 1st aku tgk warna..mcm org kata xckup zat vitamin protein la mcm2..

aku sakit hati la smpai skrg..godek2 adjust driver warna siap monitor ada ajust gak haram xdpat mcm ati..

aku berani jamin ati lama aku x700 pun warna dia lagi lawa arr dr 88gt..

klau nak pfs jgn cakap arr

klau aku tahu 88gt camni aku beli 3870 pun ok lg..adoi malang2..

jual balik rugi la plak..

Galaxy dan Palit merupakan GC yg x berapa lasak.....kalau digunakan terus menerus 12 jam sehari.....atau x off langsung....less than 1 year mesti ada masalah.....

Xpert pun sama gak.......brand x sesuai utk pakai lasak2....mudah rosak......

kalau nak beli GC beli yg bebetul dah lama dalam market(kompeni yg buat tuh)......pastu tgk produk2 lain macam mobo ke PSU ke coooler ke........diorang ada reputation.......barang x mudah rosak...... :)

Brand yg tahan lasak ape?Asus vs Gigabyte vs Eagle(BFG) vs MSI vs GeCube?

huhuh nape ar Graphic Card jatuh harga cepat..huhuhu.....

p/s:nk tau tak nape gambar ATI lagi lawa dari Nvidia?

sbb Ati gune teknologi Ati Avivo HD teknologi yg meng-Sharpkan lagi Colour...teknologi nie yg buat Nvidia Pure Video Kalah...Nvidia Pure Video just untuk Video Playback dan Colour Correction jerk :lol: :lol:

Edited by mon678

hmm.. nanti aku nak try comparekan kad ati aku ngan 86gt member aku r

setakat ni aku men game memang bersinar2 gambar.. xtengok pulak user 86gt camna

ATI menang comfirm..Gambar ATI Quality gambr meningkat dgn teknologi AVIVO HD...Nvidia Pure Video bkn ade ape pun stkt colour correction jerk

p/s:menyesal aku beli Nvidia..huhuhuh :unsure::wacko:

Eh........................aku musykil skit la.Aku ni tak pakai cermin mata. 1pc ATI hd3870x2 dan satu lagi MSI8800GT...kedua-dua guna Intel proc. Kenapa aku still tak boleh compare kualiti gambar yg ramai org ckp ni.

Aku nampak semua sama jer. PC sebelah-sebelah je aku letak supaya senang nak compare. Aku compare crysis dengan PT Boats sama jugak. Celah mana yg korang compare ni? Inform skit....dah lama aku try nak bezakan kualiti gambar ni.

heheh.. rasanya dari segi game tak byk beza.. tp bila play video (mpeg1, mpeg2, mpeg4..) HD video.. mmg terasa perbezaannya..

pergh... bace korg citer pasal nikmat ati nie... wat aku geram jer nak smbar ati 4850 yg baru t... tp rugi lak klau jual gc 8600gt aku nie... saper nak beli aku jual Rm500? konpem tak der org nak beli.. hahahha... anyway... pasni aku ingt mmg nak beli ati laa.. aku pun termasuk dlm geng yg nyesal ngan nvidia nie... <_< go ATI.. :lol:

Eh........................aku musykil skit la.Aku ni tak pakai cermin mata. 1pc ATI hd3870x2 dan satu lagi MSI8800GT...kedua-dua guna Intel proc. Kenapa aku still tak boleh compare kualiti gambar yg ramai org ckp ni.

Aku nampak semua sama jer. PC sebelah-sebelah je aku letak supaya senang nak compare. Aku compare crysis dengan PT Boats sama jugak. Celah mana yg korang compare ni? Inform skit....dah lama aku try nak bezakan kualiti gambar ni.

cuba kalo time ko main game crysis tu ko zoom...kalo bleh zoom abis2...

aku ade terbaca(tak ingat kat maner) gambo ati akan lebih detail walaupun ko dah zoom giler2...tapi gambo nvidia tak detail sgt...pecah2 skit...ade partikel2 yg ilang..

sbb tu nvidia kelebihan dier FPS nyer tinggi..berbanding ati yg lebih kepada kualiti...FPS ati kurang skit...

**tapi skrg ni, GC baru ati 4850, dah tak kureng cam dulu la kot..FPS pun tinggi...grafik pun baek..sbb processing nyer tinggi..

**tapi suhu cam harem....idle je pun dah 70'C...ini suhu 8800gt time full load ni (yg dulu nyer dikatakan panas giler n bising giler)

pergh... bace korg citer pasal nikmat ati nie... wat aku geram jer nak smbar ati 4850 yg baru t... tp rugi lak klau jual gc 8600gt aku nie... saper nak beli aku jual Rm500? konpem tak der org nak beli.. hahahha... anyway... pasni aku ingt mmg nak beli ati laa.. aku pun termasuk dlm geng yg nyesal ngan nvidia nie... <_< go ATI.. :lol:

Ko jual RM200 pun lom tentu org nk ambik......!! :lol:

ati memang best le....aku guna dari 2900xt..dan skang 3870..memang `PUAS HATI` la...skang tunggu 4870x2 ..heheheh

kerana aku pilih quality...best main game dan video...syok mata memandang....go ati :lol:

cuba kalo time ko main game crysis tu ko zoom...kalo bleh zoom abis2...

aku ade terbaca(tak ingat kat maner) gambo ati akan lebih detail walaupun ko dah zoom giler2...tapi gambo nvidia tak detail sgt...pecah2 skit...ade partikel2 yg ilang..

sbb tu nvidia kelebihan dier FPS nyer tinggi..berbanding ati yg lebih kepada kualiti...FPS ati kurang skit...

**tapi skrg ni, GC baru ati 4850, dah tak kureng cam dulu la kot..FPS pun tinggi...grafik pun baek..sbb processing nyer tinggi..

**tapi suhu cam harem....idle je pun dah 70'C...ini suhu 8800gt time full load ni (yg dulu nyer dikatakan panas giler n bising giler)

aku penah baca review dan tgk screenshot zoom pakai sniper.. ada la beza... kena google balik carik review tu.

nk nyesal mcm mane duit dh kuar...time aku beli 8600gt rm400++...huhuhu..nk ATI.....

nk jual rm500 memg tak lepas skrg 8600gt rm270++ dh leh dpt...murah2 jerk :lol: :lol:

nk nyesal mcm mane duit dh kuar...time aku beli 8600gt rm400++...huhuhu..nk ATI.....

nk jual rm500 memg tak lepas skrg 8600gt rm270++ dh leh dpt...murah2 jerk :lol: :lol:

tau takper... kena laa slalu berjimat untuk memiliki baby2 ati 4800 yg masih panas itu... haahahha.... tp tu laa.. gc skang nie terpakse gak jual. ngan harge murah jer laa nmpaknyer... aku lak tym beli dulu rm500 galaxy 8600gt... ingt nak jual murah2 jer laa... tp skang pkai laa dulu.. nak lyn pes.. huhhhhu... target for ---------> ati 4850 huhuhu

tau takper... kena laa slalu berjimat untuk memiliki baby2 ati 4800 yg masih panas itu... haahahha.... tp tu laa.. gc skang nie terpakse gak jual. ngan harge murah jer laa nmpaknyer... aku lak tym beli dulu rm500 galaxy 8600gt... ingt nak jual murah2 jer laa... tp skang pkai laa dulu.. nak lyn pes.. huhhhhu... target for ---------> ati 4850 huhuhu

hmm..tak elok la kalo terlalu mengikut teknologi...sbb teknologi takkan abis nyer...berkembang dgn pesat..selagi GC korang still bleh main game dgn gambo yg korang puas hati, tak yah la membazir duit beli gc baru...guna je la dulu sehingga game2 yg kuar dah tak leh disupport oleh GC korang...

**btw..4870 paling murah brape rege erk...hahahahahah.... :D

Hahah...aku pun sama gak.....tunggu loan masok........mula2 nak beli mobo+proc+case........cun pulak hd4850 kluar pulak.....plg besh dier leh pwn 8800gt dan kdg2 9800gtx.......perg..harga lah 650 plg murah..... :rolleyes:

Hahah...aku pun sama gak.....tunggu loan masok........mula2 nak beli mobo+proc+case........cun pulak hd4850 kluar pulak.....plg besh dier leh pwn 8800gt dan kdg2 9800gtx.......perg..harga lah 650 plg murah..... :rolleyes:

oh..bazir duit loan kat Gc...Loan tue untuk kau blaja dgn mkn minum kat U...jgn bazir...dah keje tak pe..mcm aku...hahahaha...juz nasihat jek,.. :lol: :lol:

oh..bazir duit loan kat Gc...Loan tue untuk kau blaja dgn mkn minum kat U...jgn bazir...dah keje tak pe..mcm aku...hahahaha...juz nasihat jek,.. :lol: :lol:

eleh..cakap org..dier dulu pun sama gak tuh...hahahahaha...

dah keje pun, ptptn tu jgn luper bayar plak... :P

4870 vs lain2 GC

dgn harga nyer yg lebih murah drp 9800gtx,.............

FUUYYYOOOOHH....

nampaknye 9800Gtx kalah sipi2 jek......tapi nvidia 280gtx still lead...tapi harga yg membezakan...ATI 4870 menang sbb harga murah sgt...hehehehe..

p/s:mane tau aku dulu sama gak..mane ade......dulu wktu belajar sbar jek tgk...org pakai pc power2..dah keje

haha...aku plak pkai yg power2..hahahaha :lol: :lol:

Sekarang ni sape2 ada bajet rm600 ke atas,go for ATI HD4850.rm650 je.rilek je tapau 9800gtx yang harga rm1000 lagi sekarang.

kalau bercita-cita nak angkat 8800gt,simpan la skit angkat HD4850 :)

asus vs Gigabyte,mane 1 lg better?

aku compare harge ati 4850,bleh beza sampai rm5o gak ar..

asus lg mahal...

Edited by X.com