Jump to content

Recommended Posts

aku dah join ..Kappa ,

sorry le guy ..geng2 aku ramai sana ..

most malaysia main sana huhuhu

Buat ler dua akaun... aku pun main 2 tempat sekarang nie.. Delta dan Epsilon. :lol:

island aku nama chroiroos [9:36]

btw aku nak tanya apa beza bendera biru,merah & kuning??

Warna Biru = bina Shipyard dan Trading Port

Warna Kuning = bina Wall

Warna Merah = bina lain2 building macam Barrack, Museum, etc...

aku nak tanya nih mcm mana nak buat market aku xdpt pun buat lagi..baru ada barrack ngan academy n port..so next what should i build?? nih pun tgh upgrade town hall..

Academy tu letak ler orang dalam tu supaya cepat buat research. Ada research yang membolehkan buiilding tertentu dibina... so, ko cuba cepatkan research dengan tambah orang dalam academy. Pastikan jugak penjanaan duit ko tu tak dalam keadaan negatif (check bahgian gambar syiling emas tu)..... main ni kena sabar... nak upgrade makan masa berejam2, ada gak yang berhari2.. hehehehe... :D

tapi mesti ada tips ke guide ke buat ko develop town ko ngan jayanye & pantas ajar la bole kitorank jadi kuat gak hehehehe

Aku tengok cam menarik je.

Komfem aa... world Epsilon?

Kalo layan kat office bleh gak ke ni? Bleh aku monitor skali-skala.

aku pon da join..mari la ber diplomacy :lol:

name town : Kalimdor lol :D

coor : [37:32]

Edited by KeH

yup epsilon tapi aku buat 3 account hahaha..main kat kappa ngan lambda sekali..

KeH ko server mana..btw iruga kasi la coordinate anda utk kami melawat pulau anda..

kat Epsilon Coor aku [9:36]

kat Kappa Coor aku [36:73]

suruh lanoG buat Clan Putera..dia dah power...ada continent ( gabungan 5 pulau )

hahahahaha

camana lak ber-diplomasi tu... melawat pulau... huh~ best ni.

World: Epsilon / Town: Neo-Espada / 42:48

Baru lagi layan game ni.

So... mintak izin budak n00b tompang belaja.

p/s:

Gameplay Ikariam nampak lebih interaktif ada visual bergambar. CUN!

ade sape2 main server zeta tak..aku da lame gak main neh..town kebanyakan da lvl10++

erm...wat mase ni baru ade 4 town je

ade angan2 nak bukak town lagik neh..hurm..xtau la bile tuh

klu ade sape2 main server zeta tu sila2 la mail aku

Town

Atlantis I [12:54]

Atlantis II [13:54]

Atlantis III [12:53]

Atlantis IV [13:53]

p/s: semoga kita layanz main game neh :lol:

hurmm..pelan2 kayuh la bro..aku main pn slow gak sblm ni..

lepas da ade town baru tu, source jadik cpt dpt..

xpyh nak beli kat org dah..senang idup..cuma takot kena serang je la..haha

nih soalan aku..kepada otai Ikariam..

aku xpaham mcm mana nak guna trading post yg ada Bargain hunter..coz aku nak naik town hall aku lv4 kena ada marble memandangkan pulau aku xde marble mcm mana aku kena buat??

plz ajar step by step..

aku blur nih dah la xleh tido.. <_<

skrg aku bukak , dekat Zeta , jadi noob

town nih aku nak cepat2 besarkan , malas nak bina byk2 ..slow2

and dekat kappa aku buat sebaliknya huhu

aku xpaham mcm mana nak guna trading post yg ada Bargain hunter..coz aku nak naik town hall aku lv4 kena ada marble memandangkan pulau aku xde marble mcm mana aku kena buat??

plz ajar step by step..

aku blur nih dah la xleh tido.. <_<

Trading post ada 2 kegunaan iaitu;

(a) Nak open jual source yang kita ada

(B) Nak cari orang yang offer source

Jadi, kalau nak cari source, katakan marble... ko kena setkan:

I am looking for .... pastu pilih dalam drop-down menu tu "marble" , lepas tu klik kat butang Find Bargain.

Kalau korang nak luaskan lagi radius bandar2 lain yang boleh korang tengok offer diorang dan korang boleh jual kat diorang.. selalu ler upgrade korang nyer Trading Post tu. So, Search Radius Within Island akan bertambah luas lah.. hehehe

ps:/ EDIT; ko nak marble, aku dah hantar 600...... 20 jam lagi nak sampai tu.. jauh benar pulau ko tu... huhuhuhu.

Edited by LanoG

biase nye klu aku nak dptkan barang, aku xcari kat "i'm looking for tu"

aku trus pilih "buy" je source yang aku nak..contoh: marble(buy)-----1800

tp biasanya aku letak harga tinggi lagi dari orang lain..

dengan cara tu aku xpayah susah2 nk upgrade trading post..jimat resource dah kat situ..

ikariam?? em, cam nme ak je.. heheh.. anway, i'm joining, (dlm proses) korg ramai kat epsilon ek ? ak nkk join stu gak ah..

Sesiapa yang dah naik level tinggi sikit tu... buat ler Tavern untuk memastikan rakyat anda happy dengan hidangan wine... hehehehe. Kalau tak happy, peningkatan jumlah rakyat jelata akan menurun dan boleh membawa kepada negatif... :D

Alliance yang bernama Putera Extreme telah ditubuhkan... sapa2 nak masuk join.. kena ada diplomat point. Maknanya kena bina dulu Embassy Building (nak bina embassy building... cosentrate research dalam Academy kepada Seafaring) Nak sampai ke tahap nie mungkin amik masa beberapa hari.... research tu yang lambat... hehehe :D

Edited by LanoG

Trading post ada 2 kegunaan iaitu;

(a) Nak open jual source yang kita ada

(B) Nak cari orang yang offer source

Jadi, kalau nak cari source, katakan marble... ko kena setkan:

I am looking for .... pastu pilih dalam drop-down menu tu "marble" , lepas tu klik kat butang Find Bargain.

Kalau korang nak luaskan lagi radius bandar2 lain yang boleh korang tengok offer diorang dan korang boleh jual kat diorang.. selalu ler upgrade korang nyer Trading Post tu. So, Search Radius Within Island akan bertambah luas lah.. hehehe

ps:/ EDIT; ko nak marble, aku dah hantar 600...... 20 jam lagi nak sampai tu.. jauh benar pulau ko tu... huhuhuhu.

owh mcm tuh tima kasih..antar la skit crystal glass bleh skit je aku nak upkan academy aku..

btw LanoG aku nak tanya lagi "masa ko tgh noob dulu dlm game nih, in other words mcm aku la noob nih Town Hall aku nih lv3 n Academy aku lv3 coz nak up lv4 ko perlukan other source utk upgrade kan..mcm mana ko cari org tuh utk dptkan barang" adakah ko msg diplomacy kat pulau2 berdekatan...???"

Masa tu aku sensorang jer main.. so jangan kata nak mintak tolong. diorang serang aku lagi ler ada... nasib baik defend baik gak... sekali sekala dapat ler bertahan...

Nak carik resource masa kita tengah sorang tu.. satu2nya cara ialah dengan guna Trading Post. Ko jual benda yang ko ada dan ko beli benda yang orang lain offer.... Selalu ler upgrade Trading Post tu... maknanya lagi luas ler kawasan ko boleh cover.... beli bila perlu jer misalnya untuk permulaan... barang paling penting untuk bangunkan building ialah Marble selain Wood. Lain2 benda tu macam Crytall dan Suphur penting untuk upgrade tentera dan buat tentera.

Untuk maklumat lanjut... aku suggest korang baca kat dalam Academy ada satu butang Library. Semua maklumat dan strategy ada kat dalam tu. Selamat berjaya.. :D