Jump to content
slaughters

Fungsi Carian

Recommended Posts

aku pun dah jarang nak llogin

masuk as guest saje

sebab aku malas dah nak tgk satu2 thread

nak search kena manually tapi google aku buat hal lagi la sakit

so please do something admin

aku dulu setia gila kat putera

macam dah tak nak pergi forum lain

last2 dah banyak bende yg menjadi masalah kat sini

so aku pun mula beralih sket2

jadi tolonglah admin

pilih seseorang yg amat anda percayai dan aktif dgn putera untuk dilantik sebagai penolong admin

sape2 yang rapat dengan admin dan dekat dengan admin, harap2 boleh la pi melawat admin tu, tanya khabar.. takkan nak biarkan putera.com jadi bahan sejarah nanti ?

biasa ada jer manusia yang claim diri mereka mendapat kepercayaan admin, rapat ngan admin la..

masa sekarang ni la depa patut tunjuk ralationship tu,..

aku tak merana sangat ngan fungsi carian putera.com nih coz sekarang aku dah kurang merujuk IT kat sini..tapi kesian la sikit jer kat kawan2 yang nak fungsi carian di diaktifkan...

penat derang cadang...sampai terpaksa kata last login,..takkan tak rasa kehilangan walau sedikit pun kalau derang blah,..

susah beb takde enjin pencarian dalam forum..

memang akan ade banyak thread yang same dibukak kalau takde fungsi pencarian ni dan secare tak langsung menyusahkan mod utk menyemak dan menutup duplicate topik tuh

!vote satu kali!

saya sangat setuju dengan pandangan dan pendapat yang telah mereka lontarkan, sistem ini perlu dienableskan semua. Ini amat membantu semua ahli putera terutamanya noobies, kalau dorang tanya soalan berulang-ulang kali sah kene hentam, kahsian sama mereka.

cara ni untuk cari topik lama, bukan "view new post"

kat putera.com, korang nampak tak search bar google?

dalam search bar tu, korang taip

site:putera.com "menda yang korang nak cari"

tak payah masuk advance pon boleh

pastikan korang taip juga perkataan site

semua carian google hanyalah dalam site putera.com sahaja

cara ni untuk cari topik lama, bukan "view new post"

kat putera.com, korang nampak tak search bar google?

nak track post user camner plak abixpert?

Susah banyak la takleh nak mencari ni... makan banyak masa... lagipon kalau mmg topik tu dah bincang and just nak cari balik tapi takleh dah buang masa... kene bukak thread baru... hope fungsi carian akan diadakan balik...

OOooOO...patutla aku tak boleh nak search, ingatkan aku kena banned ke apa :lol:

at putera.com, korang nampak tak search bar google?

bang...tak selesalah main google2, kalau guna cara tu aku pun tau, guna enjin pencari sendiri kan bahagia

aku rasa recent post macam ada la..

cuba bukak homepage putera, tengok belah kanan-atas, ada topik terkini.. macam search je tu :D

fungsi carian memang tak boleh di ON. tak kira macam mana pon memang tidak akan di enablekan balik oleh admin antara beberapa sebab.

sebab utama sekiranya fungsi ini di enable balik.masalah slow, traffic jem akan berulang. sekiranya di ON balik.serangan2 dari pihak yang dengki akan muncul balik.

memang ada dalang2 yg cukup dengki ngan forum ni.. IP yang di kesan adalah dari indonesia dan singapore... cukup pelik tu :P

server kita skang adalah sekadar menumpang dengan server mypresto.. dan klo kita buat 'kacau' plak dengan masalah kita.. akan efek dengan masalah server mypresto..

kita hanya mendapat ihsan dari diorang untuk menumpang... takkan kita nk buat kacau plak dengan masalah kita... takat ni.. cara terbaik adalah disable fungsi carian.

untuk mendapatkan dedicated server sendiri.itu semua keputusan Admin.kita hanya perlu tunggu dan bersabar je lah.. kita bukan bayar cukai pon berforum kat sini.

alternatif lain.. gunakan google.... dan macam unexistance cakap... main page putera.com bukan putera.com.tanya ada jugak paparkan recent pos... rasanya dah memadai untuk sementara waktu.

sekian penjelasan tak seberapa ini. :)

Bagus penjelasan ni, sekurangnya dapat buka mata org yg tak tahu kenapa fungsi carian dimatikan... :)

Pasal fungsi search tu, lepas baca post zer0Nehza tu, aku nak tanya balik:

Kenapa tak letak fungsi captcha codes kat carian. nak search, kena isi captcha yg betul dulu. klu salah, forum tak proses carian tu. dan captcha tu, jgn letak yg nombor2 tu. tu semua senang di exploit. tapi guna "image-recognition" captcha contoh kena pilih gamba binatang yg makan sayur ke.

cuma pendapat aku je walaupun aku tahu admin takkan baca pun.

Salam,

Yup, sekarang ini thread putera pun tidak tertumpu pada IT. Mungkin tidak ramai yang mengetahui dalam bidang IT menyumbang lagi seperti dulu.

Putera Core Forum

Sistem Operasi 49867

Pengaturcara dan pembangunan 27851

Perisian 51188

Perkakasan 106184

Rangkaian 41061

Jumlah Pos 276151

Add-On Forum

Ekonomi dan Kerjaya 47,333

Permainan dan hiburan 100634

Pendidikan 24652

bazaar 8321

komuniti 83086

Jumlah Pos 264,026

Spoiler :
Salam,

Yup, sekarang ini thread putera pun tidak tertumpu pada IT. Mungkin tidak ramai yang mengetahui dalam bidang IT menyumbang lagi seperti dulu.

Putera Core Forum

Sistem Operasi 49867

Pengaturcara dan pembangunan 27851

Perisian 51188

Perkakasan 106184

Rangkaian 41061

Jumlah Pos 276151

Add-On Forum

Ekonomi dan Kerjaya 47,333

Permainan dan hiburan 100634

Pendidikan 24652

bazaar 8321

komuniti 83086

Jumlah Pos 264,026

ooo..baru aku perasan.umm mgkn kebanyakkan thread IT nie dah jd rujukan,jd kuranglaa ada pos baru..lagi pun internet user skrg ramai yang concern dgn keadaan semasa negara,kerjaya,hiburan..