Jump to content
Sign in to follow this  
saberry

Post Reply Kena Delete

Recommended Posts

Rujukan: http://forum.putera.com/tanya/t44884.html

Kenapa post reply saya kena delete tanpa sebab, semua reply saya tak pernah guna bahasa kesat atau langgar mana-mana undang-undang berforum dalam putera, mula-mula ia diedit atas alasan mempamer referral link (walaupun ianya bukan dan dalam QUOTE). Lepas tu semua reply yang saya buat di 'hilangkan' tanpa sebab. Thread tu tempat ahli-ahli putera berkongsi maklumat, pengalaman dan pelbagai tips-tips dalam menjana pendapatan online melalui Google Adsense, Adbrite, Advertlets, Nuffnang dan sebagainya, saya ada jugak kongsi tips-tips dalam menjana pendapatan online dan mengesahkan yang semua tu bukan scam memandangkan saya telah menerima bayaran dan ia boleh dijadikan rujukan penting buat ahli-ahli putera yang berminat dalam menceburi bidang ni.

Saya mula perasan yang reply saya kena delete bilamana saya reply dalam thread pasal dakwaan moderator putera yang gila kuasa kat sini : http://forum.putera.com/tanya/t56002.html , dan reply saya kat situ pun bukannya guna kata-kata yang menyakitkan hati pun. So saya nak tau apa sebab jadi camni, takkan la sebab saya menyebelahi saudara ROBOTs! dengan satu reply pun dah nak 'balas dendam', ini adalah sikap tak profesional.

Jadi saya nak tau apa sebab dan kalau boleh pihak yang deletekan tu tampil dan bagi penjelasan kenapa, part mana yang saya buat salah. Itu aje.

Edited by rakyatmalaysia

topik ko yang atas 2 ke? aku click ada aje...

topik memang ada, tp aku punya reply dan gak TS a.k.a ROBOTs! punya reply dua tiga post hilang... aku punya sume hilang... menda ni hilang pas cam aku cakap kat my first post tu ler.. :(

ye ke..ape2 hal...jangan tunding jari kat sape2...even aku mod kat e-duit...aku tak delete post org...edit...but..sometime kalau ade user yang mcm "daun keladi"...memang kene delete + warning...tapi aku x penah dgr name rakyatmalaysia ni..huhu...ni yang mamat2 register/post baru ade 2-3 dia letak refferal link..

anyway, tunggu penjelasan mod lain kayh.

Aku rasa agak sedih klau ada diantara Mod putera.com yg gila kuasa...

harap Admin Shanai memberi perhatian pd Mod yg gila kuasa cam tu...

hai semua !

2 hari aku tak leh online sebab port ibu sawat area aku prob..

tak sangka aku ada thread pasal 'komen' pasal diri aku.. hehehe :D

walaupon tak secara terangan... aku tak perlu terasa sebab aku tahu user mana2 yang aku warn...

pasal referal link.. mengikut pandangan mr admin dan juga sepakatan majlis moderator dan supervisor yang lain..

sama ada link korang letak tu menjadi direct link pop up ke new windows (walaupon bukan ke link keuntungan) sama da blog link..

tak semestinya dalam blog2 anda semua tu takkan ada referall link.. so kesepakatan para moderator semua.. user2 yang suka promote blog link dalam pos ni patut di edit + warn. hanya dibenarkan di dalam signature sahaja.

dan paling jelas...

Forum ini adalah tempat untuk perbincangan, dan bukan tempat untuk membuat promosi! Anda boleh bentangkan idea, buat review atau buat penerangan tentang sesuatu perkara, tetapi anda tidak dibenarkan secara direct mempromosikan referral link anda. Referral link hanya dibenarkan di dalam signature sahaja. Referral link di dalam posting akan dipadamkan dan jika masih berdegil, sila calonkan diri untuk kena banned.

kenapa anda tidak ambil berat pasal peraturan admin sendiri tetapkan? pasal saudara rakyatmalaysia.. saya tak pernah pantau thread post anda kena delete tu.. dan tidak tahu menahu langsung.. klo betul pos anda didelete.. mesti ada sebab melalui warn mesej.tapi bar warning anda tetap pada 0%. yang tu masih kurang jelas... pihak mana yang delete...

Pada saudara robot.. memang aku cakap ko ni kebudak budakan.. aku tak pernah dengki dengan mana2 forumer dalam forum ni...

dulu ko buat salah terang-terangan kat jual beli.. aku tak pernah warn ko.. cuma tegur ikut dalam thread je.. berkali-kali plak tu..

tapi makin lama makin naik minyak klo di beri kelonggaran.. teguran manja2 ni... :lol:

aku close topik ko.. ko maki hamun aku via pm... tapi dalam thread ko.. ko up diri ko suruh orang back up ko.. aku tak kisah..

aku tak ada back up pon tak pe.. sebab akal manusia dijadikan untuk menilai baik buruk sesuatu keputusan kita lakukan.

ko cakap user2 lain tak pernah kena warn.. tak pernah kena close topik? macam mana ko tahu? ko nampak user bar warning semua user?

untuk makluman ko.. aku bukan nak attack ko.. tapi nak bagitahu function kat forum putera ni admin kita dah edit dah buat macam2...

hanya mod sahaja boleh tengok user bar warning semua orang... user biasa hanya boleh tengok user bar warning diri sendiri sahaja... ko baru 20% kena warn... yang ada 80% tak kecoh pon.. siap pm aku mintak maaf.. cakap baik2... so aku reduce jadik 60%... :lol:

aku pelik kenapa user yang tahu menggunakan tech IT ni tak boleh ikut peraturan walaupon ditegur berapa kali? aku bukan follow ko sorang.,.. aku follow ramai user yang dalam ni yang buat salah.. pinguspy.. penggodam.. cfu.. semua penah kena warn ngn aku.. nak aku sebut ramai lagi ke.. ehhehe..

ko pon mesti tak pernah tahu aku pernah sound direct salah seorang supervisor dalam putera ni kan? so aku tanak sebut untuk tidak aibkan dia.. aku pon penah sound direct mod yang tak buat keja kt dalam forum ni... semua aku sound dalam thread.. tak perlu pm2...

ko banyak campur adukan dengan benda tak kena mengena... kekadang kat cadangan & laporan orang tgh bincang lain.. tetiba ko promote link forum ko... ada ingat?

camni lah... klo dalam e-income tu nak jugak letak info link.. jangan guna tag url.. sila guna tag code.... tak perlu di beritahu kenapa digalakkan guna tag code...

contohnya macam ni

http://forum.putera.com/tanya/t56002.html

hehe,,,,awal sangat ko close kt situ.. aku terpaksa reply sini

tapi satu aku suka pasal ko.. ko suka komen aku secara terang-terangan... walaupon dalam pm pon kuat jugak.. respect sebab berani menegur & mencari kesilapan orang lain adalah satu kepujian...

aku mintak maaf klo ada link yang tak sepatutnya aku delete aku delete.. tapi peraturan tetap peraturan... tolong kemaskan. setiap posting dan thread ko..

aku hanya bagi warn sahaja kt ko.. tak pernah lagi aku disable, ban ko 2-3 hari.. sebulan ke apa... sayang kan aku kt ko :P

sebab aku tengok ko banyak menyumbang kt putera... so... aku bagi warn camtu je.. nk suruh ko pikir... betapa sayaaaaaaaaaaanggg nya aku kat ko... heuheueuhue...

macam mak bapak kita klo kita wat salah dia akan pukul kita.. sebab dia sayang kita kan... sama lah cam aku warn ko sebab aku sayang sangat2 kat ko...

lagi satu jangan pikir aku dengki kt ko.. aku tak pernah dengki.. rezeki masing2... aku suka cara ko interact ngn user2 kt forum ni... banyak beri manfaat... cuma etika dan sikap je masih dalam tahap kematangan... tapi cuba lah sekali jangan terlalu gopoh tentang sesuatu perkara....

klo ada apa2 perkara tak puas hati lagi... mungkin aku jawab.. buat masa skang,... aku bzz sangat... hahahahaa...

thanx ! kerana sudi meluangkan masa.

p/s ; ada ke kena gile kuasa kt forum ni? ada pape bayaran ke? pekerjaan aku skang pon dah cukup bagus... kt forum just volunteer je [bagi robot jadik mod]

Aku rasa agak sedih klau ada diantara Mod putera.com yg gila kuasa...

harap Admin Shanai memberi perhatian pd Mod yg gila kuasa cam tu...

Tak elok cakap macam tu..kami sebagai mod ni jalankan tugas..nak pastikan kelancaran...even aku xde kene mengene pun..sedih ngan statement ko tu...kalau ade mod yang jalankan tugas tak betul..gtaw kat sini/admin...kami tak dibayar satu sen pun...kami buat dengan ikhlas...kira mcm kami ni "polis trafik"...ko langgar lampu merah kitorang saman..

takkan nk marah polis knapa saman kan? :ph34r:

P/s : even bukan aku yg delete post/thread tu...tapi aku ni mod untuk e-duit..so agak trase..ko ckp aku ke?setahu aku...aku takleh padam thread..

hmmm... habis tu kemana hilangnya post2 saya... misteri nusantara nih!!! pasal referral link tu, aku cuma tak jelas sbb link yg dianggap referral link tu ialah:

https://www.google.com/adsense/

http://www.adbrite.com/

http://www.advertlets.com/

http://www.nuffnang.com.my/

dan aku ingat bebenor tak de pun ref id kat link2 trsebut. Anyway aku just nak tau, apa sebab ia didelete, sbb aku tak rasa aku ada wat salah, tak penah aku promote referral link, tak penah guna bahasa kesat, tak pernah promo apa2 pun, just macam undang2 admin ler "Anda boleh bentangkan idea, buat review atau buat penerangan tentang sesuatu perkara", aku hanya bg penerangan, tp penerangan aku hilang dan aku memang malas nak post benda sama 2 atau 3 kali, bila aku nampak ada org tanya soalan yg aku tau jawapannya, musti aku akan cuba jawab dan bg penerangan... hu hu hu.... panas plak jadi thread ni.. hadeiiii....

Tak elok cakap macam tu..kami sebagai mod ni jalankan tugas..nak pastikan kelancaran...even aku xde kene mengene pun..sedih ngan statement ko tu...kalau ade mod yang jalankan tugas tak betul..gtaw kat sini/admin...kami tak dibayar satu sen pun...kami buat dengan ikhlas...kira mcm kami ni "polis trafik"...ko langgar lampu merah kitorang saman..

takkan nk marah polis knapa saman kan? :ph34r:

P/s : even bukan aku yg delete post/thread tu...tapi aku ni mod untuk e-duit..so agak trase..ko ckp aku ke?setahu aku...aku takleh padam thread..

opss...

aku x maksudkan cam tu... aku just ckap Mod yg gila kuasa esp kt putera ni wat kan ahli2 putera jd x selesa, termasuk aku... bg aku putera is the best forum... espc org2 dlm bidang IT ni...

Rezolles... aku x maksudkan ko... saper yg makan cili die yg trase pedas... sejak kebelakangan ni ada protes & tunjuk perasaan oleh ahli2 putera yg x puas hati dgn segelintir Mod putera...

Sejak kebelakangan ni jugak... aku tengok ramai dah ahli putera yg x masuk putera... byk post baru yg dipost x di reply oleh ahli2 putera yg xpert & otai... smue nyer dah menghilang... aku rasa putera senyap jerk, x macam dulu, riuh rendah skali... sampaikan server down... sedih jgak skali skale dpkirkan...

Edited by mfaiz

opss...

aku x maksudkan cam tu... aku just ckap Mod yg gila kuasa esp kt putera ni wat kan ahli2 putera jd x selesa, termasuk aku... bg aku putera is the best forum... espc org2 dlm bidang IT ni...

Rezolles... aku x maksudkan ko... saper yg makan cili die yg trase pedas... sejak kebelakangan ni ada protes & tunjuk perasaan oleh ahli2 putera yg x puas hati dgn segelintir Mod putera...

Sejak kebelakangan ni jugak... aku tengok ramai dah ahli putera yg x masuk putera... byk post baru yg dipost x di reply oleh ahli2 putera yg xpert & otai... smue nyer dah menghilang... aku rasa putera senyap jerk, x macam dulu, riuh rendah skali... sampaikan server down... sedih jgak skali skale dpkirkan...

btol tu Rezolles_Net Mall, aku pun tak de niat sekelumit pun nak tuduh ko, kalau aku comform memang ko, aku PM ko jer la, ni sbb aku tak pasti sapa....

Okay... saya secara rasmi Memohon Maaf kepada Rezolles_Net Mall.

zer0Nehza ke yg dimaksudkan dalam thread http://forum.putera.com/tanya/t56002.html ? panjang penerangan ko. Aku tak perasan sapa edit post aku haritu, ko ke?

Edited by rakyatmalaysia

Camni je la, tak kisah sesapa yg delete, tp kalau 'anda a.k.a individu yg delete post tu', harap lain kali jgn wat camtu, forum Tanya Putera ni bukan sahaja forum paling popular, tapi jugak adalah sumber rujukan ilmu pengetahuan dan sumber pelbagai maklumat dan informasi. Tiap benda berguna yang kita taip adalah ilmu pengetahuan dan sumber rujukan buat orang lain selagi ianya betul dan sahih. So tiap tindakan ada sebab, jadi aku harap benda camni tak akan terjadi lagi di masa hadapan.

Kalau aku biarkan thread ni terbuka lama2 kang jadi isu lak, nampak cam panas jer, anggap jer ia selesai dan harapan aku benda camni tak akan jadi lagi di masa depan.

Topic Closed.

sori tuan umah.. aku mintak excuse re-open.. nk bagi penjelasan skit...

pasal thread ni http://forum.putera.com/tanya/t44884.html

aku try korek2 recycle bin.. takda pon yang kena delete? puas aku carik dari tadi..

lagi satu.. tu thread lama.. aku mmg tak pernah jenguk thread tu ( sebab aku pikir mod lain dah pantau dan tak bermasalah)

so aku ignore je...

ya betul.. sayalah yang telah bagi warn 20% kepada adik kita robot :lol:

ok leh close balik.. sori

Edited by zer0Nehza

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...