Jump to content
Shanai

Perkembangan Di Putera.com

Recommended Posts

Assalamualaikum & Salam Sejahtera.

Sejak kebelakangan ini saya semakin sibuk dan kekadang tidak sempat nak menjenguk kawan-kawan di dalam forum. Banyak benda-benda yang dirancang tidak berjalan seperti yang diharapkan. Namun saya berharap anda semua bersabar kerana saya tetap akan meneruskan apa jua yg saya rancang untuk Putera.com. Tahun ini genap 10 tahun Putera.com didaftarkan dan saya tidak mahu terus menghampakan para pengunjung setia yang saban waktu menanti perubahan dan pembaharuan yang dijanjikan.

Sementara itu, kalau sesiapa ada cadangan untuk memajukan lagi Putera.com, bolehlah kemukakan dan berbincang di dalam forum. Insya-Allah saya akan membacanya satu persatu bila saya ada peluang.

Salam hormat,

Admin

Functioan Search selalu x leh guna jer ... :(:(

Kalau boleh guna nanti tentu admin umumkan,

Buat masa ni boleh gunakan google.com jer malah lagi mudah untuk seach.

wow...nie ke en shanai yg ko maksud kan tu zezs???nampak bergaya+macho seyh..hoho~en shanai bleh pakai hosting power x??kekadang forum nie server buzy lah...

stat menunjukan guest kt forum ni cecah over 1k - 2k... members yang log in kekadang tak smpai 50 orang pon..

adakah guest tu termasuk dalam kategori bot2 atau hantu2 yang telah menyebabkan slow nya nak load dan membuatkan server too busy to handle blablabla... ?

wajah baru tak berapa penting sangat... mungkin penting.. tapi yang lebih penting performance forum untuk di access..

harap bro shanai dahulukan bugs ini terlebih dahulu :)

stat menunjukan guest kt forum ni cecah over 1k - 2k... members yang log in kekadang tak smpai 50 orang pon..

adakah guest tu termasuk dalam kategori bot2 atau hantu2 yang telah menyebabkan slow nya nak load dan membuatkan server too busy to handle blablabla... ?

wajah baru tak berapa penting sangat... mungkin penting.. tapi yang lebih penting performance forum untuk di access..

Yap setuju ngan zer0Nehza. Sebab curious gak pasal jumlah guest naik mendadak sejak kebelakangan ni...sepanjang pengalaman aku jumlah guest dalam satu-satu masa tak macam sekarang...mungkin "phantom" ni yang menyebabkan server overloaded sejak kebelakang ni..aku rasa En shanai kaji pasal benda ni...But kalau betul guest tu memang genuine bukan bot atau sewaktu dengannya maknanya keperluan upgrade server amat diperlukan....good luck

Wah! Dah 10 Tahun dah. Tahniah.

Masalah-masalah lain takde, cuma sejak kebelakangan ni page loading jadi lambat. Ada betulnya macam zero dan tasek sebutkan, masalah page loading mungkin berpunca dari hentakan (hit) dari bot-bot haram. En. Shanai boleh cuba trace bot-bot haram ni dalam server log dan "block"kan melalui .htaccess untuk kurangkan bebanan server. Template-template .htaccess untuk tujuan ni boleh cari kat dalam Internet.

Anyway, selamat ulangtahun ke-10. Dah boleh potong kek dah ni. :D

saya ade satu cadangan bg mengurangkan @ x de langsung Guest ni...

amacam klau nak masuk putera jer... mesti kene login dulu... klau x login dulu

mmg x leh wat pe pe... walaupun nak tengok tu nak tengok ni...

so far tu je lah... thanks...

Wah! Dah 10 Tahun dah. Tahniah.

...

Anyway, selamat ulangtahun ke-10. Dah boleh potong kek dah ni. :D

Congratulation Putera.com... & bro Shanai too...

tu lah psal...

i agree with u zero...

Edited by mfaiz

soal interface rasanya tak perlu buat masa ni, kalau tgk forum lowyat.net tu pun, mereka tak perlu ada fancy interface, yang penting update security. fix apa patut utk elakkan forum ni diserang hendap. mcm kat lowyat.net, ada ahli bangkitkan isu, kenapa tak tukar IPB version latest, tp admin menegaskan, tiada keperluan utk mereka tukar pada latest version, kerana melibatkan banyak perkara, antaranya pihak admin telah banyak membuat modifikasi pada security forum (maybe custom made, buat modification pada script dsb). kerana kalau tukar latest version, byk modifikasi pada script dsb mungkin turut perlu diubah semula, begitu juga kalau nak tukar skin dsb.

yang penting dalam forum spt ini adalah kelancaran melayarinya, so user akan rasa lancar utk membaca, seterusnya membantu menjawab persoalan2 dan menyelesaikan masalah yang ahli2 lain post di dalam forum. kalau forum tak lancar, nak load lambat, then reply pada satu2 topik pun ada masalah, sedikit sebanyak membuatkan ramai rasa tidak selesa utk membantu rakan2 lain. apatah lagi kalau dah taip2 panjang2 utk reply topic, bila submit ada error, dan lebih sadis kalau smua yang ditaip hilang.

begitu juga dgn fungsi search, amat baik jika dapat dibuka semula sekiranya keadaan forum dah stabil. ia amat membantu. tapi kalau masih banyak masalah security + masalah loading pada server, tidak jadi satu keperluan yang "urgent + very important" utk dibuka semula fungsi search

utk rancangan pembaikan forum ni...saya dgn rendah diri mencadangkan beberapa perkara pada Tuan Shanai...

antaranya, perlu diwujudkan satu team kecil, yang mana team ini terdiri dari ahli forum yg boleh membantu update script + security dlm IPB ni. dgn kepercayaan Shanai pada ahli2 team ni nnt, mereka dapat secara langsung membantu memantau dan memastikan forum ini sentiasa dlm keadaan baik.

seterusnya cadangan saya, kalau Tuan Shanai dapat membuka satu tabung utk Putera.com. dulu dah ada topik yang bro shanai bukak akaun utk kutip derma kos pembelian server (sorry kalau tersilap, beberapa tahun dulu rasanya), so apa kata UP satu topic, pin ke setiap forum + muka depan, butiran no akaun dan butiran tujuan kutipan derma.

wow...nie ke en shanai yg ko maksud kan tu zezs???nampak bergaya+macho seyh..hoho~en shanai bleh pakai hosting power x??kekadang forum nie server buzy lah...

Betul tu, ni orang yang aku paling respect dalam putera.com no doubt. He is nice person..

BTW,..abg shanai, ni dah puji melambung ni, bila nak bincang pasal upgrade hosting/server or what ever untuk lajukan forum ni. :lol:

Tu la pelik web ni takda tabung derma nak klik..

macam ada penaja aja...

Abang shanai kalau nak buat co-location sendiri datang la opis saya..

saya kerja di datacenter.

Cap DataOne Asia milik Sapura Technology Bhd.

Boleh la saya tengok2 kan server semasa duk berforum nih.. hehe

nak tanya sila email,

[email protected]

Edited by dellantre

Betul tu, ni orang yang aku paling respect dalam putera.com no doubt. He is nice person..

BTW,..abg shanai, ni dah puji melambung ni, bila nak bincang pasal upgrade hosting/server or what ever untuk lajukan forum ni. :lol:

heheh.. aku rasa nanti kalau dia betul² free baru dia pi kot.. sekrang aku tgk dia sibuk betul...

saya ade satu cadangan bg mengurangkan @ x de langsung Guest ni...

amacam klau nak masuk putera jer... mesti kene login dulu... klau x login dulu

mmg x leh wat pe pe... walaupun nak tengok tu nak tengok ni...

That's crazy talk :blink: :blink:

kalau newbies yg nk tgk/carik info berguna kat putera dan kemudiannya mendapati terpaksa register dulu baru boleh view, besar kemungkinan dia akan blah macam tu ajer.. kene pulak kalau newbies tu sebenarnye expert yang boleh contribute kat putera nih... bila dia tengok Putera takleh view sebab kene register dulu dia for sure akan blah mcm tu ajer dan maybe akan ada salah tanggapan yg admin/mods kat Putera nih sombong, walaupun yang sebenarnya bukan begitu...

aku dulu aktif kat satu forum tempatan tapi kemudiannya forum tu berpindah dan bertukar nama (sikit jer beza) dan terpaksa register dan login dulu baru boleh view.. so aku lama-kelamaan rasa malas dan akhirnya tak aktif lagi...

That's crazy talk :blink: :blink:

kalau newbies yg nk tgk/carik info berguna kat putera dan kemudiannya mendapati terpaksa register dulu baru boleh view, besar kemungkinan dia akan blah macam tu ajer.. kene pulak kalau newbies tu sebenarnye expert yang boleh contribute kat putera nih... bila dia tengok Putera takleh view sebab kene register dulu dia for sure akan blah mcm tu ajer dan maybe akan ada salah tanggapan yg admin/mods kat Putera nih sombong, walaupun yang sebenarnya bukan begitu...

aku dulu aktif kat satu forum tempatan tapi kemudiannya forum tu berpindah dan bertukar nama (sikit jer beza) dan terpaksa register dan login dulu baru boleh view.. so aku lama-kelamaan rasa malas dan akhirnya tak aktif lagi...

betul tu.. aku sokong... kalau kita buat mcm tu... dah kira jd paksaan untuk user register..

askum. dah sepoloh tahon? aq baru 2 tahun 4 bulan kt cni. byk putera berjasa ngan aq ni.

tpi, taon ni, kt section 'games', cam x popular seperti dulu. skrang, 2 - 3 post je yg aderk. dulu,kalo boley 1 page sume status 'today'

xde majlis sambutan ke?

Firstly tahniah untuk bro shanai & teamz kerana berjaya mempertahankan Putera.com selama 10 tahun

Hopefully Putera.com akan menjadi lebih mantap pada masa hadapan

Lately memang server Putera slow sikit nak load & banyak kuar error kalo nak post reply

Apa yang member2 & moderator cakap sume betul

Harap bro shanai pertimbangkan

And 1 more thing...bug untuk login pun still there

Saya kena login banyak kali before dapat post reply or sometimes memang x boleh langsung post reply

Congrats Putera.com

Masalah-masalah lain takde, cuma sejak kebelakangan ni page loading jadi lambat. Ada betulnya macam zero dan tasek sebutkan, masalah page loading mungkin berpunca dari hentakan (hit) dari bot-bot haram. En. Shanai boleh cuba trace bot-bot haram ni dalam server log dan "block"kan melalui .htaccess untuk kurangkan bebanan server. Template-template .htaccess untuk tujuan ni boleh cari kat dalam Internet.

Memang ada hantu-hantu laknatullah yg rajin menyusahkan diri, sebab tu jumlah guest kebelakangan ni naik mendadak, dan mengganggu kelancaran server. Usaha-usaha sedang dijalankan untuk menangkap dan menghantar hantu-hantu itu terus ke muzium.

Memang ada hantu-hantu laknatullah yg rajin menyusahkan diri, sebab tu jumlah guest kebelakangan ni naik mendadak, dan mengganggu kelancaran server. Usaha-usaha sedang dijalankan untuk menangkap dan menghantar hantu-hantu itu terus ke muzium.

i2laa..kalau yg guna broadband pun terasa lembabnya..sy nie lg laa naya,nk load putera pun dah dkt stgh jam.

apa2pun tahniah en.shanai di atas ulangtahun ke-10..sy doakan agar segala usaha baek en.shanai dan forumer laen diberikan ganjaran dan rahmat dr tuhan.insya allah.saya bangga jd warga putera :D

muzium mana plk nak simpan.. hantu² nie.. semua muzium x nak terima... elok simpan dalam botol jek... hahahahh

Assalamualaikum...

pasal tetamu yang ramai tu, kalu paksa untuk log in, payah sket. Takut diorang lari jer, ada gak aku cuba masuk sesetengah forum yg paksa untuk daftar, terus aku hilang minat.... takpun mcm ni, buat satu pop-up menu promosi untuk tetamu ni mendaftar sebagai ahli... dalam menu tu bgtaulah yang mendaftar adalah percuma, bgtau kiter ada berapa ribu ahli dan sebagainya.. manalah tau dapat lagi tarik ahli... Pasal server problem tu, aku tak berani nak komen papalah, sebabnya kiter masing2 tahu tentang server kiter ni.. apa-apahal2 pun, kepada Brader Shanai kiter, tahniah dan terima kasih bebanyak sebab mewujudkan Putera ni.. Jasa mu Dikenang..

Wassalam...

• Create New...