Jump to content
Sign in to follow this  
gila_game25

Psl Pertukaran Wang

Recommended Posts

Maybank cash deposit x terima RM1 ngan RM5. camne nk tuka ni? dkt mane maw tukar?? :unsure:

Tak paham. Tukar je ler kat kedai mamak ke, kedai makan ke, tanya diorang nak duit kecik ke tak. Mesti diorang nak punya, sebab selalu orang mintak tukar duit kecik, ni la orang mintak tukar duit besar pulak. Aku pun dulu selalu camni gak, kena bank in cash deposit, tapi banyak duit kecik, alih-alih aku tukar kat kedai mamak sebelah rm10 & rm50, pastu baru bank in.

Betul ke jawapan aku ni?

kalau tak boleh kat mesin cash deposit...pergi je la kaunter terus senang je..tak payah nak gi kedai mamak tukar duit..mesin cash deposit memang tak terima rm1 n rm5.

Maybank cash deposit x terima RM1 ngan RM5. camne nk tuka ni? dkt mane maw tukar?? :unsure:

Isi borang cash masuk dan pergi kaunter macam biasa. Mesin tu cuma boleh terima duit RM10 dan Rm50 kan... cara lain yang lebih senang ialah kalau ko ada Maybank2u, ko terus jer send melalui internet, takyah nak deposit2 secara manual. Lagipun maybank2u tu... ko send duit yang ada sen pun dia terima gak... :lol:

Isi borang cash masuk dan pergi kaunter macam biasa. Mesin tu cuma boleh terima duit RM10 dan Rm50 kan... cara lain yang lebih senang ialah kalau ko ada Maybank2u, ko terus jer send melalui internet, takyah nak deposit2 secara manual. Lagipun maybank2u tu... ko send duit yang ada sen pun dia terima gak... :lol:

erm. im 14. mane de maybank2u :lol:

kaunter biase? camne ek? yg amik nombor sume tuh eh??

sir pyan, kalo aq wat cam ko suroh wat tu, rasenye2 dpt ke?? sbab, mmg berlambak gile la RM1 ngan RM5 ni. btw, aq try je la :ph34r:

thx!!

erm. im 14. mane de maybank2u :lol:

kaunter biase? camne ek? yg amik nombor sume tuh eh??

sir pyan, kalo aq wat cam ko suroh wat tu, rasenye2 dpt ke?? sbab, mmg berlambak gile la RM1 ngan RM5 ni. btw, aq try je la :ph34r:

thx!!

tak yah tkar duit tu..g kat kaunter bank je..sebelum tu ambik no dulu.bank in je la duit2 tuh.tak yah malu2..ko anggap duit tu dari jual goreng pisang..heheh

Haaa maknanya betul ler jawapan aku tu. :D Tak nak tukar kedai mamak pun takpe, kat kaunter bank tu pun boleh tukar. Pun elok juga, dapat duit lawa sket, kalau kedai makan maybe dia bagi duit renyuk ke, terconteng ke, kena kari ke.

mmg berlambak gile la RM1 ngan RM5 ni. :ph34r:

bank takkan nak dr orang duit kecik cam ni, sal orang biz mai tukar duit ngan dia dia orang kuar fresh lagi harum! kalo ambik yg ko nyer, nak bagi balik kat orang lain, nampak sangat buruk! tak de klass...

bank takkan nak dr orang duit kecik cam ni, sal orang biz mai tukar duit ngan dia dia orang kuar fresh lagi harum! kalo ambik yg ko nyer, nak bagi balik kat orang lain, nampak sangat buruk! tak de klass...

post ni berbaur penghinaan (sorry to say)

bisnes??

dorg punya bisnes based on what??

duit kan??

sekecil2 duit pon dorg terima (melainkan duit palsu)

teringat aku dulu menabung dlm tin...

bawak usung seguni kecik duit syiling...

smpi je kaunter nak bank in...

mula mesin mengira syiling tu berputar...

bunyi agak bising, tapi aku bangga :D

tapi utk memudahkan proses penukaran wang...

sebelum ko smpi kaunter...

pastikan ko dah ikat, pack duit tu...

kalo RM1 ko buat la dlm pack RM10

kalo RM5 ko buat la RM10 @ RM50

post ni berbaur penghinaan (sorry to say)

bisnes??

dorg punya bisnes based on what??

duit kan??

sekecil2 duit pon dorg terima (melainkan duit palsu)

teringat aku dulu menabung dlm tin...

bawak usung seguni kecik duit syiling...

smpi je kaunter nak bank in...

mula mesin mengira syiling tu berputar...

bunyi agak bising, tapi aku bangga :D

tapi utk memudahkan proses penukaran wang...

sebelum ko smpi kaunter...

pastikan ko dah ikat, pack duit tu...

kalo RM1 ko buat la dlm pack RM10

kalo RM5 ko buat la RM10 @ RM50

thx 4 da tip. segan gak gi kt kaunter nuh :unsure: . aq ni baru 14 taon. kang die tanye memacam, pecah perut aq :lol:

thx 4 da tip. segan gak gi kt kaunter nuh . aq ni baru 14 taon. kang die tanye memacam, pecah perut aq

selambe je...

mase keje waitess dulu, stiap hari ak kene tukar duit..

huhu.. malunye shaye, abg tu da la encem.. keke...

tp skang mane2 cs bg layanan top la... jgn risau... :lol: