Jump to content
Shanai

Perkembangan Di Putera.com

Recommended Posts

That's crazy talk :blink: :blink:

kalau newbies yg nk tgk/carik info berguna kat putera dan kemudiannya mendapati terpaksa register dulu baru boleh view, besar kemungkinan dia akan blah macam tu ajer.. kene pulak kalau newbies tu sebenarnye expert yang boleh contribute kat putera nih... bila dia tengok Putera takleh view sebab kene register dulu dia for sure akan blah mcm tu ajer dan maybe akan ada salah tanggapan yg admin/mods kat Putera nih sombong, walaupun yang sebenarnya bukan begitu...

aku dulu aktif kat satu forum tempatan tapi kemudiannya forum tu berpindah dan bertukar nama (sikit jer beza) dan terpaksa register dan login dulu baru boleh view.. so aku lama-kelamaan rasa malas dan akhirnya tak aktif lagi...

dia bg cadangan je..jgnlaa kasar sgt smpi kata crazy talk,xsemestinya kita kena setuju kan?

nie smlm nyer stat

Most users ever online was 2,648 on Yesterday, 11:19 AM

hebat 2..heheh xtau mana diorang "merayau" dlm forum kita nie.aku cari xjumpa :P

dia bg cadangan je..jgnlaa kasar sgt smpi kata crazy talk,xsemestinya kita kena setuju kan?

nie smlm nyer stat

Most users ever online was 2,648 on Yesterday, 11:19 AM

hebat 2..heheh xtau mana diorang "merayau" dlm forum kita nie.aku cari xjumpa :P

untuk makluman ko... brader kita shanai telah mengenal pasti tempat tempat yg hantu² nie masuk dengan jumlah yg banyak... tetapi menggunakan 1 IP yg sama...

Assalamualaikum...

kitorang tunggu hang arrange+sponsor Lanog... :D hahahahaha

Wassalam...

untuk makluman ko... brader kita shanai telah mengenal pasti tempat tempat yg hantu² nie masuk dengan jumlah yg banyak... tetapi menggunakan 1 IP yg sama...

heheh...perkembangan terkini

There are 609 online users browsing: 47 members, 276 bots and 286 visitors;

and at least 120 hantu.

inilaa yang best.umm dr. nak tanya,mcm mana diorang leh akses banyak dgn satu IP? sorilaa soalan kurang pandai..sj nak tahu

heheh...perkembangan terkini

There are 609 online users browsing: 47 members, 276 bots and 286 visitors;

and at least 120 hantu.

inilaa yang best.umm dr. nak tanya,mcm mana diorang leh akses banyak dgn satu IP? sorilaa soalan kurang pandai..sj nak tahu

hantu² nie dah di set dari satu tempat untuk mastu ke sesuatu tempat tp menggunakan ip yg sama... itu yg dr dpt tgk le semasa brader shanai kita tangkap satu demi satu hantu² nie... dr nak tolong tangkap.. tkt salah tangkap hantu... hehehe

- untuk maklumat lanjut kita tgu jek dari brader shanai kita

PUTERANIAN GATHERING? semua negeri. merapatkan hubungan yg jauh. hehe. dapat gak kenal2. tengok muka otai2. yg

Assalamualaikum...

pasal tetamu yang ramai tu, kalu paksa untuk log in, payah sket. Takut diorang lari jer, ada gak aku cuba masuk sesetengah forum yg paksa untuk daftar, terus aku hilang minat.... takpun mcm ni, buat satu pop-up menu promosi untuk tetamu ni mendaftar sebagai ahli... dalam menu tu bgtaulah yang mendaftar adalah percuma, bgtau kiter ada berapa ribu ahli dan sebagainya.. manalah tau dapat lagi tarik ahli... Pasal server problem tu, aku tak berani nak komen papalah, sebabnya kiter masing2 tahu tentang server kiter ni.. apa-apahal2 pun, kepada Brader Shanai kiter, tahniah dan terima kasih bebanyak sebab mewujudkan Putera ni.. Jasa mu Dikenang..

Wassalam...

kalau nak lagi berkesan,ubah sikit plan tu.

buh popup ad berkala untuk guest,dan note "register for free to get rid of ads and pop up".

pastu tulis la sekali kenapa kita buat camni(sebab nak kurangkan pendatang yang tak diingini kan? ;)

kalau buat camni,forum akan untung(dari ad),dan guest tak hilang minat sebab mereka tak rasa dipaksa kerana mereka tahu kepentingan register.dan yang paling penting,tegaskan yang maklumat register tak didedahkan kepada sesiapa,sebab kebanyakan orang malas nak register pasal tak yakin dengan polisi privacy.(ingat,diorang pun sama macam kita,diorang pun malas nak baca term of service yang panjang berjela tu :D ).

Assalamualaikum & Salam Sejahtera.

Sejak kebelakangan ini saya semakin sibuk dan kekadang tidak sempat nak menjenguk kawan-kawan di dalam forum. Banyak benda-benda yang dirancang tidak berjalan seperti yang diharapkan. Namun saya berharap anda semua bersabar kerana saya tetap akan meneruskan apa jua yg saya rancang untuk Putera.com. Tahun ini genap 10 tahun Putera.com didaftarkan dan saya tidak mahu terus menghampakan para pengunjung setia yang saban waktu menanti perubahan dan pembaharuan yang dijanjikan.

Sementara itu, kalau sesiapa ada cadangan untuk memajukan lagi Putera.com, bolehlah kemukakan dan berbincang di dalam forum. Insya-Allah saya akan membacanya satu persatu bila saya ada peluang.

Salam hormat,

Admin

Wa'alaikumusalam... B)

walaupun saya ini peminat senyap dan jarang sekali melontarkan cadangan di dalam group Putera.com kesayangan ramai ini, saya tetap setia dan ambil tahu dengan aktiviti terkini dan isu-isu semasa didalam forum ini... sedar x sedar 10 tahun Putera.com tahniah diatas usaha brader shanai, tasek sultan,null zer0 dan ramai lagi otai-otai di dalam Putera.com ini semoga laman ini cemerlang bersama arus teknologi IT dimasa hadapan.

10 tahun yang terbaik Putera.com tabik to bro shanai. :D

askum. dah sepoloh tahon? aq baru 2 tahun 4 bulan kt cni. byk putera berjasa ngan aq ni.

tpi, taon ni, kt section 'games', cam x popular seperti dulu. skrang, 2 - 3 post je yg aderk. dulu,kalo boley 1 page sume status 'today'

xde majlis sambutan ke?

Tu maknanya rakyat Malaysia pada masa ini tidak lagi membuang masa bermain game dengan kerap.

mungkin ada segelintir yang masih lagi bertahan..

Sekarang ni kita kena kejar masa.

Semua orang nak cepat...

kalau nak lagi berkesan,ubah sikit plan tu.

buh popup ad berkala untuk guest,dan note "register for free to get rid of ads and pop up".

pastu tulis la sekali kenapa kita buat camni(sebab nak kurangkan pendatang yang tak diingini kan? ;)

kalau buat camni,forum akan untung(dari ad),dan guest tak hilang minat sebab mereka tak rasa dipaksa kerana mereka tahu kepentingan register.dan yang paling penting,tegaskan yang maklumat register tak didedahkan kepada sesiapa,sebab kebanyakan orang malas nak register pasal tak yakin dengan polisi privacy.(ingat,diorang pun sama macam kita,diorang pun malas nak baca term of service yang panjang berjela tu :D ).

thats right!

Wah...gembiranya aku

Skang ni load page kat putera cepat

Tahniah kerana mengurangkan jumlah hantu dengan signifikannya ;)

ye lah... ade improvement sket. kalau tak berjanggut nak tunggu..

10 thn tu lama tuuu.. mesti banyak cabaran kan. syabas la pada semua. Seingat sy putera.com ni antara forum-forum tertua di Malaysia... congrats to u all.

Wah...gembiranya aku

Skang ni load page kat putera cepat

Tahniah kerana mengurangkan jumlah hantu dengan signifikannya ;)

itu le.. aku pun puas hati dengan kelajuan sekarang.. heheh.. tahniah kepada en. shanai kita. kerana berani berdepan dengan hantu² yg tidak diundang tu... walaupun en.shanai sibuk dengan tugasan harian dia.. tp dia sudi meluangkan masa mendengar dan menyelesaikan masalah di forum nie...

hidup putera.com...

aku pun rasa lega putera dah ok....walaupun aku masih baru kat dlm nie tp aku rasa mcm dh

lama kenal sume kwn2 kat sini...selain dpt tambahkan pengetahuan yg sememangnya cukup byk boleh

dpt kita jugak dpt tambah kenalan & berkongsi pengalaman...

TAHNIAH KPD SEMUA YG BERTUNGKUS LUMUS UTK PUTERA....

PUTERA IS THE BEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kalau bolehkan...pasal yg user tetamu ni.... erm kita buat satu segmen khas.....

minta maaf terpaksa cakap.... segmen khas ni ahli biasa boleh masuk dan tetamu boleh masuk....(ONLY THIS SECTION)

yang lain2 tetamu boleh masuk.....

erm maksudnya... apa2 yg tetamu nak usha kan semua dah ada kat segmen tetamu itu sendiri.... pandangan sayw sahajala jangan marah

tahniah en shanai, ulang tahun ke 10 putera.com, dah laju siket ^_^

Salam utk semua...

TAHNIAH buat bro Shanai yg x kenal penat lelah masih berupaya mengekalkan

keutuhan putera.com sehingga telah bertahan selama 10 tahun!

Baru aku tahu rupanya ada hantu yg menyebabkan putera selalu slow...

dan hari ni aku akses putera.com dgn hati yg ceria, x seperti selalu, biasa aku bukak

page putera, then aku pi bukak web lain dulu, ye la nak tunggu proses loading

waktu tu kemain la lambat! Tapi hari ni, tup tap aje lajunya, mungkin dah 'banyak hantu'

kena tangkap nih... sesiapa yg terer AKA bomoh internet, tolonglah sama admin kita

menangkap hantu pelesit nih, then kurung molek2 supaya tak terlepas!

Tahniah sekali lagi....10 Tahun putera.com!

Syabasss Putera dan Shanai .!!!!!

Lama dah ngan putera ni..

ingat lagi Gathering Putera pada tahun 2002 di McDonald kat kl tu,

seangkatan ngan bro Arisham (officemate) mase tu,

Bro Shanai pun berkaraoke masa tu...

rasenya banyak plan nak buat aktiviti tapi tak berkesampaian...

moga dapat menyumbang terus kepada warga putera..

wassalam.....

Edited by putera_earth

There are 508 online users browsing:

52 members, 162 bots and 294 visitors;

and at least 444 hantu.

Sori aku terlupa nak tanya sebenarnya, soklan n00b...

siapa sebenarnya "hantu" tu? Bagaimana

'mereka' ini wujud dan apakah kesan terhadap

web putera.com ni?

selamat kembali setelah lebih kurang dua hari server down

semoga terus beroperasi.. :blush: :blush:

Hantu tu bot kot ;)

huhu....dalam 2 minggu lepas aku perasan ramai giler user yang online putera

So kesannya yang aku nampak server jadik slow

Nak load page lama giler & selalu ada error

P/S : Nak tanya, kenapa server putera down 2 hari? Aku ada terbaca topik yang web UiTM kena DNS poisoning

Huh...macam2 term kat dalam tenet ni

maaf kerana aku lambat nak bagi tahu.. putera down disebabkan masalah pada network kad server... jd pg td baru restart balik... shanai pun hairan mcm mana boleh jd.. hehe. tak ader unsur² kianat..

• Create New...