Jump to content

Recommended Posts

ait...mane gi server zeta ni..

dia da reset ke?

ni yang aku xske ni...ponat je den buat cantek2

kalau betul la dia da reset, ade sape2 nak main lagi tak???

kita kumpul la ramai2 kat satu server je..

aku da register kat sume server wat mase ni..cuma nnt aku nak pilih satu je la... :lol:

ait...mane gi server zeta ni..

dia da reset ke?

ni yang aku xske ni...ponat je den buat cantek2

kalau betul la dia da reset, ade sape2 nak main lagi tak???

kita kumpul la ramai2 kat satu server je..

aku da register kat sume server wat mase ni..cuma nnt aku nak pilih satu je la... :lol:

Pembetulan

hehe..aku silap masuk website...

aku masuk kat www.ikariam.com

rupa2nya www.ikariam.org

sori2 pada semua :unsure:

Untuk memastikan rakyat dalam bandar kita sentiasa gembira dan puas hati atas pemerintahan kuku besi kita. Perlulah membina 2 building utama iaitu Tavern dan Museum.

Tavern untuk rakyat bersantai dan menikmati wine. Pastikan sumber wine dalam bandar anda mencukupi untuk rakyat bersukaria.

Museum pula untuk mempamerkan budaya masyarakat lain. Kita boleh bertukar2 budaya dengan bandar orang lain seterusnya akan menambahkan cultural point. So, rakyat kita tak la boring.... hehehehe.

Pengurusan rakyat penting untuk memastikan mereka sentiasa puas hati dengan pemerintahan kita. Jika tidak, ramai rakyat kita akan lari dan bandar kita akan kekurangan orang. :D

Ps:/ Sesiapa yang kekurangan sumber2 macam wine, marble, sulphur dan crystal... boleh lah PM aku kat dalam World Epsilon. Kalau ada lebih sumber aku akan bantu geng2 putera.com :D

Edited by LanoG

bro...camner nak bagi research ngan building die jadi laju erk?...

kalau nak bagi research laju, kene tambah saintis..

aku cadangkan agar bukak satu thread baru, then hanya khas untuk satu server sahaja.. takde la ramai merepek dalam nie..

thread starter aku cadangkan buat pengunguman server mane yang patut masuk etc. baru la teratur sket.

thread ni biarkan bincang untuk budak tak tau main. bukak thread khas untuk putera.com.

aku dah 2 bulan main game nie.. kat server eta dan delta.

Cadangan yang bagus... cuma masih tak cukup korum lagi nak bukak satu thread pasal satu world saja... lama2, thread nie pun akan tenggelam macam tu jer. At least, ada gak orang update sambil tanya2 itu dan ini. Lagi pun, ramai masih tercari2 identiti dan masih dalam fasa pembangunan.

So far aku rasa... cukup sekadar bukak sekali dua dalam sehari Ikariam nie... update itu dan ini jer.. hehehe. :D

Nanti ler kita bukak thread baru.. :D

Edited by LanoG

kalau nak bagi research laju, kene tambah saintis..

aku cadangkan agar bukak satu thread baru, then hanya khas untuk satu server sahaja.. takde la ramai merepek dalam nie..

thread starter aku cadangkan buat pengunguman server mane yang patut masuk etc. baru la teratur sket.

thread ni biarkan bincang untuk budak tak tau main. bukak thread khas untuk putera.com.

aku dah 2 bulan main game nie.. kat server eta dan delta.

Salam, slaughters dan sesaper yang men kat server delta.... boleh xchange culture?sesaper lih PM aku dalam ikariam.. tq nick : xcvx

Edited by xcv

camne nk wat muzium?