Jump to content
Tuan Mazwan Misbah

Perangkap Cinta

Recommended Posts

oh ade dgr gak psl lagu ni..

erm tajuk lain die cinta segi tiga kan?

erm ni aku collect dr kwn2 aku yg kuat bercerita la.

dorng ckp lagi yg cipta lagu ni dah meniggal rasenye, and name die imran kalau xsilap la..

die diedicate this song khas utk kekasih die la..

ceritenye mcm ni.

buah hati die curang, tinggal kan die for another man,

then die kidnap buah hati die ni, and mcm ne ntah buah hati die meniggal, samaada die yg killed on wutsoever la.

then imran ni kena msk kan ke jail la...kena hukum gantung kalo xsilap..

then die gubah lagu ni la, and suruh kawan2 die nyanyikan...

mcm tu la lebih kurang...

kalau salah betolkan la...

[update]

Tapi ada insan yang mendakwa lagu itu ciptaan beliau dan tiada kena mengena dengan Banduan tersebut.

Tajuk sebenar lagu ni adalah "PERANGKAP CINTA". Bukan CINTA TIGA SEGI ataupun PERMINTAAN TERAKHIR. Saya adalah pencipta sebenar lagu ni yg SAYA cipta sendiri pada tahun 1998 dan hakcipta lagu ni dibawah nama saya sendiri pada 20th March 1999. Bukan tujuan saya nakkan nama disini tapi memandangkan lagu ni BARU DISEBARKAN DI MALAYSIA selepas hampir 5thn popular di singapore, (Read more...)

Rasa macam benar juga...

p/s: Anyway lagu Perangkap Cinta ni berjaya menambat hati saya walaupun pertama kali dengar tadi..

perangkap cinta ni lagu dari Ayie ngan Berd laaa.... yg psl banduan tu dia nyanyikan blk....

aku ada lagu tu...yg diaorg nyanyi...

p/s: betulkan klu salah :P (klu nk tahu tanya ayie sendiri...huhuhu)

Edited by burung

Salam sume...aku cuma nk tau sape yg wat lagu ini...adakah betul ape yg aku dgr seorg banduan di Sg Petani yg create lagu ni...sila bg feedback....

Ya sbb tu dia masuk dalam penjara akibat terperangkap dgn cinta..

Edited by .mysahabat9

[update]

Tapi ada insan yang mendakwa lagu itu ciptaan beliau dan tiada kena mengena dengan Banduan tersebut.

Rasa macam benar juga...

p/s: Anyway lagu Perangkap Cinta ni berjaya menambat hati saya walaupun pertama kali dengar tadi..

baru dgr sekali dah menambat hati..baik ko dgr lagu baca Al- Quran lagi bagus kalau cepat menambat hati.. aku takder clear lagu ini...bunyi muzik lagi kuat daripada suara..merepak betul

baru dgr sekali dah menambat hati..baik ko dgr lagu baca Al- Quran lagi bagus kalau cepat menambat hati.. aku takder clear lagu ini...bunyi muzik lagi kuat daripada suara..merepak betul

Ada saya buat statement "pertama kali dengar lagu ni lebih menambat hati aku daripada pertama kali dengar ayat suci al-Quran"?

Kalau tak ada, jangan nak bermain-main dengan al-Quran ok?

lirik memang lah mendalam...

tapi bagi orang bercintalah...tak pun org yang pernah merasa...

so kepada yang tak pernah merasa cinta tiga segi tak payah nak buat komen sbb korang tak rasa...

sbb pada pendapat aku...orang yang bercinta nie dier jerk yang rasa mcm mana sakitnyer dikhianati...

cakap memang senang,nak menerima tue yang susah...aku tak pernah rasa tapi aku biasa tgk pengalaman member2...dan bila aku bercinta alhamdulillah...dapat kekasih yang setia...dan aku pun dah bayangkan bila kekasih aku mengkhianati aku...mungkin aku akan rasa mcm mana org dikhianati...

p/s: putera n the gang perasaan bukan mcm main game...

haha..lawak2...mmg betul la orang kata, "urban legend is directly propotional to internet connection"...mana korang dapat kisah banduan nyanyi lagu sari sblm kena gantung ni?...tu citer karut tu...

//aku cinta 18 persegi...rilek jer...haha

//orang Malaysia ni mmang jiwang2...karat punya...huhu...{jgn marah, ek...POV aku je...huhu}

lagu nih punya kisah ada byk version..nasihat aku jgn la korank percaya bulat2 layan lagu nih sudey..n kesian la org yg bernama sipulan yg kena gantung tuh asik nama dia kena sebut je dlm blog aku baca..

betik,

apa justifikasi kau menyatakan bahawa cerita tersebut adalah karut?

aku pon baru tau pasal lagu ni..tp 1st time aku dengo, "huhu, satu lagi citer yg seswai sbg urban legend"..kataku kepada diriku..huhu

dr link yg dibagi oleh al-Qusyairi, citer tu dpt ditrace back sampai ke blog khai...first comment = 2008-03-05 ...dan aku rasa curiga pada blog khai(i.e: blog yg byk ads memerluakn hits yg tinggi...go figure!..huhu)...cth, dia cuba menghangatkan lg citer tu dgn meletakkan video pasal pembunuhan tu yg terbukti palsu!...motif?...walopon dia cakap video tu meragukan(meragukan?..kamon! terbukti palsu, bkn ragu2 dah :D)

sumber citer ni sangatlah meragukan...xde satupon citation dari mana2 sumber kukuh (akhbar, tabloid, etc)...hatta tabloid yg mmg cari makan dengan citer2 panas camni pon x berani utk mengeluarkan walao secebis artikel utk citer ni...

dr youtube, ada sorang mamat nama ayie ckp dia cipta lagu tu dan ada legal rights di COMPASS SINGAPORE...(satu2nya dakwaan berani...cuma bole dibuktikan kalu ada yg sgt2 rajin utk g selidik...haha)...tp, kalu aku nk percaya, aku akan lebih percaya dgn ayie ni..huhu

//tu cuma spekulasi aku...kalu korang nak caya citer tu, caya ler...aku xkan bangkang...sbb mende camni elok kalu "setuju utk tidak bersetuju" (aggree to disagree)...sumer bole bg pandangan...sbb benda ni belum terbukti kesahihan dia...

adeihhh...

bnyak version citer nie.xtau mana yg btul.

apa yg aku dengar.mamat nie g luarr negara atas urusan tertentu (aku xtau).biler dia balik sini ,dia dpt tau bakal isteri dia dah jumpa pakwe lama dia.n awek dia tu putuskan perhubungan derang w/pun dah nak kawen lg seminggu.disebabkan frust,dia bunuh awek dia dgn x-pakwe awek dia tu.pastu mamat nie serah diri kat polis.dia kena hukuman gantung.yg lagu nie kwn2 dia yg rekod...nie cerita dr mulut ke mulut...

klo btul lagu nie ayie yg buat,saper penyanyi dia?suruh ayie panggil balik penyanyi tu suruh nyanyi balik tgk sama xsore dia.(tu pun klo bkn banduan tu yg nyanyi la.klo btul banduan tu yg nyanyi,mmg xyah panggil nyanyi balik la. ^_^ )

apa2 pun,lagu nie mmg touching beb...hehehe...

layannn....

alahai....aku ada lagu ni siap bermusic lg la.... x kan la mamat yang dh kena gantung bleh jamming plak kowt???

klu nak kasi email aku upload kan... papahal pown walaupun cita ni bleh katakan karut, tp lirik bleh la....touching

huhu... plz la... kwan2 ak addict gile lagu nih.... tertekan ak dengo stiap hari.... huhuhu....

tp kdang2 dgr mcm ok je

walopon x sdap tp ia daru ur heart kan...

touching beb... walopon ak xnah bercinta....

hehe lagu ni mmg dh famous la kat kolej ak nih...

kengkawan pompuan ak pun dh feeling hbs...

tp bagi ak biase2 je...malas nk percaya sgt psal cite tu..

kalu betul pun citernye, takdela sedih tp ak kesian...

mati sia2 je juz kerana seorang perempuan...

hurm don't know what to say..~