Jump to content
zer0Nehza

Microsoft Gives Up On Vista

Recommended Posts

jadi windows akan jadi lebih stabil dan korang tak le lagi mnyumpah2 ble pc korang hang ikut suke dier n tak rase lagi nak hentak2 pc korang tu....huhu :lol:

, lambat laun korang kena jugak upgrade pc kerana semakin banyak program baru yg memerlukan pc terkini + Vista..

alah korang yg ramai2 pakai Vista tuh pasal Vista tuh dah di `cracked`.....kalau suruh beli Ori mmg ramai yg x nak kan? betul x?......tapi kena ingat microsoft dari masa ke semasa akan cuba buat apa jua yg pirated nih xde......

yg terbaru tuh apa DRM(Digital right managment) satu tech baru dan akan mengurangkan kejadian cetak rompak................

sepertimana MAC OS X, *Nix based sudah di kenali dgn ketiadaan virus dan malware ataupun spywarenya.. jadi, kalau nak tau pasal *nix ni,panjang berjela2, jadi google lah..

bila jua Ms ada OS yg berasakan kernal GNU/Linux, maka, dia sudah mencapai tahap stabil untuk menjadi production server. Kena ingat, semua *nix falvour adalah yg paling stabil untuk di buat server (provided ada orang yg mahir menjaga nya lah).

Dan seperti mana keadaan sekarang ni, latest hardware dlm Linux tak susah sgt nak cari, kecuali kalau baru sgt-sgt.. kenalah tunggu beberapa waktu sikit.

nak tau pasal Linux, silalah ke forum Linux sebelah kat dlm putera ni. kekanda2 kat sana akan terangkan panjang lebar...

Tolong yee jgn nak promosi Open Source sini, salah thread ni

aku gune vista dh nk msuk 1 thn...

okjer...

function dia lbh baik dr xp..

first time gune vista...

aku tengk xder masaalah...

cume aku ader problm ngan grafic card akujer..

aku x taw naper leh jd mcm 2..

alah korang yg ramai2 pakai Vista tuh pasal Vista tuh dah di `cracked`.....kalau suruh beli Ori mmg ramai yg x nak kan? betul x?......tapi kena ingat microsoft dari masa ke semasa akan cuba buat apa jua yg pirated nih xde......

yg terbaru tuh apa DRM(Digital right managment) satu tech baru dan akan mengurangkan kejadian cetak rompak................

haha..cam tau2 tau ja...sokong 100%

kalo nak pakai barang pairet,jangan libatkan os,benda ni paling basic.percayela...korang tak kan rasa nikmat guna vista kalau guna pairet version...terasa hambar je.

haha..cam tau2 tau ja...sokong 100%

kalo nak pakai barang pairet,jangan libatkan os,benda ni paling basic.percayela...korang tak kan rasa nikmat guna vista kalau guna pairet version...terasa hambar je.

dengar cerita [biskut tawar] yg ada digunakan pada vista ada virus apa ntah....betul x pengguna vista? :lol: X pack Gen?

dengar cerita [biskut tawar] yg ada digunakan pada vista ada virus apa ntah....betul x pengguna vista? :lol: X pack Gen?

Kalau ianya ada virus, apakah effect virus tuu ?

Wakakaka.... :lol: :lol:

jadi windows akan jadi lebih stabil dan korang tak le lagi mnyumpah2 ble pc korang hang ikut suke dier n tak rase lagi nak hentak2 pc korang tu....huhu :lol:

Tu sebab komp ko kureng power bro.. :lol:

Aku yg baru terlepas dari kongkongan...

Tolong yee jgn nak promosi Open Source sini, salah thread ni

rilek bro..bukan nak promo open source..takde niat pun.. dah orang tanya apa kan ajdi,takkan le aku nak bukak thread lain pulak nak jawab..

BTW, ni realiti, dan aku rasa ramai yg tahu (sebab bende tu bukan rahsia) bahawa memang Ms dah beli Novel, dan SUSE serta openSUSE telah pun tertakluk atas budi bicara MS sebelum kita boleh mengunakan nya. Jadi, aku cuma speculate bende yg bakal terjadi,ioaiatu dengan mengaitkan dengan pembelian Novell oleh Ms.

Gates bukan nya seorang 'community player' sebaliknya dia seorang pure entrepreneur, jadi, aku tak rasa pun yg pembelian Novell tu semata2 sebab nak kembangkan community.. mesti sebab business oriented jugak..

IMHO...

rilek2 korang semua,. semua rumours lagi.. takda official statement dari bill gate vista akan discontinue...

boleh bincang pasal upcoming OS aka vienna ... tapi macam kata mus.. bukan bincang kelemahan vista...

pada aku.. lepas tukar xp ke vista ;

perubahan ketara - pakai gpu yg support microsot API dx 10.... <--- seperti microsoft claim.. (no more BSOD)

memang tak ada.. klo crash tu sebab user tak ikut peraturan compability software atau driver...

dan satu lagi sebab crash kerana OC... mana2 os pon akan crash klo main oc...

at least vista tak sama nasib dengan win ME.. win ME tatau apa2 sebab pon boleh crash :lol: ...

aku pkl dual boot

bila nak tgk movie dgr mp3, aku pakai xp

bila nak edit gambar, buat kerje, sort file etc aku pakai vista sebab bagi aku vista nih productivity friendly, sidebar tuh pon bnyk bantu aku, power boleh adjust etc

pasal loading x der truk pon. startup lebey kurang jerk...

2 jer benda aku x suka vista nih

1. aku perhatikan dia suka usik setting folder. asyik berubah

2. masa nak generate thumbnail video, slow jer computer. priority sistem time tuh mcm lagi lebih diberikan ntuk buat thumbnail.

ade solution? kalo x vista mmg best.

GET ENOUGH RAM... lebih dari 2gb memang berbaloi.. aku browsing folder.. viewing folder.. spec pc aku macam sig aku.. smooth no problem... :P

dah lari dari tajuk... perbincangan illegal tak dibenarkan :ph34r:

rilek2 korang semua,. semua rumours lagi.. takda official statement dari bill gate vista akan discontinue...

boleh bincang pasal upcoming OS aka vienna ... tapi macam kata mus.. bukan bincang kelemahan vista...

mana dapat rumours nie? dan upcoming OS (win7), dengar citer 100% akan lain dari win sebelum nie, sebab ia ditulis dari 0, bukannya update dari mana2 win yang sebelumnya... betul ke tak, tak tahu le...

:angry: winrolllback aku x leh jalan pada VIsta......

WinRollBack automatically repairs everything, which might impact a Windows PC. Simply restart the PC – immediately, all unwanted modifications, manipulations, installations and even virus infestations have completely and entirely disappeared. All this is solely based on software; no installation of additional hardware or repartitioning is necessary

Winrolback

dulu mmg ada prob dari Win Me ke WIn XP (fat32 ke NTFS) so ada version nak fix menatang tuh....sekarang no more

by the way bukan ke Vista should use WinFS?

GET ENOUGH RAM... lebih dari 2gb memang berbaloi.. aku browsing folder.. viewing folder.. spec pc aku macam sig aku.. smooth no problem... :P

1.5GB x ok ker? sku tgk meter penuh separuh jer slalu

2gb tu kira sikit sangat zaman ni. pc spec 2002 aku pun 1 gb. kalau nak ikutkan, tahun 2008 ni kena pakai 8gb ram baru best......

pasal windows 7 ni, don't to wory la, pembuatannya akan mengambil masa 3 tahun. yg ada2 tu lebih kepada promotion. kernal windows 7 masih di peringkat alpha (maknanya function yg nak dibina di uji atas windows vista).

tak perlu gaduh2, bukannya korang beli os mahal2 nak berkira ms release os baru, kalau kau beli cd ori boleh la nak berkata2.....

aku ade masalah driver ngan laptop aku,compaq presario v3751au <_< . sape kat sini ader full driver utk model ni?..aku guna os winxp,aku dah nak mampus cari benda nie.... :wacko:

aku ade masalah driver ngan laptop aku,compaq presario v3751au <_< . sape kat sini ader full driver utk model ni?..aku guna os winxp,aku dah nak mampus cari benda nie.... :wacko:

cari la kat site compaq,kalau ya nak mampus pun tak kan sampai salah letak post.. :lol:

kalau tak jumpa kat situ cari kat driverguide.lain kali jangan selit2 kat topik orang..tengah panas citer pasal vista yang macam tak menjadik ni... :P

tgh hot lak nii...ala bro laptop ble gune ram sampai 8gb ke...xternal ke tu...hihi...kalo ader jual nak gak beli...huhu...meaning nnt window 7 gune platform yg lain dari wndows lain la ek....so jd lagik stabil cam mac ke...ke ader lagi yg lagi stabil dai mac...aku men hentam je nih

2gb tu kira sikit sangat zaman ni. pc spec 2002 aku pun 1 gb. kalau nak ikutkan, tahun 2008 ni kena pakai 8gb ram baru best......

pasal windows 7 ni, don't to wory la, pembuatannya akan mengambil masa 3 tahun. yg ada2 tu lebih kepada promotion. kernal windows 7 masih di peringkat alpha (maknanya function yg nak dibina di uji atas windows vista).

tak perlu gaduh2, bukannya korang beli os mahal2 nak berkira ms release os baru, kalau kau beli cd ori boleh la nak berkata2.....

kena beralih dan berjinak-jinak dengan x64 la klo nak pakai 8GB...

tapi kena install hotfix untuk ram lebih dari 2gb http://support.microsoft.com/kb/929777/en-us

p/s; sepatutnya windows update dah buat semua tu.. :P

tgh hot lak nii...ala bro laptop ble gune ram sampai 8gb ke...xternal ke tu...hihi...kalo ader jual nak gak beli...huhu...meaning nnt window 7 gune platform yg lain dari wndows lain la ek....so jd lagik stabil cam mac ke...ke ader lagi yg lagi stabil dai mac...aku men hentam je nih

ada banyak os yang lebih stabil dari mac, salah satu yg paling aku suka, HPuX.

WEI, apo ni, zero bukak thread pasal benda lain, korang cito benda lain, kang aku bukak satu thread kosong utk sembang2 karang...

ada banyak os yang lebih stabil dari mac, salah satu yg paling aku suka, HPuX.

WEI, apo ni, zero bukak thread pasal benda lain, korang cito benda lain, kang aku bukak satu thread kosong utk sembang2 karang...

takpe2...bukak2...aku sokong...HPux tu ape plak....apepon aku sokong bill gate lg kot dlm hal ni..idop vista..haha...lagi 3 4 taun baru tukar ase7en...mmg kne tukar la...kte kene up-to-date...nnt game,driver ape software akan dbuat utk new window such as vista and upcoming windows se7en...takkan nak kembali ke zaman batu kot...xp, me, 95, 98 tu sume nenek moyang new windows...mmg fitrah dunia la...to be a better world.... :rolleyes:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...