Jump to content
Demokrasi

Network Card

Recommended Posts

Aku ada 3 soalan:

1-Apa tu network card,kalau nak pasang stremyx kena beli benda tu kan @memang siap siap ada dalam pc masa kita beli pc.

2-pemasangan stremyx boleh buat sendiri kan?

3-betul tak ni >misal kata aku nak ambik untuk pakej RM 69

Jadi starting dia > 69+50(activation)+50(installation) = kira kira rm 200

!!!ader lain lain lg yg aku tinggal?

1-Apa tu network card,kalau nak pasang stremyx kena beli benda tu kan @memang siap siap ada dalam pc masa kita beli pc

Network card (NIC) adalah suatu perkakasan untuk menghubungkan beberapa komputer melalui rangkaian. nak pasang streamyx, network card hanya diperlukan jika pakai ethetnet dsl modem. kalo pakai USB dsl modem, x perlu. kebanyakan mobo baru ada build in NIC, mobo lama, kena add kat PCI slot

2-pemasangan stremyx boleh buat sendiri kan?

buleh

3-betul tak ni >misal kata aku nak ambik untuk pakej RM 69

Jadi starting dia > 69+50(activation)+50(installation) = kira kira rm 200

!!!ader lain lain lg yg aku tinggal?

ada ker pakej 69? setau aku ada pakej 44,66,77,88 & 99. untuk installation, yang ko perlu bayar (aku assume ko ambik pakej 66) = rm50 (bayar maya kontraktor tu datang pasang kat rumah ko) + rm75 (registration - dalam bil pertama) + rm66 ( bil pertama)+ rm66 (bil pertama) = ko kira la sendirik

Network card (NIC) adalah suatu perkakasan untuk menghubungkan beberapa komputer melalui rangkaian. nak pasang streamyx, network card hanya diperlukan jika pakai ethetnet dsl modem. kalo pakai USB dsl modem, x perlu. kebanyakan mobo baru ada build in NIC, mobo lama, kena add kat PCI slot

Mana satu yg lebig bagus,yg guna network card atau tak.Dan harga paling murah untuk modem streamyx berapa dan kat mana boleh dapat?

dengar2, ethetnet lebih stabil. tapi x tau la, aku x pernah try yang USB punya. sekarang dah muranh dah modem tu.... kalo rajin carik, leh dapat 150 jer.. kalo kat tpt aku, dlink 500g = rm170 (lebih kurang la)

Sekarang ni banyak motherboard dan ada yang build in LAN .. jadi tak perlu dah pasang network card pci. Kalau nak pastikan ada atau tak dak tengok kat belakang CPU ada tak satu lobang macam lubang waya tipon tapi dia besaq sikit ada lapan pin .. selalunya ada sebelah USB port.

Boleh buat sendiri .. register kat Telekom pas tu lepas register check tengok sama ada kawasan anda boleh atau tidak digunakan talian streamyx. Kalau boleh ok semua mintak telekom aktifkan streamyx anda pas tu balik setting sendiri. Jimat RM50.00.

Lagi best buat cam ni ..

register sendiri free ( sebenarnya RM75.00 tapi masuk dalam bill)

setting sendiri free

beli router jangan beli modem sebab router pun dekat atau sama saja dengan harga modem .. router senang nak guna. Cari yang boleh guna LAn .. jangan guna USB .. usb kena install .. pakai lan tak yah install .. pakai router pun tak yah dail dah kalau nak online .. on saja router tu terus dia dail sendiri .. boleh tengok speed lak kalau pakai router. Router yang senang setting cap twinstar dan aztect untuk pengguna biasa.

So harga dia lebih kurang cam ni.

Router dalam RM165

Register masuk bill RM75.00

Network card kalau tak ada build in RM20

bill selalunya dia cas dua bulan terus .. RM66.00 (512) X 2 bulan

Lebih kurang cam tu la

nic card tue pakai kalo ko nak pakai internet.jadi pas ko daftar streamyx,kalo dah ada modem dgn router,just plug in jer dari lan port kat router terus ke nic card ko.aku pakai dlink punyer.dfe 530tx.ok gak..maybe sebab pc aku ada satu jer..sekarang streamyx pun ok.maybe depands pada tempat ko orngla..

kalo salah tolong betulkan..

Sekarang ni banyak motherboard dan ada yang build in LAN .. jadi tak perlu dah pasang network card pci. Kalau nak pastikan ada atau tak dak tengok kat belakang CPU ada tak satu lobang macam lubang waya tipon tapi dia besaq sikit ada lapan pin .. selalunya ada sebelah USB port.

Boleh buat sendiri .. register kat Telekom pas tu lepas register check tengok sama ada kawasan anda boleh atau tidak digunakan talian streamyx. Kalau boleh ok semua mintak telekom aktifkan streamyx anda pas tu balik setting sendiri. Jimat RM50.00.

Lagi best buat cam ni ..

register sendiri free ( sebenarnya RM75.00 tapi masuk dalam bill)

setting sendiri free

beli router jangan beli modem sebab router pun dekat atau sama saja dengan harga modem .. router senang nak guna. Cari yang boleh guna LAn .. jangan guna USB .. usb kena install .. pakai lan tak yah install .. pakai router pun tak yah dail dah kalau nak online .. on saja router tu terus dia dail sendiri .. boleh tengok speed lak kalau pakai router. Router yang senang setting cap twinstar dan aztect untuk pengguna biasa.

So harga dia lebih kurang cam ni.

Router dalam RM165

Register masuk bill RM75.00

Network card kalau tak ada build in RM20

bill selalunya dia cas dua bulan terus .. RM66.00 (512) X 2 bulan

Lebih kurang cam tu la

hi saya nak tambah sket la kalau ko nak config sendiri ko kene make sure ko dapat username + password dari pada tempat yg ko register tu la (telekom ) pastu ko cakap kat mamat /minah tu suruh dia makesure jumper ko dah ready then ko pasang modem ko kene makesure dsl light ko tak blinking kalau tak ko kene refer balik jumper setting atau pun ko kene check tel line kat umah ko tu la sebab dia kan ada splitter ko kene config la line tel dan modem

semoga berjaya tongue.gifbiggrin.gif

Aku tak tahu nak isi borang steramyx kat pc aku ni fit ke tak ngan network card atau tak dan usb aku ade ke tak.Misalnya aku cakap aku pc aku tak fit ngan network card dan tanda yes pada usb port jadi aku takyah beli network card ker?