Jump to content
zer0Nehza

Microsoft Gives Up On Vista

Recommended Posts

Ni hanya lah pendapat penulis artikel tu je, nape lah org melayu ni cepat nar percaya benda2 camni. Vista tu baru nak naik aa, kene amik masa macam Windows2 versi yg sebelum ni. Game masih byk tak support, hardware2 pon berat sbb ramai org lom sampai masa utk upgrade. Xp dulu camtu gak lambat org nak adapt.

sikit 2 melayu. bukan melayu atau bangsa puncanya.. tapi sikap.... sikap.... sikap normal jika terlalu excited... vista ada compablity mode.. maknanya software dari OS lama bleh main dengan setup compablity mode... aku pun main game lama2 ok jer dengan menggunakan compability mode sehingga windows 95

Ni hanya lah pendapat penulis artikel tu je, nape lah org melayu ni cepat nar percaya benda2 camni. Vista tu baru nak naik aa, kene amik masa macam Windows2 versi yg sebelum ni. Game masih byk tak support, hardware2 pon berat sbb ramai org lom sampai masa utk upgrade. Xp dulu camtu gak lambat org nak adapt.

tak ada sape2 percaya pon.. kan dah di beritahu rumour je..

cuma masing2 bagi pendapat.. :)

aku pon dah setahun 3 bulan pakai vista. puas hati setakat ini.

Windows Vista ni memang bagus. Yang paling benci ialah orang yang buat virus, penggodam dsb.... Sebab usaha mereka agak tergugat.

penggodam memang suka dengan Windows XP sebab banyak sangat peluang untuk menyerang.

Cuma yang paling leceh, Vista ni asyik keluar confirmation bila sesuatu program dijalankan. Banyak program tidak support Vista. Banyak game yang tak boleh run. Dan banyak lagilah...

Saya sendiri pun leceh guna Vista dan stay guna XP. :(

Windows Vista ni memang bagus. Yang paling benci ialah orang yang buat virus, penggodam dsb.... Sebab usaha mereka agak tergugat.

penggodam memang suka dengan Windows XP sebab banyak sangat peluang untuk menyerang.

Cuma yang paling leceh, Vista ni asyik keluar confirmation bila sesuatu program dijalankan. Banyak program tidak support Vista. Banyak game yang tak boleh run. Dan banyak lagilah...

Saya sendiri pun leceh guna Vista dan stay guna XP. :(

ni kes tak baca page 1 la nih...

aku pernah guna vista ultimate 86, vista ultimae 64, dan vista ultimate 86 sp1 final.

nampak gayanya aku kena tukar xp sp2 balik.

interface vista mmg sernok, earo glass, & animation nampak lebih cool.

tapi ada perubahan byk kena explore..

kadang2 nampak terlalu susah, dan kompleks pulak.

sekarang ni aku pakai windows xp sp2 balik.. :)

lupa nak tambah...

kelemahan xp 86 ni ram aku detect sampai 3.25GB je..

kalau xp 64 dan vista 86 aku install ok je detect sampai 4gb..

banyak gak kerugian kapasiti ram..

harap mic. dpt fix kan benda ni nanti..

wallahualam..

tak silap windows 7, codename viena rasanya.. kalau tak silap le ehehe

Edited by watisadifferentbetweenmeu

Apa citer longhorn? Senyap aje...

longhorn tu codename for windows 6. final prduct longhorn, namenyer VISTA.

1 je yg aku nak microsoft wat:

standardkan 64 bit ntuk next windows. aku plan nak convert ke leopard nie.sebab leopard 64 bit + hassle free.

serik gune windows. ape2 version pon. too many hassle.

dekat windows edge forum ada theme leopard untuk vista.. memang smart gile.. aku penah try...

tapi malas nk update..

hai.. ada lagi orang tak tahu longhorn dah tukar nama kepada vista... ?

huhu.. aku pakai vista 3 bulan je.. x bleh main game.. busannn
ajaran sesat.. betul ke tak leh main.. klo betul.. ko tak pakai 3 bulan.. mungkin 3 hari je kot. :P

btol ke vista tak bley main game...

tak betul.... :wacko: klo ada yang tak dapat main tu bukan tak boleh.. tapi incompatible issues...

sama ada driver sound card, graphic card.. ataupon update windows / hotfix...

bagi aku senang je nak adapt VISTA ni...

x byk beza pon dgn winXP...

ader sikit security improvement la...

tapi kalo laptop spec cikai tu mmg menyampah aku pki VISTA...

bagi aku senang je nak adapt VISTA ni...

x byk beza pon dgn winXP...

huhu... senang ke...

fest time ak pkai terkial2...

siap rujuk kamus lg tuh... hehe...

tp die more user friendly kan...

cayunk vista... :lol:

ak main game kat vista x der lagi yang fail.. smue ok jek.. x der ape2 issue pon.. mngkin sbb ak x main bnyk game kot..

tp kn, kat vista ni jer proc x abes2 proses.. jarang dier nak berhenti kat 0%.. bnyk sgt background process.. <_<

IMHO sebagai seorang layman yg menggunakan open source, termasuklah untuk OS, pula adalah begini:

bende ni ada kaitan dgn pembelian SUSE/ (Novell Inc.) oleh Micsrosoft. Ingat tak? tau kan yg Ms dah beli Novell?

Maybe tujuan Ms skrg ni adalah untuk membina sebuah OS yg berasaskan Linux Kernel. Projek ini pernah berjaya, iaiatu, apabila Apple Inc. decide untuk membina OS mereka dari BSD. dan sebaik saja dibina MAC OS X dari BSD, maka, barulah MAC OS boleh jln atas intel (x86) processor dengan lancar.. kalau tak kena pakai powerpc punya processor (walaupun memang ada Linux mcm Ubuntu yg di bina untuk run atas PowerPC).

Jadi, kemungkinan besar, pembelian Novell oleh Ms ni akan mengakibatkan kesan yg besar, iaiatu, satu perubahan dari windows based punya OS, kepada *nix based punya OS.

Dan perhaps,only perhaps, Windows 7 (or whatsoever the name is) akan berasakan SUSE Linux punya build.

Bende yg paling aku suka kalau Ms benar2 buat bende ni adalah, selepas ini, vendor2 ataupun developer2 akan mula concentrate untuk build package2 application yg leh run atas linux. dan game yg boleh run atas Linux kernel, natively, tanpa perlu emu.

kehkehkehekh..(sambil2 menggosok tangan berkali sampai suam) " mari kita tunggu saat itu.."

"MAY THE SOURCE BE WITH YOU..." kehkehkhekhe :lol:

Aku ok ajer pakai Vista... Takder masalah.... Main game pun ok... Aku main Quake, Lost Planet, Tiberum Wars, Gears Of War dan lain - lain ok... Yg tak bestnya takder IPX protocol.. kena Install sendiri... Bg aku semua OS ada problem.. Sebab tu wujudnya update.. Semua ni bergantung pada kita macammana kita nak guna dan menyelesaikan masalah yg muncul lebih2 lagi Vista sebab baru lagi walaupun dah setahun lebih.

IMHO sebagai seorang layman yg menggunakan open source, termasuklah untuk OS, pula adalah begini:

bende ni ada kaitan dgn pembelian SUSE/ (Novell Inc.) oleh Micsrosoft. Ingat tak? tau kan yg Ms dah beli Novell?

Maybe tujuan Ms skrg ni adalah untuk membina sebuah OS yg berasaskan Linux Kernel. Projek ini pernah berjaya, iaiatu, apabila Apple Inc. decide untuk membina OS mereka dari BSD. dan sebaik saja dibina MAC OS X dari BSD, maka, barulah MAC OS boleh jln atas intel (x86) processor dengan lancar.. kalau tak kena pakai powerpc punya processor (walaupun memang ada Linux mcm Ubuntu yg di bina untuk run atas PowerPC).

Jadi, kemungkinan besar, pembelian Novell oleh Ms ni akan mengakibatkan kesan yg besar, iaiatu, satu perubahan dari windows based punya OS, kepada *nix based punya OS.

Dan perhaps,only perhaps, Windows 7 (or whatsoever the name is) akan berasakan SUSE Linux punya build.

Bende yg paling aku suka kalau Ms benar2 buat bende ni adalah, selepas ini, vendor2 ataupun developer2 akan mula concentrate untuk build package2 application yg leh run atas linux. dan game yg boleh run atas Linux kernel, natively, tanpa perlu emu.

kehkehkehekh..(sambil2 menggosok tangan berkali sampai suam) " mari kita tunggu saat itu.."

"MAY THE SOURCE BE WITH YOU..." kehkehkhekhe :lol:

cikgu!! (sambil mengangkat tangan)

Ape akan jadi kalo ade OS microsoft yang leh running based on linux???

x paham ar... :lol:

OS 2 nnti jadi ringan sket cam linux ker??. x yah ssh2 nk gne hardware latest..

fungsi ni boleh dimatikan la noning.

apa2 pun aku lebih suka pakai vista daripada xp, sebab jarang ada masalah berat2 yang menyebabkan terpaksa kena format.

pc2 yang aku pasang kat member2 pun aku suggest diorang pakai vista.

Windows 7 tu apa?

nampak sangat macam ko kenal vista 4 hari bukan 4 bulan... :P

prompt2 tu user control panel option. boleh di turn off.. takda masalah pon.

klo tak silap aku Windows Vienna

semua kisah pasal windows vienna

http://www.windowsvienna.com/

tapi aku rasa tak mungkin tahun depan.. dalam masa 3 tahun lagi...

bayak rumours tak betul dari yang betul :lol:

Windows 7 = Vista Succesor ??

http://www.msnbc.msn.com/id/23958862

tak tuduh pun...

Tak baik menuduh seseorang tanpa bukti. Itu hanya pendapat ikhlas dari saya, dan saya nak jelaskan perkara itu memang paling leceh.

Apa citer longhorn? Senyap aje...

aku dah guna vista 1 tahun 5 bulan..ok jerk,takde masalah ape pun...security bertambah bagus dr xp

Edited by myadiar

aku dengar rumor yg win se7en ni nanti setiap application default mcm ie, wmp, pasni harga kira satu2..

xtau la betui ke x.. tp kira bodoh la kan microsoft ni lau wat camtu kira tambah hancus product lg la..

aku rasa kita patut kongsi apa yg kita dah explore vista... mungkin ada yg bodoh sombong dapat mengatasi masalah mereka yg takut nak explore vista. ok setakat ni ada beberapa kelebihan vista yg aku nikmati.

aku dah test buat serangan virus pada OS Vista.. dengan perlindungan lembik Antivirus MCafee .. OS Vista terus ancus. so aku try reinstall ... bertuah dia ada sistem backup data lama kita yg dinamakan windows.old... kebanyakan XP kena buat backup sendiri.

Vista ada readyboost function yg boleh mempertingkatkan kelajuan memory RAM sehingga beberepa kali tanpa membazir duit beli max RAM sehingga 4 gigabytes untuk lebih lanjut http://en.wikipedia.org/wiki/Readyboost. dengan nisbah kekuatan asal RAM 2G --- meningkat menjadi 4G. jadi cukup kuat buat mereka yg menggunakan CAD drawing melibatkan animasi yang amat berat utk komputer. (guna USB memory yg support readyboost)

Vista ada compablity mode.. dimana kita boleh run game atau perisian windows version lama sehingga windows 95. game purba dan pelbagai lagi.

so jika ada nak tambah... silakan setakat ni aku baru teroka. XP pun aku x sempat teroka. dah keluar Vista. so banyak aku x tau kebolehan XP.

tapi jika anda sejenis pengguna x mau layan dan bebas dari pening kepala dari modifikasi dan terdedah bermacam serangan.. so MAC book adalah sesuai untuk anda.

aku ni kira lompat dari pengguna windows 95 kepada vista. pasal apa... pasal komputer x cukup power pentium 3 jer. baru baru ni baru terbuka ati beli laptop processor dual core centrino T5450. RAM 3.5G... overall performance 3.4.

aku pakai vista kat dell vostro 1200

wife aku main black n white 2 kat laptop ni...

aku pulak main half life 2:episode one

guna vista ar...

tadak masalah

baru2 ni, vista hang plak

aku pon tak dapat kenal pasti sebab apa

sekrang ok plak

baru2 ni, vista hang plak

aku pon tak dapat kenal pasti sebab apa

sekrang ok plak

baru2 nih kawan aku ada kena virus apa ntah dari pendrive mengakibatkan OS x leh berfungsi seperti biasa(x leh masuk dekstop@hang)....aku amik cd Vista tuh masuk pastu masa boot dia ada mode repair(macam restore point) terus ok plak............rasa aku kaalu kena kat WIN XP macam mana ek? dia dah hang kat dekstop? tinggal mouse coursor je?

P:S orang zaman sekarang nih x macam dulu....masa Win 95 pi ke Win 98.......masa tuh pakai MMX main VCD pakai Xing Mplayer puun sangkut......so bila WIn XP pi ke Vista......ramai x leh terima......bila tukar OS mean hardware pun kena tukar(ye la kalau dah 2 tahun).....lagi printer@usb webcam@bla bla......semua increase cost......ramai x suka......

Edited by I am The Angel Of Dead

i hate vista..

pe yg de pd vista?

cuma high GUI je..

tp x mesra pengguna..

ak x salahkan bill gates sbb wat os ni..maybe nk sdikit perubahan dr xp

tp byangkan pe yg bleh wat kt xp jd ssh ble wat kt vista

byk software x compatible ngan vista..

nk wat networking ngan xp pn jd lmbat..mcm2 nk kna klik.. <_< <_<

Vista sebenarnya hebat jugalah, cuma tak ada hati perut... Tak pikirkan pengguna...

i hate vista..

pe yg de pd vista?

cuma high GUI je..

tp x mesra pengguna..

ak x salahkan bill gates sbb wat os ni..maybe nk sdikit perubahan dr xp

tp byangkan pe yg bleh wat kt xp jd ssh ble wat kt vista

byk software x compatible ngan vista..

nk wat networking ngan xp pn jd lmbat..mcm2 nk kna klik.. <_< <_<

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...