Jump to content

Recommended Posts

owh mcm tuh x silap aku crystal glass utk starting penting gak apa...utk Academy kalo lagi tinggi Academy lagi laju research tuh sebab more Researcher kite leh tabur..

btw aku nye town semalam kena serang ciss ilang 1 gold aku sib baik aku dah letak wall & ada warehouse..

lagi 1 Mr.LanoG masa starting Kapal dagang perlu bape n Askar bape kite kena letak sebelum kite nak sampai upgrade ke Professional Army? aku ada la letak 2 tapi duit gue kureng la nak upkeep so ada yg lari n telah membuatkan aku rugi..

terkejut sayw heaven hantar mesej.... eh camner nak diplomacy ek.... dah tkn dah....

pastu tulis mesej diplomacy

lagi satu terima kasih kepada yg menghantar marbles,wine dan sulphur.... thanks

hahahaha..lanog ckp kena ada diplomat baru leh la sayw

Masa tu aku sensorang jer main.. so jangan kata nak mintak tolong. diorang serang aku lagi ler ada... nasib baik defend baik gak... sekali sekala dapat ler bertahan...

Nak carik resource masa kita tengah sorang tu.. satu2nya cara ialah dengan guna Trading Post. Ko jual benda yang ko ada dan ko beli benda yang orang lain offer.... Selalu ler upgrade Trading Post tu... maknanya lagi luas ler kawasan ko boleh cover.... beli bila perlu jer misalnya untuk permulaan... barang paling penting untuk bangunkan building ialah Marble selain Wood. Lain2 benda tu macam Crytall dan Suphur penting untuk upgrade tentera dan buat tentera.

Untuk maklumat lanjut... aku suggest korang baca kat dalam Academy ada satu butang Library. Semua maklumat dan strategy ada kat dalam tu. Selamat berjaya.. :D

kat pulau saya lagilah,ada 3 org je org Islam termasuk saya yg main kat pulau tu,apalagi,ada seorg Yahudi ni dia gi serang kami.dahlah dia main tipu.mmg sakit hati kami semua.ikutkan hati mcm nak serang je dia,tp dia ada "sekutu" iaitu dari USA dan Singapore lak.dahlah dua2 tu level bukan main tinggi lagi.ada sesiapa di sini yg boleh berikan pasukan tentera bantuan kpd kami semua???

Edited by Athrun Zala 02

aku nak tanya lagi nih apsal aku gi trading post >> aku pilih Buy Crystal Glass >> amount 50 >> 2 gold & lepas aku confirm

dia letak aku nye amount tuh jadi 1 apsal ek??

aku nak tanya lagi nih apsal aku gi trading post >> aku pilih Buy Crystal Glass >> amount 50 >> 2 gold & lepas aku confirm

dia letak aku nye amount tuh jadi 1 apsal ek??

jumlah maximum yg kamu boleh trade lah tu.

town aku baru lvl 3..haha

sape ade crystal?leh trade kat aku...nk upgrade academy la

town: NewFoundLand

server: epsilon

coor: 87 66 :lol:

owh mcm tuh x silap aku crystal glass utk starting penting gak apa...utk Academy kalo lagi tinggi Academy lagi laju research tuh sebab more Researcher kite leh tabur..

btw aku nye town semalam kena serang ciss ilang 1 gold aku sib baik aku dah letak wall & ada warehouse..

lagi 1 Mr.LanoG masa starting Kapal dagang perlu bape n Askar bape kite kena letak sebelum kite nak sampai upgrade ke Professional Army? aku ada la letak 2 tapi duit gue kureng la nak upkeep so ada yg lari n telah membuatkan aku rugi..

Kapal dagang tu bergantung kepada keperluan sebab gunanya untuk hantar barang dan amik barang (selain hantar tentera kalau nak serang pulau lain). Satu kapal boleh muat 300 souce sahaja. Kalau nak beli source dari pulau lain... kena bijak dalam letak jumlah nak beli misalnya kita ada 2 kapal so boleh beli 600 jer lah...

Kalau baru nak main tu.. takyah ler susah2 nak buat askar dulu (kos upkeep menyebabkan income berkurang). Kalau orang serang pun, bukan banyak pun source dia boleh rampas dari negara korang. Tumpukan kepada upgrade dulu apa2 yang patut...

terkejut sayw heaven hantar mesej.... eh camner nak diplomacy ek.... dah tkn dah....

pastu tulis mesej diplomacy

lagi satu terima kasih kepada yg menghantar marbles,wine dan sulphur.... thanks

Jangan keliru beb... tu sebenarnya macam PM ler kepada ko... kita boleh berhubung melalui mesej nie selain buat Alliance dan juga Treaty. By the way.... sapa2 rajin tu, boleh ler senaraikan geng putera.com (dengan coordinate) main dalam world epsilon nie... boleh ler pakat2 tolong menolong kalau susah nanti.. :D

tekan show island button kat atas tu...

pastu cari icon kayu balak kat map tu..tekan kayu balak tu

pastu..ade meter...ko naikkan metter tu

hati2...jgb smp gold jadi negatif :lol:

oowhhh kwan2 ku...ader marble x????aku ader kayu jer...ubat mabuk xder lg...huhuhu...kalo nk kayu jati aku,leh la trade ngan aku...huhuhuhu...sadisnyer miskin cani... :blush:

world epsilon/pulau Voreetia/ coord 49:58/negara kEtamabUk....dlm 100 ker..plz guys...

Edited by Datuk Bentara

apsal kat pulau aku ada wood,gold & sulphur jer?

takde pun crytal & marble..nak dpt mana ? kena beli dari org lain ke?

lagi satu, fungsi ally tuh untuk ape? nak tuka2 brg ke? kalau bukan ally tak boleh ke?

Edited by Ku2_BiO_X

mcamana aku nak cari WOOD,wood aku dah kosong,xbley nak buat apa2,huhu

tu la.. len kali donate la WOOD kat tempat ko balak tuh , kasi tempat balak ko tuh di upgrade..

lagi byk akan loot wood nanti

apsal kat pulau aku ada wood,gold & sulphur jer?

takde pun crytal & marble..nak dpt mana ? kena beli dari org lain ke?

lagi satu, fungsi ally tuh untuk ape? nak tuka2 brg ke? kalau bukan ally tak boleh ke?

jgn risau nanti ko complete ko nye research sampai Wealth ko akan dpt free 3 resource yg xde kat pulau ko..each 50..so bole la upgrade sampai lv5..lepas tuh mmg ko kena start la cari kat market aka trading post..

bak kata en.LanoG nak luaskan market anda rajin la upgrade trading post anda..

papehal nasihat aku Research tuh memula 1st sekali Well Digging ( kasi increase population ) 2nd baru concentrate kat Economy Research sampai Wine Press ( reason coz nak dpt kan Warehouse + nak dptkan cari gali resource yg ada kat pulau + bina tarvern ) 3rd Research kat Military sampai Professional Army 4rd baru kat Seafaring sampai Diplomacy @ cont. kat Economy sampai market..or aku rasa before start seafaring buat research kat paper..so coz researcher jadi murah skit..

lagi 1 jgn upgrade Trading port anda coz itu la port player2 lain nak serang korank..sebab lagi tinggi ko upgrade lagi banyak diorank sedut resource concentrate more upgrade pada Town Hall & Academy..barrack pun ok nak upgrade kalo mmg konye pulau resource dia sulfur..

so apa pendapat otai2 Ikariam?? betul ke aku xplain nih..

soalan kepada en.LanoG or Apis..utk penjual resource bape ek?? for wine,sulfur or marble how much ek price usually org letak??

Betul ler explaination HeavenX tu...

soalan kepada en.LanoG or Apis..utk penjual resource bape ek?? for wine,sulfur or marble how much ek price usually org letak??

Nak letak harga resource bergantung kepada demand & offer oleh pedagang bandar lain. Biasanya aku check dulu harga yang orang lain offer kawasan sekitar dengan try "I am looking for...", pastu ada ler senarai bandar2 lain yang offer resource yang dipilih dengan harga masing2..... kalau nak cepat orang beli, jual ler dari murah dari orang lain.. hehehehe. :lol:

abs tu cmana nak dapatkan wood nie?aku dah kosong nie..xder plak wood..huhuh

nak cari kayu nak cari kayu :lol:

Ko dah buat ker macam si mape cakap tu.. (rujuk post #63). Biasanya resource akan naik pelan2 bergantung berapa banyak kita hantar orang untuk amik resource tu... :ph34r:

so ade sape2 da abes wat research military tak?

aku nak tau ape yg best..share la sket setakat mane research korang..

Research military untuk menambahkan jenis tentera yang boleh kita train (darat & laut), selain tu membolehkan kita upgrade dari segi defend + attack sesuatu jenis tentera. Banyak fungsi lain akan enable bila dah sampai banyak benda dah research.

Selain tentera... korang boleh latih Spy untuk mengintip kekuatan musuh2 korang, tapi kena bina building Hideout dulu lah.

aku dah buat dah "im Looking for" & " I Offer" tapi mostly xde pun orang jual..so tuh buat aku confuse bape price sebenar..maybe sebab trading post aku masih lv1 huhuhu..so range xluas

eh..nanti x penuh ke tmpt kte tu ngan bangunan? ke mmg kawasan yg die kasik tu cukop2 je nk bwat sume building?

trading port ngan trading post lain2 upenye...patotla aku nak beli barang kt trading port tarak haha..

jempotla ke pulau aku, Lopaios[37:32] > Kalimdor :lol:

Edited by KeH

aku dah buat dah "im Looking for" & " I Offer" tapi mostly xde pun orang jual..so tuh buat aku confuse bape price sebenar..maybe sebab trading post aku masih lv1 huhuhu..so range xluas

Hehehe... kalau takde sapa2 jual, ko offer harga tinggi2 pun ada yang sanggup beli tu... maklum ler dah desperate nak resource tu especially baru baru. Pandai2 ko ler nak letak harga... jangan mahal sangat, ala2 kadar jer lah... macam 70 atau 50 ker... tu skill jual beli ko sendiri pakai ler.. hehehe. :lol:

eh..nanti x penuh ke tmpt kte tu ngan bangunan? ke mmg kawasan yg die kasik tu cukop2 je nk bwat sume building?

trading port ngan trading post lain2 upenye...patotla aku nak beli barang kt trading port tarak haha..

jempotla ke pulau aku, Lopaios[37:32] > Kalimdor :lol:

Jangan bimbang ler... cukup2 tu semua building yang boleh buat muat kat kawasn yang disediakan...

Hahaha... bila ko dah bina istana nanti.. boleh ler kembangkan empire ko ke pulau2 lain. Bukak bandar2 baru dengan resource yang lain. Masa tu ko takyah bergantung pada Trading Post untuk carik resource. Semua resource ko nak boleh ler dibahagi2kan ke seluruh empire ko tu... huhuhuhu. Tapi kena amik berbulan gak nak upgrade ke peringkat nie... bergantung kepada kerajinan ko untuk upgrade dan monitor bandar ko tu. :lol:

Edited by LanoG

tq untuk explaination yg pjg lebar HeavenX...

town size aku skrg baru 3 & baru ada pokok, camni baru nampak mcm pulau...

biasanya kalau kena serang, nak buat mcm mana? sbb aku baru ada 1 askar...tapi aku dah buat wall...

takut kena serang pulak nanti...