Jump to content
tebuanjantan

Ps3 Vs Pc Game Mana Lebih Power?

Recommended Posts

Klu bebetul nk rse men game, men kt console...br mncabar...

Spe kate ps3 ngan x360 xde keyboard??? ko google skrg...

Spe kate ps3 ngan x360 xleh dload game...??? ko google skrg...

ooo.. ade rupenye.. aku ingatkan xde.. maklumlah, aku xpernah layan PS ni..

biasenye harge keyboard PS3 ni brape RM ek? kalo PC RM13 dah ble dapat kn..

aku dapat merasekan yang keyboard PS3 ni mesti atas RM50.. rase2 aku la.., x tahu la kn..

kalo ade yang bawah RM50 pn, msti "X ORI" huhuhu...

kalau boleh download game pun ko nak ke?mahalnye...

download game yang GeForceGTX maksudkan tu 9.99% merujuk kepada torrent,hehe...

kalau ada bitcomet untuk platform sony ps best jugak..hehe..bengkrap terus.

GeForceGTX just kte dload, bkn torrent...so ckp biar terang...

Ps3 ngan x360 bleh dload game ma....(tp nk torrent illegal game x dpt r, 2 pc nyer kje...)

Mna ader mahal, dload yg free udah le....

nih pendapat daripada seorang gamer...

ps3=optimized for gaming..dah nama dia stesyen permainan 3..low TCO..

pc= vr vostly klu nak rig yg btl2 utk gaming..klu korang bli pc semata2 utk main game mmg rugi la..

klu nak ckp pc lg bgs sebab boleh wat benda lain selain game tu mmg la...tp d sini kita compare pcgame and ps3..not its functionality...

pasal cd piirate, can't be an excused..hmm..main game piirate kat pc ada kkurangan..xleh online la...pastu ada yg xleh patch la..

tp klu kuar piirate utk ps3 nanti...haaa??!!

klu korang tgk basic spec ps3, nih:

PowerPC-base Core @3.2GHz

256MB GDDR3 VRAM @700MHz

grapic proc:NVIDIA RSX Reality Synthesizer sama harga and power ngan 2 ketul Nvidia G71 series GPU

kesimpulan:klu btl2 nak men game(optimized with more experience) bli la ps3, selain itu, bli pc lg bbaloi la..aku main game pc gak..

k

ni bagi yg kat tgh2 pagar antara pc atau ps3, tapi dah nak jatuh ke pc sebab boleh pakai keyboard dgn mouse, especially mcm game fps atau sps (second person...)

ari tu try main kat ps2 (bukan ps3) saya cucuk mouse usb dan pasang ps2-usb converter saya kat keyboard utk main dirge cerberus, mantap je boleh pakai, tapi bukan untuk semua game. kalau yg dah biasa sgt tangan lekat kat keyboard atau mouse nak main console patut takder masalah, ni yg terasa nak main balik starwars tembak2 tu nak tengok boleh pakai mouse tak. saya ada jugak versi pc nye tapi terasa keberatan nak install sebab nanti memenuhkan registry, amik ruang harddisc saya yg saya utamakan utk simpan anime, huhuhu

patutle ada game strategy utk console hari tu jumpa kat kedai, rupa2nya mmg boleh guna mouse keyboard!!

Tu la..klu nk compare dari segi functionality mmg ar PC score pling tinggi..tak adil la nk compare sama PS3..dah lari konsep perbandingan..

tapi bandingkanla price dan perfomance dua² system ni perform untuk game..RM1500 untuk PC lum tentu dapat men game smooth dlm AA + AF dlm 1920x1080p reso :D..

dah nama pon konsol gaming, bukan untuk wat menda lain..dan kepuasan bermain dalam konsol adalah sama skali berbeza dari PC..

ader org amik PS3 ni semata² teknology Blueray die untuk image dan audio output yg lebih mengancam..klu kat PC bape ribu plak untuk dpt blueray system? Hehe..klu DVD pon korang dh kater cun, Blueray system? 3jam movie, 3jam la meleleh tgk quality image and sound die.. :D

just my 2 cent ;)

sorry mencelah...

thread ni kat pc, mmg pc le menang. pasal kebanyakkannya x pernah main konsol, ataupun kadang2 je.

tapi selalunya, pemain konsol mesti ada pc.

apapun, dimulakan dgn minat.

Even thread kat section "Permainan PC" tapi telah disubkan under Topic perbandingan PS3 & PC..So, perbandingan dan fakta harus selari dgn tajuk. kenyataan tetap kenyataan..no kompromi ;)

bagi aku 2-2 platform ade pro ngan kontra....

kat console graphic die lagi smart dari pc...ini perbandingan dari segi harge n mase la...kalo pd mase yg same korang ade pc yang nilainyer rm3000 myb/confm x leh lwn grphc ps3 yg rm3000 gak(cth je)

game utk console berlambak2 dari pc psl developers slalunyer aim kat consoles,pc ni diorang pndng sblh mate jer.....kekadang sakit ati jer tgk kat console ade kuar tp kat pc xde

tp x best nyer console ni x sume genre game leh men/kalo leh men pon x best(cthnyer game FPS)

patch xde/kureng...cam pc leh patch mcm2(plg best patch tomb raider)....

pc la best...sebab leh upgred mcm2...ps3 nih 2 3 thn abis la..bila kuar ps4..ps3 hanya tinggal kenangan...

pc la best...sebab leh upgred mcm2...ps3 nih 2 3 thn abis la..bila kuar ps4..ps3 hanya tinggal kenangan...

Mcm ler PC ko smooth bila men game 2-3 taun lagi? :rolleyes:

Mcm ler PC ko smooth bila men game 2-3 taun lagi? :rolleyes:

hm..oit.(sorry)..pc game enthusiast cam kami ni main game sbb graphic bkn sbb game 2 best ke x..lg 1..kalo beli PS3/xbox 360/live,tp pakai CRT TV bwatpe? nak match graphic pc?xpyh la..pakai HD tv la...xde gune letak HDMI connector kalo xpakai...kami bole bngga bile pc kami ni bole support mmacam 3d rendering technic..main game smooth tmbah2 plak directX 10 game...da mesti la pakai HDMI..perghh!!

PS3 pn pakai NVIDIA RSX game engine (nvidia pn da kecewa sbb sales PS3 xbrape bjaye)

ATI plak da menang design untuk microsoft XBOX 2

Mcm ler PC ko smooth bila men game 2-3 taun lagi?

haha, ingat agi, spe ntah bli 7950GX2, pergh, gc da power, tpi dlm setahun jek (setahun utk gc over-high-end), da maw tukar :rolleyes: , dieworg ni updatekan grapik cepat sgt. mcm la duit tu boleh dilukis! :ph34r:

PS3 + TV KOTAK= jangan, piker balek

PS3 + HDTV= jangan, tv silap beli kang

PS3 + UltraHDTV= orait

PC high end + monitor 10' skrin lebar= layaaan, kesah apo

PC terlebih high-end + HDTV and holographic 3D= Asyik nak menangis je tgk grapik <_<

conclusion, pleng berbaloi la dlm gaming ni adela pc (bgi aq, jgn berdebat ngan aq plak :rolleyes: ), stiap 2-3 taon, tuka hardware, dan pade mase tu la PS3 boley kiss goodbye :rolleyes:

ps3 vs pc!!apa ke benggong nyer pembukak topik ni.kalo ko nk bnde yg best iaitu hiburan ps3 la bnde nyer.kalo nk wat keje pc.kalo bab game mesti la aku pilih ps3 dan semua peratus kt dunia ckap cmtu.diorang bli pc bkn nk wat main game org wat keje.pc ni kalo ko nak main game2 hd zaman skang ni ko sedia beribu2 dlu duit bru boleh dapat kepuasaan main game pc.pc dala game x de.aku pnye pc bli pasal wat keje,record lagu,download torrent.bagi aku pc ni kerja bkn seratus peratus tempat nk berhibur.aku main game pn yg online je kt pc cm gam mmropg tu je.kalo pc ni gamba je cantik kepuasaan x de bagi aku sebagai hardcore gamer.x kira la kalo ko kate ps1 gan pc mana lebih cool aku kate ps1 sbb aku gamer.yg penting game bkn grafix je lawa.pc aku pn canggih kalo nk main game.pc aku amd phenom.8gb ram,grafix card nvidia siri yg ke 9.gamba cantik wat aku senang nmpak je bkn terharu tngak grafix die pn.x leleh pn aku.biasa je yg pnting pc bkn tandigan ps3 kalo game.dan pc untuk wat keje itu la aku.crysis aku da main bosan

Edited by kezamxdark

ps3 vs pc!!apa ke benggong nyer pembukak topik ni.kalo ko nk bnde yg best iaitu hiburan ps3 la bnde nyer.kalo nk wat keje pc.kalo bab game mesti la aku pilih ps3 dan semua peratus kt dunia ckap cmtu.diorang bli pc bkn nk wat main game org wat keje.pc ni kalo ko nak main game2 hd zaman skang ni ko sedia beribu2 dlu duit bru boleh dapat kepuasaan main game pc.pc dala game x de.aku pnye pc bli pasal wat keje,record lagu,download torrent.bagi aku pc ni kerja bkn seratus peratus tempat nk berhibur.aku main game pn yg online je kt pc cm gam mmropg tu je.kalo pc ni gamba je cantik kepuasaan x de bagi aku sebagai hardcore gamer.x kira la kalo ko kate ps1 gan pc mana lebih cool aku kate ps1 sbb aku gamer.yg penting game bkn grafix je lawa.pc aku pn canggih kalo nk main game.pc aku amd phenom.8gb ram,grafix card nvidia siri yg ke 9.gamba cantik wat aku senang nmpak je bkn terharu tngak grafix die pn.x leleh pn aku.biasa je yg pnting pc bkn tandigan ps3 kalo game.dan pc untuk wat keje itu la aku.crysis aku da main bosan

ko kutuk pembuka thread,tp ko masuk gak thread ni...hehehe...pendapat aku la,aku lebih suka pc....leh upgred2..hehe :ph34r:

Aduh... pedih jgk ayat dia ni... tak pa la trima je la..tu pendapat orang kn..mgkn tak sama dgn pendapat kita..wlbmp trima kasih atas pendapat yg diberikan :)

tapi bagi aku.. aku lebih kepada PC sbb banyak benda boleh buat dgn dia termasuklah GAME :)

kalau Gc ATI hd4850 blh lawan PS3 punye Graphic tak?

game pc lagi power rasanya kalau tengok grafiknya yang cun melecun kalah ps2 kalau ps3 tak pastilah sebab tak pernah tengok lagi game ps3.cuba main game DOOM 3 power giler,maxpayne,hitman red alert 2 banyak lagi game pc yang saya tak try sebab masalah nak install tak pun pc tak cukup power.

game pc lagi power rasanya kalau tengok grafiknya yang cun melecun kalah ps2 kalau ps3 tak pastilah sebab tak pernah tengok lagi game ps3.cuba main game DOOM 3 power giler,maxpayne,hitman red alert 2 banyak lagi game pc yang saya tak try sebab masalah nak install tak pun pc tak cukup power.

legend game but....

oldskull

:lol::lol:

Power?

Power=Kuasa

PC lebih guna kuasa, maka PC lebih power.

PS3 lebih kepuasan, tapi modal nak best tu mahal nak mampus..bagi insan seperti aku PS3 power!

Mana lebih Power? Jin hijau lagi power. "Aku nak P...Power." "Senang aje. Super Powerrrr!" :wacko:

Of course la ada pro dengan kontra. Tapi pada pendapat aku, sorang pure gamers tak sepatutnya memilih medium, tapi lebih kepada berkenaan dengan game tu sendiri. Aku kalau mampu, dua-dua aku sapu. Lazimnya ler bagi player MMOG kat Malaysia ni lebih menggunakan PC banding konsol. Dan aku rasa player yang main konsol tak ramai jugak yang main MMOG, tu contohnya ler. Lagi satu, trend game tu sendiri. Contohnya dari segi control. Contohnya, aku pernah habiskan GTA San Andreas kat dua version, PC dan konsol, tak cheat tau, dan peribadinya aku dapati aku lagi senang nak control di PC banding dengan konsol. Berlainan pulak kalau main Winning Eleven, kan lagi senang control pakai controller konsol banding keyboard. Memang ler boleh pasang controller kat PC, tapi tu bukan masalahnya, kekadang kalau pasang controller kat PC ni pun nak kena calibrate dulu ler, setup itu ini ler, leceh, pastu sharpness dia lari. Lagi satu, genre. Sesetengah genre hanya boleh didapati di salah satu medium sahaja. Contohnya, kebanyakan RPG dari Jepun memang banyak kat konsol, dan RPG dari barat banyak kat PC. So nak tak nak kena la pilih, kalau nak main dua-dua kena ler ada dua-dua.

hm..oit.(sorry)..pc game enthusiast cam kami ni main game sbb graphic bkn sbb game 2 best ke x..lg 1..kalo beli PS3/xbox 360/live,tp pakai CRT TV bwatpe? nak match graphic pc?xpyh la..pakai HD tv la...xde gune letak HDMI connector kalo xpakai...kami bole bngga bile pc kami ni bole support mmacam 3d rendering technic..main game smooth tmbah2 plak directX 10 game...da mesti la pakai HDMI..perghh!!

PS3 pn pakai NVIDIA RSX game engine (nvidia pn da kecewa sbb sales PS3 xbrape bjaye)

ATI plak da menang design untuk microsoft XBOX 2

If you feel that you're good enough..........cuba teka.......aku main game PC ke PS3?? :rolleyes:

konsol memang akan mendahului pc dalam produktiviti game... tapi tidak dari segi keberkesanan...

setahun dua pc akan mendahului balik... sekarang pon grafik pc dah mendahului konsol balik...

nama lagi pc = personal pc.. memang la macam2 kita buat ikut suka hati.. komputer peribadi..

klo nk sebut bukan seratus peratus utk berhibur.. utk keja.. build workstation la.. baru org kata wat keja :P

power gak rig pc ko tu.. :P